Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Derp_1337

    To je na tobě posoudit, jestli se cítíš závislý a jestli nestíháš běžné činnosti.

    A jestli chceš pohled odborníka na tématiku? Tak si počkej do roku 2022, kdy ta diagnóza začne oficiálně platit. Do té doby budou mít odborníci čas vyřešit detaily.

  • Tak vono kámo taky záleží s kym to štrejcháš, jak ty říkáš :-) Když si k tobě sedne 100kg buchta, jak ty říkáš a ty si s ní štrejchneš, jak ty říkáš, tak to moc za uznání nestojí a lepší je to PC ;-)

  • patr

    Hej no.  Hry su rozsiahle, je ich vela, vedia pohltit atmosferou, paradnou grafikou. 

    Najhorsie su mmorp a ked sa clovek namota na to grindovanie.  Ja si zahram br, obcas single. Bavi ma to sutazenie, hra v time.  To je naozaj nefalsovana zabava ked vyjdu nejake krasne akcie. Podobne ako v sporte. Lenze niwktori to hraju skor kvoli tomu aby odomkli ten a ten skin a to je strasne narocne na cas, potom zacne tym trpet osobny zivot, komunikacia s ludmi v okoli.

    Predtym tie hry boli hole, ale dnes aj na fps hry je na to nabalene to grindovanie.  A ked sa na to niekto namota, venuje tomu o hodne viac casu ako niekto kto to ma absolutne na haku

  • Uviedol som konkretne priklady. Tvoja odpoved mi teda nepomohla. Ak teda hram deskovu hru sam cele hodiny a zanedbavam vsetko ostatne tak mam problem. Ale ak ju hram s kamaratmi a rodinou cele hodiny tak to uz neni zavislost ? 

    To, ze zavislost na hrach je oficialne choroba nic nezmeni. Kto ma akoze posudit idealny pomer medzi -pracou-rodinou a hranim ? 

    Ak stale pozeram do mobilu pretoze mi stale chodia pracovne maily a musim na ne reagovat, tak som potom zavisli od mobilu alebo od prace ? 

  • Marines
    Proboha, mluvíte jak zaseknutá deska. Všichni tyhle "sociální pravdy" znají a přece se tím nikdo neřídí....?! Nebude to tím, že sociologie a psychiatrie vlastně člověka nezná a nerozumí mu..?
  • XorxoxTalarius

    Na internetu nereknu nic, co bych nerekl cloveku do oci, to za prve. Za druhe. Zacal jsi si sam, tak ted nebrec kdyz je na tebe nekdo osklivy.

  • tomwolf

    tak nejak to bude....pridal by som este zavislost na mobiloch a socialnych sietach...ta je daleko horsia a omnoho rozsirenejsia...tym trpi tak 9/10 ludi v mladom veku...bohuzial aj mnohi starsi

  • Maxianimal

    Je to tak, vypadá to, že ti opravdu připadá důležité chovat se jako takovej malej cecík a působit jako chcípáček krčící se se za klávesnicí. V tom ústavu bych tě zajisté potkal jako exemplární příklad.

  • tomwolf

    hranie nie je zle...naopak prospesne...byt na tom zavisly uz je ale zle, ked koli tomu clovek zanedbava povinnosti,konicky,rodinu,priatelov a podobne...vtedy uz to je vazny problem...zavislost na mobiloch a socialnych sietach je ale daleko rozsirenejsia a nehovori sa o tom, lebo to im momentalne vyhovuje kedze skrz to sa ludia jednoducho manipuluju

  • tomwolf

    nauc sa citat s porozumenim...o zavislost ide vtedy ak bez toho clovek nedokaze zit a hra na ukor inych veci: ucenia,pohybu,stretnutie s kamaratmi,prace atd...a zavislost na mobiloch je este horsia..to je dnes 8/10 ludi...bez toho nikdo nevydrzi ani 5 minut ked vyleze z domu, po ulici vsetci jak zombici s mobilom v paprcach, v baroch miesto toho aby sa bavili medzi sebu cumia jak retardi do mobilov...atd

  • MalyZeli

    Hraní je taky špatné? Ach jo, asi se vrátím k flašce... po tom se aspoň líp usne.

  • XorxoxTalarius

    To bylo v minulem tisicileti, tam se ucili dulezite veci. Vedel by jsi to, kdyby jsi nesel rovnou do ustavu.

  • Maxianimal

    Ve školce tě nanaučili lepší comeback?

  • Psychiatr není potřeba, ale spíš by měl navštívit učitele češtiny.

  • Lépe bych to nenapsal, i ta definice youtuberů je úplně přesná :)

  • XorxoxTalarius

    Osobni zkusenosti? A nemistne se te dotykal tatinek, strejda nebo dedecek?

  • Maxianimal

    Ty můžeš, a vezmi to rovnou k psychiatrovi.

  • Maxianimal

    Naprostý souhlas, taky mám ve svém okolí pár takových případů. Takže ano, přehnaný paření je dle mě závislost.

  • Jo, jo :-) co se dá dělat, jsme pacienti. Takový to "zdravý" paření, kdy člověk ještě stíhá pracovní i ostatní osobní povinnosti, dál se stýká !OSOBNĚ! s kamarádama, jezdí na parties a tak celkově, žije i jinak než jen virtuálně, no problem....od toho hraní je, volnočasová aktivita.

    Bohužel mám ve svém okolí ale nejednoho kámoše, co se po letech uzavřel, nechodí na pivo, sexuálně nežije, přibral 30kg, pleť jak v 15,. přitom jim je přes 30. S tím nastoupila bázlivost, nesmělost a celkově nechu´ť chodit mezi lidi...yž si 5 let neštrejchli a když si k nim sedne buchta tak zrudnou až na pudeli a začnou blekotat něco o "rare armorech".....smutné.


    Jako jasně, introvertní individua by to asi byli stejně, ale te´d jsou z nich ještě vylízaní nerdi, kteří jsou k smíchu každému nad 20 let. Takže všeho s mírou mládeži, všechno má svý pro a proti.

    Stačí když se podíváte na  youtubery - většinou jak přes kopírák - 30 letí panicové, co streamujou ze svejch dětskejch pokojíčků. Čest výjimkám

  • XorxoxTalarius

    Takze si muzu zajit k doktorovy ze jsem chytl hracskou horecku at mi napise neschopenku? 😂

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit