Přejít na výpis diskuzí

Fight Club - podcast

REDAKCE 16.11.2010 
10438 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • FreelancerSVK

    Game Expo 2011

    Tak ma napadlo, keď sa vás jeden poslucháč pýtal na účasť na herných akciách, či hodlá niekto z games.cz prísť do Bratislavy na Game Expo. Viem, že sleepless chcel minulý rok ešte za hrej.cz a Level tak dúfam, že tento rok sa to podarí.
  • Chcel by som vediet, co by na vase kecy o adventurach povedal Andrej Anastasov.
    • Adventury v poslední době už nějak nejsou, co to bejvalo. Tak se na ně vyprdněte a věnujte se radši RPG nebo dobrým akčním řežbám. A pokud jde o ty kecy okolo mikrofonu... jako mlaďoši se snažej a občas z nich vypadne i Šalamounovo hovno, to jo. Beztak mi ale přijdou jako partička buzíků.
      • No, ono někteří z nás nebudou zas o tolik mladší :)
        • Mopped
          A s těma buzíkama to taky nebude tak horký:)
      • Robotron3
        On o vlku, a snad ho ani necekal... :)
    • sleepless
      Ty uz jsem slysel tolikrat, ze uz bych to znovu zazit nechtel, ani za penize :)
  • oin.odin
    aaaaa jak to ved som klikal na reagovať aaaaaa som to ja ale hlupák ...
  • oin.odin
    1 - k hre ktorú popisoval mr. janchor ona niečo také existuje ... tuším ... esa pracovala na niečom takom a viem že sa tam človek mohol pripravovať na misiu na mesiaci alebo tak ...

    2 - k tomu ako sa vcelku slušne dá zarobiť na digitálnej distribúcii bez "veľkého" distribútora ... na mac app store sa v deň spustenia vyskytla "hra" chopper2 (je to síce volovina ale dali tomu nálepku hra) ... z prví deň sa jej predalo 30000 kópii a vývojárom zarobila 20000$ (predáva sa za 0,75€ a 30% ide applu) ...
    • janchor

      ad 1

      Existuje, ale tyhle pokusy jsou bohužel studený jak psí čumák (viz třeba nedávná Moonbase Alpha). Mně by šlo hlavně o tu komunikaci s NPC a zapojení jejich příběhů do vývoje událostí.. poděláš něco na oběžný dráze, ozve se ti postava, ke který sis dole na Zemi vytvořil vztah a snaží se tě podpořit, atp. ..nasimulovat ten ekosystém Kennedyho střediska a pak hráče nechat, ať svou postavu vůči němu nějak vyprofiluje. A to všechno s paňácama, co nemají místo ksichtu placatou bramboru, ale tváří se minimálně tak přesvědčivě, jako virtuální herci ve zmiňovaným Mass Effectu. Toho nechci zas tak moc, ne? *5*
      • oin.odin
        ako chcelo bi to skúsiť vyrobiť a vydať možno to bude dobré ...
        • oin.odin
          ale aj tak ... nejak ste sa malo rozohnili ... som dúfal že navrhnete niečo šialene npr. simulátor varenia ktorý by bol dodávaní s 3D tlačiarňou na jedlo a podla toho ako dobre by človek varil v hre tak dobre by mu to vytlačilo .... alebo niečo také šialene ... som od vás čakal ...

          ehm nejak my to tu dnes blbne
  • DVD

    dvd jsou ve světě mrtvé díky bluray a pochybuji že v blízké budoucnodti bude technicky možné sledovat filmy přes net (legální distribuce) v plnohodnotné kvalitě bluray. Ostatně jeden z důvodů proč nestahovat filmy s torentů je mizerná kvaita ripu, které se nemohou rovnat s originálním bluray filmem.
    • jsi asi neslyšel o private trackerech s HD filmama *1*
    • DSemik
      A co bluray rip?
  • Tak jak pánové, bude dneska nebo zase jen nějakej tech. problém? Alespon krátké info. *5*
    • Stačilo se zeptat a už to jede. *1*
  • hurda

    FC #9

    Neměl dneska vyjít FC #9???
    • hurda
      Kua jsem o den napřed...
      • Drom
        Ale dnes už vyjít má. Bude to ještě dopoledne, pane nástěnkař? :)
        • Robotron3
          Tady se taky ceka! Tak honem honem, at si mam co pustit k obedu. *5*
          • oin.odin
            nenaháňajte Mr. MixPulta lebo to zle nastrihá ... poprípade vystrihne odpoveď na otázku ... musíte mu dopriať kľud na prácu ...
  • Jste mě trochu zklamali s tou soutěžní otázkou, já doufal, že bude "rariozita". Už jsem si jí přidal do Wordu.
    • 13_11
      Jestli je to reakce na Dana Vávru, tak bych si to slovo ve Wordu opravil na radiozitu... rariozitu snad ani chudák Word znát nemůže. Se slovíčkem zářivost se dá taky hezky pochodit.
      • oin.odin
        ahhhh ... už som sa tešil že škodoradostne napíšem že aspell tie slová pozná ale pokazil mi radosť
  • Starší levné hry

    Z nějakého důvodu jsem si vzpomněl na skvělou česko/slovenskou hru Chameleon z roku 2005, chvilku jsem hledal a našel ji v pár eshopech za směšné ceny, např. v jednom za myslím 49Kč. Tak mě napadlo, jak to s těmi obchody funguje, když se vezmu třeba pět šest let starou hru. Onen eshop ji má někde na skladě od začátku prodeje? To asi ne... Tak ji odněkud nakupuje průběžně? A když si koupím takovouto starší hru, dostanou z ní její vývojáři něco? Zajímalo by mě jak to funguje...asi to nebude nic složitého, ale nevidím do toho. Mohli byste to rozebrat ve Fight Clubu, případně jestli by mi někdo, kdo ví, jak to chodí, odpověděl tady....byl bych rád. Díky
    • Robotron3
      A jeste abych se vyjadril k tomu, jestli i ze stare hry na obchodech vyvojari neco dostanou. Tady je slozitejsi odpovedet, protoze je treba si uvedomit, jak vlastne vyvoj hry, financovani a pak prodej funguje. Vyvojari jsou preci placeni v prubehu vyvoje hry, jeste predtim, nez se zacne prodavat. Vyvojari dostavaji normalni plat za svou odvedenou praci, nebo za pocet hodin napr. (jsou to zamestnanci) Samozrejme ze pro vsechny je vyhodne, kdyz se hry pak proda co nejvice, ale to ma spis vliv na dalsi jejich praci, nez na tu, co uz odvedli. Pak ale je taky si treba uvedomit, ze veskere hry, ktere se dostanou k distributorum, jsou prakticky zaplacene, at se prodaji nebo ne. Takze jestli nekde pak hra lezi na sklade, neni to problem vyvojaru, ani vydavatelu. Oni za sve hry uz penize dostali...
      • Díky za vyčerpávající odpověď. Nějak mi nedošlo, že vývojáři jsou taky vlastně normální lidé, placení za odvedenou práci *3* . Takže když vyjde očekávaná hra, které se vyrobí moc kopií, ale nebude mít třeba dobré recenze, a pak se neprodají zdaleka všechny, tak vývojářům to teoreticky může být jedno, protože distributoři jim už za těch moc kopií stejně zaplatili...? (když neberu to, že např. je lidi budou mít za neschopné studio a nebudou jim věřit v dalších hrách, že tak konkrétní hra nebude mít pokračovaní atd atd....beru čistě jenom ten finanční zisk)
        • Normální lidé

          "Nějak mi nedošlo, že vývojáři jsou taky vlastně normální lidé (...)"

          Pěkné *5*.
        • Robotron3
          Ne uplne, protoze vyvojari nekonci jen tou hrou, kterou vytvori. Oni prece hned zacnou pracovat treba na jine hre, pod tou samou firmou, ve stejnem studiu. Takze i pro jejich budoucnost je dulezite, aby se her prodalo hodne. Stejne jako kdyz clovek pracuje ve firme, chce, aby firma prosperovala, kterou on je treba jen malou casti, ale presto mu ta spolecnost dava zivobyti. Pokud se stane, ze distributori a obchody nakoupi hry, o ktere pak nebude zajem, firma sice uz cast penez ma, ale nebude treba dalsi dovyroba a pro jeji dalsi aktivitu by to melo katastrofalni nasledek, protoze uz by meli posramocenou povest a bylo by tezke jit do dalsiho projektu. U her je dost dulezita znacka, jmeno, a dobra povest tech vyvojaru a studia / vydavatele (ta se musi budovat). Podle toho si lidi uz hry predobjednavaji a obchody dobre znacce veri a spis od zacatku budou chtit vetsi pocet kusu, o cemc veri, ze to prodaji. Jako treba kdyz vyjde hra od Blizzardu, tak kazdy vi, ze se toho proda spousta.

          No, to zabiham moc do detailu. Dulezite je, ze i kdyz samotni vyvojari dostavaji normalni plat, tak celkove kazda hra, a i treba nekolik let po vydani, kdyz se proda, se to pocita. Vyvojari sice primo penize z toho kusu nedostanou, ale v souvislosti i ta jedna hra koupena pomaha jak firme, tak vyvoajrum, kteri ty hry delaji :)
          • Ok díky za vysvětlení, už je mi to snad vše jasné *4*
        • DSemik
          Řekl bych, že na financování konkrétní hry se to neprojeví, ale může se to odrazit v nedostatku financí pro další projekty.
    • Robotron3
      Pres rok jsem pracoval v hernim obchode, takze bych taky mohl odpovedet. Je to tak, ze distributori hry v podstate kupuji (to je velky sklad) a prodejci stejne tak si hry od distributoru porizuji na sve mensi sklady. Ve skladech obchodu hry nevydrzi zas tak dlouho, rozhodne ne nekolik let (jen pokud by hra byla nejakym zpusobem zasandrocena :), nebo na bazaru. Pokud maji obchody primo na sklade vyrazne starsi hry, vetsinou se jedna o nejake reedice, ktere zase vydrzi v obchode jen urcitou dobu. Ale, stale je tu moznost si hry objednat, pokud je jeste maji distributori, to znamena, ze obchody k nim maji lehce pristup. Na strankach obchodu vetsinou byva napsano neco jako dodame do 5-14dnu, nebo tak neco. U distributoru se pak starsi hry spis mohou vyskytnout, ale stale je beznejsi, ze pokud je poptavka po nejake konkretni stare hre, spis se znovu vyda. Stejne tak je ale bezne, ze se treba precenila poptavka urciteho titulu, a i za delsi dobu tu hru maji sklady k dispozici a za velice vyhodnou cenu (prece to nevyhodi do kose :). Tech moznosti je cela rada, ale obecne bych to spis videl tak, ze neni uplne bezne, ze by ve skladech byly vylozene starsi hry, jedna se spis o vyjimky a nebo reedice.
    • DSemik
      Jak doporučuje claymen určitě bych se tam zeptal, zvláště když je games.cz spojeno s jedním takovým internetovým obchodem (neříkám že Petr Poláček a spol. po večerech balí krabice, ale že se případně mohou informovat).
    • claymen
      nejjistější bude jim napsat/zavolat s dotazem
  • Prodej Mafie 2

    Ta prodejnost bych řekl, že je spíš ovlivněna ani ne tak cenou, ale spíš obsahem za tu cenu nabízeným. Lidé prostě za tu ořezanost obsahu na truc stáhnou pirátskou verzi aby si Take 2 příště rozmysleli, co nám budou cpát pod nos. Zkrátka když se v prvních recenzích objevilo, že spousta věcí ve hře není a bude přidáno až pomocí placených DLC, tak si spousta lidí řeklo, že to nemají za potřebí.
    Takhle to vidím já. Co pane Vávra?
    • Zdenda666
      To neni pravda.
      Mafie 2 je skvela nelinearni hra a za vsechny problemy muzou pirati.
      Za tu prodejnost taky.Vlastne se da rict ze za vse co se v nejake hre nepovedlo muzou pirati.
      Proc hledat chyby u sebe kdyz to kazdy muze svest na somalske piraty ze ?
      • když je tak skvělá, proč má průměrná hodnocení kolem 75%?!
        navíc i Kolář v jednom rozhovoru nepřímo řekl, že Mafia 2 stojí za hovno, přitom před vydáním do poslední chvíle tvrdil, jak je skvělá, což je varování pro příště, že hru na které se bude tetno pán podílet nebrat ani za nic
        • Kde to řekl? Bych si rád přečetl (poslechl?).
        • agrrrrr

          http://dailyfacepalm.com/wp-content/uploads/2009/06/lion_facepalm.jpg
        • Zdenda666
          Ja jsem to taky nemyslel vazne s tou mafii :)
          • Mopped
            Musíš tam dat smajlíka, to je jasné, jinak to nepoznáme.
            Takhle *3*
            • Zdenda666
              Dobra tedy :)
    • DSemik
      Zvláště, když v těch pirátských verzích údajně bylo i něco málo, co bylo poté uzamčeno/odstraněno.
      • By mě zajímal podíl upirátěných kopií dle jednotlivých zemí. Přece jenom, když dáš dohromady Čínu a Indii, kde kupování her prostě nepřipadá v úvahu, tak to zase tak slavně vypadat nebude. U nás je množství upirátěného softwaru stanoveno na 39%, takže bych neřekl, že rozdíl mezi upirátěnými kopiemi a prodejem bude ve stovkách procent.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit