Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Existuje nějaký údaj, kolik peněz šlo na PR této hry ?
    • Z toho, co si pamatuju, tak byl budget okolo 50 m. a z toho zhruba polovina měla jít na PR.

      V rychlosti jsem našel tohle http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=586441 , ale je to staršího data, takže to nemusí být aktuální a ani jsem to jinde neověřoval, takže to ber s rezervou :-).
  • "existuje nějaká third-person hra, kde se potápění ovládalo dobře?" GTA V nebo prostě WoW.
    • Ristoro
      V GTA V to taky nebylo nic moc. V AC 4 se to ovládalo parádně.
  • Odporucam hrat na najvyssej obtiaznosti s vypnutym HUD-om takze bez mapky, medajlonu a podobnych pomocok. Sam niesom hardcore hrac ale takto si tu hru naozaj vychutnavam a vobec to nieje take tazke ze by som az tak casto loadoval, skor vas to donuti sa naucit taktizovat a pouzivat alchymiu znamenia a podobne :).... V tejto hre rozhodne stoji za to nekukat stale na mapku ale pekne si prezriet prostredie, poznat vsetky lesne cesticky a podobne :)...
    • Je to poté bude trva o 100 hodin +. Budeš muset zkoumat každý metr, jestli tam náhodou něco není a na díálku to díky vegetaci neuvidíš. Od toho jsou ty "?". Takto to bude hodně zlouhavé aby jsi to prošel na 100%.

      Když to někoho baví.
      • Ale vsak na velku mapu v menu sa pozries ktorym smerom je ?, kde odbocit na ktorej krizovatke, vypnes mapu, skocis na klepnu a ides :) Ide o to ze predtym som celu jazdu cumel iba na minimapu ci idem spravne po tej bielej ciare a pri preskumavani na minimapu kde su cervene kruzky s nepriatelmi a rastliny, takto sa v hre musim viac porozhliadnut a byt naozaj zaklinacom :). Ja prave som rad ze to potrva dlho s tazsou obtiaznostou ked to uz mam kupene, cim viac si zahram tym lepsie :)...
        • Kinet1c
          No ale v tom je prave ta hlupost, nepouzit minimapu, tak pouzijes velku, neustale M sem M tam, je by som povedal viac kontraproduktivne ako mat minimapu a taktiez neustale sa na nu pozerat ti prikazal niekto ? Neviem uprimne by som uvital keby sa dali vypnut iba niektore sucasti HUD a nie vsetko, tak by to bolo ok, ale kazdy si to hrame ako je nam prijemne, ja len skusam, zatial nemam preferovany vzhlad, ale zhruba zacianm tusit ako to budem mat ja. Jaj a to stym najdenim tajnych chodnickov, to si myslim mozes aj s minimapou, nie kazdeho strhava sa na tu mapku pozerat nonstop.

          Som si vsimol, ze sa to da :D, takze vypnut minimapu nie, vypnut POI teda "?" aj to by som dal, ine zatial neviem, uvidim.
  • Predobiedanal som Zaklinaca 3 a kupil 2ku enhanced edition. A cely zaklinac je pre mna jeden obrovsky HYPE. Dvojka je postavena na extremne obtiaznych zaverecnych bossoch a pribeh je slaby (necital som knihy). Takze som zrusil objednavku trojky a neviem ci dohram vobec dvojku. Pri hrach sa chcem bavit a nie dookola sa nervacit pri zaverecnych bossoch. Pri Game of thrones od Telltal som sa bavil ovela ovela viac. Kludne ma kamenujte ale cely zaklinac je jedno velke HYPE zalozene na kontrmelcoch.
    • Veskoslav
      Který boss je extrémně těžký ve 2? A příklad nehry GoT? No tam hraješ opravdu "hodně".
      • Vziadnom pripade som nechcel povedat ze su to zle hry, len nie su pre mna. A praveze mam rad ked pouzivam mozok a nie stale robim len kotrmelce. A na tu hru som bol nalakany ze ma super pribeh ale asi som zhyckany z "Pisen ohne a ledu". Ano GoT nie je ani adventura skor interaktivny film ale pribeh ma bavi a vzdy cakam na novu cat. PS: CoD som nikdy nehral, ja mam rad ARMU a ta je podla mna super *4*
        • Příběh nebo přemýšlení, to už dneska moc lidí nebere. Víc láká hromada akce a hodně barviček. Prostě výplach mozku. Více se dovíš ve filmu Absurdistán / Idiocracy (2006)
          • Presne toto iste sa mi stalo aj pri Bioshockoch , kupil som na STEAME vsetky tri v akcii, a s velkym sklamanim som nedohral ani jednotku. Vsade som cital aka to je bomba, atmosfera a pribeh....
    • Zajímavé, příběh u 2 je naprosto parádní, bossové nejsou nijak extra obtížní, ale nějaké výzva tam je. Není to hra pro každého, pokud ve hře hledáš jen zábavu na vypnutí mozku, tak ti stačí CoDko.
  • Lukass
    Ted sem vlezl do Novigradu a spadla me brada, pro lidi co radi prozkoumavaji a vsimaji si detailu je to neco. Je jasny ze ted to mesto budu nekolik hodin prozkoumavat :-)
    Asi sem nevidel lip udelany mesto, co se tyka atmosfery a zvuku, sou fakt paradni.
    No jdu zkoumat cyklusy NPC :-DDD
    • Bohužel ale vegetace je horší. Není to tak krásná a podroná jako v Cryenginu :( na dálku to vypadá OK ale na blízko již ne.

      Asi proto to bere pod 2GB VRAM.
  • Rad vidim, ze Bloodborne ma vazneho konkurenta v boji o titul RPG roku.
    • del0
      Bloodborne a titul RPG roku, když to ani není RPG? Zajímavá doba... *7*

      EDIT: 11 mínusek během 1 minuty. Fanboy detected. *15*
      EDIT 2: Už 25. GGGay detected. *15*
      • kennyB
        Jak to, že to není rpg??? Rpg prvky tam jsou...
        • del0
          RPG prvky má dneska kdeco.
        • solomon.short
          rpg jako herni styl a rpg prvky jsou dve odlisne veci. nicmene k bloodborne se nevyjadruji, nehral jsem
    • No obavam sa, ze BB ako kandidat na RPG roku vydanim W3 skoncil.
    • Bloodborne *15*
      Možná tak pouze na konzolích.
      • jindra.veliky
        no prave *4* tak kvalitni hra jako Zaklinac ma konkurenci jenom na PS4 *3*
  • Mart9
    Je to lepší než GTA 5???
    • GTA 5 jsem dohrál týden před vydáním Zaklínače a pro mě osobně je Zaklínač rozhodně lepší (důvody bych mohl vyčíslit, ale koho to zajímá..). Nic ale proti GTA, dobrá hra - i když ty desítkové hodnocení teda moc nechápu :)
    • V GTA jsou lepší auta, Witchera si nekupuj.
    • Jako RPG je to hrosi nez Skyrim. Pribehove je to Batman, co si odskocil do stredoveku vydrbat jezibabu.
      • Morraw
        Ale tohle mě fakt zajímá. V čem je to horší než Skyrim ?
        • Ovladani a kamera - bez debat, zkousel jsem W3 hrat s K+M a i na gampadu. Skyrim se hraje perfekne na K+M. W3 ani na jednom. Napr. chces udelat 1 krok a ten v*l(wtf proc je v*l zakazane slovo?:D) se rozbehne...
          Combat - Skyrim je klasicky RPG bohuzel i na nejtezsi uroven to bylo moc jednoduchy, jinak by to byla skvela hra. W3 zmacknes cudlik chlapik se rozbehne udela salto a svihne mecem a ty cely 2s nemas abosulne zadnou kontrolu nad charakterem, nevis co udelas, jakym smerem, jak daleko. Podivnej hitbox. Prisera udela pri utoku 360 jak je na tebe zamerena, kdyz stojis za ni....
          Rozdeleni sveta do zon - netreba komentovat, Skyrim je proste jeden velkej svet.
          Vyvoj postavy (coz je nejdulezitesi prvek RPG her) - Skyrim to co delas, v tom se zlepsujes a kazda schopnost ma svuj strom. Podstatny rozdil jestli pouzivas sekeru, mec nebo palcat. Svuj charakter zlepsujes vsim co delas, at uz je to crafting, zabijeni priser, questy, zlodejina atd... W3: questy jsou jedinej efektivni zpusob jak zvysovat lvl. Jediny rozdil ve zbranich je ze stribrny pouzivas na prisery a ocel na lidi.
          W3 je udelanej na efekt. Nechapu proc v rozhovorech je casto moznost rict neco, co nema vubec zadnej vliv na vysledek rozhovoru... jen nejaka pseudovolba. Docela dobre to shrnuje ta nejjednodussi obtiznost, kterou pojmenovali "Hlavni je pribeh!", protoze to je jedina vec, kterou ta hra muze zaujmout.
          A to radeji knihu...
    • Iny zaner ale rozhodne kvalitnejsie prepracovana hra ako GTA V.
    • Ono je to hlavně něco jiného. Obojí dvojí má silný příběh. Zatímco GTA 5 je super arkádovka v moderním světě, tak Zaklínač je super RPG ve středověkém fantasy. Každopádně super jsou obě
    • Veskoslav
      Příběhově aspoň pro mě určitě.
    • Jako hra asi ne, jako materiál rozhodně.
  • Kozy
    Sakra, to jsem si to chtěl koupit až po zkouškovym ale jak to tady čtu tak to bude stát hodně přemáhání. Mimochodem, už jste viděli jak měl Witcher původně vypadat?
    https://www.youtube.com/watch?v=vMmFiQp3Q_4
    • njn za tu dobu to prodelalo značny downgrade
    • Díky, o tomhle jsem nevěděl. Mě se zas líbily první gameplay záběry z alfy druhého dílu ( www.youtube.com/watch?v=JciyoGmnGyo ), který mi přijde barevností o dost lepší, než to, co nakonec vylezlo ve dvojce a i teď ve trojce. Samozřejmě, na to, jak mě dvojka bavila a snad i trojka bude, tak to nemá vliv, ale prostě tmavější podání hry mě ke hře sedělo víc.
      • Stačí si pohrát s nastavením monitoru/tv, ne? ;)
        • ne :D
    • Veskoslav
      A takhle vypadala hra z roku 1997, kdy se zrušil vývoj.
      http://www.unseen64.net/2010/09/17/the-witcher-1997-version-pc-cancelled/
  • Lukass
    Borci kde se vsude da Geralt oholit? Nejak zarusta a do mesta Novigrad, nevim proc nemuzu cestovat.
    Edit: Pisu Wyzima, myslim Novigrad :-) Uz su z toho hrani zblble
    OK, dik
    • ještě že nemusíš hledat kadibudky, když chceš na velkou, nebo prádelny, když se ti zašpiní hadry. Taky pravidelně koupat by ses měl, jinak by NPC mohly komentovat, že tu něco smrdí.
      • Veskoslav
        To občas komentují tak jako tak. A do "prádelny" stejně občas musíš, jenom se tomu říká kovárna a nepereš si, ale opravuješ si zbroj:)
    • Veskoslav
      Ve větších městech. Ale musíš si to prolézt ručně.
  • Lukass
    Tady se clovek docte dobry bomby, ze nebyt konzoli Zaklinac by nebyl :-DDD
    Mam pocite ze nekteri lidi si nevidi dal nez na spicku nosu.
    • Pokud to vyjádření trochu upravíš, vyjde ti citace šéfů CDProjektu. Nebýt konzolí, hra v takovéhle podobě a rozsahu vyjít nemohla.
    • Jenže tohle řekl samotnej CD Projekt...
      • Presnejšie povedali, že Zaklínač 3 ako PC exkluzivita by mohla žiť, ale asi by to nebolo open-world, asi by to bolo ako v prípade Z2 vyriešené, a samozrejme marketing by bol menší a tak.. ale jednoznačne mohli to vydať aj ako PC exkluzivitu ale tak takto je to lepšie podľa mňa (PC hráč).. dôstojné zakončenie Geraltovej trilógie
      • Veskoslav
        Neřekl. Přečti si originál. Mimoto Z1 a Z2 se nejenom zaplatily, ale zaplatily i vývoj 2. dílu na konzole a částečný vývoj na Z3. Jinak Zaklínač 3 by na pc vznikl, ale nikdy ne v takovém rozsahu a v takovém propracování jako teď. Myslím, že každému dochází, že jedna platforma bez druhé se nějak moc neobejde. Konzole mají tu výhodu, že pirátit na ně je extrémně náročné. Na pc akorát stačí klient, umět dát download a pak instalaci. Argument, že kdyby nebylo pc, tak by byl Zaklínač 3 tak jako tak a opačně, to je čistě nesmysl.

        Už teď má na Steamu Z3 nějakých 400 000 kopií a to jsou koupené všechny za minimálně 55 euro. Ke grafickým kartám totiž je aktivace na GoGu a všech krabiček. A na fóru už někdo z "vedení" psal o více jak 800 000 aktivacích na GoGu. A to se ti prodává ještě na Originu/Uplay.
        • hahaha s tim piratenim ses fakt v obraze jako u vetsiny veci.. W3 pro tebe čecháčku Z3... byl pro konzole upiratitelny uz 14dni pred releasem... na konzole se krade vic nez na PC!! i jednim z duvodu je, ze kdyz ti rodice koupi konzoli tak to tim casto skonci.. kdezto kdyz si sam vydelas na PC tak vydelavas i na hry atd.. takze nemas problem.. :) Z 10 lidi co znam a ma konzoli je 8 kteri pirati a jen 2 co maji origose.. takze stare zname dogma ze PC je piratska platforma tak trosku nefunguje.. pokud tim ovsem nemysli, ze prostrednictvim PC stahnou konzolovou hru ;) :D
          • Veskoslav
            Já jsem někde psal, že se na ně nepirátí? Jsem napsal, že je to mnohem těžší než na pc.....Nauč se číst "čecháčku"....
        • jen tak pro zajímavost.. můžeš mi postnout zdroje ktěm číslům o prodejích?
          • Veskoslav
            Steam vychází ze Steam Spy (kupodivu čísla tam sedí a spousta firem si rve vlasy), ten GoG tam se to probíralo kolik her se dalo nVidii ke kartám, kolik je aktivací atd. Ale teď nevím, jestli to bylo na Steamu, kde se řešilo počet prodaných nebo na GoGu. To bych ti lhal. Vím, že mi utkvělo to číslo 800 000 mimo Steam.

            http://steamspy.com/app/292030
            • Veskoslav
              Oficiálně neexistovaly, pak přišel Steam Spy a polovina firem se z toho málem podělala, protože za takové data, co ta služba má, by spousta lidí zabíjela. Člověk vidí, že na tom není pc tak špatně, jak někteří tvrdí.
            • Vpohodě. Mě hlavně zajímal ten Steam, měl jsem za to, že k němu neexistují čísla o prodejích.
            • Veskoslav
              Není za co. ZA to fórum se fakt omlouvám, netuším, kde to bylo přesně, jinak bych to sem hodil. Myslím, že i CD Projekt někde psal, že počet předobjednávek je na GoG je největší (ono se není čemu divit za tu cenu na těch ostatních) a když si k tomu přičte počet aktivovaných krabiček a her "zdarma" ke grafice, tak to číslo 800 000 nebude tak nereálné.
            • Dík. O SteamSpy sem nevěděl, docela zajímavá statistika. Na to forum kouknu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit