Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • anglické výrazy

    Poslouchám každý podcast a jsem věrným fanouškem celé redakce... ale neodpustím si poznámku k anglickým výrazům. Nevím, zda jsem sám, ale "fíčurky, rumoury, kežl" a spousta dalších slov... ro snad raději sprostá slova. Mám angličtinu rád a vím, že myslet anglicky je někdy snazší než přemýšlet o tom nejlepším překladu myšlenky do češtiny. Ale někdy je to fakt děs! Asi řeším nesmysly, nechci kritizovat jinak skvělý pořad, ale od teď: s každou další anglickou patlaninou zemře koťátko *4*
    • Drom
      Featury, casual a podobne jsou celkem ustalene terminy, ktere se v hernim zargonu pouzivaji. Je to jako v kazdem jinem odvetvi nebo profesi. Proc se snazit vse prekladat, kdyz na to slovni zasoba proste nestaci nebo je nepresna? Jazyk je beztak flexibilni a takto vznikaji nova slova a stara zanikaji. Me to v zadnem pripade problemy nedela.
      • janchor
        Já se naopak přiznám, že za každý použití takovýho termínu si hned lísknu, protože osobně to - tam kde existuje bezproblémovej českej ekvivalent - nesnáším. Ale v živý diskuzi holt člověku, kterej je navíc zvyklej vnímat hry a herní novinařinu především v angličtině, často přijde na jazyk nejdřív to cizí slovo. V textu se toho zásadně snažím vystříhat.
  • pirátství

    Já jen, když tam teď byla ta otázka, "jakou nejvtipnější výmluvu piráta jste slyšeli" tak já tedy žádnou vtipnou taky neznám, ale vzpomněl jsem si na jeden názor co jsem někde četl. Ten zní: "Když by se pirátství přirovnávalo ke krádeži v normálním obchodě, kradli by lidi v obchodech, kdyby tam byla jen opravdu minimální možnost odhalit je?" Takže asi tak. *4*
    • MickeyMutant
      Pirátství je ekologické. Nejlepší krabice na hry se vyrábí z amazonských deštných pralesů. DVD obsahuje polymery, hliník, zlato, stříbro, nikl, tiskařskou barvu a ropu (po spolknutí smrtelná kombinace pro kojence do deseti let, pokud se předtím neudáví v igelitovém obalu od krabice) a zatímco vaše data na DVD vydrží maximálně desítky let, samotný disk se v přírodě rozloží za milion let. DVD CoD Black Ops prý dokonce až za dva. Zachránit planetu, nebo kupovat hry? Vaše volba!
      • Beefcake
        Navrhuju tě na diplom za nejlepší komentář na tiscali games *3* *1*
      • "kojence do deseti let"

        hehe
    • Black_Hand
      a kdyby ukradli chleba a puvodni chleba by tam zustal :P.
      • ucho
        tady šlo přirovnání k reálné situaci. k tomu, jak se lidé chovají. není třeba z toho dělat něco jiného, hrdě se tlouct do prsou a říkat, že sice jsem to sebral, ale nikomu to nechybí... to nebylo podstatou toho příspěvku. šlo o to na příkladě ukázat, jak se chovají lidé (většina, ne všichni). tedy že žijeme ve světě morálního bahna a špíny, kde se každý toho druhého snaží nějak ochcat...
        srovnávat teď hmotnou věc s nehmotnou je hloupé...
        • Black_Hand
          klid, klid. ja to chapu. todle ma byt jeden protahovany vtip vychazejici presne z toho rikas na konci.

          a slovo "kazdy" bych vynechal z toho tvyho postu (tak jak si vynechal "vsichni" v ty predchozi).
      • V takom svete bude tým najhorším možným poslaním stať sa pekárom...
        • Black_Hand
          jj, pak by se objevila legislativa na licencovani chleba, DRM na chleba, stihani tech co volne zpristupni jim licencovany chleba, bazarovy prodej chleba atd :).
          • Drom
            az si pujdu koupit chleba a budou po me chtit seriovy klic, tak se podivim :)
            • Black_Hand
              no, a pak kdyz tam ten nezakonny chleba objevi, tak ti zabali celou tasku a zakazou ti pristup do supermarketu.
            • DSemik
              A po uveřejnění návodu jak sdílet licencovaný chleba prolezou celou nákupní tašku. =)
            • Black_Hand
              a internetovou aktivaci? popr. formu E.T. vola domu?
  • oin.odin
    ako najvtipnejšie (pre man) bolo to že som tento FC počúval na iPhone a pritom hral angry birds a moment kedy ste ho začali "ohovárať" som tak nechutne d***l level že to nebolo možne

    a hry na iOS môžem odporúčať ... paldu 2 (nostalgické " nééé do sklepa nééé ... nééé to je moje televize nééé" mam uložene a opčas si to pustím na zasmiatie) potom final fantasi 1, 2 a 3 (3 práve hrám a je to super zážitok je to totižto ta istá prerábka ako na ds ) chaos rings , gta chinatown wars, civilization revolution, crazy machines, dark nebula, plants vs zombies (ako odpočinkovka do šakini nemá chybu), bejeweled (na to iste ako PvZ), rayman 2,sway ,tiki towers ..... jednoducho je tam toho strašne veľa len je škoda že na iOS nevychádza viac veľkých hier
    +
    možno to znie kacírsky ale čim ďalej tím viac si všímam že môj iPhone sa stáva mojim hlavým herným zariadením a hrám na nom dlhšie ako na pc/mac/ps3 dohromady (i keď za to je zodpovedná FF3 kde človek naberie 30h ani nevie ako)
  • Black_Hand
    je to youtube hrani tak mimo? ao treba takovy klasiky jako Phantasmagoria :). prehravani videi, kliknuti k presunuti se na dalsi :P.
  • DSemik
    V okamžiku, kdy se mluví o "youtube hraní" jsem si nemohl nevzpomenout na Z. Prince a jeho způsob recenzování (resp. vtip o jeho způsobu recenzování). =)
  • Philosoraptor

    10/10 za zmínku s Philosoraptorovi, jeden z mých oblíbených memů...
  • Drom
    takze jako kazdy tyden. Jak jste na tom?
    • janchor
      Stříháme.
      • Drom
        ok ok, tak to uz nebudu cekat a pustim si vas zitra *4*
  • Jasne to muzes rict na vsechno. Ja si to poustel vickrat a prislo mi, ze se tam vsichni v podstate shodli, ze ta serie nemela stavu a chtelo by to zmenu smeru. To neslo jen o nejakou prupovidku typu "podle me jsou handheldy kalkulacky", ale o nekolikaminutovou diskuzi, kde se projevili vsichni co tam sedeli a nikdo tam nerekl nic o tom, co jsem zde psal.
    BTW vubec nechapu proc tam vubec vyvojari dali zbrane jako samopal a brokovnici, podle me staci Silverbullet s tlumicem a na par misi mozna odstrelovacka.
    • janchor
      No ale počkej, my jsme se myslím shodli, že sérii by prospěla střídmější (a tedy uvěřitelnější) příběhová omáčka. To se samotnou herní náplní v zásadě nesouvisí.
    • Tohle mela byt reakce na janchor@tiscali.cz
  • Hitman

    Tak nevim kluci, podle me jste Hitmana vubec nepochopili. Hitman neni jako Splinter cell. V Hitmanovi udelate misi nejlip, kdyz vystrelite presne tolik kulek, kolik je cilu, nenechate se zachytit na zadne kamere, nikdo si vas v prubehu mise nevsimne a nakonec odejdete se stejnym oblekem jako jste prisli bez jedineho alarmu. V hitmanovi dostavate score za to jak dokazete splynout s okolym, jak dokazete vypozorovat vzorce chovani jednotlivych lidi a ty pak vyuzit ke svemu prospechu. Pamatuji si, ze jsem v misich stravil klidne hodiny pozorovanim sveho cile, a promyslel jak ho zabit, aby to byla jako nehoda nebo aby se nikdo nic nedozvedel. A ta hra mi to umoznovala a dokazala me za to ocenit. V tom je Hitman naprosto jedinecny. Vytvoril rozlohou male do detailu propracovane mise, ve kterych fungoval nejak logicky svet a kazda postava tam mela svoji ulohu. Nevim o zadne jine hre, ktera by mi dala podobny zazitek. Takze s vami navrhovanymi upravami "vytvorte bad ass chlapa, ktery pujde z bodu A do bodu B a postupne tam kradmo pobije sve nepratele" by u me Hitman umrel a hru bych jako fanda serie (nejlepsi je posledni dil!!) urcite nehral.
    • janchor
      Nevztahovat názor jednoho diskutéra na všechny! Už nevím, kdo zmiňoval ten badass přístup (navíc to podle mě nemyslel nějak extra protichůdně tomu, co píšeš), ale Hitmana vnímám přesně jako ty. Jak to stojí už v Thiefovi: "A true professional doesn't leave a mess."
    • Black_Hand
      tak presne to o cem mluvis jsem zazil u sc chaos theory. nejdriv jsem jenom omracoval a pak uz jsem si daval i challenge, abych ani neomracoval. to vsechno na nejvyssi obtiznost. bylo pak komicky jak pro me predchozi dily zacaly byt trivialni i na jejich nejvetsi obtiznost.
  • yenda1

    Zkoušky, státnice, maturita.......

    Poznámka k tématu o hraní před důležitou zkouškou, maturitou atd. Nějaké odreagování je žádoucí, aby se informace mohly vstřebat (hrajte večer, po náročném celodenním šprtání). Mně osobně se osvědčil Serious Sam HD. Mozek má na chvíli dovolenou, člověk se vybije na hromadě(!) enemáků.
    • 13_11
      Kdo si chce hrát, ten ať si hraje. Já bych akorát doporučil po posledním prolítnutí otázek skočit do pyžama a jít včas spát; jak víme, mozek se učí a nejlépe zpracovává a ukládá informace právě v době spánku. V den D a před hodinou H pak do sebe kopněte panáka něčeho vostřejšího; buď z vlastních zdrojů nebo pokud chodíte na umělecké školy a máte inteligentní sekretariát - nalévají i tam. Lepší recept nemám.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit