Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jenže jste nepochopili jednu věc: I když to může někoho bavit, tahle herní série je nesmírně stupidní (minimálně od CoD2). A proto je vlastně jedno, jestli je "děj" zasazený do pokroucené reality nebo úplné fikce.
    A taky druhou věc: Ta vyzdvihovaná Hollywoodskost je přece totálně mimo mísu! Přesně kvůli tomu jsou tyhle hry stupidní, hloupé a stupidní (možná jsem zapomněl na STUPIDNÍ).
    • Ty jsi stupidní. Call of Duty je na tebe moc super aby si jí mohl hrát. Jsi RPG blb**ek.
      • simon.leska1
        Co to je vůbec za termín? RPG blbeček... Hrál jsi snad někdy hru jako Elder Scrolls Morrowind nebo Skyrim? .... To jsou výborný hry za dobrý peníze...ne taková vyčůranost jako CODko který stojí plnou cenu i tři měsíce od vydaní. A DLCčka stojej navíc uplně za ho*no *6*
      • RPG? Boha jeho, to jsou neuvěřitelně stupidní hry. Jediné RPG, které jsem ve svém životě hrál, bylo Diablo 2, a to mě po pěti minutách přestalo bavit. Žádné jiná hra takového typu se mého počítače ani nedotkla.
        Aby sis uvědomil o čem mluvím. CoD1 a CoD:UO považuju za vrchol nenáročných singleplay stříleček (multiplayer mě nezajímá, v těchto hrách je stupidní). V závěsu je MoH:AA a Vietcong. CoD2 jsem dohrál, ale neskutečně mě tam sr*lo několik idiotských věcí, např. autoheal. Tendence rozšiřovat a umocňovat podobné blbosti a rušit všechno dobré udělala ze série absolutní paskvil a výkladní skříň demence. Proto jsem žádný další díl CoD nezakoupil. Existuje jistá hranice mezi jednoduchostí a stupiditou, a ta byla překročena.
        • přesně proto hraju Armu 2,pro pocit větší realističnosti je pravda že CoDčka mě bavějí taky ale víc teda simulatory jako Arma,Operace Flashpoint atd.
          řekl bych že máš pravdu ale jsem velký zastánce her takže na druhou stranu ANO na druhou NE
        • simon.leska1
          Ty seš taky dobrej... prej RPG a odsoudíš je všechny protože tě nebavilo Diablo.... Zkus třeba Fallouty 3ky nebo Skyrim.... *14*
        • Myslím, že ženská se tvojeho péra taky nikdy nedotkla.
          • Opravdu? Tak to se jich asi budu muset zeptat, jestli jsou a v daný moment byly ženami. Já bych řekl, že ano.
        • má pravdu chlapec. ohledně CoD:)
  • Ach ten sloh. Celé je to tak těžkopádné, že se ztrácím i uprostřed vět. A to kličkování mezi odkazy...
    • montatatana
      Pravda. Namet dobry, ale cte se to opravdu spatne a odkazy tomu rozhodne nepomahaji.
      Do dalsich clanku se to ale verim zlepsi.
  • Call of Duty jdou sice od Black Ops mimo mne,ale rozhodně moc pěkný článek a ty odkazy jsou náhodou užity vkusně. Každopádně bych také ocenil hrát v nějakém FPS za jiný národ než amíky/jiné "západní" armády,Izrael bude asi pár (desítek) let pasé,ale třeba hrát za takovou armádu Kataru by bylo taky zajímavé a nejspíše i politicky korektní.
    • Od black ops *1* *1*
      • genki.sudo
        Black ops je najlepší diel od časov MW1 (ktoré dokonalé tiež nie je ale v jednoduchosti je krása.. )
  • Politická korektnost a tlak těch nahoře. Stejně jako v případě remaku filmu "Red Dawn", kde museli autoři snímku narychlo změnit Čínu a dát tam jako záporáka KLDR, jinak by film do kin vůbec nebyl vpuštěn.
    • Ano, ale proč to všichni vidí tak jednostranně? Druhá strana věci je, pročpak asi ve hrách nemůžeme obvykle střílet američany? Same old story.
      • Magister_Peditum
        Protože ty hry většinou vytváří Američani, že by? *1*
        • Nikoliv. Protože je kupují a hrají většinou amíci, a jejich mentalita je totálně střelená.
          • Magister_Peditum
            Protože nechtějí střílet příslušníky vlastního státu, tak jsou střelený? Zajímavé. *15*
            • Jsou střelení, jelikož jde o hru.
              A ano, máš chybu ve skloňování přídavného jména.
  • Mě se článek celkem líbí, ale faktem je, že ty linky coby aktivační prvek ztratily smysl někdy po pátým šestým pokusu. Příště bych doporučil linkovat jen opravdu důležitý věci a marginálie ne, resp. si promyslet užití linku. Z osvěžujícího prvku se snadno stane oser :)
  • Jsem fanda CoD her. Nejvíc mě zasáhla CoD 2, MW1, WaW a teď jsem si nedávno na Steamu v akci koupil MW3. Hraju tyto hry zásadně kvůli MP, single jsem hrál snad jen u dvojky. I MW3 je dobrá pařba, ale spíš jde o oddechovku bez náznaku taktiky, či spolupráce. V těchto věcech zase vynikal Battlefield. Velkej problém CoD série, včetně poslední MW3, je ale bohužel celkem velkej počet cheaterů a taky fakt, že dedikovaný servery jsou unranked. Jinak je to fajn pařba. Plusy jsou spousta zbraní a vychytávek, motivace sbírat xp, dobrý zvuky, grafika která neurazí, vynikající optimalizace a funkčnost i na starších strojích. Nechápu hatery, ve svý třídě je to pořád špička. V každym žánru se najde dobrá věc. Tohle neni bůhvíco taktickýho, ale prostě pop je to dobrej.
  • Někdy si říkám proč kruci písek pořád hrajeme za US ARMY/Marines potažmo SAS. Já bych třeba chtěl hru kde byste hráli za izraelskou armádu, vzhledem k složení izraelské armády třeba i za děvče :), člověk by si zajezdil v Merkavě :) Kdysi dávno existoval suprový simulátor IAF, doplněný později levnějším simulátorem Wings over Israel. Konečně-Izraelci jsou ve válce téměř pořád, Mossad je proslulý svými schopnostmi a některé mise vykonané izraelskými vojáky jsou pamětihodné (osvobození rukojmí z Entebe atd.) Ale chápu že Izrael je výbušné téma, proto se radši do her vůbec nedává... Ale je to IMHO škoda. Ani by se nemuselo moc vymýšlet....Jen izraelsko-arabské války by daly na pár her... A že ze Saudské Arábie udělali neexistující stát - to je pochopitelné, prostě si nechtěli pohněvat spojence, navíc je to svatá země islámu, prostě - politická korektnost. Však před pár lety měla vyjít velice realistická hra Seven day in Fallujah - tedy rekonstrukce bitvy o íráckou Fallůdžu. Strhl se poprask a hra byla zrušena, později obnovena a zase zrušena. To je to samé, jako si nikdo netroufne udělal hru kde by se válčilo za Wehrmacht. Prostě se vývojáři a asi hlavně vydavatelé bojí, jak by to veřejnost (ne hráči !) přijali. Proto jsou všechny hry ve stylu "modern warfare" na jedno brdo... Teroristi, separatisti, atomovka, světová válka... Osobně by se mi víc líbily hry hrající si s alternativní historii a zobrazující studenou válku, ale asi to není tak atraktivní. Jenže když pak hrajete všechny ty lepší hry, zapomenete co je co...Zapamátováni hodná hra je téměř výjímkou.
    • viz třeba již tolikrát zmiňovaný Spec Ops: The Line
  • misho8723
    Už niekoľko rokov nie som veľký fanúšik CoD série, ale jednoznačne bola časť CoD 4 : Modern Warfare vo svojej dobe pecka.. všetko prvky v tej hre boli perfektne vyrovnané a na mnohé úseky z tejto časti pamätám doteraz, ale z tých novších častí neviem si skoro nič vybaviť (áno, niektoré momenty samozrejme, napríklad záber z pohľadu kozmonauta na Zem, atď), ale v príbehu MW série mám veľký chaos, takisto ako aj Black Ops mi prišiel síce dobrý, ale na nič si skoro nepamätám z neho.. a momentálne mňa tá séria už vôbec nezaujíma a neberie ma.. fakt som vďačný za ten štvrtý diel, ale tam to končí..
    P.S. misia na ruskom letisku z MW2 je podľa mňa strašná blbosť - zo začiatku som ju vždy obhajoval, ale nakoniec musím uznať, že možno ten nápad alebo zmysel toho, čo chcela sprostredkovať bol super, ale ako bola nakoniec prevedená, je strašné - a nie, nejde mi o to, že človek tam môže strieľať bezbranných civilistov - ide mi o to, že tá misia nemala taký účinok na mňa ako si asi autori mysleli, že bude mať.. proste úbohé spracovanie tej misie mi strašne prekáža

    P.S.S. teraz sa najviac teším na first person hry ako Dishonored, BioShock:Infinite, Metro: Last Light, Far Cry3
    • Mne sa najviac vryla do pamate misia ked v Makarovovej chatke taham data, branim to tam a davam si pozor nech mi vsetci aj na hardcore preziju, citim sa jak poloboh az do doby ked ma pri odlete ten zebrak generalsky postreli, poleju benzinom a zapalia. Co som citil bola nefalsovana nenavist a tesil som sa ako to tomu hajzlovy spocitam :)
    • Počkej, ty mínusy, hned po tý první větě :D ale jo, s tim letištěm to bylo laciný
  • Co si takhle střihnout střílečkou ze Španělský občanský války? Nebo bránit Falklandy?
    • Já bych radši vylodění v Normandii
    • Magister_Peditum
      Nebo válku v Afghánistánu za Sověty. *3*
      • Tikov
        Já bych Afgán udělal epičtější- za afgánský rod od úvodu proti Anglánům, přes Sověty a Taliban po tu poslední invazi
        • Magister_Peditum
          Myslíš lstivé Afgánce majora Hopfira? *15*
          • Tikov
            První mise s cílem namazat se kolomazí a proplížit se pro závěry anglických pušek by byl neopakovatelný zážitek *1*
            • konečně nějaká stealth hra :D
          • No teda ...dik za tip, jdu to opet vyhrabat z knihovny :)
    • Ano, španělskou občanskou válku, napráskat Frankovi prdel! a konečně nastolit ráj na zemi *14*
    • Alebo Lunik IX pred rozzúrenými potkanmi *8*
      • kdyby šlo střílet civilisty, mohlo by to být zajímavé
      • *brániť
  • MrSanta
    Pěkný článek, děkuji. Jestli to znamená, že se dočkáme dalších "Ztraceno v procesu" článků, tak budu velmi rád.
    PS: Nepovažuji se za nějaké hnidopicha, ale označení Mnichova jako patálie je na mě trochu moc.
    • Souhlasim stebou mě to taky hned praštilo do očí a řekl bych že zeovna tohle označení se k mnichovskému incidentu moc nehodí.
    • smejki
      proč? O_o
      • MrSanta
        Zřejmě díky Mikulášovi si pod pojmem patálie představuji spíše humorné trampoty, proto mi to na ten Mnichov nesedí.
        • smejki
          nechci znít hrubě, ale to už je tvůj problém. Patálie je obecně nepříjemnost. Jedinej, kdo je zasadil do nějaký humorný konotace, je právě název oné knihy. Někdy se Mikulášovým patáliím říká trampoty, ty mu významově sednou mnohem víc. On je to vůbec název vycucaný z prstu, protože v originále je to prostě jen Le Petit Nicholas (Malý Mikuláš). Zatímco patálie je pro Mnichov eufemismem, pro Mikuláše je to hyperbola. *1*
          • MrSanta
            Však já taky neříkám, že to není můj problém. Ty patálie nesouvisí pouze s Mikulášem. On ten výraz nepříjemnost mi k tomu Mnichovu taky nepřijde zrovna vystihující *3*.
            • Magister_Peditum
              Je fakt, že to zní, jako by olympionici v 72. dostali angínu, ale za pár neděl se z toho dostali. *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit