Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    Je to dobrý. Zdaleka nejvíce uvěřitelné velké RPG. Opět po Zaklínači 1 a 2.
    Navíc jak se píše v článku..Poláci zvládli udělat velký svět kde nejsou nudné a hloupé vedlejší questy.

    Škoda chyb (které ale rychle opravují) a některých technických nedodělků. (jako třeba nemožnost si nastavit určité věci atd). Také škoda, minimálního vlivu savu ze Zaklínače 2 (snad to bude v EE) Jestli DA:I zde mělo hodně, Skyrim zde měl hodně atd. Tak tohle si určitě zaslouží více. Je to propracovaný a uvěřitelný.

    Terén dává smysl, zběhové mají tábor, tam kde by to člověk tak nějak čekal (na místě které je špatně vidět a není dobře dostupné) Každá potvora bojuje zcela jinak atd. Miloš to dobře popsal.

    Je zde sice posun směrem k americkému publiku (barvičky, "epický" vzhled toho Hona atd.), ale není toho tolik. Ty barvy jdou navíc řešit a snad půjdou časem řešit i přímo ve hře.
    • Poláci zvládli udělat velký svět kde nejsou nudné a hloupé vedlejší questy.

      Myslis ten jak hledas babe panvicku v chalupe nebo ten jak zachranis zbeha před topivcem a on ti podekuje a odejde. No nevim, me dost tech ukolu prijde celkem průměrných a hral jsem je 100x v bledemodrem nekde jinde. Saqmo se nad tim nijak nepohorsuju, ale moc nechapu kde se bere ten nesmysl ze Zaklinac 3 ma buhvijak super vedlejsi ukoly, asi to je proto ze to je proste Zaklinac plus k tomu slovanska natura a nejde to jinak..zejo:)
      • Keyz
        To také myslím. Mimo jiné. Je to super, že tam máš i tyhle miny "questy"
        Hlavně tomu věříš a sedí to do dané lokace. Do toho zakázky a poté delší a vedlejší questy.

        Žádné DA kde "najdu papír a pak něco dělám a konec" atd.
        • Hmm..tady něco nejdes na nástěnce..ze by papir? pak to delas a pak je konec..nevim no..nejak mi tvoje argumentace unika.
          • Ako z tvojho komentu mi tak nejak vypliva ze si vobec tu hru nehral. Jasne ze tam najdes popisek na tabuli a co ? Robil som q 2 hodiny, neustale komunikoval s ludmi, robil som rozhodnutia moralne, popritom zabijal monstra atd. a to sa tyka skoro vsetkych q. A ty sem napises ze koniec ? Prosim ta, nebudz smiesny, a radsej to zacni hrat. P.S: keby som to nehral, tak by som ti mozno aj uveril, ale smola, niesom tak tupy.
          • Keyz
            Najdeš tam žádost o pomoc. Je místo kam lidi dávají žádosti a další info. Něco úřední deska na vesnici. Již ten styl, kde to najdeš dává smysl. Oproti papíru na zemi někde vedle kostry anebo na stole a další hovadiny pro duševně choré v DA....

            Poté dále. Na té desce máš pro věrohodnost i věci které nejsou questové. Info tom, aby se lidé učili jazyk okupantů atd. To je další rozdíl.

            A navíc zde ty papíry máš hlavně na dané desce. A ne všude po světě jako v DA. To bylo tak tupé, hloupé a špatné... Prostě jako mega borec hledáš papíry které někde někdo někam položí a poté něco děláš a takto to je po 150. Vrcholem je quest kde vyskakuješ na šutru. To jako fakt? *15* Lze to sice okořenit naprosto zásadní homo romancí na úrovní Twilight ságy, ale to je tak celé.
            • Hmm..me ukoly v DA prijdou skoro to same co tady, jen oboji ma trochu jinou formu..ale bavi me oboji zhruba stejne. mozna to je tim ze jsme naucil nesrovnávat, a kazdou hru beru jako jedinecny celek..srovnavani je strasne zavadejeci a skutečnou kvalitu hry v nem nelze najit.
  • Říkejte co chcete ale toto se opravdu povedlo... --> https://www.youtube.com/watch?v=c0trGRJs_IU
    • Lukyz
      No tak já říkám, že ten "styl" se k Zaklínači absolutně nehodí! *2*
      • a co ? DnB ?
  • RedEagle
    To 10/10 hodnotenie je fakt trocha moc. Tolko by si ta hra zasluzila napr. vtedy keby ste na začiatku hry mali na vyber či chcete hrat za Geralta alebo za nejaku vlastnu postavu z vlastnym menom ktoru by ste si vytvorili na začiatku hry cez editor postav. Hra by tak mala v podstate nekonečnu znovuhratelnost.
    • Mám na začátku GTA na výběr vytvořit si vlastní postavu? Taky si nezaslouží 10/10? Hra je Hra smiř se s tím a najdi si jinou hru nebo si ji udělej. GL.
    • Tilwaen
      Tak už víme, kde je zakopaný 10/10 pes ve Skyrimu. Na druhou stranu je bída, že The Sims 4 dostala jen 6/10; přitom taková znovuhratelnost!
      • RedEagle
        Až na to že hra Sims je čipovina pre holčičky zatial čo zaklinač je predsa len hra trocha vážnejšieo charakteru..
    • Eh, bavíme se o hře Zaklínač, dokonce třetí díl?
    • vzhledem k tomu ze nosna postava cele hry je Geralt, a všechno se k nemu vztahuje, random postava by vyzadovala uplne jiny koncept hry a vlastne by ji museli udelat celou uplne jinak. me by se to taky libilo, ale tak jak ta hra ted je, to proste podle me nejde.
      • RedEagle
        Nosna postava celej hry je sice Geralt ale hra sa nevola Geralt ale Zaklinač. Tou novou postavou som myslel iného zaklínača len s inym menom vyzorom vlastne vytvoreného. A hlavne je to hra a nie kniha čiže ta tvorba vlastnej postavy by tomu len prospela. Jedine čo by tvorcovia hry museli zmenit by bolo pridat zopar novych textov do hry.
        • To je bullshit, pribeh by vobec nedaval zmysel ked by tam nebol Geralt.... chod hrat radsej Skyrim ;)
  • Hre davam 12/10 ale nechapem tej grafike na Xbox One, pretoze niekedy je to uplne pekne a niekedy mam pocit ze hram Gothic 2.
  • Witcher 3 je klasicky pripad nafoukle bubliny, ktera splaskla v momente, kdy se zjistilo, ze CD Projekt RED nejsou zas takovy frajirci, jak je vsichni vychvaluji a uctivaji jako bohy RPG zanru jen proto, ze udelali hru podle knizky. A co jako? Se z toho mame vsichni najednou [dopln si]?

    Hype kolem tehle serie nechapu. Zkousel jsem jednicku a zkousel jsem i dvojku a pritom je to takova nuda s hroznejma animacema, pribehem, ze i vozralej bych ho napsal lepe, nezajimavejma postavama v cele s "always a serious face" Geraltem a svetem, kterej je zazivnej asi tak jako prednasky o vyrobe horcice.

    Kdyz jsem navic zjistil, ze u W3 naprosto zmrvili optimalizaci, zacal jsem se vysmivat vsem usoplenym fanboyum, ze tak branili CDRED a pritom nemeli vubec duvod, protoze je to stejne matlacky studio jako kterekoliv jine.

    Je mi jasny, ze nez W3hype vyprcha, bude to chvili trvat, takze je asi lepsi se vyhnout internetu na chvili. Timhle vsim jsem vam chtel jen rict, ze az poridim PS4, tak si W3 koupim.
    • o čem to mluvíš jsi ožratý nebo tak blbý ta hra má vše naprosto, nechápu copak ti udělali v cd projektu tě nepozvali na prezentaci, ta toto hra nabízí naprosto užasný příběh a skvělý svět a to nemluvím o různorodosti misí tohle nemá žádná hra na světě
    • 4 odstavce kydů, přitom stačilo stačilo napsat: nesnáším Zaklínače.
    • Klasický česká chudák.
  • Jsem velice zvědav na hejt Dana Vávry, a co přesně bude hře vyčítat. Taktéž se snaží o realistické ztvárnění lesů, vesnic a strání, takže chci vidět, jak si to představuje on dokončené, a né v rozbité alfě.
    • Na twitteri si zatiaľ hru pochvaľuje
      • PreidaQ
        Zatím, kromě dvou tweetů s vtipnými obrázky, se jenom zmínil, že to je dobře napsané.
    • http://forum.kingdomcomerpg.com/t/poll-do-you-like-large-dungeon-crawling-and-grinding-levels/23167 tady pise o nejakem dlouhem dungu, ale jinak je tam " its agreat game and I like it." a nijak negativne mi to nezni, jak o tom mluvi
    • Proč by něco hejtoval, když to funguje? Skyrim opravdu je strašnej.
    • Žádný hejt nečekej.
    • Ty tady Vavru ocernujes a přitom ještě ani nic nerekl *15* Chudák Dan...
    • Gonzi
      Řekl bych že když kritizoval skyrim, tak v podstatě popisoval Witchera.
  • Až na ty spoilery jak prase pěkně napsaný článek. Dávejte si na to pozor, nebo aspoň na začátek hoďte spoiler alert. U většiny recenzí se tomu vyhli, tady to sází jak zelí. Děkuji
  • Rhulad
    ta hra má do 10/10 skoro stejně daleko jako Skyrim. Nic proti recenzentovi, ale ignorovat naprosto nefunkční combat v akčním RPG je opravdu na zrušení prémií. Geralt nedělá, co chci, kamera ignoruje všechnu logiku combatu a dokonce malý Topivec rozdává hitboxy na úrovni draka. Combat prostě NEFUNGUJE!

    Leveling postavy je ještě horší než ve dvojce. Zase naprosto k ničemu perky, kde jsou sakra ty perky z jedničky, které přidávaly do combatu animace, takže motivace levelovat byla po celou dobu hraní. Tady odklikáš vylepšení meče a destruktivních a obraných znamení a dál je ti to totálně na párku.

    Další věci už jsou značně subjektivní, takže atmosféru, grafiku, příběh hodnotit nebudu.
    • Na tom combatu něco málo je. Ale s levelingem nesouhlasím. Odemykání si nových schopností kvůli animačkám je tak nehorázná blbost. Co já vím tak jsem si většinou kupoval schopnosti abych lépe složil nepřítele (mocnější kouzla, větší damage) ne aby při tom lépe vypadal.
      • Rhulad
        na to ti stačí, ale obyčejné body do vlastností. Síla, critic, dextertity apod. Na co tenhle system perků, který člověka za prvé nemotivuje a za druhé nemá to žádné benefity.

        Navíc jednička měla jak body do vlastností plus docela povedený skill tree. Tohle je takový Skyrim - Witcher 2 hybrid a je to k ničemu. Vůbec mě tenhle systém levelingu nebaví.
        • takze to nebudes hrat..ok..v pohode...nam to nevadi.:)
          • Rhulad
            ale kdeže. Hra je výborná a zábavná. Jen jsem chtěl hodit do placu nějaká ta moudra a říct, že k dokonalosti má sakra daleko a tím, že má základní chyby v ovládání, za které by měla dostat bod dolů. Další chyba je třeba Aard, když použiješ a člověk stojí vteřinu dvě až pak na něho zareaguje a povalí se atd..
    • Kinet1c
      Zaujimave, pretoze v boji mne robi presne co chcem aby robil. Bud to nevies hrat alebo tu hru nemas rad. Nepaci sa ti a preto sa ti nepaci mnoho veci, nad ktorymi ostatny len mavnu. Opak je samozrejme tiez moznou pravdou tzn. hra sa paci na tolko, ze si ocividne chybicky krasy clovek neuvedomuje. Mozem, ale skludom povedat, ze hra ma kombat v pohode, teda ja som sa s nejakymi problemami co ty popisujes velmi nesetkal, je ale pravda aj to, ze este nie som velmi daleko v hre :D. Pravda sa my zda bude skor ako zvycajne niekde medzi pro a proti
    • Za minutu 13 plus? Tolik k systemu +-...
      • Rhulad
        sice to bylo přesně obráceně, ale jo pro tvůj klid, po dvou měsících jsem napsal příspěvek a hned jsem si naklikal.
  • jazdci divokeho honu su viac okopirovany z Berserka (ako aj viac veci v hre) ako od tolkiena, ale budiz:) je to skvele tak ci tak
    • Mě spíše zaráží to, když ta parta Dikových honičů provádí nájezdy pravidelně. Prostě již se to stalo. Proč je nezničí armáda? Tam mají lidi armády jako prase a nic. Jaksi jím nevadí nějaký Hon, který kdyby chtěl, tak se zjeví nad hlavou císaře a zabije ho na místě....

      To je, jaksi zvláštní. Ten Hon řeší pouze Gerald a někteří další zaklínači.
      • Jj mne zas neni jasne preco Zaklinac vobec nemusi chodit na malu a velku potrebu :)...
        • To je stejně vedlejší. Ale ten Hon je v názvu hru a je součástí hlavní linie. A tyhle mezery tam jsou moc vidět. Postavy si válčí a nějaký super Hon, je nezajímá. to je dost divný.
          • Bude to tým, že divoký hon nediskriminuje a berie aj severanov, aj nilfgarďanov. A neberie ich zase toľko, aby sa o to korunované hlavy museli zaujímať, keďže prichádzajú iba pri špeciálnych príležitostiach. Hlavne sa môžu vyhovoriť na to, že sú to duchovia a naháňajú ľudí preto, lebo neplatia dane načas, berú meno kráľovo (cisárovo) nadarmo a na panskom si váľajú šunky namiesto poriadnej práce.

            A tiež si nie som istý, či okrem mágov niekto aj vie, že sú to vlastne nejakí elfovia čo sa teleportujú z inej dimenzie alebo planéty.
    • Ja som mega rad ze to okopirovali ten divoky hon je uplne epicky rovnako ako boli henti jazdci v panovi prstenov :)
      • PreidaQ
        No výraz "úplně epický" zní mým uším naprosto děsivě..
        • Aj pribeh witchera je epicky su tam prisery ako z rozpravok, neviem ci tam vidis simulator stredoveku ale tak sa v tej dobe vazne nezilo :)
        • Epické...Pod tím jsi představím padající mrakodrapy, hloupé hridiny kteří zachraňují nějaký svět jako nic a další pseudo příběhy....

          W3 je uvěřitelný a to je mnohem silnější než uměle epická zápletka..
  • Po 20 hodinách hraní mám stále dojem, že 10/10 to má jen proto, že se to jmenuje Zaklínač. Do kolen mě to teda zatím nedostalo, když to srovnám s dvojkou. Mám z toho takový zvláštní pocit, že CDP chtěli strašně moc otevřený svět po vzoru Skyrimu, ale nějak si s ním už nevěděli rady.
    • spoock
      10/10 bych tomu nedal, má to až příliš mnoho bugů a nedodělků, ale příběhově je to dost na výši
      • Mám za se bou sice jenom 12 hodin ale bug ani jeden a to samé nedodělej. GTA IV, Skyrim, Fallout 3, AC Unity. Tam je milionkrát více bugů.
    • Veskoslav
      Si to proklikej tu svoji blbost GGG....Skyrim je defacto mrtvý svět, kdy tvá rozhodnutí nemají prakticky žádný vliv na okolí a porměnu tvého okolí. A nemódovaný Skyrim je prázdná skořápka plná chyb, které Betha nebyla schopna ani 5 let po vydání opravit. Dvojka Zaklínače je nejslabší díl série a jde vidět, jak hodně jsi mimo....
      • Skvěle vliv rozhodnutí popsal Vávra ve FC.

        Dohrál hlavní linii ve Skyrimu, zachránil svět, zabil hodně draků, byl největší borec a každý to věděl...Tak vylezl ven a čekal, ten zástup lidi jak mu gratulují a ono nic *1*

        Kvalitní myšlenkové pochody, toho kdo to vymyslel. Tady i hloupý vedlejšák má následky a nebo přemýšlíš o tom, co se asi poté stalo...
        • Veskoslav
          To vidíš třeba když se přidáš k Bouřným hávům, nikdo to neřeší, všude tě vítají, císařští tě zdraví....Teď jsem v Zaklínači pozabíjel skupinu Císařských a už visí v okupovaném území oznámení na mou hlavu.
          • PreidaQ
            Skyrim: 10/10
            Witcher 3: 10/10

            No vidíš a Games ti jasně říkají, že obě hry jsou kvalitativně na stejné úrovni. Jsou to zatracení lháři, nebo se snad mýlím?
            • PreidaQ
              No a já si pamatuji, že jsem se ve Skyrimu velmi bavil. Je klidně možné, že svět byl mrtvý, souboje nic moc a intentář stál za prd. Ale přesto si pamatuji, že jsem při hraní koukal s otevřenou pusou a vychutnával skvělou atmosféru prostředí, vychutnával ten obrovský svět. Kdybych ho hrál dnes, možná bych byl kritičtější, ale v té době si skvělé hodnocení zasloužil.
              A něco podobného čekám, že bych mohl zažít u Zaklínače. Odpustit mu chyby, které má či nemá a ponořit se do něj.
            • Veskoslav
              Jsou. Skyrim nemá žádný nosný zajímavý příběh, byl plný bugů a nedodělaných věcí, systém magie byl naprosto zabitý, systém inventáře tragický. Skyrim je jedna z nejvíce nadhodnocených her. A myslím tím základní Skyrim bez módů a DLC.
    • Pokud máš už v základu posunutou hodnotící stupnici (viz DA:I), tak později už prostor na hodnocení moc nemáš.
      • Jo, jo.

        To je ten "problém". Jakmile jsi více benevolentní a více her dostává 9, tak poté ten prostor pro něco lepšího je pouze 10. A pak se prostě ptáš, proč má tohle 9 a je to vychvalováno když to je v porovnání se hrou stejného druhu o třídy horší ve všem. A ano. Psal by jsi se stejně kdyby nebyla čísla, protože by text byl stejný...

        A i když nebereš grafiku (aby jsi neřešil DA pro staré konzole). Generické questy v RPG? to jako fakt? 9/10...Jo, když si to takto recenzeti posouvají, pak to je jak jsi napsal. A to je i jinde. Filmová FPS s pruhy kde máš návod co dělat, když uvidíš "X"....to je prostě benevolence.
    • Lukass
      Kdyz muze dostat takove paskvil jako Order v mnoha recenzich 9/10 nevim proc by nemohl Zaklinac dostat 10/10.
      A tech her co maji 8, nebo 9 a vubec si to nezaslouzi je hromada.
      Pro me zaklinac neni ani cista 9, hodnotil bych 8.5, protoze sou tam veci ci me vadi, ale jako celek hra funguje dobre.
      Hodne lidi si stezuje na problemy s kamerou pri soubojich, ale ja snou zadne problem nenam.
      Naopak kamera za Geraltem pri prozkoumavani baraku s FOV 15 me neskutecne stve.

      Heh 5 minusu za minutu, nekteri lidi sou tady nemocni :-DDD
      • Dal som ti minus :D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit