Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • to jsou zase jenom formy questů. Legendární sety jako jsou Kočka, Gryf dostaneš za odměnu za quest, který se skládá z hledaní červených fleků po mapě...
  • Gwent, sbírání legendárních setů, potvor atd
  • Ne. Je to hlavně o tom, že od doby Fallout 1 jsi o 20 let zestárnul? A stejné věci se díváš dost jiným pohledem? V roce 1997 mě bavila fůra činností které by mě dnes nebavily vůbec - a přitom se na nich nezměnilo vůbec nic. U her je to stejné. Nikdo už ti ve hrách nenabídne totéž co jsi u nich prožíval když ti bylo o 20 let míň a byla to první hra z daného žánru.
  • "Klíč k fungujícímu open worldu podle mě je právě v tom, že hráč se baví i něčím jiným, než je plnění questů – herním systémem, který nepotřebuje příběh. "

    Co přesně má Zaklínač krom těch questů? Nic! Zhola nic! Dokonce po skončení hry postavy ani nereflektují, že je konec a Marigold má asi jednu větu pro tebe...
  • Ahoj, nevite jaky bude doporuceny level ? Jestli muzu si to dat s novu postavou coz bych radeji nez zacinat stou co tam mam....diky
  • Pozoruji tady obrovské zmatení pojmů a dojmů, nálad a upomínek, píšu to sem nahoru, protože dole o odscrolluje někam mezi směsici hypu a hatu.

    1) Funkční otevřené světy tu byly už v 90. letech. Podle mě se to nedá srovnávat. Fallout žádný otevřený svět neměl, bylo to několik map (lokací) a mezi nimi byl neexistující „svět“, kde hráč chodil po mapě. Totéž platí pro Baldur’s Gate, Star Trail atd. Open-world hratelnost podle mě znamená, že hráč chodí po skutečném, otevřeném světě, ve kterém se baví něčím jiným, než plněním questů/hraním příběhové linie. Tj. například si zlepšuje postavu (buď grindem mobů nebo třeba používáním skillů jako v Elder Scrolls), sbírá materiály na základnu (Metal Gear Solid 5), shání suroviny na lepší výbavu (Far Cry, Batman: Arkham Knight) nebo plní miniquesty, které něco vylepšují (Dragon Age Inquisition). Klíč k fungujícímu open worldu podle mě je právě v tom, že hráč se baví i něčím jiným, než je plnění questů – herním systémem, který nepotřebuje příběh. Podle mě je to nejlíp udělané v Elder Scrolls – rozvoj postavy, ale je to samozřejmě věc vkusu.

    2) Otevřené světy ve VGA hrách – zmiňované Wizardry 7 jsou krásná ukázka fungujícího open-worldu, kde člověk mohl strávit stovky hodin jen zkoumáním mapy a levelováním postav. Ale dnes by taková hra těžko obstála. Hra měla stovky hodin a příběh se posouval s nadsázkou „jednou za 30 hodin“. Ve hře prakticky nebyl příběh v dnešním slova smyslu a to úžasné drama se odehrávalo spíš v hráčově fantazii, než na monitoru. Hra tohoto typu by podle mě dnes už nemohla uspět (i když je to pro mě nejlepší dungeon všech dob).

    3) Gothic, Ultima 7 atd. – skvělé hry, ale Ultima 7 byla, pokud si pamatuji, hlavně o questech a o příběhu, open-world mechanismy tu moc nebyly. A Gothicy byly poměrně malé hry, takže mapa byla hodně nabitá věcmi a vše bylo hodně propojeno questy. Při pokusu vytvořit skutečný open world ve třetím dílu se to moc nepovedlo (i když je to skvělá hra). Gothic fungoval v horizontu 50 hodin, ale skutečný open-world by měl vydržet třeba 200 hodin.

    Celkově si myslím, že Zaklínač 3 nedělá open-world optimálně, ale pořád hodně dobře. Geralt je „zabíječ“ nestvůr, takže jeho obživa je, že někde stopuje netvory a zabíjí je, je to jeho práce a nikdo netvrdí, že každá nestvůra musí mít vzrušující zápletku s překvapivou pointou. Otazníky dávají smysl ze začátku, kdy chybí kvalitní equip a pak už je hráč může s klidem ignorovat. V Oblivionu také není nutné, pozabíjet všechny skřety. Co podle mě Zaklínači 3 doopravdy chybí, je propracovanější vývoj postavy a equipu, který by byl lépe provázaný s open-world hratelností. A sledování červených stop skutečně je někdy otrava, ale co se dá dělat, je to 80% práce každého lovce.
  • Tak mne zaklínačské zakázky připadali z principu docela dobře udělané. Je to prostě standart zaklínače a i mezi nimi byli zajímavé questy (na Skellige s tim společenstvem monster). Sapkwoski nakonec nepopisuje běžné zakázky Zaklínače - o těch se jenom zmiňuje například v sáze, ale ty které jsou něčím zajímavé (povídky)

    Ano nelogičností tam bylo spoustu, ta teleportace mne taky napadla. Na druhou stranu mezi mágy bylo spoustu fušerů - alchymistů a zaříkávačů, kteří se asi jen tak teleportovat nemohli.
  • To nemyslíš vážně, hrál jsi Fallout 4? Tak prázdnej svět jsem snad ještě neviděl. Nuda a pořád stejný lokace.
  • pokud existuje hra kterou nesnášíš až za hrob, nejsi opravdový hráč...
    a z tvého příspěvku chápu, že nejvíc tě na zaklínačovi s*re to, že se stal tolik oblíbený...
    víš co seš? víš co seš? ... seš normální pozér :P :D
  • Witcher 4 prý bude MMORPG
  • Jó, není nad pořádnej flamewar takhle na pátek.

    Oni ti větráci zaklínače jsou skoro větší fanatici než jablíčkáři.
    Nepřipouští ani objektivní názory.
    Musíš mít prostě přes prsa vytetovaný Witcher a nebo tu vlčí hlavu abys byl aspoň rovnocenej partner do diskuze.
  • Moji žízeň po RPG bude hasit Enderal
  • a hned Kingdom Come, Divinity OS 2, Mass Effect 4, Numenera ....
  • no jeste ze ty scenare nepises ty :)
  • Blue.Shark
    V tom je ale ten háček. Články, které se před vydáním jakéhokoliv produktu objevují, jsou naprosto běžnou praxí. Zpravidla je uvolňují autoři na svých stránkách a (v tomto případě) je herní novináři přejímají a publikují na svých stránkách. Je tedy hype to, že novináři plní svou práci a informují své čtenáře o posledních novinkách, které autor o produktu zveřejnil?

    Jak bys chtěl, aby to v praxi vypadalo? Zveřejňovat každou třetí zprávu? Nebo zveřejnit jen to podstatné? A jak poznáš, co je pro tvé čtenáře podstatné, když každého na produktu zajímá něco jiného? Není i kterákoliv dobrá recenze PR článek?
  • Odulin
    Super, už se moc těším. Teď teprve rozehrávám HoS a co nevidět bude další nášup. Tohle bude přes léto hasit mou žízeň po RPG. Do toho včera koupen Doom a v týdnu Uncharted 4....kruci je toho na jednoho skoro dost. :D
  • pokud vim, tak tam Ultra byla vzdy a krome toho tam byl (je) navic supersampling, ktery v te dobe rozumne rozjel jen malo kdo.

    Co se tyka srovnani grafiky 2 vs 3, tak to jde tezko porovnavat, ale v zasade si jsou podobne, akorat ve 3 je to rekneme ze sirsiho pohledu, spousta nadhernych vyhledu do krajiny a ,,WOW,, momentu. Samozrejme za ten ,,vyhled,, zaplatis HW vykonem.
  • W3 (hrál jsem jen základní hru) měl obrovské spousty generických questů, které měly všechny uplně stejnou strukturu: pokecej s borcem (přečti nástěnku), sleduj stopy, zabij potvoru, vrať se zpět. Občas tam byl vsunutý nějaký borec navíc, se kterým jsi musel pokecat, než ses dostal k té potvoře.
    Hlavní příběh byl taky hodně průměrný a působil zbytečně natahovaně a nelogicky. Místo aby Geralt z Barona prostě vymlátil nebo na něj použil smysly, kde je Ciri, tak běhá několik dní po bažinách. V Novigradu místo aby se čarodějky teleportovaly, tak si nejsou schopny sehnat loď atd.
    A ty červené stopy byly fakt strašné.
  • Jdu do toho *1*
  • Až na to, že Zaklínač není sandbox na rozdíl od TES. Nepotkáš tam náhodné situace, vše je naprosto generované. Je to naprosto lineární hra ve velkém světě takzvaně fake open word...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší