Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Výhra

    Zdravim, chlapi. Chtěl jsem se zeptat - minule jsem vyhrál ten bezva dalekohled Risen, ale kde nic, tu nic. Nechci vás popohánět (i když se na něj těšim), spíš mě zajímá, jestli mi ho nezabavila chamtivá pošťačka. Takže byl už poslán, nebo mám ještě čekat?
    • sleepless
      Zdravíčko, dalekohled šel po svých na poštu až dneska ráno, takže zatím bych pošťačku výslechu nepodroboval :)
      • Sakra, tak to jí asi budu muset z té sklepní mučírny pustit :-)
      • Milda8
        Tak včera "sekretářka " nosila vodu jak splašená ale na poštu se jí nechce co! A co si vůbec včera vybrala za hru na večer?
        • sleepless
          No, nechce se jí. Teda ne v hodinách, kdy mají na poštách obvykle otevřeno. A v noci hrála Resonance nakonec ;)
  • zdeeneek

    pochvala

    Vzhledem k tomu, ze se na vas od predchoziho podcastu vali zloba od nekterych posluchacu sem hodim pro zmenu jednu pozitivni vec. Chvalim za rychly nahrani audio verze podcastu na web.
  • Wasteland 2

    To zas jednou Poláček prášil. Jsem rád, že po vlně rozčarování se situace okolo návštěvy inXile vyjasnila.
    • Luke
      WL2 jsme viděli v její aktuální fázi - tj. po pár týdnech vývoje. Nešlo o kompletní kód, ale o testovací úrovně (AI, pohyb, zasazení modelů atd). Za infošum zřejmě můžu já, když jsem Petrovi říkal: Jo, viděli jsme to v pohybu. Omlouvám se teda celému světu za "vlnu rozčarování" a jsem rád, že se situace vyjasnila dřív, než na nás někdo podal trestní oznámení. V inXilu bylo prima: http://i50.tinypic.com/35kn6oh.jpg
      • Cahir
        Hele a co se týče vizuálu, je to stylizovaný, nebo je to snaha o realitu?
        • Nevím teda, co tam ukazovali expedici z games.cz, ale podle zveřejněných artworků to vypadá spíš na realitu, asi ve stylu dnešních falloutů.
      • Dik za rozumne vysvětení.
      • Black_Hand
        skoda, ze jste tam nemohli vzit smejkiho (plne chapu). fargo by si pak ale mozna pripadal jako u vyslechu v kgb.
        • smejki
          O_o
  • Tropes vs women

    Kluci, ten "extrémní hate" pramení z faktu, že ve většině států U.S. jsou ženy chráněny zákonem zhruba jako tady u nás jistá menšina, komplet včetně pozitivní diskriminace. A podobně jako "jistá menšina" to taky často dávají najevo.

    Takže když se tahle dáma rozhodla rýpat do oblasti čtyřce zaslíbené, tak se vůbec nedivím, že se to chaníkům nelíbí. Osobně se mi její počin taky nezamlouvá. Ještě že tady v ČR není společnost zatím až tak padlá na palici (a doufám že to vydrží nejméně dokud se nenajdeme s budoucí manželkou).
    • janchor
      Tak "padlá na palici", aby se zkoušela probrat tím, jak jsou ve hrách zobrazovaný ženy? Přemýšlet o světě kolem sebe je "rýpání"?

      Ten hate pramení z faktu, že se chlapi odjakživa bojí emancipovanejch ženskejch a reagujou na sahání na svý "jistoty" podrážděně. Nějaká (velmi, velmi diskutabilní) pozitivní diskriminace v tom hraje mizivou roli. Je to reakce sprostá a především - hysterická.
      • Kdo tuto paralelu bude chtít pochopit, pochopí.

        Jeden marťan (Tim) každý den chodí cestou. Tou cestou, kterou chodily i generace jeho předků. A stejně jako generace jeho předků, i Tim pokaždé při cestě občas zakopne o lýtko jiného marťana (Marvin), který tu cestu šlape s ním. Děje se to tak od nepaměti. Někteří Timovi předkové o Marvina zakopávali naschvál co nejvíc, jiní se naopak snažili, aby těch zakopnutí bylo co nejmíň. Zakopávali ale všichni, a Marvinovi se to nelíbilo. Ale nemohl ni pořadně dělat, okolo chodili jiní marťani, taky zakopávali a kdyby se Marvin ozval, asi by to s ním nedopadlo dobře.

        Jak šel čas a myšlení i soužití marťanů se vyvíjelo, Jednou se tak při cestě Marvin otočí na Tima a konečně se po staletích rozpovídá: "Hele, to zakopávání docela bolí. Já vím že se většinou snažíš nezakopávat, ale stejně to občas uděláš a fakt to bolí. Mohl bys toho prosím nechat? Nejsem přece žádné zakopávátko, ale taky marťan, tak jako ty." Timovi i ostatním to sice napřed přijde divné, ale postupně dospějí k názoru, že je to vlastně pravda, i když se pořád najde dost marťanů kteří tvrdí, že jejich spoluputovník je sice marťan, ale zároveň takové jakési ... no okopávátko. Těch ale ubývá a marťani se učí nezakopávat o svého spoluputovníka na cestičce.

        Po pár letech jde takhle Tim po cestičce a naráz plesk, něco ho kopne do lýtka. Tak kouká a plesk, Marvin mu dá ještě jednou do druhého lýtka. Tim na to hledí a ptá se: "O co jde?" Marvin na to: "Podívej, taky jsem přece marťan, takže máme stejná práva. A tak jako ty jsi do mě kopal, tak teď mám právo kopat i já do tebe." Tim na to: "Hele, ale já o tě jednak zakopával a ne do tebe kopal, a jednak jsem to dělal tak jako ti přede mnou. Přece jsme si teď nedávno řekli, že jsme marťani a tak už o tebe zakopávat nebudu." Marvin: "Ne, tys o mě nezakopával, ty lžeš. Pravdu říkám jenom já a já tvrdím, že jsi do mě kopal. Takže jdi do mě kopal. A ano, už do mě kopat nebudeš, protože jsme oba marťani a máme stejná práva. A já si teď kopnu ještě jendou, to abys věděl že máme stejná práva." A Marvin kopne Tima ještě jednou do lýtka. Tim pokrčí rameny, a pomyslí si něco o tom, že časem se to doufejme spraví.

        Tak pokračuje dál soužití našich marťánků, kde nyní Marvin okopává Tima a zároveň mu neustále zdůrazňuje, že Tim se na Marvina nesmí ani křivě podívat, protože Tim i Marvin jsou oba marťané a oba mají stejná práva. Jednoho dne takhle jdou a plesk, Tim dostane kopanec do slabin, kde to marťany velice moc bolí. Tak se koukne a plesk, dostane do slabin z druhé strany a Marvin se jen chechtá. Tim se vymrští a ocasem drapne Marvina pod hlavou: "Tak hele, klídek. To už by s..."

        Vtom do jejich cestičky vrazí marťani z jiných cestiček, omračující holí neutralizují Tima a ptají se Marvina: "My víme, že Tim je starý násilník. Udělal ti něco?" Marvin napne svaly po stranách (ekvivalent pláče) a začne povídat jak on, Marvin, nic nedělal jenom chtěl žít s Timem jako rovný s rovným, jenže Tim si to nedá líbit a tak mu, Marvinovi, ubližuje, takže se Marvin musí bránit a taky ubližovat Timovi. Marťani se otočí na Tima a prohlásí: "Hele, my víme že nesnášíš svého spoluputovníka. My tě chápeme, že se bojíš o svoji identitu a potřebuješ aby to bylo jako za starých dob, kdy jsi ho kopal.." Tim ze země: "Hele, ale já ho nekopal, já o něj zakopával tak jako ti přede mnou. Vždyť jsme to pak probírali a přece jsme se doho.." Mluvčí: "Ne, ty jsi do něj naschvál kopal a víš to. My to víme taky. Takže znovu opakuji - my víme, že jsi měl rád staré doby, kdy šlo do spoluputovníků beztrestně kopat. Ale tak to už nejde, my jsem vyspělá civilizace a na rozdíl od předků, my se navzájem nekopeme. Pochopils to nebo tě máme paralyzovat ještě jednou?" Tim mlčky přikývne, že to chápe.
        A tak ti dva tou cestičkou chodí dodnes. Marvin časem přešel od slabin i k jiným částem Timovy schránky, dle vlastního uvážení. Tim se sice stále tu a tam snaží ozvat, ale odpovědí jsou vždy jen rány omračující holí, starost o to, jestli se Marvinovi nic nestalo a jasné varování Timovi: jestli jsi to pořád nepochopil že my už do sebe navzájem nekopeme, tak není problém tu hůl přinést znovu, až konečně pochopíš, že ty i Marvin jste si rovni a máte stejná práva.
      • Thorleif_cz
        Ten myšlenkově omezenej hate (to zmiňovaný vyhrožování, nadávky, atd..) zřejmě svůj původ v tomto má. Ale je třeba mít na mysli, že vadit to může i mužům, kteří emancipaci žen z principu neodsuzujou, když se koukneš jak se v dnešní době schovává pod ulitu emancipované ženy spoustu rozmazlených dívek (a kolikrát i pokryteckých dam), tenhle trend bývá až příliš často používán jako výmluva, páka jak hejbat s chlapama, nebo prostě jen složka cool a trendy image. Navíc tohle oplakávání "cizích hrobů" mi přijde opravdu hodně vtipný. Nejde o skutečné ženy (vzniknou snad odbory zastupující imaginární bytosti), muži bývají ve hrách zobrazováni naprosto stejně stereotypně, přesto nejsou křičící maskulinisté tolik slyšet.

        Navíc, jak jste kolikrát Vy sami pravili, nejvíc jsou slyšet nespokojenci, takže mě hřeje u srdce fakt, že oba tábory, jak natvrdlé, ultraaktivní a všerýpající feministky a oblbnutí, testosteronem nabušení, agresivní šovinisté jsou vlastně jen menšina oproti zástupům soudně uvažujících mužů a žen, kteří se nad podobnou problematikou pousmějí.

        Přemýšlet o světě kolem sebe jistě není rýpání, ale faktem je, že neustálý okopávání jednoho záhonu je květiny smrt... *3*

        Napravou míru chci uvést, že proti emancipaci nic nemám, pokud se k ní žena postaví čestně a ne jen jako k berličce.
        • janchor
          Koukám se a nevidím, to už spíš ten chlapskej brekot. Jak soudíš, co je berlička, co ulita? A pokud se pod nějakou schovávají, tak před čím vlastně? Říkáš emancipaci jo, ale musí splňovat tvoje (tedy chlapský) kritéria?

          A nejde o stereotypní zobrazování samo o sobě, jde o to, jaký konkrétní stereotypy daná věc živí. U chlapů jsou to stereotypy síly, rozhodnosti, hrdinství. U ženskejch? Nemám pocit, že by zrovna tenhle záhon někdo překopal.
          • Thorleif_cz
            Jsem nerad, že mě vidíš takhle, neměl jsem nejspíš reagovat na problematiku, která je mi vlastně putna. Mě je naprosto jedno, jak se někdo cítí tímto uražen. Chlapskej brekot? Proč myslíš?

            Stejně tak je mi naprosto jedno jak moc se cítí být křesťané dotčení tím či oním filmem, metalovou hudbou, nebo gayové vtipy o gayích nebo romové těmi o romech... Sám jsem schopnej zasmát se vtipům o češích a to že je každej druhej hlavní hrdina maniak vraždící často z pochybných důvodů mě taky neuráží, ačkoliv mi reálné násilí jde samozřejmě opravdu proti srsti. Hry mají bavit, kdo soudný očekává, že ve stylizovaných japonských mlátičkách budou poskakovat ploché dámy v kalhotovém kostýmku od gucciho s červeným diplomem v pravačce?
            • janchor
              Brekotem jsem narážel na ten hate. Každopádně hry mají bavit pouze pánský publikum, bavit jen útokem na první signální? Jde čistě o to zastoupení různejch stereotypů a role, jaký v danejch hrách hrají - právě na tohle se chce ostatně zaměřit ta dokumentaristka.
        • "zástupům soudně uvažujících mužů a žen"

          Tak to je ovšem nejoptimističtější výraz tohoto týdne.
  • Black_Hand
    mozna bych jenom jeste doplnil. vidim rozdil mezi pribehem vytvarenym hraci (casto RPG, v extremnim pripade sandboxy) a pribehem temer ciste vypravenym (silne skripty, az extrem ve forme drtive vetsiny cutscen bez vstupu hrace). neni to ale cernobile. ve vysledku vypraveni vzdycky potrebuje nejake skripty ie. logiku. i kdyz treba hra poskytuje nesmirnou volnost.
    • MickTheMage
      Minecraft? :)
      • Black_Hand
        jj, to je ten sandbox pripad. tam pribeh vytvareji hraci.
        • Black_Hand
          a proc nevytahnout rovnou jona blowa, ze ano? https://www.youtube.com/watch?v=mGTV8qLbBWE . tendle previt nad vetsinou z tech veci uz nejakou dobu premysli, tak si obcas pripadam, ze objevuju ameriku :P.
  • dotaz na Petra Kubu: Jak dlouho je hra ve vyvoji? Kolik lidi na tom pracuje? Jak dlouhy bude gameplay?
    • janchor
      Vím, že jsi se pak zeptal v chatu, ale pro jistotu sem houknu, že během natáčení tuhle diskuzi nesjíždíme, takže otázky jedině tam (respektive pak klasicky na podcast@games.cz).
  • Ja bych to tak tragicky nebral, urcite tam bude zajimavej host.
  • Bez Dana to nema vubec smysl sledovat IMHO.... Ten clovek je proste skvelej...
  • Pochopil jsem to z diskuze níže dobře? Video z FC 82 s žijící legendou Danem Vávrou nebude!?!?! Na youtube taky nic není...
    Za tohle selhání by měly padat hlavy!!! *16*
    • výpověd je na místě
      • Tak tak.
  • Dneska na vas v tom horku budem myslet *3*
    • Budu vevnitr ne, tak co. Lepsi jak venku, takze pohodicka

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit