Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No a nevěděl by někdo jestli se ta mikina Assassin's Creed Brotherhood Ezio Hoodie Advert koupit??
  • Wyder
    Trol.diskuzni: Dan napsal to bodové hodnocení na twitter (7/10), ale asi si to už četl...
    • Trol.diskuzni
      Doplnění: Článek má nyní dvakrát více příspěvků než se nachází pod recenzí Skyrimu, takže absolutně trhnul rekord a bude se velmi těžko překonávat... *4*
      • smejki
        jsi zvrácený
      • bobsh
        přitom jenom půlka je od tebe, co?
    • Trol.diskuzni
      Jj, už jsme to řádně stihli proprat na příslušné diskuzi... Podle mě naprosto adekvátní hodnocení, pan Vávra nezklamal.

      P.S.: Vávra na hrad! *5*
      • Preed
        Nie je,hlavne to nie je adekvatne hodnotenie ak ku tomu napise ze byt dal Faloutu 3 7/10,v Tej hre som mal nahratych nejakych 100 hodin a vzhladom na to,ze je to v podstate taka ista hra ako TES typovo tak sa to krasne porovnat a Falout 3 nesiaha Skyrimu ani po paty v absolutne nicom,svet je absolutne mrtvy,bojovy system absolutne debilny(a.k.a fulloutujem do hlavy minutu v kuse,este,ze sa niekto pri skyrime stazoval,ze sip do hlavy ho nezabije na jednu ranu) a mohol by som pokracovat,kvalitativne absolutne neporovnatelne hry hlavne,ze pre Dana Vavru su obidve na 7/10.
        • no svet falloutu ma byt mrtvy :D
          • Preed
            Tak myslel som to skor tak,ze v tej hre proste nic nebolo,drviva vacsina miest na mape fungovala asi tak,ze rozbita elektraren/budova/tovaren/ kde bolo par ghoulov/insectov/banditov ktorych si zabil a mohol ist dalej,vobec ziadne uvedenie hraca do atmosfery aspon nejakym listkom,nebodaj questom,proste tam boli,tych si ich zabil a tym to skoncilo.
  • Amylee.Anderson

    Soutěž

    Já jsem asi hluchá, ale nemužu se dobrat odpovědi...já chci Assassin's mikinuu :(
    • Wyder
      Nj, tentokrát to byla vážně "chytrá" otázka :-).
    • Je možný, že v sestřihu to vynechali, díval jsem se jenom na tu plnou verzi od Slotermeyer a tam to určitě bylo, to si pamatuju, ale soutěže se neúčastním, tak máš větší šanci :)
      • Black_Hand
        ne je to tam.
        • Amylee.Anderson
          To posloucham asi už po miliontý....ÁÁÁÁ.... *13*
          • Black_Hand
            no, ale ted mas moznost se posmivat me. zapomel jsem udat velikost :). sestricka ma myslim M, teda mela...
          • Black_Hand
            no prece chci vyhrat ja ne? takovej darek k vanocum sestricka neodmitne.
          • Black_Hand
            je to tam :). a vim kde presne :PPPPPPPP.
            • Amylee.Anderson
              *8*
            • Black_Hand
              ja doufam, ze nevyhrajes nic! :DDD
            • Amylee.Anderson
              Oh...I just totally I made fool of myself! :-[ Sice jsem to našla sama a ten hint pochopila dodatečně..ale..Stejně děkuju :D (a teď doufam, že za to úsilí neco vyhraju :-/)
            • Black_Hand
              rekneme, ze nekdo ti tu uz ve vlanke hodil hint :). pustila sis celou tu cast s derekem od zacatku dokonce, nebo si tam jenom skakala?
            • Amylee.Anderson
              *13* Napiš mi to na maaail, prosííím :D :3
      • Amylee.Anderson
        Tak já se na ní taky podívam :)
    • Trol.diskuzni
      A nedá se někde kdyžtak koupit?
      • Amylee.Anderson
        No, je rozdíl mezi koupit strašně drahou mikinu a vyhrát jí :D
  • Prosim, nehrejte to tolik na image.... Asi vykrik do tmy,,,,,,,,,,
  • Predsudky odval pryc jako sudy. A sebe potom taky :)
    • to patrilo k vlaknu "Horrido (anonym)"
      aneb jak se mi opet nepodarilo reagovat ve spravnem vlakne
  • Trol.diskuzni
    Docela slušný podcast, nepoměrně lepší než ten minulý. Únosná délka potěšila, informace o Danově velkočlánku ještě víc... Bude to nářez! *5*
    • No víš, že jo. Bude to jednou tak dlouhý článek než jeho recenze Fallout: New Vegas. Konečně se tedy dočkáme i nějaké té kritiky. To jsem zvědav, kolik negativních ohlasů se pod tím objeví.
  • Není nad to dozvědět se něco o Ayn Rand a Tea Party od lidí co mají steží základní školu, dělali idioty na pražské radnici a volili zelené. Věnujte se prosím hrám, i v tom máte do dohánět...
    • janchor
      Obávám se, že čím vzdělanější lidi si poslechneš, tím spíš přitakají nám zelenejm idiotům.
      • Je třeba vidět věci v souvislostech. K Bursíkovi a spol. jsem měl odpor až když jsem slyšel jejich kompletní návrhy. Do tý doby působil celkem sympaticky vůči zbytku politiky. Nechci ale , aby za moje peníze=daně někdo dělal drahý experimenty, což se stalo a ve finále to poškodilo ekonomiku i životní prostředí. Snad Janchore prohlédneš stejně jako s Oblivionem.
        • janchor
          A já holt zase nechci, aby dokola vládly zkorumpovaný strany, který penězma i životním prostředím mrhají x-násobně (ostatně jestli narážíš na solární panely, tak není od věci dohledat, kdo z loutek ČEZu celej ten "experiment" zprohýbal do průseru - to jsou přesně ty tebou zmiňovaný souvislosti). Každej máme svý priority jinde a věř, že někoho volit ještě neznamená se s jeho politikou do puntíku ztotožňovat. Už proto tyhle generalizační nálepky jasně ukazujou naopak na omezenej pohled toho, kdo je vylepuje.
          • Něco je zjednodušování a něco holt není. Podle toho co se hodí, že pane Smutný?
          • Libertariánstvo, anarchokapitalizmus a k tomu pridružené prúdy sú hrozne atraktívne pretože (hlavne ak sa zaújmaš o ekonómiu ) je neskutočne ťažké im oponovať pretože ich princípy sú založené na jednoduchej a prakticky nevyvratitelnej logike a základným morálnych hodnotách ktoré sa nedajú poprieť .Napríklad sa dá jednoducho obhájiť to že v trhovom systéme ktorý by nereguloval štát by samovolne vzniklo odvetvie trhu profitujúce na ochrane životného prostredia. Lenže človek si časom uvedomí že väčšina z toho sú skvor utopické myšlienkové konštrukty než realita a nakoniec tak nejak musí pristupovať ku kompromisom a volbe " menšieho zla " . A ono v konečnom dôsledku niesú v česku zelený vpodstate onič lavicovejší než napr ODS. Na druhú stranu , ak by sa na slovensku objavila strana ktorá by vážne razila rakúsku ekonomickú školu ( u nás má k tomu najblišie SAS a vy češi máte stranu slobodných občanov ak sa nemýlim ) tak budem voliť ich , rovnako ako by som v amerike volil Rona Paula nakolko ich postoje sú mi stále blízke.
            • smejki
              rakouská škola FTW!
          • Nikdo nechce zkorumpovaný strany, ani já ne, já mám ale navíc averzi k fanatikům a to zelení jsou. A nenarážel jsem jen na solární panely. Je tam toho mnohem víc, ale to ty, protože jseš z velkýho města, nevidíš. Například předražení automatických kotlů (je, resp. byla, tam dotace ne jeho pořízení), proto jsou ty kotle minimálně o 100%, předražený, bez dotací bych ne něj měl. Příměsi do pohonných hmot, ta povinná ká složka, nebo jak se to jmenuje. Kvůli tomu byly osety obrovské plochy v americe a asii, tyto plochy nebyly nikdy předtím hospodářsky využívané (u nás už taky pomalu nevidíš na poli nic jiného než řepku). Důsledek - mimo jiné skokové zdražení hnojiv, bez nichž by lidstvo pochcípalo, a tedy zdražení potravin. Mraky lidí na světě kvůli tomu nemá pomalu co žrát. Proč myslíš, že proběhly revoluce v arabském světě. Kvůi ideálům to nebylo.
            Proagátorem toho všeho v mých očích jsou u nás zelení.
            Ale jak se říkalo dřív. Kdo není ve dvaceti komunista, nemá srdce, kdo je jím ve třiceti nemá rozum. Vyměň slovo komunsta za zeleného (nevím, jak to jedním slovem popsat) a snad to uvidíš jinak.
            • Trol.diskuzni
              A nemohli byste alespoň, páni redaktoři, požádat pana Vávru, aby ke svému článku přidal i číselné hodnocení Skyrimu? Dost lidí si to na diskuzi přeje (včetně mě).

              Díky a pokračujte v dobré práci! *3*
            • janchor
              Neberu ti tvůj dojem, čeho je u nás kdo propagátorem, ale nesdílím ho, stejně jako nesdílím nějakou extra vyhraněnou "zelenou" ideologii a o spoustě těch nápadů si myslím svý. A protože tohle není místo na nějakou zevrubnou politickou debatu o tom, kdo a jak moc kam vidí (být z velkýho města automaticky znamená, že člověk netuší ani ťuk o životě za poslední zastávkou metra?), už jen navrch konstatuju, že ve dvaceti jsem byl libertarián jak poleno, ale jak stárnu, nějak se mi to ostře pravicový vyhranění tupí. Zelený volím posledních pár let, kdy pro mě představujou zdaleka nejmenší zlo.
            • ales.smutny
              Proč?:) Já k tomu nemám co říct. Lukáš předestřel svůj názor v recenzi, Dan v tomhle článku :)
            • Trol.diskuzni
              Pojďte raději zadiskutovat pod článek pana Vávry, pane Smutný! *3*
            • ales.smutny
              Pardon, ale to je strašný zjednodušování a generalizace. Ještě k tomu zakončená roztomilým prohlášením o "nerozumu"...
              Žijeme v divné společnosti, pokud je v ní ekologie vnímána jako něco negativního. Chápu, že v současnosti jsme v době popularity technokracie a politiky "selského rozumu" (proto uspěly Věci veřejné a částečně Top09), ale prohlásit, že Zelení jsou fanatici je prostě absurdní.
              V té straně je spousta lidí, kteří mají různé priority, jenomže díky médiím je podtrhována hlavně ekologicko - sankční část. Tady se můžeme dohadovat o tom, zda je to, že je něco dražší špatné, jelikož to je věc, která je prostě nutná. Ekologická cesta je dražší, ale to neznamená, že je horší. To, že kvůli špatnému nastavení celého systému vzniká řepková záplava je jiná.

              Jenže omezovat Zelené jen na tohle je prostě hloupost. Chce se to podívat i na jejich aktivitu v oblasti zahr.politiky (a ne, nemyslím tím Tibet, boha, určitě tím nemyslím Tibet:)), projektů na minist. živ. prostředí, které se ujaly, které vedly ke zlepšení dané situace.

              Ale tohle nemá být politická agitka. Jde o to, že navzdory přání Ayn Randové a jejího pitomého objektivismu nic není černobílé. U nás se razí myšlenka v níž, když proti sobě stojí ekonomické a ekologické hledisko, správné je to ekonomické. A to je problém. Lidi si pro klid duše hodí PETku do tříděného, ale ve chvíli, kdy dojde na investici z jejich kapsy do systému, který bude zohledňovat ekologii, už se čílí.

              A věřte mi, že v Arabském jaru šlo o mnohem víc než hlad...:)
        • Zelení jsou fašouni, chcou zachránit matičku zem za cenu genocidy celého lidstva.
      • ales.smutny
        Ono ani nejde tak o nutnost stavět se k "zeleným idiotům", ale poněkud jasněji vidět monstrózní omyly typu Tea Party. Člověk nemusí být ekolog, aby viděl stupiditu lidí, kteří uznávají Fox news jako víc, než nechtěnou satiru...:) Tím hůř, když pak z nich vznikne hnutí typu Tea Party.

        Na druhou stranu asi není divu, když lidi, kteří požadují černobílé vnímání světa vytvoří černobílého politického mutanta:)
        • Black_Hand
          no ja mam na fox news stejny nazor (bill o'reilly...to je ale darecek, takhle postizeneho cloveka uz jsem dlouho nevidel). nicmene ja to jeste kontrastuju se serii pred 25 lety na ct24. tenkrat byly nase zpravy obcas jeste horsi.
      • Pokud se naučil ve škole počítat tak o tom silně pochybuju.
      • Jedinej kdo má na games.cz slušný vzdělání je Dan Vávra a ten má tedy k zeleným hodně daleko *5* se nedivím, že k vám přestal chodit *2*
  • zdeeneek

    Podporte nas

    Mam jeden dotaz k akci Podporte nas. Na zacatku teto akce jste se myslim v nejakym fight clubu zminovali, ze uvazujete o tom, ze by se prispevky od ctenaru krome pay palu dali posilat i prevodem z uctu na ucet (ktery byste kvuli tomu museli zridit) Planujete neco v tomhle smeru podniknout - zalozit ucet?
  • Slotermeyer

    Fight Club #54

    Pro zájemce opět nabízím záznam live streamu. Oproti minule je video méně plynulejší. Nevím sice proč, ale snad to překousnete. *3*

    http://speedfile.cz/cs/36550/fc-54-opet-s-pavlem-a-bez-dana-mp4
    • supr!

      no hej vyborny! to děláš s každým dílem?
      • Slotermeyer
        Začal jsem při 52. dílu.
  • Cahir
    Han: Spousta lidí se shodne, že tohle není po obsahové stránce desítková hra. Celá ta hysterie kolem zasloužení, resp. nezasloužení desítkových hodnocení má podle mě příčinu v přístupu ke hře. Můj pohled je následující: je to fakt obrovská hra, neuvěřitelně nabitá, co se týče obsahu, navíc je z TES série i nejatmosferičtější a nejdospělejší, ale nepřenesu se přes skutečnost, že velká spousta tohoto obsahu je zpracována bídně. U mě osobně jde především o bojový systém, AI, zpracování, resp. odbytí společníků, hloupé dialogy (ale zatím nejlepší ze všech TES sérií), nemastné/neslané dungeony, nelogičnosti (opět je na tom však Skyrim lépe, než jiné bethesďácké hry). Mohl bych se při hodnocení vybrat dvěma směry: 1) Buď dělejte věci pořádně, nebo je nedělejte vůbec. Z toho plynou tak dva až tři body dolů, takže číselně bych to viděl na takových 8/10 2) Nechal bych se "udupat" tím nepřeberným obsahem, věrný heslu: Čím víc proužků, tím víc adidas - no a máme tu jasnou desítku. Prostě a jednoduše je tam toho tolik, že nedodělky odpustíme. Já jsem za možnost 1). Skyrim se mi opravdu líbí, ale myslím si, že takové New Vegas je povednější.
    • Fráze, fráze...

      "U mě osobně jde především o bojový systém, AI, zpracování, resp. odbytí společníků, hloupé dialogy (ale zatím nejlepší ze všech TES sérií), nemastné/neslané dungeony, nelogičnosti (opět je na tom však Skyrim lépe, než jiné bethesďácké hry). "

      Nemůžu si pomoct, ale to co tady hře vyčítáš jsou fráze! Konkrétní výtka žádná. Takhle to dokáže zdrbnout přece každej. Vo ti vadí v bojovém systému, v AI, zpracování, dialozích, dungeonech atd? Celkem by mě to zajímalo, protože tohle byl příspěvek,který i přes svou délku neměl v některých částech žádnej obsah:))).
      • Cahir
        Může to tak připadat někomu nezainteresovanému, ale věř, že na tohle téma se tu vedly sáhodlouhé diskuze jak u recenze, tak u video-recenze. K problematice bojů bylo řečeno snad už vše, k AI taktéž, řekl bych. Takže tě spíš odkážu na obě recenze, resp. diskuze k nim, myslím, že tam k tomu najdeš vše, spousta příspěvků je i ode mě.

        U dungeonů je to jednoduché - jsou to hrozné koridory. Mají hezký a atmosferický "look", o tom žádná, ale jsou zoufale lineární. Co se týče dialogů, tak mi vadí jejich osekanost až na kost a jejich nevýraznost. V 90% případů je jejich jediným účelem informovat hráče o dění/questech - mají striktně utilitární charakter. To má za následek, že postavy jsou nevýrazné, nezapamatovatelné, hráči na nich pramálo záleží. Valná většina postav jsou jako přes kopírák (bardi, kováři, obchodníci, housecarlové (ti měli takový potenciál!). Neschopnost napsat hlubší/chytřejší dialogy + vyprávět příběh vede i k tomu, že ve většině případů jsou mi ty questy úplně jedno. Myslím to tak, že jako hráč pak taktéž přemýšlím utilitárně - co mi z toho kápne, o kolik si vylepším postavu, nic víc. Není tomu tak vždy, ale většinou jo. Bethesda navíc absolutně nemá schopnost dát dění "na plátně" grády. SPOILER: Např. když jdeš v Bílém průsmyku na svého prvního draka, celá pasáž mohla být opravdu epická. Místo toho si to pamatuju nějak takhle: Aáááá útočí drak, jdi pomoct vojákům ho sundat... Jo zabili jsme draka, počkej, co to bylo? Nejsi ty drakorozenej? Zkus zařvat, jestli náhodou nejsi. Hm, ty jsi drakorozenej, to je síla, jdi to říct jarlovi. Jarl: Ok, tak si zajdi za šedovousíma, ty už si s tebou poraděj.... Já si nemůžu pomoct, ale takhle chladně/chabě/bez koulí a hlavně PŘEKOTNĚ na mě ty "vypjaté scény" působí. I tak ale musím říct, že všechna tato negativa jsou o třídu lepší než v případě Oblivionu a o dvě v případě Falloutu 3. Bethesda se prostě snažila a je to vidět.
        • Ok, diskuzi pod recenzí si pročtu (doteď jsem jí nečetl), abych se dostal do obrazu. Jinak v zásadě ten druhý odstavec je zajímavý, ale osobně mi to tak špatné nepřišlo. Respektive, já RPG tolik nehraju a tahle mi přišla i v těhle věcech parádní. Ale názor beru, takhle konkrétně je to hned lepší.
    • janchor
      Cahire, jedna důležitá věc, kterou je potřeba brát v potaz: tobě se nelíbily dialogy, dungeony, atd., a za to bys trhal body. Naopak třeba mně se obojí líbilo velmi, tudíž v mým výčtu nejde o body, u kterejch jsem musel řešit, jestli je budu "odpouštět".

      Viz opačnej případ se Zaklínačem, o kterým píšeš, jak nemáš co vytknout tomu či onomu, zatímco já výtky měl (a rozhodoval se tehdy mezi 8-9, mimochodem). Tak už to v otázkách vkusu odjakživa chodí..
      • Cahir
        Janchor: Svým příspěvkem jsem si samozřejmě nechtěl nárokovat objektivitu, Bože chraň, nic takovýho neexistuje! *1* Proto na začátku píšu, že jde o můj pohled na hru. Spíš mi šlo o to vypíchnout, jaké jsou dva pohledy, jakými se dá na Skyrim nahlížet v případě, že na něm někomu něco nesedí. Ukázat, že i když má někdo výtky, stejně sáhne po absolutním hodnocení (bod 2) - celek mu dává víc než suma částí (ač jsem zastáncem tohoto tvrzení v jiných oblastech, nedaří se mi ho aplikovat na hry). Můj skromný názor je, že spousta recenzentů se nechá udolat množstvím obsahu, aniž by se zamysleli nad tím, zda jsou všechny složky na patřičné úrovni.

        Samozřejmě, pokud někomu připadají na vysoké úrovni všechny aspekty hry, není co řešit, desítka je z jeho pohledu zasloužená.


        Mimochodem, já bych za dialogy ty body zas tak netrhal - svůj účel to splňuje a série TES přece jen staví na něčem jiném. Ale ty boje (ocel vs ocel) a AI..., to je jiná, to mě štve hodně, přijde mi to opravdu mizerné.
      • Někdo si užívá poslech Biebera, někdo zase hraní Skyrim. Oboje jsou to ty nejpeckovatější záležitosti, které sbírají jedno ocenění za druhým, tak proč tomu nedávat absolutní hodnocení, že.
        • presne.. ja som hral skyrim a pocuval do toho biebera :D
          • Cahir
            *1* That's it!
      • Trol.diskuzni
        No tak jestli by Zaklínač 2 dostal osmičku s tím, že "jako jo, dá se, ale nebylo to úplně vono podle mého vkusu"...

        ... a Skyrim posléze deset s tím, že je to nejlepší hra světa (docela pěkný komentář k tomuto tématu ohledně "ultimátnosti" této hry jsem publikoval včera v diskuzi k recenzi LotR:War in the North), tak to už by mě opravdu šlak trefil, pane Grygare... Což chápu, že by si tady někteří přispěvatelé velmi přáli. *5*
        • zdeeneek
          Ty asi nedokazes pochopit, ze kazdej ma jinej vkus a libi se mu neco jinyho, ze? Co je pro jednoho desitkova hra muze byt pro jinyho jen sedmickova - a nebo naopak. Pochopis to nekdy nebo tady ze sebe budes porad delat blazna?
          • Trol.diskuzni
            Games.cz je profi web o hrách, takže má publikovat kvalitní recenze, se kterými se buď ztotožním anebo případně uznám, že redaktorovy argumenty pasují k výsledné známce, potažmo komentované hodnotící škále tohoto webu. U recenze Skyrimu jsem se nedočkal ani jednoho...
            • Trol.diskuzni
              "publikovat kvalitní recenze, se kterými se buď ztotožním anebo případně uznám, že redaktorovy argumenty pasují k výsledné známce, potažmo komentované hodnotící škále tohoto webu."
            • zdeeneek
              Nic takovyho jako objektivni hodnoceni neexistuje. Hodnoceni je vzdycky subjektivni. Bud to pochopis a smiris se s tim, ze existujou lidi, kteri maji jiny nazor nez ty, nebo tady budes trolovat az do smrti.
              Kdyby Skyrim tady na Games.cz dostal treba jen hodnoceni 6 - co by to pro tebe zmenilo? Pokud myslis, ze je to spatna hra a nehrajes ji, tak ti muze byt jedno jestli dostala 10 nebo 6, ne?
        • Nemyslím, že by někdo z místní redakce někdy tvrdil, že je to nejlepší hra na světě. A upozorňuji, že hledat tvůj konkrétní (byť "docela pěkný") komentář mezi všemi tvými "docela pěknými" komentáři kritizujícími Skyrim, navíc v diskuzi k úplně jiné recenzi úplně jiné hry, dává zcela nový rozměr rčení "sisyfovská práce"
          • Trol.diskuzni
            Pokud tomu dali absolutní hodnocení a tvrdí, že každé hodnocení hry je poplatné době, kdy vyšla (což tvrdili několikrát), je jednoduché si odvodit, že:
            - pokud je Skyrim jediná hra v současných dnech, která zde na games.cz dostala 10, znamená to, že je v současné době nejlepší na světě, protože...

            - ... pokud jsou současné hry zde posuzovány taktéž v kontextu her minulých (což jsou, viz například recenze Skyrimu), znamená to, že tato hra je například lepší než jiná RPG, která vyšla v minulosti (Zaklínač, Gothic, Fallout atd.). Takže tím 10kovým hodnocením tato hra překonala podle redakce všechny předchozí RPG, která vyšla. Pokud redakce nesouhlasí s tímto proklamováním, měla dát hře adekvátní hodnocení v porovnání s Baldurs gate, Gothic I/II a dalšími klenoty RPG žánru, aby byla známka adekvátní...

            Navíc by odporovalo logice, kdyby games.cz tvrdilo, že hra má 10 jen v současné době (čili že v minulosti by 10 neměla). Pokud hra dostala 10 ted, dostala by v minulosti 10ku též (v podstatě by dostalo 12ku tím, že by předběhla dobu např. o 10 let, ale to je nesmysl, že).

            Modelový příklad: Gothic II obdržel hodnocení 9 v roce 2003. Jelikož Skyrim obdržel v roce 2011 hodnocení 10, je o několik světelných let lepší... Zdá se Vám to přitažené za vlasy? Mně taktéž... Podle mě by Skyrim měl dostat třeba 8, jelikož kvalit Gothic II nedosahuje.

            Takže ano: Redakce absolutním hodnocením tvrdí, že tato hra je nejlepší na světě. ,-)
    • Tak desítková hra to není ani omylem, i zdejší fanbój dal v recenzi Skyrimu 10, přestože pokrytecky vyjmenoval nedostatky. Kolik by potom asi tak dal, kdyby ty nedostatky Skyrim neměl?! 12/10?
      • Trol.diskuzni
        Když jsem dělal lehký statistický náhled na hodnocení her na games.cz v roce 2011 (přístupný na diskuzi ke článku 100 způsobů jak zemřít ve Skyrimu), všiml jsem si, že i tak dobré hry jako Zaklínač 2 nebo FIFA 2012 dostaly 9... To pak fakt nechápu, jak ten blbej Skyrim může mít absolutorium. o_O
        • Cahir
          Je fakt, že jediné, čím se ta hra provinila, je koridorovitost. Ale jak můžeme někomu vyčítat záměr? Zaklínač staví na několika pilířích a v těch všech je naprosto úchvatný. Nemám co vytknout audiovizuálu, nemám co vytknout dialogům, postavám, bojovému systému... Skyrimu toho na druhou stranu mohu vytknout spoustu. Mám ale ty věci přehlížet proto, že je to tak huge? V recenzích prostě těžce vítězí kvantita nad kvalitou, což podle mě není dobře. Patřím k těm, kterým se Skyrim opravdu líbí, ale slepý nejsem. Raději dám přednost vybroušenému klenotu, který sice nabízí méně obsahu, za to na vysoké úrovni po všech stránkách, než rozmáchlému kolosu, který v mnoha aspektech nepopiratelně drhne.
      • Z toho co jsi napsal vyplývá, že desítková hra by neměla mít žádné chyby. Každá hra má chyby. Proč tedy rovnou desítku jako hodnocení nezrušíš a mluvíš o něm, když ho nikdy žádná hra nedosáhne a je tedy naprosto irelevantní?
        Pro mě je 10 značka pro hru, kterou bych si měl zahrát na základě jejich kvalit, napříč oblíbeností žánrů. Žádná hra není bezchybná a tvůj přístup pouze značí, že jsi o tom celém vůbec moc nepřemýšlel ;-)
        • Cahir
          Kdo se baví o chybách? Myslíš jako bugy? Ty jsou mi šumák, časem se opravěj.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit