Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No mě prostě mrzí, že když sem celý ty 2 předešlý díly narážel na spoustu záhad,postav atd. a ve trojce skoro nic až před koncem kde se během 2 minut vysvětlý celej děj takový ságy.Taky mě ještě mrzí jak se ta hra propagovala, protože jestli ti jedinci co o ní mluvuli a nebyli jenom nastrčení a prostě tu hru třeba dělali od začátku tak buď lhali nebo sou nějak mimo na drogách nebo nvm. Protože v ten 3. díl sem věřil a když mě bavil prostě mi to přišlo podobný jako kdyby měl poslední díl eposu Píseň ledu a ohně třeba 200 stran. Sorry za chyby moc často nepíšu a číst to po sobě už nebudu.
  • Četl tady někdo knihy Dana Simmonse - Hyperion, Pád Hyperionu, Endymion a Vzestup Endymionu ? Právě Hyperion byl obrovskou inspirací pro tvůrce Mass Effect a třeba takový konec ME3 a románu Pád Hyperionu mají mnoho společného. Pokud jste nečetli, doporučuji napravit. Jedná se o vrchol science fiction a alespoň se dozvíte, kde tvůrci brali pořádný kus inspirace.
    • ringmancz
      dočítám Pád Hyperionu :)
    • Tydle knizky povazuju za nejlepsi sci fi vubec.Proste genialni a nesmirne ctive.se svetem ME moc spojitosti nevidim ,teda skoro zadnou.Ale knizky jen doporucuju!
      • Ok, dík. Přečtu. Teď se nějak snažím prokousat Star Trek Relaunchem, ale ještě nejsem ani u Destiny, takže to moc optimisticky nevidím. Je toho jak nevím čeho....
    • PreidaQ
      Já jsem četl akorát první díl a půlku druhého, ale musím přiznat, že mě nikdy žádná paralela s Mass Effectem nenapadla. *8*
    • Mám ho na kindlu, ale nějak se k němu nemůžu propracovat. Mám začít? Stojí to za to?
    • Kozy
      tuhle jsem to viděl v knihovně, tak se na to chystám
  • Kozy
    série ME určitě patří k málo hrám který si chci znovu zahrát. I přes nudnej a trochu mimo mísu příběh dvojky a pro mě zkaženym koncem díky Leviathanovi. Dobře že z TIMa neudělali reapra.
    DLC Leviathan jsem asi hrát neměl.
  • ,,působí dojmem přerušené soulože,,
    Touto větou lze označit celá ME trilogie.
    Epická jízda bez vyvrcholení. :D
  • Spoiler:Nejvíce nechápu proč vydávají DLCčka, mám dohranou hru - hlavní hrdina umře a pak po několika měsících vyjdou DLC, která se rozehrají někde před finální misí - nechci znovu hrát něco co už je pro mě uzavřené. Chápu DLC, která vyšla u 1 nebo 2 ale u 3 to nechápu.
    • Dvě odpovědi:

      a) víc příběhu, možná návaznost na další díly, protože se s pomocí DLC rozšíří herní vesmír
      b) vydavatel vydělá víc peněz

      Osobně mi taky dost vadí hrát za někoho, kdo zemřel, ale u ME3 DLCčka asi jinak udělat ani nejdou (pokud bychom chtěli hrát stále za Sheparda, bez téhle podmínky by to byla jiná písnička).
  • Po rychlém přečtení zhruba souhlasím, až na:

    "Pokud však sáhneme ještě hlouběji do kapsy, mimo scénář hry, najdeme tam jiný, starší a nepoužitý konec trilogie – přímo z pera dvorního autora Mass Effectu, Drewa Karpyshyna. Dle jeho idejí mělo dojít k tomu, že Reapeři koumají, jak zastavit rozpínání vesmíru vlivem temné energie, a až spešl sekaná z lidstva by jejich hádanku nakonec rozlouskla. Nebo nerozlouskla – záleželo by na tom, jestli by se hráč k Reaperům přidal, či jim ukázal fakáče."

    Dle blogu DK se o žádný nepoužitý konec nejedná. Protože tenkrát neměli o konci ani tušení. V tom stejném postu DK potvrzuje, že se ME psal vždycky až před dalším dílem, takže nebyla promyšlená celá trilogie dopředu. Což je škoda, ale jak bylo zmíněno v článku, dneska je to standard.

    Bonusová otázka: Jaký scifi seriál byl promyšlený dopředu? *5*
    • 13_11
      Firefly.
      • Ani náhodou. Firefly je sice úplně super a Joss Whedon byl super cool už tenkrát (když o něm vědělo 25 lidí a 30 fanoušků Buffy a Angela), ale jak ukazují výše zmíněné seriály, rozhodně neměl plán na x let dopředu. A během těch 13ti nebo kolika dílů ho stejně člověk moc neocení, i kdyby ho měl (viz. B5 Crusade).
        • @13_11: Jenom abychom si rozuměli, vesmír měl JW promyšlený naprosto skvěle o postavách nemá cenu mluvit, nic takovýho předtím ani potom nikdo ve scifi neviděl a asi ani už nikdy neuvidí. Jak by Firefly vypadala, kdyby běžela dýl se pravda nikdy nedozvíme, ale dneska ráno jsem na IGN četl, že možná bude animovanej seriál.
        • 13_11
          Jó, to už se nikdy nedovíme, když Whedona típnuli tak brzy. Promyšlené to měl, ale my si to už nemáme jak dokázat.

          Stoneboy: Tak to jsi mi udělal radost. I když... víme, jak to leckdy s těmi návraty dopadá.
    • Paul_cz
      Babylon 5. A bylo to poznat, měl naprosto fantastický story/character arc. A také je vidět kolik si toho z něj Mass Effect vypůjčil :-)
      Ale nic proti, Mass Effect trilogie je fantastický achievement..už jen ukočírovat to množství variací a permutací děje muselo být peklo, navíc s šibeničními termíny od EA.
      • Jj Babylon 5 jsem chtěl také napsat. Mimo pátou serii to bylo celé naplánované.
        Takovej Battlestar G byl vařenej z vody později.
        • Akorát že S05 byla naplánovaná taky, jenom ne jako součást B5 a ne tak podrobně.
      • Souhlas a souhlas.

        B5 je pro mě osobně nejlepší seriál EVER. Kdo neviděl Shadow War a následující události (v podstatě 4. série), tak přišel o hodně. Velká škoda, že nevyšly The Lost Tales. První díl sice dejme tomu průměr, ale stejně skvěle napsaný a potenciál tam byl.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit