Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hre davam 12/10 ale nechapem tej grafike na Xbox One, pretoze niekedy je to uplne pekne a niekedy mam pocit ze hram Gothic 2.
  • Nechápu ten hype okolo.Souboje probíhají takto:sek,úskok,sek,úskok a stále dokola jak pro malomocného.Nepřátelé jsou schopni zabíjet ikdyž jsou zády k hlavní postavě.Neřešitelným problémem je i projetí brány na koni.Při boji v úzkých uličkách je kamera všude jen ne tam kdy by měla být.Ale abych jenom nehanil.Příběh je poutavý,vizuální stránka je krásná,optimalizace je ok.7/10
    • milos.bohonek
      Jakou bránu máš na mysli? Normálně všude projíždím.
      • U barona.
        • milos.bohonek
          Zrovna jsem tam dneska zase jezdil. Bez problémů až na dvorek, jako vždycky. Divný.
        • Veskoslav
          Tak to by mě fakt zajímalo. Jezdil jsem tam docela často, protože jsem plnil zdejší questy (je jich tam celkově asi 5) a nikdy žádný problém.
    • Souboje probihaji takto, sek, sek, sek, sek, sek..mrtva potvora..taky se muzes krejt mecem, dost to pomuze. uskoky pouzivam tak jeden nebo dva za souboj..jen když se potrebuju dostat kousek dal..zajimavy ze hrajem stejnou hru..ja problém nemam a ty jo..v cem to asi bude..vid? Napoveda: ve hre urcite ne:)
      • Samozřejmě to nebude hrou,když většinu protivníků jsem porazil takto:sek,kotoul do prava,sek,kotoul do prava *1*
        • A proc to tak delas když ti to vadi? Jde to i jinak
      • Velkou roli hraje rytmus souboje a načasování akcí. To se mi vcelku líbí.
  • Když již Miloš řekl, že CD Projekt snad neopustí svět zaklínače, tak jaké období by jste chtěli?

    Já bych rád dobu, ve které teprve dorazili lidi a chtěl bych zažít ten úpadek elfů a vzestup lidí. Klidně hrát za Elfa (ušopleska) Ve W1- W3 již vidíme jak to dopadlo. Nelidi jsou skoro jako černoši v USA za dob Ku-klux-klan, ale někdy vypráví o tom jak to bylo.

    To bych chtěl vidět, to by byl zcela jiný svět. Také bylo více draků a ne jen Saesenthessis (Saskia). Které navíc klidně mohla nadobro zemřít. (podle toho co hráč udělal ve W2 anebo je trvale pod nadvládou někoho jiného - opět W2)

    Svět Zaklínače je více realistický a uvěřitelnější pro nás Evropany a proto bych byl rád, kdyby toho bylo časem více. Nice takové zde není. KC se stále chystá a to bude historická hra.
    • Ve Skyrimu máš draků dost :).
      V době, kdy se witcher odehrává, jsou draci dosti vzácní.
      Navíc Zaklínači draky nezabíjí, takže v tomto ohledu je asi celkem jedno, kolik by jich ve hře bylo.
      • Jedno to není z pohledu, že by jsi se o tom více dozvěděl. Protože ten drak není hloupé zvíře...

        A lidé ho považují za hrozbu. Byla by to zajímavá doba a hlavně by jsi prostě viděl, co udělal příchod lidí.
        Dobu poté máš ve W1-W3.
        • Drak sice není hloupé zvíře, ale ve světě zaklínače to zvíře přeci jen je.
          Delfín je také velmi inteligentní tvor, ale moc ti toho o sobě neřekne :)

          V knihách uměl s lidmi komunikovat jen Zlatý drak Vilentretemeth (či jak se píše) a ten byl svým způsobem unikátní. V hře se potom v druhém dílu objevila Saskia, která bylo jeho dcerou (i přesto že byl sterilní :) ).

          Takže sice by jsi měl ve světě více draků, ale vypadlo by to prostě jen tak, že by je vojáci / lovci zabíjeli, kdykoliv by na ně narazili a jakožto zaklínač by jsi si s nimi moc nepopovídal.

          Každopádně doba "před knihami" by mohla být zajímavá.
          Mě osobne by nejvíce zajímal svět chvíli po konjukci sfér v době, kdy bylo zaklínačů více a všechny zaklínačské školy byly aktivní.
          • Tak já to bral tedy chybně Podle Saskie, která se ve hře měnila na mluvila...

            To poté máš pravdu, ale hlavní je to doba. Ta by bala zajímavá z toho důvodu o které jsem psal. To samé ta doba po konjukci sfér, kde se lidé učili krotit tu moc a bylo více těch zaklínačskýc škol.
            Tam by jsi ale asi opět hrál za Zaklínače.

            K tomu, že byl sterilní...Myslím, že na to bylo možné se zeptat Saskie ale nevím jaká byla odpověď.
            • Odpověď byla tak, že si myslel že byl sterilní, ale nakonec měl potomka :)
              Ono třeba Geraltova matka byla také Čarodějka (ty jsou též sterilní).
              A Vilgefortz byl dokoncepotomek dvou mágů.
          • Jinak co se Zaklínačů týče, tak obecně lze říci, že se specializují na zabíjení tvorů chaosu.
            Proto se snaží například zůstat neutrální a nezabíjet lidi (respektive se nenechají najmout jako lovec odměn /nájemný vrah).
            Stejně tak obvykle nezabíjí tvory, které mají normální původ (medvěd, vlk atd.) ale především pak ty,
            kteří nepochází z konjunkce sfér a jsou to zároveň inteligentní bytosti (například Troll či Drak).

            Samozřejmě ale každá škola mohla učit své žáky trochu jinak a v praxi se každý zaklínač také choval jinak. Například Letho se nechal najmout jako nájemný vrah.
            • Jak zůstat neutrální když třeba potkáš zběha kterého nechali svázaného u vody aby ho sežrali potvory? Tohle jsem řešil ve hře.

              Neutrální asi je, nechat to jak to je. Zase když to již našel a odejde, tak dopomůže k jeho smrti... *4*
              Ve hře to vypadá, že již noví zaklínači nebudu. Nerekrutují se.
      • tak draku je tam spousta, clovek to cte kazdou chvili..
      • Veskoslav
        No tak draky zabíjejí rytíři. Podle mě Zaklínači nezabíjí draky, protože jich je moc málo. Ale kdyby jich bylo jako Wyvern, tak si myslím, že by zabíjeli i je. Přeci jenom spotřeba rytířů na jednoho draka je docela vysoká.
    • Veskoslav
      Krvavé války mezi lidmi a elfy? Vyhlazení a zničení trpasličích říší? No to by byla hodně smutná a krvavá hra.
      • A hrál by jsi právě za obyvatel před lidmi. Zažil by jsi jak to bylo bez lidí a poté jaký dopad měl příchod lidí. (kdyby to byla hra třeba na více dílů).

        To bych rád, protože to doplní to co zde není. A v knize si to představíš, ale zde to vidíš v pohybu a tak dále. No, snad něco ze Zaklínače bude (nemusíš hrát klidně za zaklínače)
  • Pro všechny příznivce Zaklínače:

    poslechněte si Audioknihu Zaklínačský meč

    https://www.youtube.com/watch?v=-j1lDp_r9n8
  • Dobrá hra, hodně dobrá. 10/10 není přehnané.
    Jistě, hra má své chyby a spoustu věcí bych udělal lépe.
    Za mě nejhorší je systém expení. 2 xp za monstrum, 5-100 za vedlejší quest, max. 500 za hlavní quest. 1 level za 1-2 hodiny. JENŽE můžete mít omezený počet aktivních skillů (12 na max. levelu). Ve finále tak dáváte body do schopností, které nevyužijete.
    Dále některé schopnosti jsou zbytečné. Osobně jsem nepřišel na to, proč vylepšit cokoliv v alchymii (ano, má to smysl, ale ne, když jsou body takto omezené). Dále investice do některých schopností ve finále schopnosti zhorší (viz. quen štít odčerpávající energii). Když už jsme u energie, je smutné, že max. energii nelze navyšovat, což omezuje postavy zaměřené na znamení, které po vyprázdnění energie musí buď sáhnout po meči, nebo pobíhat kolem nepřítele a čekat až se energie doplní.
    Při nejhorším lze aktivní schopnosti přizpůsobit potřebě, ale přendavat je před bojem, pak před questem, a pak zase ... ne, díky.
    Skill systém zklamal ... není možné si vytvořit hybridní postavu s bodem v každé schopnosti. Naopak vás to bude nutit najít nejsilnější schopnost, tu namaxovat a používat, a ostatní schopnosti ignorovat. To platí i když potřebujete odemknout nějakou pokročilou schopnost. Před tím musíte investovat body do nižších schopností, které ve finále třeba ani nebudete používat.
    Z levelování vám tak 50% skillpointů zůstane nevyužitých a nevyužitelných. Mrzí mě to moc a doufam, že se to změní.
    • Jo ty expy jsou problém trochu, proc se patlat s medvedem když je pak za nej asi 5xp, lepsi se mu vyhnout (ja vim zni to logicky, normalni clovek se medvedovi vyhne:)
      • Je to divný. Tohle mohli zlepšit....

        Navíc proč zabíjet medvěda, chudák medvět. Nic nedělá jen tam stojí... Ani na nej nebyla odměna.
        • No já musel, chtěl mi sežrat kozu (a za trest jsem mu vyplenil jeskyni).
          • Magister_Peditum
            Jo, Princezna zůstane v mojí mysli pro vždycky. *14* *15*
    • Tohle asi nezmění. Museli by předělat celej systém dovedností...

      Bohužel. Dvojka to měla lepší, zajímavé dovednosti a šlo se hodně zaměřit na znamení a tak dále. Tohle je takový divný, jak říkáš. Jestli poté zkutečně řadu věcí nepoužiješ tak to je špatný.
      • Lze to změnit snadno:
        - dát víc slotů na aktivní schopnosti
        - umožnit aby fungovaly všechny schopnosti bez nutnosti dát je do slotů - stačí investovat skill body
        - usnadnit reset skillů

        On ten systém není špatný, jen je dost matoucí a každé rozhodnutí je zásadní a věř, že jsem se nejednou rozhodl špatně a vybral naprosto zbytečnou schopnost (která ve finále uškodila).
        Jedu si quen, který má nepřítele odrazit a poškodit. Půl hodiny mi trvalo zjišťování, jestli to něco dělá ... jo ubralo nepříteli 8 HP :D -> 3 skillpointy v háji.
        Další schopnost, která mění quen na štít, který tě léčí při zásahu nepřítelem. Sranda je, že jakmile tě nepřítel zasáhne, štít ti zničí a vezme i tvoje HP (víc než ti ten štít obnovil). S původním quenem šlo útočit, s tímhle nemůžeš pomalu ani chodit -> 3 skillpointy v háji. Teď mam strach dávat body jinam, než do 5% požkození mečem :D
        Když je 6 skillpointů výsledek 4 hodin hraní, tak to docela naštve. Další spousta vylepšení je jen symbolických a ve finále nemají žádný poznatelný dopad. Možná na snazších obtížnostech ...
        • jistota je investovat do věci který jsou jasny..5% dmg mecem je 5% dmg mecem...ono většina skill stromu ve všech hrach stoji za starou backoru...vzdycka tam je pulka věci k nicemu. nejlepší je sice stupidni ale funkcni pridelovani bodu ke statum, a levelovani skillu třeba pouzivanim..sklil tree je skoro vždy omezujici a z poloviny o nicem.
          • Levelování ve Skyrimu byl důvod, proč ho mam tak rád.
            Jasný, investice do jistoty je věc jedna, ale spousta věcí je na konci stromu a je problém se k nim dostat a zároveň vybrat něco užitečnýho :D
            • Veskoslav
              Když se podíváš pořádně, tak Skyrim má jenom tu první na základě, pak tuna balastu přes kterou se stejně musíš proklikat a pak to až za něco stojí. A když se podíváš pořádně na Zaklínače, tak takový rychlý styl je zpracovaný dobře. Začínáš od "nuly".
            • Pokud vim zasadni schopnost u každého skillu v Skyrimu byla vždy jako první..například dmg zbrani nebo pouzivani armoru..daleko byli perky které byli spis doplňující...a třeba zcela logicky u kraftu jsi musel projit celou skalou nižších armoru nez jsi se naucil kovat ebonit nebo daedric.Takze souhlas..Skyrim to ma dobře udelane.
            • Veskoslav
              Zrovna Skyrim je příkladem naprosto katastrofálního levelingu. Než se prohrabeš k slušné schopnosti, tak vyhodíš tunu bodů. Jako promiň, ale říct, že Zaklínač dává body do špatných a nepotřebných a pak dát příklad Skyrimu, který je na toto ještě horší, to mi přijde docela divné.
            • taky by me zajímalo jak ymsleli to ze trofej pridava 3% expu za zabiti lidi a nelidi když za ne jsou asi 3xp..dyt 3% ze 3 se neda ani poradne spočítat:) pak taky ty vylepseni do zbrani a vybaveni..k cemu je vylepseni který pridava 0 dmg (ze by bug?)
        • Veskoslav
          Reset skillů je jednoduchý. Koupíš si lektvar. A systém schopností je naopak udělaný dobře, protože odpovídá specializacím škol Zaklínačů. Nebyl Zaklínač, co by se soustředil na všechno.
          • Vím, že ve Velenu se dá koupit lektvar za 1000 korun, ale lze ho pak někde koupit znova ? Navíc tisícovka není zrovna málo.
            Jinak já nechci umět všechno, jen mě zaráží, že výběr některých schopností je ve finále na škodu a je to takový pokus omyl - málokde jsou čísla, všude jen "dá to nějaký poškození"
            • Veskoslav
              Dá. V Oxenfurtském přístavu například či Novigradu. Občas narazíš na obchodníka a když mu pomůžeš máš slevu nebo trofeje za zabité příšery snižují cenu nebo naopak zvyšují odměny. 1000 se zdá moc, ale už jsem prodal meč za 450 a to jsem stále level 12.
  • Trochu lame, ale zeptám se :) Koukám na Twitch a na lvl4 mají na sobě všichni modré itemy, meče dokonce zelené. Já na lvl4 všechno obyč, jen chesta modrá, meče taky obyč. Na výrobu nemám suroviny, jen jeden plánek na zelený meč a peněz tak nic moc. Díky, ...předchozí díly jsem nehrál, tak nevím, kde to nabrat :( Někde dělám chybu, že mám tak obyčejný gear.
    • Díky pánové *3*
    • kennyB
      Prohledávej okolí s otazníkama, které jsou na mapě a najděš opravdu zajímavé vybavení *3*
    • Většinu toho porůznu najdeš. Vyplatí se třeba hledat schovky těch zaklínačských škol, poschovávané poklady, poklady hlídané silnějšíma příšerama, atd. Vždycky tam je za odměnu nějaká zajímavá výbava.
  • Když vám zaklínač 3 tolik vadí tak to nehrajte je to jednoduchý .......
    A klidně se vraťte ke svejm americkým rpg typu fallout nebo dragon age.....
    Když si tady budete stěžovat že z3 je špatná hra tak vam to bude stejně akorát k ničemu
  • Tak co, jak se vám ovládá postava ? ^^ je tu ještě někdo kdo se při běhu v ten nejvhodnější moment nezasekl tak třeba o pařez, (prostě překážku) kterou obejít je často mnohdy těžší jak něco zabít, někdo kdo nevytočil zatáčku do dveří a narval futra? :D či třeba potápění a vynoření... dal bych za, že už se takhle mnoha expertům podařilo utonout xD No, ale celkově těch vtipných smrtí zaviněných špatným ovládáním pohybu nebude málo viďte... ^^,
    • Ovladani celkem jde - na volnem prostranstvi-trefit se do dveri je nekdy problem, narazit do prekzaky celkem casty jev :-) Prekvapilo me ale pri jizde na koni, kdyz to naperu do stromu, tak se kun automaticky vyhne - dobre.
    • Hrál jsem x-krát gothic, ovládání zaklínače je zlatíčko.
    • kennyB
      Abych pravdu řekl, tak při boji jsem se ještě ani jednou o nic nezasekl, ani neutopil. Jen mě jednou pod vodou zabili topivci...
      • mno i samotný automatický přechod do combatu,v pokrčených nohou s automaticky taseným mečem jaksi hatí pohyblivost a zasahuje hráči až moc do ovládání, nedej bože skok přes propast či se dostat na nějakou překážku apod. např.. Víceméně ale v prvním příspěvku poukazuji na pohyblivost mimo souboje. + pohyb kdy se postava otáčí jak na kruhovém objezdu atd. ať už ve vodě na souši či na koni je taky trochu odrazující.
        • Souhlasim, pohyblivost mimo boj je takova zmatene rychla - hlavne v interierech musim prepinat do chuze. Nejhorsi je, kdyz napadnu potvor, pak zacnu zdrhat a ony bezi za mnou a Zaklinac misto aby utikal, kdyz chci utikat, tak kdyz me dohoni, tak automaticky zpomali do combat postoje - s tim se neda pracovat taktizovat.
  • Ahoj, můžete mi někdo poradit jak se da cestovat mezi městy? Při prvním výběru jsem si vybral to severnější město, ale jsou tam nějak silné potvory. Nebo je to oboje na stejné úrovni? Diky za radu
  • Keyz
    Je to dobrý. Zdaleka nejvíce uvěřitelné velké RPG. Opět po Zaklínači 1 a 2.
    Navíc jak se píše v článku..Poláci zvládli udělat velký svět kde nejsou nudné a hloupé vedlejší questy.

    Škoda chyb (které ale rychle opravují) a některých technických nedodělků. (jako třeba nemožnost si nastavit určité věci atd). Také škoda, minimálního vlivu savu ze Zaklínače 2 (snad to bude v EE) Jestli DA:I zde mělo hodně, Skyrim zde měl hodně atd. Tak tohle si určitě zaslouží více. Je to propracovaný a uvěřitelný.

    Terén dává smysl, zběhové mají tábor, tam kde by to člověk tak nějak čekal (na místě které je špatně vidět a není dobře dostupné) Každá potvora bojuje zcela jinak atd. Miloš to dobře popsal.

    Je zde sice posun směrem k americkému publiku (barvičky, "epický" vzhled toho Hona atd.), ale není toho tolik. Ty barvy jdou navíc řešit a snad půjdou časem řešit i přímo ve hře.
    • Poláci zvládli udělat velký svět kde nejsou nudné a hloupé vedlejší questy.

      Myslis ten jak hledas babe panvicku v chalupe nebo ten jak zachranis zbeha před topivcem a on ti podekuje a odejde. No nevim, me dost tech ukolu prijde celkem průměrných a hral jsem je 100x v bledemodrem nekde jinde. Saqmo se nad tim nijak nepohorsuju, ale moc nechapu kde se bere ten nesmysl ze Zaklinac 3 ma buhvijak super vedlejsi ukoly, asi to je proto ze to je proste Zaklinac plus k tomu slovanska natura a nejde to jinak..zejo:)
      • Keyz
        To také myslím. Mimo jiné. Je to super, že tam máš i tyhle miny "questy"
        Hlavně tomu věříš a sedí to do dané lokace. Do toho zakázky a poté delší a vedlejší questy.

        Žádné DA kde "najdu papír a pak něco dělám a konec" atd.
        • Hmm..tady něco nejdes na nástěnce..ze by papir? pak to delas a pak je konec..nevim no..nejak mi tvoje argumentace unika.
          • Ako z tvojho komentu mi tak nejak vypliva ze si vobec tu hru nehral. Jasne ze tam najdes popisek na tabuli a co ? Robil som q 2 hodiny, neustale komunikoval s ludmi, robil som rozhodnutia moralne, popritom zabijal monstra atd. a to sa tyka skoro vsetkych q. A ty sem napises ze koniec ? Prosim ta, nebudz smiesny, a radsej to zacni hrat. P.S: keby som to nehral, tak by som ti mozno aj uveril, ale smola, niesom tak tupy.
          • Keyz
            Najdeš tam žádost o pomoc. Je místo kam lidi dávají žádosti a další info. Něco úřední deska na vesnici. Již ten styl, kde to najdeš dává smysl. Oproti papíru na zemi někde vedle kostry anebo na stole a další hovadiny pro duševně choré v DA....

            Poté dále. Na té desce máš pro věrohodnost i věci které nejsou questové. Info tom, aby se lidé učili jazyk okupantů atd. To je další rozdíl.

            A navíc zde ty papíry máš hlavně na dané desce. A ne všude po světě jako v DA. To bylo tak tupé, hloupé a špatné... Prostě jako mega borec hledáš papíry které někde někdo někam položí a poté něco děláš a takto to je po 150. Vrcholem je quest kde vyskakuješ na šutru. To jako fakt? *15* Lze to sice okořenit naprosto zásadní homo romancí na úrovní Twilight ságy, ale to je tak celé.
            • Hmm..me ukoly v DA prijdou skoro to same co tady, jen oboji ma trochu jinou formu..ale bavi me oboji zhruba stejne. mozna to je tim ze jsme naucil nesrovnávat, a kazdou hru beru jako jedinecny celek..srovnavani je strasne zavadejeci a skutečnou kvalitu hry v nem nelze najit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší