Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • U tejto hry sa dá pochváliť jedine atmosféra a spracovanie prostredí. Ako FPS to je otrasné. Mňa najviac zaráža ako niekto vychvaluje príbeh, ktorého hlavným motívom je vykradnute 20 tisíc míľ pod morom zasadené v inom období. Tie fantasy prvky čo tam pridali, to skôr kazia. Bioshock je západná obdoba pseudohier od team ico.
    • jamar28
      20 000 mil pod mořem jsem jako kluk četl několikrát, ale nějak se mi nevybavuje žádná podobnost. Jako je to taky pod vodou, ale že by to vykrádalo příběh? Čím?
  • Myslím, že nás všech se tehdy trochu dotklo to slovo "Shock" v názvu a reklamní masáž postavená na návaznosti na System Shock. Čekali jsme pak mnohem komplexnější, spíše RPG hru a výsledkem bylo zklamání. Ale při pohledu zpět byl Bioshock kvalitní příběhová střílečka, jedna z prvních tzv. "filosofických stříleček" (později navázala např. Spec Ops: The Line) a pěkná hra. Pro mě skutečná senzace byl ale až Infinite - díky příběhu, grafice, hudbě, nápadům, atmosféře pro mě jedna z nejlepších her všech dob.
    • Hele, ty jsi rozumný jedinec, čili mě u tebe překvapuje, že nevidíš, že Infinite je pouze naleštěná sračka, která ani nedává smysl. Čert vem příběh, ale gameplay je naprosto tristní.
      • Já gameplay u Infinite moc neposoudím, střílečky mě obecně moc nebaví a nevyhledávám je, nelíbil se mi gameplay ani u původního Doomu, prostě to není můj oblíbený žánr. Podle mě jsou hry, které mají hratelnost nic moc, ale stanou se legendou třeba díky příběhu - viz Planescape: Torment. S Infinite je to podobné, hratelnost jsem moc neřešil, ale užíval jsem si příběh a svět, který je podle mě nabitý nápady, zajímal mě od začátku až do konce, těšil jsem se, co ve hře uvidím dál, a závěrečná pointa se mi hodně líbila. To zase o tolika hrách říct nemůžu, většinu her dohrávám spíš z povinnosti, abych je viděl až do konce. Prostě jakmile jsem viděl toho chlapíka, jak se modlí k soše Bena Franklina, věděl jsem, že ta hra bude hodně zajímavá - a pro mě byla.
      • Vskutku, pravdu díš.
      • Aha, no když na tu hru nadávají jen jacísi zastuzení puboši (myslíš, že tě někdo normální bude brát vážně když si schopný si napsat tento nick?) a pologramotní absolventi speciálek, tak to jde Bioshocku víceméně ke cti. Takže já jsem spokojený, Bioshock Infinite i jednička byly perfektní hry a právem si zaslouží hodnocení jaké mají a naše peníze.
  • Bioshock infinite je umělecké dílo, nejen skvělou vizuální stránkou ale i skvělou atmosférou, příběhem a soundtrackem.
    • U infinitu mi vadila jedina vec: v 1 a 2 byl neco jako "predkonec", po nemz jeste bylo finale v cca 1/5 delce hry. Tedy golfova hul v 1 a duseni polstarem v 2.
      Krest v potucku jsem mel za neco podobneho, po nemz se teprve pujde definitivne na vas a proto jsem to napoprve vubec nepochopil.
    • Je to daleko více kýč než umění.
    • Gameplay podprůměrný, level design primitivní a lineární, AI na úrovni zombie a rádoby chytrý příběh, který otevře tucet motivů a položí stovku otázek, jenom aby je nakonec uzavřel deus ex machina, který nedává smysl ani podle pravidel samotné hry, natož podle vědeckých základů jejích teorií. Přidej lživou reklamu a máš hru roku.
      • A hele, dalsi pan "netusil". Tesi me.
      • Jasný, 95% ze 60k recenzí na steamu pozitivních, skóre na metacritic 94, list některých významnějších ocenění zde https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_accolades_received_by_BioShock_Infinite Předpokládám, že jsou všichni podplacení, nebo prostě nechápou, že je ta hra odpad, ovce jedny tupé! *1*
        • to jen dokazuje, že celé herní stádo jsou ovce. Kvalitu pozná jenom zanedbatelné %. Infinite má kvalitní atmosféru, grafiku, stylizaci, zvuk, ale to je bohužel vše. Ostatní aspekty hry jsou průměrné či podprůměrné. Navíc celá hra totálně vyšumí někam úplně do ztracena(meh)
          • Raději patřit mezi ovce, než mezi zanedbatelné % opičích potratů tvého ražení (mehtypíčo).
            • viz můj nick *3*
          • Dalsi pan Netusil
      • To jsou zase žvásty. Než jsem koupil Infinite, neviděl jsem ani jednu reklamu, jediné co jsem věděl bylo že je to pokračování Bioshocku, který jsem žral, a že je tam Elizabeth a nějakej její mechanickej střážce. Jinak jsem neviděl ANI JEDNU reklamu, spot, nebo trailer. Hru jsem si parádně užil, souboje byly skvělé, hook taky, charismatickej hlavní hrdina ... a řadím to do svých top10 her a nelituju peněz. A víš co je zajímavý? Že tu hru na netu vychvaluje docela dost lidí, takže teď okamžitě vysvětli, proč tady meleš taková houna.
        • Infinite úplně kašle na většinu kvalit předchozích Bioshocků. Pryč je důmyslný level design se spoustou skrýší a pastí, což by zas tak nevadilo, kdyby Infinite dostál svého slibu obřího města, jenže průchod Columbií je hrozně lineární, často s nemožností vrátit se do předchozích lokací, a cestování na háku se kromě skriptovaných částí odehrává na velmi malém prostranství mezi maximálně třemi platformami. Většina soubojů se pak odehrává v primitivních arénách, kde nepřátelé často okamžitě naběhnou na hráče, takže odpadá možnost plánování útoku a obrácení prostředí proti nepřátelům, která byla tak důležitá v jedničce a dvojce.

          Souboje ale mají daleko víc problémů, než špatný level design. Jednak je tu to příšerné rozhodnutí omezit arzenál na 2 zbraně, což zabíjí experimentaci a nutnou improvizaci z předchozích dílů. Navíc to jde úplně proti úpravě zbraní, protože po nějakém čase se ve hře přestane objevovat munice k nejvytuněnější hráčově zbrani a on ji musí vyměnit za nějakou základní špuntovku a přijít o veškerá vylepšení, která si zaplatil.

          Pak je tu příšerná AI, která nesahá jedničce ani po kolena. V jedničce dokázali spliceři hráče překvapit, maskovat se v prostředí a utíkat z boje, když byli na pokraji smrti. V Infinite se zdánlivě daleko normálnější nepřátelé vrhnou na Bookera bez nejmenšího pudu sebezáchovy nebo náznaku taktiky. Rozhodně nepomáhá, že protivníci nasávají kulky bez jakékoliv reakce a člověk do nich často musí vystřílet skoro celý zásobník. Handyman je v tomhle nejhorší. Zatímco u Big Daddyho musel hráč naplánovat útok, kombinovat zbraně a využívat prostředí nebo přítomné splicery, u Handymanů může tak akorát utíkat a zoufale střílet vším co má, dokud ten nezničitelný magor po 10 minutách nepřetržité palby nepadne.

          Songbird, ten mechanický strážce, který byl hypovaný skoro v každém propagačním videu před vydáním, se ve hře objeví asi na 15 minut a ani jednou s ním hráč nebojuje. Bylo by super, kdyby to byl jediný větší rozdíl oproti reklamě, ale sám se můžeš přesvědčit, že není. Z živého, interaktivního světa se stal tupý koridor: https://www.youtube.com/watch?v=muJYTeQlvC4&t=2s
          • zatracene, jsem zvykly na moznost editu prispevku a ono to tu nejde
            - vojaci nenasavaji kulky bez reakce, vzpominam si, jak casto po zasahu zakopli a ztezka vstavali (coz uz vetsinou nestihli ;) ) Ale bylo mi jak milic, tak revolucionaru docela lito, v tom byli spliceri a BD's lepsi. Nelidske pak bylo hubeni velkych sester, nu ale co uz.
          • Do jiste miry ano. Ale:
            -nekdy je navrat nemozny (odjela lanovka, sestrelili letoun kde B&E leteli)
            -zbrane jsem prilis netunil, ale mam pocit, ze (opet trochu proti logice) se vylepseni tyce typu, nikoli kusu. Ale asi nejaka Finkova genialni featura.
            -2 zbrane nastvou, ale holt Booker je jen obycejny vojak a ne Delta nebo steroidy vyhnany Jack
            -hodne aren jde v boji opustit, kdyz to nejde, tak to ma logiku (prijede se vytahem, seskoci se z vzducholodi na dvorek). U mensich aren to pak nuti do rychlych komb a masakru, holt to neni Gears of War.
            -propojit komplet cele mesto kolejnicemi by asi neutahl hardware a dost mozna by se hrac ztracel
            -vojaci se chovaji docela moderne takticky (na to, ze jdou proti cloveku a na urovni taktiky cca v dobe prvni svetove). Seskakuji z clunu, prchaji do krytu, nekdo je jisti RPG a maji sebou ty lepsi bojovniky (pyro, vrana...) Vzdyt jdou jen proti jednomu "banditovi"! Tohle je slabina, ale ktera hra, kde je hrdina clovek a bojuje proti lidem to ma udelano lepe...
            -s Handymanem souhlasim. Oblud skoci tesne pred hrace a nejde uteci po kolejich :(
            -o osudu Songbirda rozhodl Levine jak rozhodl. Vzdyt Booker s nim bojoval tolikrat a nikdy nevyhral.
        • No mozna jsi mel tu vyhodu ze jsi nesledoval ukazky a sliby, ktere bohuzel vycimene slibovali uplne jinou hru. Krom totalne falesneho gameplaye, ktery vubec nebyl ze hry a ukazoval elizabeth zpracovanou mnohem lip nez byla si pamatuju sliby jako epicke souboje se songbirdem (ten nakonec nebyl ani jeden) apod. Pro lidi co se tesili na slibenou hru to bylo horke probuzeni.
    • Zajimave je ale sledovat ze i kdyz prvni gameplay lhal vic nez No Mans Sky, tak ze u tehle hry to nikomu nevadilo :-)
  • Hm, na prvni dil jsem se dost tesil, nakonec to bylo docela zklamani ale nebylo to uplne spatny dvojku jsem skoro nehral a trojku vubec. Pro me to zadny kult neni a zrejme nikdy nebude.
    • S tvojimi dojmami z jednicky uplne suhlas, ale Infinite je ovela lepsia co sa tyka hratelnosti a atmosfery, tak si to skus zahrat a uvidis ze sa oplati.
    • MalyZeli
      Jednicka a dvojka byly super... ovsem tam to pro me skoncilo.
    • drasta
      Ja jednicku Bioshocku nakonec dohral az asi napotreti a i kdyz gameplay byl docela zklamani tak ten konec se mi moc libil. Dvojku jsem hral asi jen hodinu a zase jsem to odinstalovat. Infinite jsem zkousel mozna o hodinu dyl ale Bioshock asi nebude nic pro me.
    • chtěl jsem se do toho dostat, ale jedničku jsem prostě nedohrál. estetika rapture je úžasná, ale bylo mi to velmi nepříjemné na oči. dvojku jsem přeskočil, ale infinite jsem dohrál a přes oničem gameplay mě ten příběh nakonec hodně chytnul a závěr byl skvělý. každopádně za kult to považuju už jen proto, jak je ta hra citována, kopírována a jaké má speciální místo v herní historii.
  • Hnisavec
    Najlepšia hra aka kedy vyšla, Blade Runner medzi hrami *14* *14* *14*
    • Piš laskavě česky nebo táhni zpět na východ...

      Na slovenském (východním) serveru také nebudu psát česky, stejně, jako nebudu psát česky na ruském apod. Chápu, že slováci neudělali žádnou velkou dobrou hru ale proto nemusíš blekotat slovensky na českém serveru...

      Automaticky vyhodit lidi co neumí jazyk domácí země. Blekotej někde na východě s přátele ze slovenska.
      Tohle je drzost pane Maďar (dle historie vzniku slovenského státu).
      • MickeyMutant
        Postupně: chybí čárka před nebo táhni, čárka navíc za stejně, Slováci malé "s", čárka před ale proto, čárka před co neumí, 7. pád s přáteli, Slovensko s malým „s“, čárka před pane Maďar.

        Čeština: 4 mínus (pochvala za toho Maďara kupodivu s velkým "M" - to je taková první vlaštovka)
        • ravux
          Ty si asi pletes jazyk a gramatiku. To, ze nekdo udela gramaticke chyby neznamena, ze neumi dany jazyk. Jinak by cesky umel tak jeden clovek z 10 000. A mimochodem - pred tim prvnim "nebo" carka byt nema. Pri vyctu moznosti, kdy se muze uskutecnit pouze jedna, se carka nepise. Kdyz uz opravujes, tak se to nejprve sam nauc.
          • MickeyMutant
            Ale má. Jsou to dvě možnosti (buď psát česky, nebo jít na východ), které stojí proti sobě, stojí v jasném protikladu. Jestli mi nevěříš, tak se zeptej někoho, kdo dával ve škole pozor.
            • MickeyMutant
              Ravuxi, na doučování hrdobců nemám čas ani chuť, proto jsem doporučoval ověřit informace od někoho, komu budeš věřit. Tebou odkazovaný výčet možností by byl třeba "piš laskavě česky nebo maďarsky", věta "piš laskavě česky, nebo táhni zpět na východ" už není prostým výčtem možností, ale zřejmým protikladem.

              Ještě doporučím kontakt na Ústav pro jazyk český:
              jazyková poradna, tel.: 257 531 793
              oddělení gramatiky, tel.: 225 391 430

              Jsem zvědavý, jestli se ještě ozveš*4*
            • ravux
              To neni vec viry, ale gramatiky, viz korekturacestiny.cz. Cituji:

              "Výčet možností (uskutečnit se může pouze jedna) — bez čárky!

              Můžu ve středu nebo ve čtvrtek.

              Dostaneš se tam jenom pěšky nebo na kole."
        • Ještě bych doplnil pane Maďare, v češtině, pokud vím, při oslovení skloňujeme.
    • MickeyMutant
      Bioshock vyšel na Playstation víc jak rok po PC. To bych viděl jako nepochopitelnou křivdu, kterou bys neměl jen tak mávnutím ruky odpouštět.
      • Hnisavec
        prečo? hry podla platformy odsudzujú len peasanti odkazaní na písacie stroje a ich večné čakanie na exkluzivity. Pravý hráč je len konzolista s pcčkom, ktorý nie je obmedzený ako pc master race. Ktorý aj tak rieši len grafiku a nie hry. Ja som si to pekne zahral na PC hned ako to vyšlo a nemusel som kukat youtube a robit ramená v diskusii aká to je srágora ako to tu robí 99% pc bzdóch v diskusii o Last of Us alebo Last Guardian. Smutné a smiešne zároven ako herný trh na PC v singleplayer AAA hrách...nebyt konzol tak hráte akurát tak World of Tank a Candy Crush Sagu
        • ma pravdu, madar..jen s tim ze na PC by vsichni mohli hrat ty stovky early acess a indie her, na tech uzasnejch PC za 50 000 korun. Kolik ze AAA PC exluzivnich her tenhle rok vyslo? dve? Civ 6 a total war warhammer?
          • nechapu proc se musite v tech diskuzich hadat o takovych hovadinach? Hnisavec, ty odsuzujes hry podle platformy uplne obvykle, tak se nevykrucuj. ostatne to je duvod proc do tebe mutant reje, i kdyz nechapu ani jeho..ze se na tebe proste nevy*ere. A tebe nechapu proc na jeho zjevny troleni musis reagovat. Korunu tomu dava flash viz. jeho "ma pravdu madar" a nasleduji dalsi hov*a pc vs. konzole. on stebou souhlasi ale stejne te urazi..dalsi stejne nesmyslny bojuvky slovaci vs. cesi. Ku*va kdo ma tyhle sra*ky porad cist? clovek si chce neco precist o jakekoliv hre a musi se prokousavat timhle. skocte do zdi...a ja su este takovej dement, ze se namaham to sem psat. *8*
            • To vis to jsou diskuze, lidi se chovaji jinak, a delaji si co chteji. Puvodne jsme ti chtel napsat aby ti nahodou nepraskla zilka v kktu, ale zvolil jsem smirlivou cestu. kazdopadne tyhle rozbroje a premerovani pindiku nikam nevedou, to mas zcela jiste pravdu, ale to obecne kazda diskuze..nikam moc nevede, tak aspon sranda musi byt:)
            • nevim proc bohuzel mi nejde reagovat primo na prizpevek flash v 23:42
              Mas pravdu jsem zbytecne sprostej.normalne bych takto nereagoval, ale kdyz je to dneska asi desata podobne debilni diskuze co ctu[nemyslim od vas, ani na tomto vebu..ale svk vs. cz apod.], tak me to uz nastvalo. tak promin jestli jsem se te dotkl, kdyz pises ze vas urazim, ale jinak si za tim co jsem napsal stojim. tvy demagogicky zvasty o oveckach, kdyz ve stejnym prizpevku si libujes ze jse s hnisavcem za jedno komentovat nebudu.tak se klidne dal vyzivejte v nekonecnych kecech o nicem. pis
              ps. radsi nebudu mit co cist v diskuzich nez tyhle dohady
            • tak aspon nemluvime sproste a jsme zajedno, kdezto ty napadas nas oba a nic moc k veci nepovis.
              Ale zase na druhou stranu, bud rad ze jsme neco napsali, protoze jinak bys zrejme nemel co rict.
              Jinak nesud lidi ktere neznas, jsem polovicni slovak, bydlel jsem tam nekolik let, mam tam pribuzne a nic proti nim nemam, spis naopak. Takze at se na koukam z ktere strany chci ten nejvetsi hlupak v tehle kratke rozepri jsi ty a tvojich sedm ovecek podobneho smysleni s tebou (jeste jiste par do stadecka pribude)
    • proti system shocku je to jen hodně slabé šidítko.
      • Proti jedničce možná, ale dvojka stárla katastrofálně a její hratelnost dnes působí spíš jako špatný vtip.
        • blbost, dvojku jsem si znovu zahrál vloni (do konce) a nestárne vůbec.
          • Nefunkční detekce zásahů, příšerná AI, neustálý respawn nepřátel, ošklivé šedé lokace, hrozné souboje, absolutně nepoužitelný stealth a nechtěně vtipný design nepřátel. Snažil jsem se do té hry dostat, ale odvděčila se mi jen frustrací a nudou. SS2 je spousta skvělých nápadů provedená špatně, vedle Thiefa a Deus Ex působí hrozně nedomyšleně a splácaně.
            • Ne. SS2 není akční RPG. Je to spojení RPG a FPS, spoustu věcí ovlivňujou tvoje statistiky, skilly a implantáty Tohle je snad úplnej základ, ledaže bys to hrát 5 minut...
            • @Astaroth: Já mluvím o System Shocku 2, ne Bioshocku 2.
            • Vzdyt tam meli vsude kamery a alarmy. Spliceri videli hrace, Sofia je burcovala do boje z ostatnich casti mesta a hlasila jim kde delta je. Jsem na podobne nesmysly haklivy, ale tady to skutecne nebylo.
              Jedina opravdu drobna vytka byla, ze kdyz spliceri zalidnili dlouho nenavstivenou cast Rapture, tak tam nejak zevlovali, nez hrace spatrili. Ale to je jen nutna dan za respawn. Mi to nevadilo, aspon bylo co likvidovat.
            • @101 Zombáci, kteří během poplachu dokážou člověka najít mezi 20 místnostmi, aniž by ho viděli nebo slyšeli. Ta AI je prostě špatně navržená a vševědoucnost jinak hloupých nepřátel funguje jako jednoduchá a nedomyšlená záplata.

              Jenže ono to není jenom RPG, je to akční RPG. SS1 měl tempo hry a souboje přizpůsobené neohrabanému ovládání, ale SS2 má ovládání a mechaniky akčních her. Snažit se někoho umlátit francouzákem je v té hře vyloženě noční můra.

              Můžeš mi říct, jak jde automatický respawn nepřátel a šetření munice dohromady, zvlášť bez možnosti stealthu? Kdyby to byl nějaký náhodný respawn, který by měl hráče překvapit, nebo by musela uběhnout nějaká doba od poslední návštěvy, tak trochu chápu, ale SS2 má respawn vyřešený příšerně a zabíjí tím jakékoliv napětí a taktizování. Když hráč překoná nebezpečného nepřítele nebo těžkou situaci, nemá pocit zdolání problému, protože za 5-10 minut se tam ten problém objeví zase.

              Shodan nemá s Big Daddym nic společného, v Bioshocku hraje její roli Fontaine a částečně Ryan. Nejbližší příbuzný Bid Daddyho je tak možná Rumbler.
            • Btw, Shodan > Big Daddy, kdykoliv, kdekoliv....
            • Příšerná AI? U zombáků, pavouků a opiček? Překvapivé.
              Detekce zásahů a hrozné souboje? U RPG, kde poškození určujou statistiky a ne skill hráče? Ok. Tady někdo nechápe, že se jedná o spojení FPS a RPG, ne o akční hru.
              Respawn je běžná věc ve spoustě her a u survival hry, kde hraješ jediného přeživšího naprosto logický design, stejně jako SS2 málo munice a rozbíjení zbraní. Některý hry neuměly ani střelbu a chůzi najednou, že ano.
              Ošklivé šedé lokace? Zajímavé. Asi sem hrál jinou hru (nebo sem si jen nastavil větší gammu), protože SS2 má naprosto výbornej level design.
              Stealth mi nechyběl, vzhledem k tomu, že i tak hra nabízí víc možností hraní + replayabilitu, než většina dnešních her včetně BioShocka.
            • Zaujatost proti AI? Klidně tu hru zbožňuj a užívej si ji, ale ani ze srandy mi nemůžeš říct, že SS2 měl dobrou AI. Nepřátelé jsou naprosto tupí a obtížní jsou jenom proto, že vidí skrz zdi a třeba pri spuštění alarmu dokážou proběhnout půlku lokace a jít přímo k nějaké přihrádce za stolem v zavřené mistnosti bez kamery, kde se hráč schovává. Je to o to větší zklamání, protože Looking Glass, kde Irrational začínali, ukázali před i po SS2 jednu z nejlepších stealth AI všech dob.

              Co se týče zbytku hratelnosti, tak prakticky všechny prvky byly líp zpracované a vybalancované v Deus Ex (RPG prvky, level design, akce, různé herní styly), nebo v Bioshocku (hackování, art styl, superschopnosti).
            • Kamo ty uz to nehul, fakt ne. Tvoje vtipna zaujatost hlavne proti AI, ktera je pravdepodobne chytrejsi nez ty sam, je fakt neskutecna. Vem si brejlicky, knihu a zmizni prosim te. Neskutecny tyhle paka.
          • Souhlas. Dvojku považuju i dneska za jednu z nejatmosferičtějších her vůbec.
  • Škoda, že remaster verze stojí technicky za prd. Sice se to zlepšilo patchem ale stále originál je kupodivu méně problémový.....
    • Inquisitor
      Však originál vypadá pořád dobře.
      • Jistě, ale protože remaster zlepšuje textury atd....Tak je sakra škoda, že na to kašlou a je horší jak originál který neumí třeba 4k apod.
  • mne celá tahle serie minula, resp. jsem se jí vyhnul
  • ravux
    Fakt nechapu, kde se vzala fama, ze je BioShock duchovni nastupce System Shocku a proc tento bullshit porad nekdo opakuje. Ty hry nemaji zhola nic spolecneho, s vyjimkou slovicka "Shock" v nazvu.
    • Vzalo se to to presne v dobe kdy se na bioshocku zaclo pracovat, a jak jinak mohou za to herni novinari a i samotni vyvojari, kteri kazdemu cpali ze to bude jako System Shock,..no nebylo..
      • ravux
        Nebylo, ale nekteri to tupe papouskuji dodnes.
    • Asi jako Thief a Dishonored, vid?
      • ravux
        Jestli mezi SS a BioS vidis stejnou bliznost, jako mezi Thief a Dishonored, tak hadam, ze jsi SS v zivote nehral a maximalne jsi videl 10 minut z nejakyho YT videa.
        • Inu, jednicku jsem nehral tolik, co bych byval chtel, ale dvojku mam projetou nekolikrat.
          Mimochodem, jestli argumentujes tim, ze se snazis diskreditovat oponenta, tak tahni treba ma Reddit, tam neni tluchubu nikdy dost.
          • ravux
            Pokud nekdo mluvi o necem, cemu nerozumi (ted hovorim obecne, takze nemusis byt vztahovacny), je to otazka kompetence, ne diskreditace. Diskreditace se tyka duveryhodnosti, kompetence znalosti. Chapu, ze se nekomu vyznamy techto cizich slov pletou nebo je nezna, nicmene kdyz uz jimi argumentujes, dovolim si te opravit. Vsimni si, ze se na rozdil od tebe obejdu bez pejorativnich vyrazu jako "tahni," nebo "tluchuba."
            • No, tak ja jdu zase na /v/..
    • Tak obě dvě jsou od stejného vývojáře a obě dvě jsou akční hry s prvky vylepšování dovedností postavy a více možnostmi jak řešit jednotlivé akční situace. Velmi podobné mechaniky, ale jiný název a příběh, to mi přijde jako přesný význam slova duchovní nástupce :-D
      • ravux
        Taky nereknes, ze Kingdom Come je duchovni nastupce Mafie, protoze za obema stoji Vavra. A FPS s RPG prvky jsou desitky, ale zadna o sobe tupe nehlasa, ze je duchovni nastupce System Shocku.
        • Původní System Shock prakticky žádné RPG prvky nemá (bez urážky, osobně jej považuji spolu s dvojkou, Deus Ex a Planescapem za nejlepší hry všech dob). Až dvojka má zkušenosti (či jejich obdobu) a vývoj postavy, což jsou zase prvky, které u Bioshocku absentují (bez ohledu na to, jak kvalitní "chytrá střílečka" to je).

          Desítky bych určitě neřekl. Krom System Shocku 2 mě napadá Deus Ex 1, 3, 4, Hellgate London, série Borderlands, série Dead Island / Dying Light, Sabotain, E.Y.E., Neuro Hunter, Dark Messiah a asi trochu nové Fallouty. Sérii Witchaven, Daikatanu, Xenus 1,2 nebo sérii STALKER bych určitě neoznačil za FPS s RPG prvky, ale za FPS.
          • jo, hybridů RPG/FPS je fakt málo a přitom je to skvělý žánr. SS a Deus Ex jsou mistrovské kousky. Hellgate London mně taky hodně bavilo - to je prostě FPS Diablo, jinak se to nedá nazvat. Stejná návykovost a docela zajímavý příběh. stejně jako u diabla jakmile to projedeš do konce, tak nastoupí ještě hardcorovější obtížnost, a stejně tak je to postavený na sbírání předmětů. Podle mého nedoceněná hra.
            Fallout NV aktuálně hraju a to je mistrovsky nadesignovaná hra. Bethesda se má co učit. Naprostá flexibilita jak řešit questy, jaký build si vytvořit, s jakou frakcí spolupracovat. A přítom se to dá hrát částečně jako FPS.
          • Přesto je první SS většinou kategorizován jako RPG. Prostě se to vžilo i když to tak není. Je to něco podobného jako s izometrickým pohledem. *1*
        • Doporucuji pouzit vic mozkovych bunek, mozna na to prijdes.
          • Pochybuju, nevypadá, že by měl zrovna dvakrát pod čepicí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit