Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • janchor
    Podcast dneska až k večeru.
    • Ahoj, smím se zeptat co znamená " k večeru " ? :-) díky za info
      • janchor
        Aj, tady jsem zapomněl updatovat situaci, pardon. Každopádně už se souká MP3 na server.
        • Fajn do deseti minut se chystám do pelechu :-) tak si to pustím na usnutí.
      • filias
        Kolem půlnoci *1*
  • EA sice ma sirsie portfolio, ale vydat 10 na ktorych pracuje 10x viac vyvojarov nez napr na Call of Duty, pricom kazda hra preda dajme tomu 1milion logicky nemoze mat taky zisk ako jedno Call of Duty s 10 milionmi predanymi kusmi ;)
  • No jak teda? Nerikejte ze to tu nikdo z redakce nesleduje.
    Aspon nejaky priblizny ... NECO?
    • Uz je to tu.. : )
      • ...ale bez toho zvuku, no *1*
        • blixa
          Vzdycky, nez pustime audio, bude nejdriv chvili viset obraz, jako takovej signal, ze uz uz zaciname.
          • Black_Hand
            dan: lol, jasne, todle je master's hammer :P.
          • K tomu zvuku, uvažujete použití nějakého lepšího mikrofonu? na škaredý obraz se zvyknout dá, že Dan mluví a za 5s máve rukama se taky dá zvyknout. Ale docela mi vadí, že zvuk je dost nekvalitní. Celé visílání mi mírně bzučel, přišlo mi jako by jste z te webky za pár korun snímali i zvuk. Díky
            • Black Metal

              Jak kvalita? Jak lepší? Tohle je underground! True Bohemian Black Metal! Čím zahulenější zvuk, tím lepší!
            • Black_Hand
              harrier...ale zlepsi :).
            • BlackHand: vetsi pocet kanalu nezlepsi kvalitu audia.. bzucet to bude dal, jen z vice mist:)
            • janchor
              Nic lepšího k účelům streamu momentálně nemáme. Až budeme mít, rádi použijeme.
            • Black_Hand
              taky ze jo, 5.1 kvalita bude zitra, sestrihana.
    • Pred chvílou bolo na streame vidieť pár nejakých divných pánov ale bez zvuku *13*
  • Leonidasss

    Odkaz na live stream

    Už nic *4*
  • Dobrá práce

    Po všech těch komentech tady jsem se rozhodl plný obav poslechnout si fightclub 41 a musím říct klobouk dolů, jste úžasní
  • janchor

    FC 42

    Zítra začneme vysílat někdy mezi třetí a čtvrtou odpoledne, ještě upřesníme.
    • Plati to? Bude to i tady na webu, nebo jen na facebooku?
      Dik
      • Black_Hand
        ja doufam, ze to nebude zavisly na facebooku, tak ze bych musel mit profil. to bych se na to radsi vykaslal. ale prijde mi to trochu absurdni tak delat, takze pochybuju, ze by to delali takhle blbe. v redakci snad nejsou samy pitomci :P.
        • V jednom z předchozích podcastů z úst Bacha zaznělo, že chtějí dobýt facebook... takže to bude nejspíš fejsko exklusive aneb psedokomunita rulez. *7*
          • Veď bolo jasne povedané že tentokrát už byl fungovať aj chat na Ustreame , takže ešte môžete s tým skákaním z okna počkať *1*
    • a to se tedy tesime..:)
  • janchor

    reakce na níže

    Vulcane, díky za smysluplnej názor! Stručně: budu se zuby nehty bránit nařčení z fanboyismu (a obhajovat se desetiletou praxí), ale zároveň nezapírám sympatie k filozofii her jako Deus Ex a přesně proto jsem recenzi uváděl tak osobní vzpomínkou, protože pak si může čtenář zasadit můj (z principu subjektivní, nedá se svítit) úhel pohledu do nějakýho jasnýho kontextu.

    Co se většiny tvejch výtek týče, některý jsem vůbec nepotkal a ani tak bych celkově žádnou neřadil mezi "game breaking". Pokud tobě hru rozbíjely, můžu jen krčit rameny. Vciťovat se do cizí hlavy a přemýšlet, jak tohle a támhleto přijde hráčům s jinejma preferencema (případně bez vhledu do série), mi přijde podstatně míň pravdivý, než jít s kůží na trh a popsat, co jsem zažil sám.
    • To slovo fanboy je dnes mam pocit nejak velmi demonizovane :), nemyslel som to nijak zle, skor som mal napisat asi "fanusik", aj ked je to asi jedno, mozno by to znelo menej utocne.

      Ale v Tvojom komentare som teraz pochopil, ze ty vnimas recenzie ako striktne subjektivny pohlad, a aj si to napisal tak aby to ludia tak chapali. Ok beriem, respektujem, nemam nic proti az na teda taku asi principialnu zalezitost, ze ja recenzie vnimam skorej ako odpoved na otazku "oplati sa ta hra?" pre co najsirsie spektrum hracov, samozrejme do velkej miery podfarbenu subjektivnym pohladom, ale stale tak nejak so snahou o odosobnenie a poskytnutie prave tej odpovede viacerym ludom. A to zvlast, ak som bud to fanusik alebo opacne tento zaner hry nemam az tak rad. Dufam teda ze som sa v tom teraz velmi nezamotal a ze to dava aspon aky taky zmysel :D...

      Cize ja na Tvojom mieste, by som zvolil to formulovanie hodnotenia asi tak, ze by som povedal nieco v zmysle, ze pre naozaj vernych hracov DE, ktory maju snahu detailne ponat aj jeho pokracovanie, tak DE HR ponuka skutocne kvantum vysoko kvalitneho 10koveho obsahu, ktory moze ale bezny hrac lahko nedocenit, popripade nevsimnut si ho, prave pre spominanu volnost hry ktora nikam netlaci. (aj ked ja mam pocit, ze prave aj koli tomu malemu poctu nabojov a podobne tlaci ta hra dost do stealt ;) )

      Teda takto nejak by mi to znelo ferovo pre vsetkych so zachovanim si subjektivity ;).
      • janchor
        Jenže s tím závěrem právě nesouhlasím: jádro hry pro mě rozhodně nestojí a nepadá na tom, jak moc toho rozklíčuješ v druhým plánu. Pokud bych cítil, že mě na Human Revolution dostávají věci striktně určený "znalcům", hodnotím jinak. Naopak jediná pro mě zásadní výtka (opakování motivů a v podstatě situací z jedničky i dvojky) vychází z faktu, že mám tu sérii najetou.

        Jinak proti termínu fanboy jsem se ohradil na základě toho, že mi asociuje nekritickej přístup. Skutečnej fanoušek klade na svou oblíbenou značku extra nároky.
        • Tak ak to je tak ako pises, ze jadro hry, ktorej si dal (pre mna) bozskych 10/10 nestoji na tom, ze hra si ta ziskala prave tym obsahom pre znalcov a detailistov, tak musim konstatovat, ze jednoducho vobec nechapem co ine ta na tej hre tak oslovilo.... A to som samozrejme cital aj recku aj vypocul cely (inak vyyborny [len neviem kde sa to da pocuvat nazivo?]) podcast. Ale tym netvrdim, ze to nepochopenie nemohlo vzniknut na mojej strane ;)..

          Mne skratka z toho co si napisal a povedal stale vychadzalo to, ze sa ti paci prave ten skryty obsah a tie moznosti ktore hra ponuka.
          • smejki
            rozsáhlost, výtečné postavy, výživný druhý plán, prozatím velmi dobrý příběh (nevím jak daleko jsem), krycí systém, skvělý "level" design, celkový estetický dojem, hudební doprovod, hacking, dialogový systém, žádné debilní DRM, žádná evidentní snaha pasovat hráče do role vymaštěné chodící peněženky ...

            co mi vadí - technicky slabě udělané postavy (zvlášť když je hra na postavy dost zaměřená), pfff.... ehhhhh.... možná sem tam divná detekce mojí přítomnosti

            tak abys měl názor člověka, který nehrál ani DE1, ani system shock (čuju, že je to podobné) a z fanboyismu nemůže být nařčen.
          • janchor
            Krycí systém, boj tělo na tělo, management energie, zpracování světa, silný postavy a děj, hacking.. no a samozřejmě ta široká paleta možností!

            Podcast jsme naživo testovali minule a budeme v tom podle všeho pokračovat, takže vždycky v den natáčení (což bývá většinou středa). Čas se bude hlásit dopředu tady a na facebook.com/fcpod, obvykle to bývá kolem třetí, čtvrtý odpoledne.
            • Mal som rozpisany dlhy prispevok o vytkach k veciam ktore prave ty hodnotis ako takmer dokonale, ale asi by som sa len zbytocne opakoval a hadat sa nechcem. Je to Tvoj nazor ktory ti neberiem, len mame skratka asi trochu ine pohlady na samotny ucel recenzie, tak isto aj na niektore veci v DE. Nic viac nic menej. Zelam vsetko dobre :), a som aj rad ze som si s Tebou mohol takto pokecat, je fajn mat tu moznost s niekym koho pravidelne sledujem na "monitore" aj realne popisat. Aspon mi to dava vacsi pocit, ze ste "skutocni" :D.

              A dik za info o tom podcaste, takze v stredu som tu ako na motorke ;). Snad to trafim ;). Hoj
  • Deus Ex - 10/10

    Lukasi Lukasi co si nam to urobil?? :)) V prvom rade chcem povedat, ze respektujem a chapem Tvoje rozhodnutie dat 10z10 Deus Ex-u, v druhom rade pripominam, ze Games.cz fandim moc moc:)

    Ale problem podla mna je v tom, ze si tu hru ohodnotil viac ako fanboy Deus Ex-a, nez ako recenzent snaziaci sa aspon trochu objektivne odporucit/neodporucit hru beznym hracom. A rozdiel medzi Tebou a beznym hracom zrovna pri tejto hre je priepastny. Kdezto ty vies este aj teraz ako sa volali lokacie a vsetky mena, naviazanosti, kto bol modelovany podla koho v povodnom DE atd atd atd, zijes tym, si tym uchvateny, skratka poznas kazdy kut, kecal si s vyvojarmi, tesil si sa na to, dostal si to co si chcel a v com si sa nasiel tak ako pred par rokmi, tak bezny hrac z tohto nema vobec nic... Kedze aj sam si povedal, ze predpokladas, ze drviva vacsina ludi co si DE HR kupia, nikdy nehrali predchadzajuce(nadchadzajuce? :) ) diely... A v tom suhlasim a dodavam, ze to znamena aj to, ze vacsina hracov nebudu do toho tak zasveteny ako ty a nebudu si uzivat rozne odkazy a naznaky na tu starsiu legendu, ktoru mas tak rad...

    V hre je dost chyb, ako logickych tak aj technickych, ktore vsetky spolu zrovna u mna mali uz tu vahu toho "game breakingu".
    • Leonidasss
      Tak tahle chyba (nehrát Deus ex 1) se dá napravit ! Já sám to před pár dny nainstaloval a hra je to i na dnešní poměry skvělá, do teď nechápu, jak se mi tak mohla vyhnout (nebo já jí?)
    • Black_Hand
      mmm magicke slovo objektivne. myslim, ze je celkem jasne, jakym smerem se bude lukasova odpoved ubirat :).
    • Inak pribeh zamotany-zaujimavy, cloveka nechava v napati...je to temne stylove sci-fi ktore ma nenaomralnu atmosferu, a hlavne genialny, skutocne genialny sound-track. To, ze je to vysoko nadpriemerna hra o tom ziadna, ale ma vela chyb, ponuka vela obsahu pre naozaj pozornych hracov (ktori tvoria ale mensinu), no napriek tomu by som jej ja osobne viac ako 8 nedal. Na to ma az priliz chyb.

      Inak 10ka pre mna tiez neznamena dokonalost v kazdom ohlade, to nie, ale 10kovu hru vnimam ako nie najlepsiu za posledne 3 mesiace (to by potom po lete tych 10tok ale padalo), ale skor ako ultimatno skoro dokonalu hru, na ktoru clovek mysli aj ked ide spat, nieco skratka neskutocne, nieco, co zarucene bude vytvarat (vacsinovo) velke mnozstvo fanuskov... Co si dovolim povedat, DE HR urcite nebude vytvarat kvanta a kvanta novych "ortodoxnych" fanuskov tejto serie, skor potesi tych starych.

      Ako som ale napisal, chapem Lukasi Tvoje rozhodnutie, ale tak trochu mi nepride ani trochu objektivne. Jasne ty na to urcite poznamenas "nic nie je objektivne", ale tu skratka by som chcel zdoraznit to "ani trochu" objektivne... A v tom vidim ten najvacsi problem. Netvrdim, ze sa nenajde nikto kto by s Tebou suhlasil v tej recenzii, ale myslim, ze drviva vacsina ludi by s tou 10kou prave pre DE HR nesuhlasila.
      • smejki
        objektivita je cesta do pekel
    • Inventar je zo zaciatku tak trestuhodne maly a municie tak malo, ze ked si uz nieco nazbierate a dojdete aj k novej zbrani, nemozete-nechcete si ju zobrat, lebo proste maly inventar a tazko nasporene naboje od 30tich teroristov vam to nedovolia... Jasne, znie to realne mat 3 zbrane a uz viac si nemoct zobrat takmer nic, ale hratelnosti to 2x nepomohlo, hlavne nie zo zaciatku. Napr ked som prisiel k raketometu tak som ho musel len smutne nechat lezat ;)

      Ked ste v kryte a pomalicky sa plizite k nepriatelovi, date save, potom load, Adam uz nebude v kryte ale len stat pri nom, a teda na 99% ak bola pred tym kusok od vas ina postava, budete spozorovany a odstreleny...len koli tomu Savu... Tak isto aj s menu hry, ak ste v kryte a vylezete do a zase z menu musite sa velmi snazit aby sa vam postava len koli tomu neodkryla. Ja som koli tymto chybam zomrel asi 100krat ;).

      NPCcka - nemam nic proti dopredu vytvorenym trasam, patri to k Stealt hre, ale ked v temnej ulicke odpalim granat a zabijem tym ich kolegu ktory zomrel pred ich ocami, tak by som fakt necakal, ze jeho kolegovci pribehnu presne na miesto vybuchu a budu cakat na dalsi mnou iniciovany vybuch... Tato situacia sa mi pomerne tazko opisuje ale vtedy som si povedal, ze tie NPC sa chovaju horsie ako sliepky, teda nie vzdy, aby som im zase nekrivdil.

      Este drobnost, na to ze je tam rok tusim 2027, cize doba za 16 rokov sa mi to v niektorych ohladoch zda az privelke sci-fi :), zvlast to mesto v Chine...
      • smejki
        ad první odstavec - nauč se hrát bez střílení. nedostatek nábojů naopak zvyšuje napětí a snahu postupovat stealth stylem. na bumbácování tu jsou střílečkové vymaštěnosti, ne DE.

        ad druhý odstavec - ber to jako trest za save-load spam přístup ke hře. mně spíš vadí, že když jsem skrčený a vlezu na žebřík/někomu dám přes držku, po akci se nenacházím opět v podřepu ale vesele stojím. Jen čekám, kdy se mi tohle stane osudným.
        • Keby som ti ja nadizajnoval ultra vaznu, komornu zalezitost kde ide napr. o smrt deti, a k tomu aby si v hre musel nazbierat 10 cerstvych jablcok aby si si mohol pokecat s nejakou zabou o vrahovi, tiez by si si to obhajoval ako nedotknutelnu vec game designu? Alebo len vtedy keby to povedal Lukas Grygar? :)

          A k tomu loadu ktory mam brat ako "trest za save-load spam pristup"? :D:D:D:D Pobavil... super obhajoba hry ;)... Clovek si kupi hru, a k veciam ktore ho v nej nastvu nema pristupovat ako k chybam hry, ale ako k trestu za sposob akym to hrajem :D:D... To je nieco na sposob "That's not a bug, that's a feature" vsak? :D

          Nechap ma zle, cela redakcia Games.cz je mi ultra sympaticka a su to hosi ktorym patri moje uznanie za skvelu pracu co odvadzaju. Ale zase uplne zo vsetkym co povedia suhlasit nemusim, nie? ;)
    • Adam Jensen, high-tech polorobot ktory dokaze prerazat steny rukou, stat sa neviditelnym, vidi nepriatelov aj cez steny atd atd atd, potrebuje musli tycinku na doplnenie energie??? WTF? :)

      Pri prestrelke nepriatelia dokazu vzdorovat velmi dlho, vypalit tisic guliek, ale ak ich das dole, zistis, ze v zbrani maju tak 5 nabojov a okrem toho nic... Ono celkovo mozte obrat 10 NPC "pozuby ozbrojenych teroristov" a ziskat tak jeden zasobnik s municiou... Co posobi fakt smiesne, ked pred tym do vas non-stop busili.
      • smejki
        realistický gamedesign versus dobrý game design. v realitě taky neskáčou koně jen do L. Kdyby běhali podle svých skutečných předobrazů kdekoliv, hra v šachy by stála za prd. DE není simulace.
  • Leonidasss

    Deus ex 1

    Tou základnou pod Hell's kitchen se myslí ty chodby, kde věžní Pašerákova kamaráda/pobočníka ? :)
    • janchor
      Tak tak. Bloodshot! A ten kámo je shodou okolností Ford Schick, modelovanej podle Warrena Spectora.
  • podcastsupr

    posledni podkaast byl supr, nechcete si pozvatdodalsiho pavla staru paku dobrovskeho, v levle je supr....co tam ma ten herni raj:))) btw. na czechgamer se objevil v jejichpodkastu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit