Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cahir
    Informačně nabitý podcast. Dozvěděl jsem se něco zajímavého ze zákulisí tvorby her, hlavně část o scénáristech byla zajímavá, je to práce, která by mě určitě bavila. Tlamiczka působí v reálu stejně sympaticky jako na svém blogu a je vidět, že má v hlavě. Dost dobrej byl taky Farid.
    • zdeeneek
      Farid je dobrej vzdycky. Psat, ze je dobrej je noseni drivi do lesa *4*
  • MickTheMage

    Herne mueza

    Sakra, skoda chlapi, skoda, ze uz stredy nemozem pocuvat live :( Obzvlast ked budete hovorit o niecom , o com sa tak trosku snazim vediet. Ved som tomu venoval i jednu prednasku (kedze to tak trochu dovoluje ista vetva zamerania katedry :) http://www.fphil.uniba.sk/fileadmin/user_upload/editors/ketn/Etnologia/kurzy/Mick/Hry_a_kultura_digitalneho_veku.pdf ). Mozno ma pri pocuvani zaznamu zas chyti facepalmovaci tik ako pri dnesnom pocuvani (myslim, ze to mal na svedomi Mr. Polacek ;) ), ale aspon bude sranda. Ale rozhodne sa tesim. A dnesny podcast bol tiez velmi dobry. Dik za neho.
  • Hry s přítelkyní

    To doma s přítelkyní nejraději hrajem Little Big Planet, Monster madness a v podlední době jsme hodně hráli New Super Mario Bros Wii a Dead Nation.
  • Core

    O_O

    Nějaké názory na slečnu Tlamiczku? Podle mě skvělej díl aneb když má ženská ke hrám (a nejen k nim) co říci. Doufám, že v budoucnu pozvání neodmítne. Jak to vidí ostatní?
    • Podle mého je to čupr baba hned bych ji pozval na kafe :)
      • Bacha, obchazi tu Aoyagi, tak jestli nechces slyset, ze jsi fotbalovej uslintanej d*ment a kdovi co, tak nepouzivej tak hulvatskej vyraz, jako "baba" ; D

        Jinak ja taky patrim k tem, kterejm ty uplne zbytecny anglicky slova sedej asi jako krumpac na celo. "Dyvajsy" snesu (co by rekla cesky? "zarizeni"?), ale "pridavat friendy", a "pripravovat tooly"... Tool indeed : D
        • .
    • podle hlasu je to Aleš Smutný :))
    • Nesmypaticka

      Me osobne je tezce nesympaticka hlasem nazorama ale i vyjadrovanim. Nemam rad lidi co pocestuji anglicka slovicka, takze uz vyrazem "mam tam ctyri [dyvajsi]" me odrovnala. *11* Tot muj nazor
      • Mě sympatická je

        a navíc hovoří k věci a o věci, které rozumí. Ono ne každý může být v televizi neztrémovaný a mluvit jistým hlasem a být vtipný a zde se to povedlo jasným průnikem insiderka/mediální celebrita.
      • Trol.diskuzni
        Dyvajsy mě sundaly ze židle hned dvakrát za sebou... No jo, čekat soudnost od člověka, který si nechává říkat Tlamiczka (mimochodem žhavý kandidát na nejdebilnější nick tisíciletí), je samozřejmě jen čirá utopie. *11* *12* *11*
        • "dyvajs"

          Ahoj :-) Ohledně některých divných slov, které používám a které mají moc shazovat ze židlí (což mě těší, protože si připadám jako jedi *2* ) - není to žádné machrování, není to mučení češtiny (kterou mám ráda), není to malá slovní zásoba. Je to prostě technologický slang (http://cs.wikipedia.org/wiki/Slang ) - jsou to prostě slova a fráze, která se v technologických firmách používají, protože často nemají přesné české ekvivalenty - je to účelná mluva, protože třeba device znamená "zařízení, kam počítáme smartphony, tablety a další zařízení, na kterých vyvíjíme"). Říct "divajs" je účelné, protože každý v týmu hned ví, co myslím. Stejně jako "bug" má trošku jiný význam než "chyba" a "aploudnout na servr" hned bez vysvětlení řekne, co má člověk udělat. Doktor taky řekne "intubuj ho" a neřekne "vlož mu tubu do dýchacích cest" - kvůli tomu ho těžko můžeš považovat za prznitele češtiny :-)
          • 13_11
            reakce na Poopthrowingguy

            Pochopitelně: přejímalo se z němčiny, přejímalo se z ruštiny, přejímalo se z francouzštiny a dneska se přejímá z angličtiny. Proč? Protože anglizmy momentálně frčej. Osobně nemám nic proti přejímání slov, jež v naší řeči původně nebyla, u výrazů / slovních spojení, pro něž v češtině už ale slova máme (mnohdy logicky daleko přesnější), mi to však přijde naprosto zbytečné a leckdy i dost matoucí. Zrovna mě napadá slovo brífink, pro něž čeština dle významu má jak slovní spojení tisková konference, tak krátká instruktáž. Brífinkem se dnes ale označuje obojí, takže se leckdy ani neví, kam že se to vlastně jde. Jindy se namísto hromadnýho stravování nebo pronájmu hodí pěkně catering s leasingem, a hned to zní stylově a na úrovni. A to mně osobně vadí – když se z něčeho normálního dělá víc, než to ve skutečnosti je.

            Ale jinak ať si každej mluví, jak mu čumák narost’ – tohle je každýho věc. Jenom k zamyšlení: on ten amík, když chce zajuchat „cool“, taky neháže slovo „boží“.
          • Trol.diskuzni
            To Poopthrowingguy: Na některé věci máme zkrátka odlišný pohled, ale to je v pořádku... Tvůj druhý příspěvek už dává trochu lepší smysl a tedy jak říkává pan Grygar: "Fér."
            • Je fakt že som to asi zmotal piate cez deviate, ale toto je jedna z tém na ktoré som proste alergický . Samozrejme že jazyk treba užívať spisovne ale šťúrať sa v jazykovej korektnosti v prípade podcastu u ktorého si sám loboval za čo najväčšiu neformálnosť , to je možno trochu mimo misu *4* Hlavne keď sa napr. nikto nepozastavuje nad tým že taký Vávra má úplne nevídanú kadenciu prapodivných novotvarov oproti ktorým by " divajsi " kludne schválil aj jazykovedný ústav *1* To potom zamrzí ak je za takú hovadinu tak prínosný hosť ako tlamiczka strhaný do hlbín pekelných
          • Trol.diskuzni
            Také zdravím ,-) Co se týče technologického slangu, rozhodně souhlasím s tím, že je to účelový způsob mluvy v odborném prostředí, který je občas pro názornost či z jiného praktického důvodu nutno použít i mimo profesní působiště.

            Jenže trochu problematické je to přenášet (i když neplánovaně) do médií, kdy tím v podstatě napomáháte postupnému posouvání hranic toho, co "je IN říci in ingliš / nedá se ekvivalentně vyjádřit v českém jazyce" směrem k stále většímu potlačování mateřštiny.

            Já jako docela obyčejný občan (vysokoškolský student bez hlubokého zájmu ve videohrách) si například dosud neuměl představit, že by se v češtině říkalo "dyvajsy" - vždy to pro mne byla "zařízení" (herní, mobilní,...). Od včerejška to však díky vám mám v hlavě (mimochodem tento příspěvek mě nutí se nad tím zamýšlet "even more") a je tedy dost pravděpodobné, že pokud to uslyším ještě jednou dvakrát, začnu to slovo preferovat a na "zařízení" (zcela) zanevřu. Na druhou stranu, některá jiná slova podobného rázu, která jste během podcastu použila, už do mě média či veřejné mínění "natřískat" stihli, takže na mne divně nepůsobila (jestli je to dobře či není, nechám na posouzení každého).

            Nechci působit jako nějaký moralista, ale řekl bych, že právě pro tu lásku k češtině by bylo fajn se zamyslet nad silou šíření informace skrze média a tedy ty v uvozovkách proanglické tendence mírnit.
            • Troll: čo sa týka lajkovania , aploudovania , davnloudovania , čatovania atd. tak takým slovnám sa hovorí neologizmy , do slovnej zásobi pribúdajú pretože pomenuvávajú nové veci ktoré skutočne zatial nemajú vlastné plnohodnotné a odpovedajúce ekvivalenty v jazyku . Lajkovanie je proste jednoduchšie než " označenie toho že sa mi to páči " a uploadovať niečo " , to sa mi zdá pre danú vec ovela výstižnejšie než napr. " zavesiť niečo na internet " . V tomto prípade ide o obohacovanie slovnej zásoby jazyka .

              "Device " je termín ktorý možno má medzi " gejmdyzajnérmi " ( znovu , kratšie a výstižnejšie pomenovanie než " návrhár počítačovích hier " ) jasný význam ale inak to pre nezasvetencov pôsobí celkom ako päsť na ucho pretože ide vpodstate o obecný termín a 99% ludí ho nemá v hlave spojený s niečim konkrétnym . A podcasty o hrách sledujú prevažne zasvetený ľudia čo sa orientujú v terminologii i problematike takže nemyslím že by hrozilo nejaké šírenie " škodlivého slangu " .

              Táto honba za jazykom nepoškrvneným internacionalizmami je IMHO fakt hlavne otravný hon na čarodejnice , minimálne ak si uvedomíš aké obrovské množstvo slov v češtine aj slovenčine je prebratých z úplne cudzích jazykov ako nemčina alebo madarčina . A keď už tak by sme sa kvôli tomu nemuseli oháňať nepríčetnosťou osôb ktoré vôbec nepoznáme , nakolko aj vyjadrovanie kritického názoru by sa malo riadiť určitou základnou slušnosťou ktorú sa ti rodičia určite snažili vštiepiť *3*
            • Amylee.Anderson
              http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20110625132014/icarly/images/f/fe/1078584-ovation.gif
            • Wyder
              Poopthrowingguy: Geniálně si smotal všechno (co k sobě nepatří) dohromady.

              Vývoj jazyka a jeho obohacování je něco jiného než píšeš. Přejímání cizích slov na úkor vlastních ekvivalentů je naopak degenerace původního jazyka. Plést do toho "čistý národ a čistou rasu" je trochu silné slovo, přičemž v druhým případě to s tématem vůbec nesouvisí.

              Jinak, pokud se dobře pamatuju na dějiny devatenáctého století, tak zrovna Slováci by o důležitosti svého jazyka (a potřebě jeho kodifikace) měli vědět svoje... :-)

              Ale jinak souhlasím, že to nemá smysl kvůli těm pár slovům v podcastu takhle řešit. Já bych si na to ani nevzpomněl, kdyby jste to tu nerozjeli...
            • Trol.diskuzni
              To Poopthrowingguy -

              Fabuluješ...

              1) "keď neexistuje vhodné slovo pre danú vec" - jenže ono existuje... Problémem je jen zhovadilost gejmdyzajnérů, kteří z pohodlnosti odmítají namáhat hlavu a tyto ekvivalenty hledat.

              2) O čistém jazyce a oslavě nacionalismu tady nikdo nemluvil - pouze jsem se snažil naznačit, že "všeho s mírou", zvláště pokud vystupuju na veřejnosti.

              3) "Mimochodom dosť pochybujem že omladina po vypočutí podcastu začne hromadne používať "divajs" ako nové " kúl ingliš VŔD " rovnako ako nemyslím že by sa tak stalo keby to niekto povedal vo verejnoprávnej televízii , pretože to mimo nejakého interného slengu proste netreba ako si sám povedal ."
              --- A můžeš mi tedy vysvětlit, jak je možné, že se slova jako "dizajn" nebo "rejting" běžně užívají prakticky všude a všemi, dokonce i v těch veřejných médiích? A to nemluvím o běžném slangu typu "lajkovat", "čekovat" či "aploudnout" apod. Jak si myslíš, že se tato slova dostala (a dále šíří) mezi lidi? Kdybych někomu řekl, že se chystám něco "zmenedžovat", díval by se na mě jako na blázna, že przním jazyk... Jenže pokud by to pár lidí použilo v článcích na internetu či v nějakém pořadu v televizi, nakonec by se to uchytilo a nikdo by se nad tím za pár měsíců nepozastavoval.
            • 13_11
              Pokud netrotlíš, poněvadž já to nikdy nepoznám, pak je to tady v diskuzi poprvé, co od tebe čtu upřímnej a inteligentní názor. Vladimír Just FTW!
            • A ja hlupák som vždy myslel že jazyk je ako živý organizmus ,teda že sa sám a prirodzene vyvíja podla potreby a keď neexistuje vhodné slovo pre danú vec tak sa proste niečo uchytí a o nejakom potlačovaní tendencií , riadení vývoja jazyka by nemala byť ani reč , maximálne na úrovni rôznych chorích nacionalistických predstáv o dokonalej cenzúre všetkého na zachovanie " čistého jazyka " čo je vpodstate taká miernejšia verzia túžby po "čistom národe alebo čistej rase ". Mimochodom dosť pochybujem že omladina po vypočutí podcastu začne hromadne používať "divajs" ako nové " kúl ingliš VŔD " rovnako ako nemyslím že by sa tak stalo keby to niekto povedal vo verejnoprávnej televízii , pretože to mimo nejakého interného slengu proste netreba ako si sám povedal .

              Ak máš problém s tým že ti "divajs " zasial semienko jazykovej nekorektnosti do mozgu a nebudeš sa tomu môcť ubrániť , doporučujem vrtačku *3*
        • Core
          Přesně naopak, její nick je naprosto fantastickej.
          • Prosímtě zase to nepřeháněj... *7*
        • Amylee.Anderson
          Mě spíš v tom videu dostalo "čumááčku" a na mega telefon řekne "ten je malinkej, ťuťu ňuňu", ale v podcastu jsem ji ještě neslyšela, tak uvidíme :)
      • smejki
        žij permanentně v technologickém slangu a taky ti přijde na jazyk jako první. *3*
        • Cahir
          Přesně tak, každý obor/subkultura atd. používá určitou jazykovou hru a je naprosto normální, že člověku přejde do krve.
      • Core
        Jasně, proti gustu... Mně sympatická je s ohledem na to, že podle mého názoru ví o čem hovoří. Rozhodně mi přijde "zábavnější" a smysluplnější než rádoby celebrita, která nemá co říct. Osobní pocit/názor. Někdo to může mít jinak. Respect!
        • Souhlas. Alžběta mě taky nudí, není mi 14.
      • http://youtu.be/Y6GD0nVHvCA
        • smejki
          ježiš, to je dokonalé! *15*
          ultimátní lapač kreténů
        • Amylee.Anderson
          Me dostal ten pes ke konci :D
        • Trol.diskuzni
          Ty voe, co to je za trapárnu? *11* *11* *11*

          Už chápu, proč je ten její srovnávací článek mobilních OS takový paskvil...
          • Cahir
            Mně to přijde celkem legrační. A pes je naprosto libovej.
            • Trol.diskuzni
              Pes je světlým bodem celého videa, pravda.
        • pover of tů. *15*
  • rano se probudim, a podcast na strankach, ...tomu rikam pracovni nasazeni *1*
    • NJ Grygy je na cestach hned je to lepci *troll*
  • Core

    O,o

    Info zapadlo, tak pro Blixu ještě jednou: Problém s trháním videa (cca každých několik vteřin, jak deklarovali diváci), je problém U-Streamu. Dívám se přes web Games.cz (aby mě nerušil chat či hnusně zářivě bílý podklad a grafika U-Streamu obecně) a neměl jsem jediný zásek, záškub, lag či jiný problém. Přes stránku Games.cz luxusní přenos... Čili chybu bych neviděl na vaší straně.

    Pan Jaroslav
    • No nevím já zkoušel sledovat jak na stránkách ustreamu tak na games a trhalo se to stejně (Mozilla) a hlavně pořád je to jeden stream a nemůže to blokovat chat, ten stream na games byl jen vloženej na stránky, ale tim se nic nemění.
    • Ringwraith
      Já se díval přes Ustream a měl jsem všechno 100% ok.

      Tak nevím no. Napadá mě, že já mám v prohlížeči asi milion blokačních doplňků všeho možnýho... tak možná na stránce Ustreamu byl nějakej vadnej script/něco a já ho měl bloklej... anebo to prostě byla náhoda, že mi to jelo a většině lidí ne.
      • Core
        Jop, je to možné... Já používám IE 9 (64-bit verzi) a naprosto v pořádku. Čili je to individuální problém...
        • a proč to děláš, smím-li se ptát :)
          • Core
            Dělám co? Také patříš mezi (apriori) zaryté odpůrce exploreru? Pokud jde o to, tak s tímhle prohlížečem jsem neměl nikdy problém. Jde mi v něm naprosto vše, co očekávám od browseru a devítková verze je naprosto fajn...
            • jen, že už moc lidí co používá Explorer neznám, asi proto, že předchozí verze byly vždycky co do bezpečnosti a rychlosti katastrofální.
            • Ringwraith
              Existuje vždy Firefox, pak Firefox Beta, pak Aurora (alfa verze) a pak Nightly (pre-alfa verze).
            • Core
              Nightly? Aurora? Znám jen Auroru, která se stala symbolem bolševické revoluce v Rusku *1* Vlastně když o tom tak přemýšlím, tak používám IE celý život. Firefox mi nikdy nevyhovoval, ani nevím proč, stejně tak Chrome či Opera. Mně se prostě nelíbí uživ. prostředí. Holt síla zvyku.
            • Ringwraith
              No to je chyba! Já používám Auroru, a kdyby bylo Nightly v češtině, tak používám i to.
              Chrome se vyhýbám. Chromium bych asi snesl, ale už mám prostě vytvořenou svou sadu doplňků, scriptů a stylů v Aurorě.

              Jinak ale musím uznat, že IE9 není špatné - tedy hlavně oproti otřesnému IE8.
            • Core
              No tak jasně... Já nejsem tip člověka, který se pachtí po každé pre-alpha utilitě nové verze čehokoliv. Jsem průměrný uživatel internetu s tím, že si bastlím několik webovek a jsem naprosto spokojen. Neočekávej žádnej hate či bitvu prohlížečů. Mně jen drobet lezou krkem lidi, co apriori nadávají na vše, co nese označení IE/Microsoft... Devítka je dle mě naprosto fajn a příjemná. Nic víc, nic míň.
            • Jůů, začínající bitka prohlížečů! *1*

              Od zjištění jak rychlý je Chrome a jak neschopný je IE ve spojení s CSS3, JS a WebGL...no, držím se od něj dál. Ale samozřejmě pokud někomu vyhovuje, žádný problém, jen ať zas někdo netvrdí že je něco, co není. Ale to platí skoro o všech prohlížečích :D
  • audio

    Jen se chci zeptat - to už nikdo nedělá uncut audio? V práci se mi to dobře poslouchalo a na video jaksi není čas *9*
    • Slotermeyer
      No nedělá. Není důvod. Hned po skončení přenosu je celý záznam na Ustreamu. Takže pokud chceš uncut audio, stačí stáhnout video (třeba přes StreamTransport) a vyextrahovat zvukovou stopu (třeba přes FLV Extract).
  • ...

    Nahrával to dnes někdo? Bude někde videozáznam?:)
    • smejki
      http://www.ustream.tv/channel/fcpod
      videa jsou tam prakticky hned po skončení nahrávání
      • jj je to super ted posledni 3 dily, to si asi plati premium na ustreamu ne? Nekteri si tak ted mysli ze to porad jeste nahravaji :D Nebo naopak jako ten mamlas JD co to zacal dnes sledovat driv a bezel mu tam minulej dil myslel ze to je live :D
        • on nemyslel, ze je to live, on myslel, ze tam misto live prenosu pustili minuly dil na zaplacnuti casu *1*
          • smejki
            a nebylo mu divný, že to si to může pauznout a je tam už předem časomíra?
        • jo to jsem taky koukal :) lol
        • Core
          Trubkinen... (myšlen JD).
    • Luke
      Bude všechno.
      • Cool, thx.:)
  • Ludo
    zrovna dneska ma pri tych Ustreamovych dotazoch napadlo vyuzitie jednej featury v Opere - Copy to note. Ked som pocul Martina jak hovori o tom ukladani dotazov.

    Text sa oznaci, klikne sa pravym tlacitkom a nasledne Copy to note, a text je ulozeny medzi poznamkami. Mozno to mate nejak poriesene ale toto by vam mozno mohlo ulahcit zivot.
    • posila
      A funguje to i v tom flashovem chatu?
      • Ludo
        sakra, ma mohlo napadnut to hned aj vyskusat. Tak nic no *9*
  • hnusna rosa!

    Rosa, zanechte prošení... Rosa, zanechte vábení...
    Smutek, zanechte křičení... Skutek, jenž hříchem učiní...
    Rosův svět a toto žití, nechá na louce zvadnout kvítí,
    nechá v létě slunce zhatit, srdci dodá možnost lhát...
    Snům chcípnout.... já chci spát....

    Jeste by podvodnik rosa mohl platit za odvedenou praci.
    • smejki
      nepracuj bez smlouvy, nepracuj bez smlouvy, nepracuj bez smlouvy, nebo se z toho zblázníš.
    • Trol.diskuzni
      Was ist das?
      • Inquisitor
        Asi středeční chvilka poezie :D
    • u mad bro?
      • I smell a touching story : D
    • wut?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit