Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A LV objevil měníč IP *7*
  • Buďto jsi od Wardruny neslyšel nic nebo jen hodně matně tušíš, co takovej folkmetal je.

    Začínám zbožňovat suterénní heligonkáře, je s nima sranda :).
    • http://tinyurl.com/o27fbjw
      • Jako hudba k Witcherovi (nebo jine fantasy) me tam hrozne rusi ta el. kytara. To ten zminovany Conan the Barbarian soundtrack je podle me mnohem vetsi trefa.

        Ostatne svety Zaklinace a Conana maji hodne spolecneho.
      • No hezké, že znáš ruské folk metalové kapely pochybné kvality, ale aspoň uznej, že u Wardruny ses spletl *3*
  • 10/10. Není o čem.
  • Drakersss
    Tohle je opravdu parádní článek http://konzolista.tiscali.cz/articles/onearticle?article184095-vp-page=1&link=cd-projekt-red-zaklinac-3-divoky-hon-by-bez-konzoli-nikdy-nevznikl-184095
    • Parádní článek?Vždyť je to jeden odstavec...ti ke štěstí stačí málo.Jo a podle průzkumu je nejvíce pirátů právě mezi konzolisty.
      • Myslíš ten inteláckej průzkum? Totální nesmysl, na střední jsem byl jedinej konzolista ve třídě (20 lidí) a pokud lidi hráli hry, měli jen PC a buď hráli F2P blbiny anebo všechno zwarezili. Bylo pak smutné poslouchat ty kecy, proč si kupuju hry, když to můžu mít na kompu zadáče (nemluvě o nechápavých pohledech). Nejlepší ale bylo, když pak při občasných herních rozhovorech brečeli, jak se vývojáři zaměřují na konzole, který jim ty hry "ku*ví" a na PC se*ou. A i mimo školu to většinou nebylo jiný...
    • Morraw
      Možná je to slovíčkaření, ale přijde mi, že ten český překlad článku není přesný a všude se používá bulvární nadpis "Zaklínač by bez konzolí nikdy nevzniknul"

      "He also said that suggestions that the PC version of the game was held back by the console editions is accurate, but only to a point: Without the Xbox One and PlayStation 4 releases, he continued, The Witcher 3 as it is wouldn't exist on any platform, because the studio simply couldn't afford to make a game of this scale exclusive to the PC"

      Už i z toho českého článku je patrné, že Zaklínač nemohl vzniknout pouze pro jednu platformu. Ať už pro konzole nebo PC. Přesto ani v originálu nevidím jednoznáčné "bez konzolí by nevzniknul" Spíše "nevzniknul by v takovém měřítku".
      • Drakersss
        Ano to souhlasím, ale je tam to podstatné co jsem vysvětlil výše.
    • V čem je parádní? CDPR řekli že zaklínač 3 by bez konzolí nebyl tak velký, což dává smysl. Název článku v konzolistovi tvrdí, že by bez konzolí vůbec nebyl. To není parádní, to je lež!
      • Drakersss
        No to že by bez konzolí vůbec nebyl není lež ale krutá realita. Tenhle článek jsem přihodil na tento web z toho důvodu že je tu plno lidí (a nejen tady) co tvrdí že konzole zbrzďují vývoj her a že by bez konzolí dnes hry vypadaly lépe. Tihle lidé si neuvědomují že vývojáři mají tržby hlavně z konzolí a tím pádem se jim hra zaplatí proto si můžou dovolit do hry více investovat. Takže když by nebyly konzole tak na PC nehrajete velké AAA hry jako je zaklínač protože by se to vývojářům nezaplatilo na PC. velké AAA hry z roku 2015 by v takovém případě vypadaly jako hry které jsme viděli v roce 2005.
        • keby nebolo konzolí, tak by viac hráčov hralo na PC a teda by boli vyššie predaje PC hier. tvrdenie, že keby neboli konzoly, tak by tí ľudia čo na nich hrajú nehrali nič je dosť zcestné, logicky ak už si niekto kúpi hru na konzolu, tak len málokto si ju kúpi aj na PC. Ale ak by tu konzolu nemal, tak ak bude chcieť hrať bude musieť kúpiť hru na PC.
          • jenze pak jde o to jestli si tu hru ten clovek na pc koupil nebo upiratil....jak tu nekdo psal,tak pirateni na konzole neni nejlehci. nerikam,ze neproveditelny. takze asi tak. to souzneni konzole a pc je proste fakt a i kdyz jse primarne konzolista,tak diky za pc....bez nej by nebyly soucasny konzole
          • Jenže je i zcestné předpokládat, že by se na PC přesunuli všichni (osobně bych nepočítal ani s polovinou) současní čistě konzoloví hráči. No, stejně tahle diskuze je je fakt pouze kdyby kdyby...
        • Morraw
          Samozřejmě člověk, který si umí dát dohromady víc než 1+1, to ví. Konzole poskytují kapitál a PC technologie, rozšiřují herní prvky atd. Vadí mi ale, že vznikají takové články, které naopak tuhle nevědomost prohlubují a povzbují k větší nenávisti mezi platformama. Nejvyšší čas, aby to samotní hráči pochopili. Symbioza konzolí s PC je nevyhnutelná pro vznik dnešních AAA her.
          • Drakersss
            Ano souhlasím s tebou úplně se vším. Je smutné že se oba tábory nedokážou respektovat já hraju primárně na konzolích ale proti PC a hráčům nic nemám... pokud jsou teda normální. Tyhle články se píšou na obou táborech jak Konzole tak PC weby a to nejen tu ale i v zahraničí.
            • Já bych to ani neřešil. Kdo potřebuje hate ohledně hraní PC her, asi nemá jinou věc, co by ho v životě naplňovala. Nechte ty id*oty nadávat. Opravdu nemá cenu je řešit.
        • pravdu mají oba tábory. Konzole poskytují na vývoj peníze (z prodejů), takže je možno vyvíjet lepší hry. Na druhé straně konzole omezují potenciál PC, a to ani tak po grafické stránce (i když to taky), jako spíš po ovládací. Osobně nemám rád konzolové ovladače, to je můj největší problém s nimi. Hry které jsou dělané pro konzole pak mají suboptimální ovládání na PC. Přeci jen na WSAD + myš nemá nic.
          • Drizzt - píšeš hlouposti, když je ovládání dobře udělané tak je hraní na gamepadu lepší jak na myši a klávesnici. Osobně po osmi hodinách práce s myší v práci ji rád odložím a doma hraji výhradně na gamepadu a nějaká zatracená myš + PC mi absolutně nechybí.
            • nightborne
              Mainman - tak tak... taky si nedokážu představit, že bych si šel zahrát counterstrike na gamepadu =). Ale na druhou stranu třeba Ori, DMC nebo Axiom Verge na K+M musí bejt pekelně nehratelná záležitost... jde o žánr =).
            • Drakersss
              Reakce na MainMan: Jednoduše hraješ a hraješ a hraješ pak najednou po těch letech zjistíš že to nic není a jsi vtom opravdu dobrej :)
            • Nepřijde ti, že výběr ovládání je dost subjektivní záležitost? Já používam na něco klávesnici, na něco gamepad. Nikdy třeba nepochopim, jak někdo (každej konzolista) může hrát střílečky na gamepadu.
            • Drakersss
              Taky preferuji Gamepad a to i na PC od dob ps1 hraji na gamepadu tak už to mám v ruce :)
          • Drakersss
            Za to nemůžeš trestat konzole ale vývojáře že nedokážou doladit a přizpůsobit ovládání na PC když už ta hra má vyjít i na PC. Co se týče grafické stránky tak vývojáři řekli že kdyby se soustředili pouze na jednu platformu ( neplatí to pouze pro CD Projekt Red ) ať je to Ps4, Xone nebo PC tak je hra na úplně jiné a to lepší úrovni a mají pravdu stačí se podívat na exkluzivní hry.
  • Moc pěkná recenze.
  • tak vcera 6h maraton zaklinace do 2h. rána PS4 verze. Co na to rict, proste narez, bomba, super, dokonalost, nemam slov, bezkonkurenci hra, ... uz se tesim az se vratim do Temerie :-), mam 2x dohrateho zaklinace 2 , tohle bude tak 4x :-D,questy, grafika, animace, pribeh, geralt, milenky, koník, příroda, prisery... kluci z CDprojektu predvedli to co nikdo jeste nepredvedl, ostatní RPG se mají co učit ... *14* *2*
  • mám od 19.5. nainstalováno ale ještě jsem nehrál.v klidu si počkám až dopařím gta
  • jsem už starší člověk mam toho už dost nahrano a auž ani moc nehraju zaklínače jsme si předobjednal s mapkou samolepkama atd.. a musím polským pánům vyjádřit velikou poklonu a uznání ta hra je geniální nemůžu se od toho od trhnout a až mě to trochu sere ! tohle je opravdu masterpiece díky díky díky
  • Morraw
    Nejvíc mě těší ty ohlasy na obrovské množství obsahu a úkolů. Navíc to hodlám prokládat s GTA V, abych tak prodloužil zážitek z obou her na maximum. Stále však doufám v nějaký optimalizační patch. Ten poslední vůbec nepomohl. Po zamknutí FPS na 30 hra jede hezky plynule bez stutteringu, ale hned v té první vesničce mi to padá k 25. Takže netroufám si říct, jak to bude vypadat ve větších městech.
    Trochu mě zaráží poměřování se Skyrimem. Podle mě jsou to dvě dost odlišné hry. Zaklínač je pro mě silně příběhová hra, kdežto Skyrim mistrovsky zvládá samotný open-world a radost z explorace.
    Jinak otázka: Jak moc se podle vás příbližil Zaklínač se třetím dílem k mainstreamu?
    První dva díly měly unikátní atmosféru. Teď když je Zaklínač open-world jako většina nových her, je v něčem jiný oproti ostatním ?
    • Osobně bych řekl, že W2 (a možná i W1, který osobně příliš neadoruji) se fantasy "mainstreamu" blížil víc. Pokud ne, tak jsou na tom obě hry podobně. Ale nepřijde mi mainstreamové, že je ti líto monster, které zabíjíš. *3* A osobitou atmosféru tahle hra má.
  • Koho zaujala hudba v novém Zaklínači, nechť zkusí kapelu Wardruna.
    • Wardruna mě nezaujala. Takových folk metalových kapel je tuny - hodně z Ruska, třeba Arkona. Populární je to taky ve Skandinávii - kombinuje metal s vikingskýma tradicema.

      oproti soundtracku Basil Poledouris - Conan, je to o 5 tříd níž
      • No já nevím, neposlouchal jsi něco jiného? Wardruna nemá aní náznakem s metalem nic společného, nenajdeš tam jedinou elektrickou kytaru. Je to čistě folková věc, norská příroda, dechy a smyčce.

        http://tinyurl.com/owz9svw

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit