Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Achievement unclocked: ultimátní vole-átor!

    Během podcastu č. 80 zazněl celkem 159krát výraz "voe/ty/voe/vole/ty vole", z to 128krát z úst Karla Drdy!

    Pořadí soutěžících v cíli: 1. Karel Drda (suverénní vítěz), 2. Lukáš Grygar, 3. Martin Bach, 4. Pavel Dobrovský (jste bohužel poslední, přesto děkujeme za účast!).

    Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se příští týden na shledanou!
    • Luke
      Ty máš asi hodně času, žejo. :) Ale jako jo, zvedlo mi to náladu. :)
      • zdeeneek
        Ale z posledniho mista si nic nedelej, kdyby se pocitalo kolikrat kdo rekl "paklize" tak bys vyhral ty *4*
    • Black_Hand
      a kolik maji dalsi mista?
      • No, to už jsem přesně nespočítal... Ale suverénně v tomhle ohledu (po Drdovi) vedl Lukáš, ten těch "vole" řekl tak 15-20 a naopak Pavel snad jen 1-2krát, pokud vůbec. Jinak odchylka mého výpočtu od reality by mohla teoreticky být cca +/- 5 výrazů.
  • Jeden z nejzabavnejsich podcastu, nabity hlaskama, a i kdyz s Karlem Drdou ohledne D3 nesouhlasim (jak to skvele funguje apod.- podle meho je to proste zabavna arkada na par odpoledni) tak jako host vybornej. Asi ne pro vsechny podcasty, ale jednou za cas bych ho urcite pozval...
  • Cosi
    Taky se přimvouvám za to, že taková kadence sprostých slov je už sakra kurrva vole moc.
    • Core
      Jsem též pro. Těch volů lítá kolem tuřínu už moc... Apropo, navrhuji záměnu slov vole za tuřín.
  • Luke

    Videozáznam Fight Club #80

    http://youtu.be/Ljkf-ReIR04
  • A k tomu, co řekl Drda o grafice Diabla 2. Opravdu tím chtěl naznačit, že Darkstone ve své době vypadalo lépe?

    http://tinyurl.com/c25bfj8

    http://tinyurl.com/7hh9xt7

    No snad to byl jenom fór :)
    • Core
      Naprosto souhlasím. Mě přišel v době vydání k zblití i třeba takový Neverwinter Nights... Oproti klasickým RPGčkům na Infinity enginu to byl naprostý hnus. Nikdy jsem nepochopil nadšené výkřiky a velebení 3D grafiky. Naprosto nedetailní, rozplizlé, neumětelsky tvarované... Ještě dnes si živě vybavuji, jak jsem spustil prvně Neverwinter Nights, rozhlédl se po místnostech a říkal si What the fuck?!!! Na zdi jedna police, v ní nic. Holé zdi, holé místnosti, hnusná NPC... Nikdy jsem nepochopil, kam dala většina hráčské obce oči, když do té doby všichni mlaskali nad precizní a detailní grafikou v Baldur's Gate, Fallout, Icewind Dale, Planescape: Torment. Tyto hry/světy doslova přetékaly detaily. Infinity engine vykresloval ty nejnádhernější lokace, které si pamatuji ještě dnes. IE považuji za nejnádhernější engine všech dob a dal bych cokoliv, aby se RPGčka dělala na tomhle enginu. Žádné 3D mě nikdy nebralo (snad jen Zaklínač se mi líbil).
      • No zrovna původní NWN se mi docela líbilo. Úroveň detailů sice nic moc, ale hraní za mága je hezká podívaná a animace taky nevypadaly nijak strašně. I to "umělecké ztvárnění" mi sedlo :)
    • ucho
      bylo 3D a tehdy všechno 3D bylo cool a 2D staré... :) čert vem, že to pro hru nemusí být praktické :)
      • Praktické nepraktické, stačí se podívat na ty screeny. Jestli někdo tvrdí, že Darkstone vypadal lépe, tak je buď úplně slepej, nebo bez vkusu, anebo si zvlášťe ujíždí na hnusné, kostrbaté a vyblité 3D grafice.
        • ales.smutny
          Živě si pamatuju hádky, kdy jsem já oponoval kamarádovi, že Duke 3D vypadá líp než Quake a prostě to byly seriozní výměny sarkasmů nad "hnusnými sprity" a "krychlovitou krví". Kdo si nepamatuje tyhle zlomový momenty, kdy prostě přicházelo něco nového, tak to asi nepochopí, ale...:)

          Dnes zase máme éru retra a nebo ústupu fotorealističnosti ve prospěch stylu a ladění scény pomocí filtrů a efektů.
        • Ringwraith
          Tehdy byla taková doba, že se 3D automaticky bralo jako lepší.

          Dnes ti klidně řeknu, že A Link to the Past vypadá mnohem líp než Ocarina of Time.
  • Vole, vole vole, Drda je fakt trapnej, ty vole. To se fakt nedá poslouchat.
    • zdeeneek
      Vole, nikdo te, vole, nenuti to vole poslouchat, ne vole? Pust si misto toho treba Otazky Vaclava Moravce a muzes poslouchat ty voly, kteri mluvi jak kniha, ale v 5 minutovym monolgu ani nedokazou ( spise nechcou ) odpovedet na otazku, kterou jim nekdo dal. Nekteri z vas delate jak kdyby vas vychovavali v klastere a nemuzete se srovnat s tim, ze nekdo rekne ve vete parkrat vole.
      • Core
        Otázky Václava Moravce + celá CT24, je to jediné, co se z těch sra*** dá v TV sledovat, vole. Apropo, nevidím nic religiózního na tom, že se někomu nelíbí nadužívání volů. Chápu to u 15 letých pubescentů, kteří se volováním cítí kůůůl, ale ne u třicátníka. To je drobet trapné. Podobným výkřikům bych se nedivil v podcastu Indiana, ale na Games.cz to tahá za uši. Člověk nemusí projít celibátem a klášterní stravou na to, aby usoudil, že 5 volů v 1 větě je prostě moc.
        • Hairy_Ass
          Řešit na x stránkách Drdův slovník, místo aby se to napsalo jednou a pak se bavilo o tom, o čem byla v podcastu řeč, to mi taky přijde prostě moc. *3*
          • Core
            Na 2 stranu, co chceš k diskuzi Diablo III dodávat? Poslouchal jsem podcast, Diablo I, II i III hrál a to je zrovna tedy téma (a hra), která se dá shrnout do 2 - 3 vět. Tečka. Jakékoliv pozastavování se nad příběhem, lootem nebo snad herním principem mi připadá skoro jako zbytečné filozofování. Obecně mám pocit, že z her se dělá "problematika" a lidi o tom, že jakési studio vydá jakousi hru diskutovat, hádat se, probírat to z 1000 úhlů apod. Vždyť to je proboha pouze hra. Nic víc. Někdy mám pocit, že herní novináři a hráči staví hry na úroveň politiky, lidských práv, přežití lidí v Africe apod. Poslední dobou, co sleduji 2 podcasty týdně si fakt říkám, jestli to není už všechno trochu moc.

            Nicméně, co chceš dodávat k Diablu? Co chceš dodávat k diskuzi o Diablu? Nutnost být připojen - klikáš na monstra - zabíjíš - příběh Béčko - stylizovaná grafika - obtížnost normal jednoduchá (na vyšší přituhne) - možnost nakupovat na aukci. Toť vše. Hotovo. To už je zajímavější se bavit o slovníku herních novinářů než zrovna o Diablu.
            • Hairy_Ass
              A o čem bys chtěl aby se v podcastu bavili? O politice, o globálním oteplování? Když k tématu podcastu není co víc dodat, tak nic nedodávám, stejně tak téma Drdova slovníku naučného už se zcela jistě vyčerpalo. *4*
          • O čem byla v podcastu řeč? No o D3 :) Ale jakým způsobem. Drda celou debatu přizabil svými výrazy. Potom se není co divit, když se většina chytá té jeho "vznešené" formy a na obsah zapomíná.
      • Takové kecy mám nejraději :) Když se mi něco nelíbí, tak mám držet hubu a přepnout. Leda tak ho*no chlapče. Fight Club mám rád, poslouchám pravidelně každý týden a nehodlám ho vynechat kvůli někomu, kdo voluje za každým slovem. Přetrpím to, ale věř tomu, že se mi to nelíbí. A proto jsem napsal to co jsem napsal.
        • zdeeneek
          Delas z komara velblouda. Par lidi se citi pohorseno na nejvyssi moznou miru, drtive vetsine je to uplne ... vis kde.
  • risa2000

    online připojení jako DRM

    Myslím, že to Karel trefil na hlavičku. Blizzard sice v marketingu ohledně povinného online připojení zmiňuje jen DRM, případně aukce (což Martin zjevně přijal :)), ale hlavní důvod bych taky viděl v tom, že Blizzard dostane (pro single hru) spoustu informací o chování hráčů.

    Na rozdíl od Pavla v tom, ale nevidím nějakou zvláštní hrozbu. Pokud díky tomu Blizzard příjde na to, že si skoro nikdo nekupuje brnění, nebo zbraně u obchodníků a tím pádem na tom nebude stavět další hratelnost, nebo zjistí, že se některá postava skoro nehraje, a tím pádem ji patchi nebude zbytečně komplikovat, tak to považuji za pozitivní dopad. Samozřejmě, dá se diskutovat o tom, zda to nepovede jen ke zvýšení "masovosti" a hard core hráči zapláčou, ale to je už jiná otázka. Informace získané díky online připojení se dají využít i zneužít, tvrdit ale apriori, že to je zlo, podle mne nejde.

    Už o tom mluvil v jedno FC Lukáš Čočík. Možná, že na mobilech se to děje daleko častěji, ale nejspíš to přijde na PC.
    Co mi ovšem vadí (stejně jako Karlovi), že si nemůžu hru vzít na notesu někam, kde internet principiálně není. Myslím, že by podobné hry měly podporovat i režim off-line, který by se akorát po nějakém čase "zesynchronizoval" se serverem.
  • Tak dlouha debata o Diablo 3 je ale na me moc. Jasne, je to aktualne in hra, lide to chteji, lide se po tom muzou umlatit, ale uprimne, kdyby to nebyl Blizzard, kdyby to nebyla znacka Diablo, tak by po tom ani pes nestekl. Druhorada hra, recenze, konec. Spis by me zajimala treba debata na tema, proc se vybranym hram dostava tak neuveritelne medialni pozornosti, a proc je jen par serii, ktere jsou tak moc viditelne pred ostatnimi hrami a lide na ne slysi, kdyz evidentne se vetsinou jedna o prumerne az podprumerne hry, viz serie Call of Duty. Cekal bych trochu kriticnosti prave toho podstrojovani a hypovani hracum velkymi firmami, ale opak je pravdou. Tohle obhajujete a jdete jim na ruku slovy jako, "ono to proste funguje" a dalsi uzasne pavdy. Aspon ze ten Pavel Dobrovsky ma trochu kritictejsi pohled a mysleni a nenaleti na kazdou tupou komercnarnu ;)
    • 13_11
      „Problém“ je, že v reálu se na žádný kdyby nehraje – Blizzard prostě je, značka Diablo jakbysmet. Nehledal bych v tom nic hlubokýho.
    • janchor
      Však o to se právě v té dlouhé debatě snažíme, rozklíčovat, čím se Diablo tak vymyká. A těch důvodů je víc, jen se sbíhají do celkovýho (jistě, banálního, ale v tomhle případě nejpřesnějšího) "prostě to funguje". Narozdíl třeba od posledních dílů Call of Duty, kde za tím kvadrilionem prodanejch kusů osobně vidím jenom sílu značky a marketingovou masírku - Diablo je oproti tomu i výborná hra.
      • Ringwraith
        Jo, Diablo se teda vymyká.

        Sami jste to ukázali tím, jak jste dost nadávali na nutnost být online, která do singlu nic nepřidává a hru jen komplikuje a člověka to max. nasere. Ale stejně to většinově trpíte a miliony lidí taky.

        Nebo jinak - v realitách se těžko prodávají domy, kde třeba proběhla vražda. Diablo 3 je, se vším kolem, barák, kde proběhlo stovky vražd a straší tam Hitlerův duch.

        Ale stejně se prodává jak horký palačinky.

        Fakt perfektní produkt, jak řekl Karel Drda.
    • Mě zase zaráží, že u Skyrimu to nikomu nevadilo... Přitom kdybych ve tvém textu dosadil "Skyrim" za "Diablo 3" a TES za "Diablo", horko těžko by se hledala lepší synergie slov a vět. *3*
      • Mozna jo, ale me osobne se Skyrim zrovna docela libil :) Ale ten mel navic za zadkem Dana Vavru, takze ten si na games.cz s hypem nemel co vycitat :))
        • Mně se zase velmi líbilo Diablo 2... Ale rozhodně si nemyslím, že by to byla hra, která by si zasloužila nějakou ohromnou publicitu. Ono asi takhle - já si to nemyslím ani o Gothic nebo Risen sérii, přestože je mám v podstatě nejradši.
  • Co to ma byt? Vole, vole, vyseres, nevyseres, vole? *9*
    • Alex81
      To mě p*s*er na holý záda a navrch rozmazej. Takhle sprostě mluvit na kameru, no fuj *2*
    • Ale posluchačům se očividně takové primitivní vyjadřování líbí, takže to budeme slýchat pořád.
      • janchor
        Jako že teď všichni začneme mluvit jako Karel? Ale prosímtebe.
        • Ježiš, tak jsem to nemyslel *1* . Jen že patrně bude více takto "svérázných" hostů, ale ani to nebylo míněno zas tak vážně *4*
        • ucho
          možná ti to teď nepřijde, ale vyjadřování člověka je ovlivňováno tím, v jakém prostředí je. tedy pokud tomu budeš vystaven neustále, časem ti pravděpodobně taky něco ujede (i když samozřejmě ne v takové míře)...
          • janchor
            V "prostředí" podcastu s Karlem jsme na dvě hodiny jednou za uherskej rok, takže bych se nebál toho, že nás převychová na dlaždiče.
        • smejki
          chcete být přeci zajímaví, ne? návštěvnost, vole!
          • Black_Hand
            love pytcho.
            • smejki
              hajtla!
      • Ten clovek je opravdu nesmirne vtipny. Ted to posloucham, a samy hovno, vole, vyseru, hovno, vole, a pak: "Kdyz jdu na bosse, tak neodejdu na toaletu". On mi pripomina pana Palivce :)
  • Taky bych uvítal už změnu moderátora.Se prej budete střídat ne?sem někde slyšel..
    • janchor
      To jsi slyšel špatně. Za Pavla zaskočím jen v případech, kdy bude někde v luftu.
      • Ale změnit by se to mělo.Mě osobně už Dobrovský začíná vadit jak všem skáče do řeči a kecá něco o tom, o čem mají nebo nemají ostatní mluvit.
        FC bylo lepší bez něj.
        • Tak nejlepší byly určitě původní FC - prvních cca 30 dílů... Ale i nyní to má velmi dobrou úroveň a občas se objeví i vyloženě skvělý díl. Co se Pavla týče, tak ten mi vadil jen zezačátku - nyní už moderuje a komentuje úplně v pohodě a neřekl bych, že by někomu skákal do řeči nebo řídil debatu ve větší míře, než káže jeho moderátorská povinnost (a osobitý styl). Navíc je svými komentáři (případně zvoleným tónem hlasu) často i velmi vtipný... *4*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit