Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Fight Club #42

    Řekl bych, že určitá nezanedbatelná množina konzumentů digitální zábavy nechce vidět gameplay videa. Ta množina chce hrát demo ^_^.
  • v poslednim podcastu sem se dozvedel ze tam mate kameru ale ne a ne najit kde si to muzu pustit... poradi nekdo?
    • Streamovali to zive primo pri stredecnim nataceni. Casem to treba nekdo zacne nahravat a sdilet, ale do ty doby asi maji opozdilci smulu...
      Mno ja teda videl jen prvnich par minut, ale stejne se na to nedalo moc koukat. Resp. o nic neprachazis - hnusnej, sekanej, opozdenej obraz, spatnej zvuk, zaber do kteryho se vsichni nevejdou, ...
      Jako bonus hezky, ale asi nic u ceho bys musel byt ; )
  • A to ja si prave nemyslim, ze by byly hry rozsirenejsi jen proto, ze prisla dalsi, hrama obklopenejsi, generace.
    I na lidech pres tricet vidim, ze je hry zacinaji zajimat. A starejma kolenama to taky nebude : )
    Sice casto na my doporuceni, ale vybrany kousky slupnou jako malinu, i kdyz by je to driv ani nenapadlo.
    Rozhodne totiz nesouhlasim s klasickym Danovym hazenim do jednoho pytle. Kdyby byly vsechny hry o tom, ze "typek jde z bodu A do bodu B a zabiji bossaky", tak bych je fakt nehral, a nevim proc je hraje on. Rict, ze hraju hry kvuli pribehu asi fakt zni jako "koukam na po*no kvuli hereckejm vykonum" (ta cenzura je chlapi fakt smesna), ale kazdopadne bez nej bych o hru ani nezavadil. Chci tam mit motivaci, dejovej posun, treba i blby zvraty, filmovej pocit... "Nejlepsi hra" nebude nikdy tak dobra jako "nejlepsi film", ale vyjmenoval bych snad desitky her, ktery jsou minimalne srovnatelny treba se stale zboznovanym Avatarem, nebo rozhodne Bayovskejma vymasteninama, apod. A co treba Heavy Rain? I RDR nebo GTA jsou v jednotlivych scenach napsany a "zahrany", zrezirovany skvele.
    To si zas Dan vzpomene na CoD a Serious Sam, a hned jsou VSECHNY hry sragory? Ja myslim ze je ten posun znatelnej opravdu HODNE, i kdyz uz z principu musi byt hra stavena jinak nez film.

    Zrovna tak si myslim, ze je FAKT, ze jeste pred nejakymi peti lety bylo hrani stigmatizovany daleko vic nez ted. To jsem se treba odnaucil damam vubec neco o hrach zminovat, protoze akorat zvedaly oboci.
    Ted? I ty cool kocky "diky" facebooku hrajou. Uplny kraviny. A po ukazce kvalitni AAA hry uznaj, ze to ma "do sebe" mnohem vic, nez casozroutsky Farmville, apod. Jenze je to porad vetsinou o strileni, takze to porad zustane mezi nami chlapiky.
    Publikum se ale kazdopadne zvetsuje, ne ze ne. A zkriplovany je min a min. Rozsiruje se ze vsech vekovejch kategorii, ze vsech spolecenskejch skupin.
    Na to ani nemusim zamestnavat svoje dvorni analitiky - staci se nebat s lidma o hrach mluvit...
    • Cahir
      Ty si neumíš představit hru, která by byla opravdovým uměním? Dokonalé a uvěřitelné postavy, jež v souladu se svou osobností uvěřitelně reagují na tvé kroky. Promyšlený příběh a nějaká dilemata, která tě vyburcují k zamyšlení. Ne, nesouhlasím s tebou, myslím, že je možné stvořit hru, která bude z určitého úhlu pohledu silnější než jakýkoliv film.
      • Urcite reagujes na me? Ja si ji predstavit dovedu, a filmovy kvality na hrach prave ocenuju.
        Ze by se ale hry dialogama, postavama, atd. mohli srovnavat s myma oblibenyma filmama... to je jeste hodne daleko - dari se to fakt jen par vybranejm kouskum.
        Ale treba i takovej Mass Effect by se ve stejnym zanru nemusel stydet mezi filmovou produkci - neni to o nic tupejsi nez drtiva vetsina filmovejch scifi blockbusteru...
        • Cahir
          Mass Effect je main-stream. Sice povedenej, ale stále v hranicích žánru. Myslím si, že menšímu studiu by se něco takového podařit mohlo. Ale opravdu netuším, jak moc je reálná šance, aby si "pár" nadšenců půjčilo engine a něco vyprodukovalo.

          Já sám si už nějakou dobu pohrávám s myšlenkou, že bych se o něco pokusil na úrovni třeba takového toolsetu k DA.

          Máš pravdu, že dneska jsou lidi ještě stále ke hrám nedůvěřiví. Věřím ale, že pokud má někdo rád filmy, knihy a příběhy obecně, že kdyby dal nějakému poctivému RPGéčku šanci, nemohlo by ho to nebavit.
          • Sice vlastne ve vsem souhlasim, ale ocividne se tu bavim o voze, a ty o koze ; D
            No neva...
            • Jo, to ja myslel ciste pribehem, logikou, postavama, atd.
              A misto "nikdy nebude" bych mozna s poradnou davkou optimismu mohl dosadit "zatim neni" ; )
            • Cahir
              Já se vyjadřoval jen k tvému: "Nejlepsi hra" nebude nikdy tak dobra jako "nejlepsi film"", jinak s tebou souhlasím.
    • Já si třeba myslím, že fixace her na příběh a především "filmovost" ty hry zkripluje a vede to přesně k "typek jde z bodu A do bodu B a zabiji bossaky". Občas je to bráno jako rouhačská myšlenka, protože lidé mají zafixováno, že hry musí mít příběh, aby to nebylo "tupé střílení", což je nesmysl. Např. obrazy, sochy nebo třeba i seskok padákem nemají "příběh" a jsou to plnohodnotná díla a zážitky. Fakt je, že hry jsou stále dost nové médium a prostor toho, co všechno může hra být, je obrovský a neprozkoumaný, zatím trčíme v nějaké nesebevědomé kotlině snahy přiblížení se k filmům. To je dost nešťastné, je tady obrovský konflikt mezi tím, v čem jsou dobré hry (interaktivita) a tím, jak funguje film (lineární posloupnost snímků). Je to trochu jako by se všichni snažili filmovat encyklopedie a zeměpisné atlasy. Filmy taky procházely obdobím, kdy nikdo nevěděl, jak je točit a všichni točili nějaké vlaky jedoucí naproti kameře. Pokud se hry z toho "údolí" dostanou (a některé se snaží) a udělají to správně (což je určitě dost složité), může to být posun k tomu, aby opravdu začaly být plnohodnotným a respektovaným médiem, což třeba může přilákat více nových lidí, než klikání na kravičky.
      • Se mi zda ze s tema sochama a seskokama teda zabihas do totalnich absurdit.
        Srovnavam to s filmem, protoze se oboji hraje na televizi. Oboji je audiovizualni zabava, a i hry samy se odjakziva snazej filmove pusobit.
        A hlavne proto, ze jsem filmovej fanda, a prave veci jako je pribeh, atmosfera, svet, atd. na hrach ocenim nejvic.
        Tak to proste mam, a necekam ze se mnou bude kazdej souhlasit.
        Pokud to beres jinak, je to jen tvoje vec.
        • Fakt nevím, proč by to měly být absurdity - to je k tomu, jak se hodně lidí tváří, že kvalita, zajímavost a určitá sofistikovanost (v tomto případě herního) zážitku by měla být hlavně/jenom ve filmově zpracovaném příběhu (to jsi asi ani netvrdil, to není úplně reakce na tebe, popisuji situaci celkově). Ano, samozřejmě se to srovnává s filmy, snažím se jen upozornit na to, že je to možná škoda omezovat jen na tohle a je to svým způsobem laciné. Klidně ať filmové hry existují dál, je to určitý směr a taky tyto hry občas hraji. A klidně mohou v tom být opravdu dobré, ale k tomu podle mě vede ještě hodně dlouhá a trnitá cesta s nejistým výsledkem. Jen se mi nelíbí, že se to často bere jako ten nejlepší a nejsprávnější trend pro hry obecně a "všichni" se to teď snaží dělat takhle, když existuje ještě mnoho neprozkoumaných cest (mnoho z nich slepých, některé ale třeba takové, které mohou hry posunout do úplně, ale drasticky úplně jiné pozice). Nemám rád, když se z her (celkově herního média, nemyslím jednotlivé hry) dělá wannabe filmy, je to svým způsobem nesebevědomé a myslím si, že je to špatný trend. Uvidíme, jak se to vyvine.
  • Dan Vávra na hrad.Vždy suprovej..pěkně dává dnešním hrám na zadek *1* Dnešní hry stojí za vyliž *****.Dan má vždy pravdu.
    • Přesně... Grygar a Poláček jsou spíše takoví kolonádní teoretici, co ví o herní realitě kulové a nedokážou to v žádném podcastu s Danem přenést přes srdce.
      • Jo a kéžby byl v podcastech více Honza Vitík... S pokémonama, FIFA fotbaly a Gothic sérií je mi suverénně nejsympatičtější ze všech v redakci!
  • Awakened
    "Jsou tam nějaký prachy, a ty tam byly vždycky, který tam nebyly..." Tak tohle už je ryzí postmodernismus *1*
  • RakeW
    Tak tohle se hodně povedlo.
  • Dan Vávra

    Dana Vávry si vážím, myslím si, že s vému oboru a hrám rozumí, ale nemohu si pomoct. Potkásty poslouchám již dlouho, ale pan Vávra už mě občas trochu štvě. Je pořád až nevkusně ve všem chytrej jak rádio, nebo se ke všemu vyjadřuje jako když sežral Šalamounovo ho**o.
    • Cahir
      Podle mě už je prostě takový a je třeba ho tak brát - věčný rejpal. nemyslím to nijak zle, každý jsme navenek nějaký. Když já si užiju nějakou hru, nešetřím superlativy, když on, tak podle toho, co jsem viděl, z něj vypadne něco ve stylu: "Jo, ušlo to..."
    • Crab

      Ne, Šalamoun původně sežral Vávrovo ho**o.
  • Black_Hand
    achjo, tak jsem zvetseny jako zvrhlik co mlati prostitutky...fakt super :X.

    ....aspon, ze jsem nevysaval holcicky v bioshocku....
  • FreelancerSVK

    Archív livestreamu

    Nemá Ustream aj možnosť archívu? Fakt som chcel vidieť živý prenos ale nevšimol som si, že to nahrávate už v stredu. Viem, že podobná služba Livestream túto možnosť má aj v neplatenej verzii.
    • 13_11
      Vsadil bych na diváky-posluchače, že za nějaký čas začnou streamovaná videa nahrávat a házet na YouTube; takže bych se nebál.
  • hormonko

    itunes

    este i tunes chlapci :(

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit