Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Stavba domu svépomocí dokáže ušetřit peníze. To určitě ano. I vyřízení povolení a věcí okolo.  Ale i tak jsem si na dílčí práce brala firmu. Hodně mi třeba i s PBŘ pomohla firma https://pozarne-bezpecnostni-reseni.cz/

 • Pozor si dávejte hlavně na zloděje. Teď jak je dražší a nedostupný materiál, tak to zase jede ve velkém. Vedu více staveb a na několika stavbách máme i bezpečnostní agenturu https://www.usir.cz/ , která dokáže vše ochránit a pracují podle požadavků. 

 • Pokud by se někdo pouštěl do stavby domu svépomocí v Praze, tak mohu doporučit dobrou firmu https://leseniekro.cz/ , kde se dá za pěknou cenu pořídit nové lešení, ale také se tam dá lešení i vypůjčit, pokud by ho někdo nechtěl kupovat. 

 • Já chtěl původně jen rekonstruovat. Koupil jsem s manželkou v Ostravě starší dům a chtěl ho opravit. Jenže tam bylo tolik problémů, že jsem se rozhodl k demolici. Sehnal jsem v Ostravě firmu https://bouracipraceostrava.cz/ , která se o kompletní demolici domu postarala a já jsem se pak pustil do stavby svépomocí. Opravdu to byla lepší varianta, než něco opravovat. 

 • Pozor si z mého hlediska člověk musí dát hlavně na to, kde ty peníze chce šetřit. Jsou třeba věci, kde to ne úplně má smysl. Jako například výkopové práce. Soused se snažil vše valit ručně, ale to co mi udělal bagr za den on dělal 14 dnů rukama. Našel jsem dobrou firmu v Ostravě, která dělá kompletní výkopové práce https://vykopovepracehned.cz/

 • Dům jsem stavěl svépomocí a firmu jsem si bral vždy jen na pohledové věci. Například fasádu jsem si raději nechal natřít od firmy https://nateryfasadcz.cz/sluzba/natery-fasady/ , který má zkušenost a dělala to opravdu dobře. Než abych pak někoho poslouchal, že jsem to zfušoval

 • Já jsem se s manželkou také rozhodl postavit si rodinný domek tzv. na vlastní pěst, jelikož v té době nebylo prakticky možné sehnat jakoukoliv firmu, která by měla na výstavbu čas. Rozhodně bych všem podobně smýšlejícím poradil, aby si dopředu sehnali všechny ochranné pomůcky, aby to pak nesháněli na poslední chvíli :-)

 • Je vidět, že lidé mají stále peníze na rozdávání, když stavba roubenek https://www.drevenicekrenek.cz/ stále nikomu nepřijde jako příliš mnoho peněz pro nic. Já se spokojím i s bytem v králíkárně, ale to někdo prostě ne. Někdo chce opět zamořovat naši planetu pro jeho blahobyt. Lidi, vy byste ty peníze neměli ani vydělávat, to je hrozné jak se chováte.

 • ivanka386

  Kdo šetří, má za tři, nicméně u stavby domu bych s tím byla opatrná. Člověka to pak může i svádět k tomu, aby šetřil na stavebním materiálu atd. No a to už se může pěkně vymstít.  My takto chtěli například ušetřit a koupit na střechu levnější střešní panely. Nakonec jsme si to ale nechali rozmluvit a raději koupili jednou tak drahé. Prý mnohem víc vydrží.

 • Pokud sháníte příchytky kabelů, pak se rozhodně běžte podívat na https://www.schnabl.cz/ kde seženete opravdu velké množství věcí na stavbu. My jsme stavěli novou kuchyň a plno věcí se nám věřilo. Třeba na uchycení a propojení digestoře jsme objednali velkou zásilku, která přišla během pár dní neporušená. Dostali jsme doporučení a já mohu jen potvrdit kvalitu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit