Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ach ... ty už jsi ztracený
  • Když se v posledním podcastu někdo ptal na "hlubokou hru", tak v tomhle směru je už v minulém díle zmíněný Planescape: Torment asi nejdále - v podstatě regulérní filosofické dílo, k jehož realizaci Guido Henkel najmul k vypracování scénáře hned několik filosofů. V příběhu, v němž se po celou dobu řeší existenciální problém hlavního hrdiny, který se střetává během své cesty s různými světovými názory (věřící, individualisté, vyznavači empírismu, anarchisté atd.) a konfrontuje se s nimi, nemá v současnosti žádnou konkurenceschopnou hru.
    • Black_Hand
      nic? zadny podklady? :(
    • Amylee.Anderson
      To je pravá desítková hra :)
    • 13_11
      Dává to naprostý smysl. Nicméně taky prosím o zdroj.
      • Black_Hand
        ja si vzdycky myslel, ze avellone je proste takovy. trochu filozoficky temata se nesou v podstate vsema jeho hrama (dobre, na AP se jeste chystam). s kreiou bych se taky na mnoha temata rad pohadal :).
    • smejki
      prosil bych zdroj, který zmiňuje najmutí filosofů. slyším prvně
    • Black_Hand
      odkud mas to s filosofama? nejak to nikde nemuzu najit. a kus s tim empírismem :))), to neni filosofie, to je umelecky styl, ktery se tyka hlavne architektury a nabytku. empirismus prosim pro priste :).
      • Trol.diskuzni
        Co se tohohle týče, s "empírismem" jsem se setkal stejně tak často jako s "empirismem"... Nevím teda, co je správně, ale určitě se používá obojí (i učitelé dějepisu).
        • Black_Hand
          vazne? spis bych driv cekal namitku, ze to by byl "empír", ale hodne me zarazi, ze to nekdo pouziva s dlouhym i. do ted jsem to neslysel a to se o tydlety veci trochu zajimam :).
          • Trol.diskuzni
            Jj, i "empír/empírismus"... Ale já se v tomhle moc neorientuju, dějepis mě nikdy nebral - hlavně proto, že se učí stylem "šrotit se, šrotit se, šrotit se". Zvláště brát celé dějiny dvakrát za sebou na osmiletém gymplu, to teda byla páka... *15*
            • Trol.diskuzni
              Především jsme se měli zeptat pana Poláčka hned nazačátku, ten by to se svým vysokoškolským studiem rozčísl a bylo by. Trollové prostě nemají tak dobré znalosti v oblasti humanitních a společenských věd. *3*
            • tyvle tak se neptej jako trubka, snad víš co je empír a co je empirismus, když ne, tak si to najdi, google to ví..
            • Klid, klid... neber to tak vážně. *3* Jinak rozdíl je v tom, že já se pravda moc nevyznám v geologii, ale proto taky nepíšu na fóra o litosférických deskách nebo metamorfovaných horninách. Co se týče prozkoušení ze zeměpisu, chemie nebo fyziky - troufám si říct, že bych nebyl úplně bez šance, studuju fyziku *5*
            • Trol.diskuzni
              To Awakened - Je to důkaz jen toho, že mě předměty jako dějepis, čeština či ZSV nikdy nebavily... A také toho, že už je to nějaký čas, co na gymplu nejsem (zaplaťpánbůh).

              Ale samozřejmě pokud chceš dělat generální závěry o kvalitě českých gymnázií na základě příspěvku jedné anonymní osoby, která je evidentně zainteresovaná spíše technickým směrem (geologie, jestli tě to zajímá konkrétně), it's your deal... *3*

              P.S.: Co kdybych tě prozkoušel ze zeměpisu, chemie či fyziky - byl bys též stejně jistý v kramflecích? A nebo zkusíme rovnou regionální geologii České Republiky, nebo Petrologii? *5* Každý je přece zainteresovaný v něčem jiném a pochybuju, že zrovna ty jsi chodící encyklopedie, co ví všechno. *7*
            • Empír - umělecký sloh, podsloh klasicismu. Empirismus - filozofie založená na zkušenosti (věřím tomu co vidím, co si můžu rozumově a smyslově ověřit). Např. toto je empirický důkaz faktu, že čárka nad jedním písmenem může dramaticky změnit význam slova, a faktu, že kvalita výuky na gymnáziích upadá *3*
  • Nuda?

    Neviem prečo ale keď si spomeniem na FC 1-10 zo záznamu tak ma bavili o 100x viac ako FC 53 ešte aj na živo....Neviem či je to tým že ma dané témy nebavia alebo už je FC "odkukaný" ale na live streame si pozriem začiatok a potom to proste z nudy vypnem a po celú dobu live streamu to nezapnem....
    • Dán

      To kvuli tomu že do podcastu už v takové míře nechodí Dan Vávra popřípadě Farid Starman,kteří pozvedávají kvalitu podcastu výrazně nahoru...
  • Trol.diskuzni
    No to se zase povedlo ten podcast. Ani by mi nevadilo, že je celý o další modle pana Grygara - to bylo avizováno, takže v pořádku. Ale fakt, že...

    1) z těch 1:42:54 je přibližně 1:30:00 úplně o ničem (a to se i jiných témat týče, nejen Skyrimu)...

    2) že z těch nudných 1:30:00 jsem si odnesl akorát tak to, že Skyrim dostal 10, i když obsahuje tunu chyb, nedostatků a nešikovně vyřešených mechanismů a všichni v redakci to uznávají, což teda zavání jistou formou schizofrenie (a to neberte jako urážku) o_O

    a 3) že pan Dobrovský byl úplně marný (proč ho tady tak všichni milujou, je mi záhodou - neřekl za celou dobu jedinou větu, po které bych si jej mohl jakkoliv zapamatovat, ať už pozitivně či negativně myšleno) = Dan Vávra is the king.

    ... mi dává za výsledek 2 zbytečné hodiny mého života, které jsem takto tragicky promarnil. To už i to trolování v diskuzích má větší smysl. *15* Proboha, ujasněte si v redakci systém hodnocení, je to komedie, co předvádíte! A nebo to číselné hodnocení radši zrušte úplně, když nejste schopní provádět ani takové elementární činnosti jako přiřazovat adekvátní číslo na škále 1 - 10 korespondující s textovým popisem vaší škály a zároveň se faktickou kvalitou her, které recenzujete. *6*
    • V kazde diskuzi na games... ty. Vzdy nejaka otravna kritika. Minusy se ti daji davat skoro automaticky... Vadi ti Janchor, vadi ti Sleepless, nesnasis Alzbetu... Tak proc tady proboha jses uplne vsude? Najdi si jinej web kam za den napises svejch sedesat tisic znaku komentaru!
      • Trol.diskuzni
        Svoboda projevu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Svoboda_projevu *3*
        • 13_11
          Krmě

          Kdybyste alespoň měl CO projevit.
          • Asi tuhle stránku moc nenavštěvuješ a diskuze také nečteš. Já jsem sem posledních pár dní chodil a Trolovi příspěvky četl a ani jednou jsem nenabil pocitu, že by neměl co projevit. Ba co víc, rozumně argumentuje a jenom proto, že je tu tolik fanboyů této redakce, dostává tolik mínusů a hodně lidí s ním nesouhlasí.

            Na tomto webu je dost věcí, na které by se dalo stěžovat a poukazovat, co je špatně a je velice správné, že se najde někdo, kdo tu kritizuje a ne jenom slepě přikyvuje. Naopak, jestli lidé chtějí web, kde si nikde nestěžuje a kde budou pouze kladné ohlasy, ať chodí jinam.
            • Trol.diskuzni
              Tak jednoduché to podle mě také není, svět není buď černý, anebo bílý. Každý člověk má vnímání posunuto trochu jinam, navíc je velmi silně ovlivněn společností (kulturou), ve které žije...

              Ale samozřejmě, pokud to říká Black_Hand, má jistě pravdu a nemusím se ani dívat, co že to vlastně píše. *3*
            • Black_Hand
              pravda neni vzdy nekde uprostred. nekdy proste jeden pravdu ma a druhy ne :).
            • Trol.diskuzni
              Ještě aby redakce souhlasila se vším, co napíšu, to by taky dopadlo... Pravda bývá vždy někde uprostřed, avšak s ohledem na to, že narozdíl od ní já zkušenosti s publicistikou na profesionální úrovni nemám.
            • blixa
              My jsme taky za trolla radi, clovek vzdycky potrebuje zpetnou vazbu, a to i negativni.. Nerikam, ze souhlasim se vsim co tu pise, ale verte tomu, ze v redakci to vsechno probirame a resime ze vsech stran.. ;)
            • Cosi
              Hm, konkrétně tyhle příspěvky na téma 10 od pana Grygara, jsou od trola zcela mimo mísu. A lidi to vidí proto dostává mínuska. Jinak s fanbojstvím musíš počítat všude. Zkus si napsat kdekoliv, že tahle hra, která je v článku je hloupá a budeš mít skoro jenom negativní reakce.
          • Trol.diskuzni
            To je ryze subjektivní záležitost... *4*
            • Trol.diskuzni
              +1
            • Black_Hand
              ja jsem ji taky tak vzal :). jen te trolluju :P.
            • Trol.diskuzni
              Tu poslední větu v mém předchozím příspěvku jsi měl brát jako napůl poklonu a napůl recesi... Respektive si ji vzít podle svého, byla myšlena spíše volně. *4*
            • Black_Hand
              covece, to moje taky nebylo rezolutni :). pouze jsem jen podoknul, ze nekdy ma pravdu jeden a druhy ne :P.
    • keigi
      Chápu, že jsi nejspíš mladší člověk, takže máš potřebu vyhraňování se vůči všemu. To je normální. Stejně jako je normální přikládat svému pohledu větší důležitost než si zaslouží a dělit se o něj se svým okolím. V pořádku. Ale pokud jde o tvůj bod 2 a chyby vs. hodnocení, doporučuju podcast č. 43, minuta 31:00 a poslechnout si názor Sleeplesse.
      • Trol.diskuzni
        Já doporučuji přečíst si oficiální hodnotící škálu Games.cz... To je oficiální stanovisko webu, podle kterého se bude řídit každý člověk na této planetě, který si zde bude chtít o nějaké hře přečíst recenzi.
        • keigi
          Přečetl jsem. Teď je řada na tobě. Pořád doporučuju poslech.
          • Trol.diskuzni
            To Miroo_CZ: Až bude na games.cz napsáno: "Naše hodnocení je založeno na celosvětově brané stupnici 1 - 10 v obecném a relativním měřítku bráno" a ne "Jak hodnotíme" s odkazem na příslušnou komentovanou stupnici, nemám s tím problém... Ale jelikož jsem na games.cz, porovnávám hodnocení her s JEJICH stupnicí.
            • Trol.diskuzni
              Správně, od toho je přece diskuze... Až budu spokojený s argumenty "opozice", poté je uznám a odejdu k jinému tématu. Zatím však nejsem přesvědčen...

              Možná by pomohlo, kdyby váš web nabídl hry v celé škále hodnocení (každé dva tři měsíce obtočit hry, které dosáhnout všech bodů stupnice 1 - 10). Myslím, že není úplně vhodné se zaměřovat jen na hry s potenciálním hodnocením 8 nahoru...

              Mě častokrát pobaví recenze na spíše zpackanou hru daleko více, než 10 000-znakový elaborát na téma "Tato hra je dokonalá ve všech ohledech, které si dokážete i nedokážete představit".
            • janchor
              S naší stupnicí, ale tvým názorem. Podle našeho si ty hry stupnicí daný hodnocení zaslouží. Podle tebe ne. Podle nás ano. Podle tebe ne. A dokola a dokola..
          • Trol.diskuzni
            Já podcast poslouchám pravidelně, ale pořád mi to nic nevysvětluje. Nezajímá mě, co pan šéfredaktor neoficiálně misinterpretuje v podcastu...

            Pokud si vyloženě potřebují prosadit svůj individuální přístup ke škále, aby si ji mohli podle sebe natahovat či zkracovat, ať to tedy k ní zmíní - stačí napsat odstavec v tom smyslu, že ta škála stejně vlastně neplatí, protože si ji každý z redaktorů používá podle sebe, a je to... Nebudu na to mít vůbec nic.
            • Trol.diskuzni
              Mně je úplně jedno, co si myslí "zbytek herního světa". Sice jsem trol, ale inteligenci na vytvoření svého názoru mám dostatečnou... Je pravda, že se neposadím na zadek před každou hrou a rozhodně tedy za ně nehodlám vyhazovat majlant - na to nejsou dostatečně kvalitní (především v porovnání s jinými segmenty kulturní zábavy).

              Pár dobrých her se však najde, rozhodně... Ale i takovým hrám (herním sériím) jako Gothic I/II, Civilizaci, Heroesům, současné FIFA nebo třeba AoE, které mám rád, bych se 10 ostýchal dát, jelikož všechny pro mě splňují hodnocení 9 (podle komentované škály Games.cz). Natož abych házel 10-ku dvakrát týdně každé kravině, co zrovna výjde, jen abych měl čtenost a mohl na web nasypat dvojnásob reklam... *7*

              Když už 10, tak hrám jako Planescape Torment, kde šlo o skutečnou revoluci a přesah hry do opravdového umění... Na ty současné "ultrapecky" si za rok nikdo ani nevzpomene.
            • Miroo_CZ
              Tak, Tak zkus hledat chybu v sobě a ne v Games. Když ta hra dostala ve většině herních medii 9 nebo 10/10 tak na to asi něco bude.?!
            • Problem je jenom v tom, ze tvoje trolska inteligence zcela v duchu nejvyssiho trollstvi ignoruje moznost, ze Games se sve stupnice drzi. A argumentujes jen nekonecnym opakovanim ALE TY HRY NEJSOU TAK DOBRE, VIDEL JSEM TO NA YOUTUBE A NEKDO SI V DISKUZI TAKY STEZOVAL, HURR DURR!! Zatimco zbytek herniho sveta spis potvrzuje nazor a hodnoceni Games. Trololo.
            • Trol.diskuzni

              To krmic

              To Krmic: Kdyby to byl případ jen téhle hry, dalo by se to pochopit... Jenže není.

              Rekapitulace:

              1) "Mlatis redakci o hlavu skalou, kterou si oni sami sestavili." - Games.cz se tváří (a chce být brán, což lze i ve zmíněných podcastech zaregistrovat) jako profesionální web o hrách, ne nějaký osobní bloček pár game-playerů z Horní-dolní, takže tohle není relevantní argument. Profi web se za takovéhle výmluvy nemůže schovávat...

              2) Pokud si vytvořili oficiální komentovanou stupnici, mají se jí držet. Na to i má trolská inteligence stačí, abych viděl, že v mnoha případech vítězí fanouškovství (či naopak) před střízlivým náhledem na věc...

              3) Pokud s mým názorem nesouhlasíš, je to v pořádku. Je to tvůj názor vedle mého, takže kde je problém?
            • I ty komediante. Mlatis redakci o hlavu skalou, kterou si oni sami sestavili. Na zaklade tvych dojmu ze hry, kterou jsi navic ani nehral, ale to je vedlejsi. Pravda je pouze takova, ze tvoje dojmy se lisi od jejich a tim padem TOBE nesouhlasi se skalou. JIM ano. NIC VIC na tom neni, ale chapu -- trolling musi byt...
            • keigi
              V tom případě je jakákoliv diskuse s tebou k ničemu. Neumíš poslouchat, jenom "křičet". Klasický syndrom ...
    • Amylee.Anderson
      Ať žije gothic! :D
    • Opozice!

      Tenhle podcast byl pro lidi kteří nejsou z nového TES tak nadšení trochu utrpení,jelikož chyběl někdo kdo by zastával opoziční názor,komu by se Skyrim nelíbil (nebo alespon by ho nepovažoval za 10-kovou hru) a poslouchat hodinu a pul dlouhou adoraci te hry je pak trošku otrava.Pavla Dobrovského sem nikdy moc nemusel ale tentokrát byl vcelku umírněný a jeho přirovnání Skyrimu k Armě(či jak se to sklonuje) jakožto simulátoru fantasy světa se mi i docela líbilo.Jinak se mi zdá že dálka podcastu byla na díl ve kterém není Dan Vávra nebo Farid Starman trošičku moc dlouhá...
    • ty jses teda hater, klidne verim, ze te pristup redakce stve, irituje a nebavi... proc ale proboha tapetovat diskuze dle tebe marnyho a schizofrenickyho webu, podobnyma prispevkama a nedelat misto toho neco smysluplnejsiho? Treba parit ten gothic...Stejne te neposlechnou, mluvi jak jim zobak narost s tim se proste neda nic delat (a schvalne si poslechni nejaky konkurencni podcasty)...

      Za me vybornej podcast... upiri a hlavne ten nakup preventanu *1*
      • Trol.diskuzni
        Protože web games.cz je z herních webů ten nejméně marný?
        • takze je vlastne chvalis :)
          • Trol.diskuzni
            Prostě konstruktivní kritika... Když si poslechnu prvních 20 - 30 podcastů, je to nepoměrně lepší kvalita. Dnes jsou stále lepší než konkurence (o hodně), ale už tomu chybí to, co bylo dřív.

            Podle mě jsou ty podcasty zbytečné dlouhé - je jasné, že lidi budou donekonečna chtít více, protože neznají míru. Jenže až ten podcast bude mít 4 hodiny, najednou jim to dojde a budou rádi za nabitý hodinový podcast (jako dříve), kdy se můžou těšit na stejně kvalitní nálož pro příští týden.

            A co se Skyrimu týče - nehrál jsem ho, ale viděl jsem nějaká gameplay videa plus názory lidí i samotných redaktorů a 10 (natož nějaká revoluční hra) mi z toho rozhodně nevychází (a nezajímá mě, že po roce z toho fanoušci udělají 10-kovou hru).

            Třeba se mi líbí, jak někteří (včetně pana Grygara) kritizují soubojový systém v Gothic a přitom když jsem hrál Oblivion, připadal jsem si jak id*ot - měl jsem pocit, že soupeře mlátím nějakým táhlem a ne mečem, v animacích vypadajících, jak kdyby je někdo modeloval a snímal s pomocí plastelíny (už jsem to tady psal). A Skyrim z videí vypadá úplně stejně... To i stařičký Gothic 1 dal daleko lepší pocit, že do někoho skutečně střílím a sekám.

            Jo a jestli je pravda to, co někdo psal na diskuzi - že musíš používat celou škálu arzenálu (kouzla, šípy, ruční zbraně...), aby se to dalo v pohodě dohrát, tak to teda no comment... To už není Role Play Game, ale GPG (God Play Game). Trochu realismu by neuškodilo...
  • 53 skyrim

    hrali jste jakejkoliv Fallout 3D?
    dyt to zasekavajici se AI, boreni questu na ktere narazite driv nez mate, linearni "nelogicky" inventar, pitoma interakce s partou, grafika co se na metr zblizka rozpada, nahodny banditi ktery musite moralne zabit jen proto, ze vas jako kolemjdouciho hned napadli... to uz tu snad bylo x krat ne? :D jeste ze jsou to jenom nepodstatny detaily...

    btw daj se vyrobit sipy? :)
    • Taky to je vsechno jeden a ten samej engine s mirnymi upravami (at uz si oficialne rikaji co chteji). Akorat Fallouti nedostavali 10.
      • keigi
        Fallout 3 dostával hodnocení 9 - 10, resp. 95% zcela běžně (i u nás). Stačí se podívat. New Vegas dostávalo o desetinky méně, ale třeba i jindy dost kritický Dan Vávra ji napálil 9.
        • Metacritics: Fallout 3 ma 90-93%, rok 2008, New Vegas ma 82-84%, rok 2010. Byt New Vegas byl obsahove lepsi, tak se jeho hodnoceni propadlo. Skyrim je dalsi derivace toho sameho v roce 2011 a dostava 94-96%. Aneb, jak z pouze dobre hry udelat nejlepsi hru vsech dob.
  • Slotermeyer

    Pozdě, ale přece

    Fight Club #53 - Live Stream
    http://czshare.com/2249532/FC53___Skyrim!.mp4

    BONUS: Videa ze začátku přenosu
    http://czshare.com/2249586/FC53_Bonus.rar

    Pěknou zábavu!
    • DF.Future
      Děkujeme mnohokrát!!!
  • DSemik
    Vidím dobře? Pavel Dobrovský? Ještě jsem podcast neslyšel, ale už se těším.
  • Core

    Podcast # 53

    Bude dnes k dispozici k sosnutí?
    • janchor
      Bude, po osmý.
      • Core
        Super, díky moc, těším se. *5*
  • Záznam

    Zdravím! Mám dotaz: náhrávala nějaká dobrá duše dnešní stream? A pokud ano, byla by ta duše tak neskonale šlechetná a uploadla to na web? Pánbů jí to oplatí na pingu...
    • Slotermeyer
      Nahrávala. *5* Link(y) zveřejním zítra po vydání oficiálního podcastu.

      Zatím něco pro pobavení:
      http://img7.imageshack.us/img7/6403/bachzasahuje1.jpg
      http://img254.imageshack.us/img254/5176/bachzasahuje2.jpg
      http://img833.imageshack.us/img833/1430/vlasyvq.jpg
      http://img39.imageshack.us/img39/8866/pavel.jpg
      • Ehm, už je čááás. Děkuju předem.
        • Slotermeyer
          Omlouvám se, ale Speedfile zklamal, takže to ještě nějakou chvíli potrvá. *9*
        • Slotermeyer
          Uploaduju. Dneska je toho víc než minule.
          • No, všiml jsem si - podle velikosti audiostopy...
      • Amylee.Anderson
        ON si rozpouštěl vlasy?! *8*
        • Black_Hand
          dyt to rikali i nahlas, a to jsem poslouchal jenom na pul ucha :).
          • Amylee.Anderson
            Fakt? Já chvílema neposouchala...:D
            • Black_Hand
              no ja praveze taky ne :)
  • ¨na strem se neminim registrovat ... nemam tisice identit na netu;)
    • Black_Hand
      a to je takovy problem nechodit na chat a jenom se divat? tedy existovat bez registrace?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit