Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Jojo, já to řešil dost podobně. Přecejen člověk si nemůže vše dělat úplně sám. Co si pamatuji, tak když jsme stavěli náš dům, tak docela dost pomohly i stavební stroje, které jsme měli pronajaté. Jestli se nepletu, tak to bylo od https://www.norwit.cz/

 • Když jsem postavil dům, tak mi manželka hodila na stůl žádost o rozvod, takže co jsem se tam nadřel, tak jsem ho musel prodat, protože bych ji nevyplatil, řešil jsem prodej u Prahy s realitní kanceláří Edox reality, pokud budete někdo prodávat dům nebo byt, tak je mohu doporučit, o nic jsem se nestaral, a dokonce nám byla nabídnuta záloha ještě před prodejem.

 • joskadevatej

  No, když jsme stavěli náš dům, tak jsem se také rozhodl pro stavbu svépomocí a musím říct, že jsem za to velmi rád. Díky tomu se mi při stavbě povedlo ušetřit celkem dost peněz. Musím se ale přiznat, že úplně sám jsem na to nebyl. Přes tento katalog řemeslníků jsem si najal pár řemeslníků, kteří mi s tím pomohli.

 • Nedávno jsme si nechali postavit dům od této firmy. Můžu říct, že bych svépomoci stavbu nepostavila. Nejsem technik a nemám o stavbách ani páru. Muže nemám. Takže pro mě to byla jasná volba. Ale je možné, že svépomocí je stavba levnější. Na druhou stranu je s tím hrozně zařizování....

 • My máme taky nově postavený dům. Všechno je super, akorát hrozně bojujeme s rosením oken. Přes zimu bylo rosení oken opravdu velké. Teď, jak už je teplo, tak už je to dobré. Uvidíme, jestli se to časem nesrovná, až dům víc vyschne.

 • ivannavratil386

  Moc hezky napsané. Naprosto souhlasím. Hlavně s tím šetřením na správných místech. Například když jsem já stavěl dům, tak se mi podařilo ušetřit výběrem té správné střešní krytiny. Střechu mi nyní pokrývá lehká ocelová střešní krytina, která byla levná, ale i tak vyrobená z kvalitního materiálu. Stěžovat si na ni rozhodně nemohu. 

 • Díky za článek.. Musím dodat, že je taky potřeba si dát pořádný pozor na bezpečnost. Základ je u mě pořádná obuv a pracovní oděv.. jednou mi totiž spadlo na nohu kladivo a to byla taková bolest, že bych to nepřál ani svému největšímu nepříteli. Od té doby už jsem raději opatrný a zatím se to vyplácí.
 • Díky za pěkný článek.. já bych určitě ještě doporučila pouvažovat o nějakém kvalitním bezpečnostním systému, protože právě ty nové a pěkné domy zloděje lákají úplně nejvíc... a člověk zkrátka není nikdy dost obezřetný :)
 • ...zejména včetně Vás "blijče pitomečků". Víte o tom prdlačky, tak si těch pár stejných zbytečných kydů blafejte jinde.
 • Naopak, zlé jazyky hovoří naprosté hlouposti. Teprve, když stavíte svépomocí, tak si českých řemeslníků začínáte vážit, protože si na tu práci sáhnete vlastníma rukama. Kdekdo se na ně i obrátí. Jenže, když jsou platy nízké a nemáte jak na to všechno uspořit, bydlíte pak v paneláku. Panelák je samá porucha, která vyžaduje opravu od odborníka. Jenže bytové družstvo si ulije stranou a vybere tu nejhorší firmu, na jejíž pracovníky si pak stěžuje každý nájemník. Ale nikdo je neposlouchá a příště je to ještě horší oprava. A potom všechny řemeslníky proklínáte. Nic jiného si ani nezaslouží, protože pro sprosté slovo taky nejdou daleko.
 • Možná se daleko více vyplatí opravit i starý dům, než od firmy nechat postavit nový. Stejně si firma naúčtuje zálohu za nejdražší materiál a nakoupí ten nejlevnější. Za práci si řekne dvakrát tolik, co za materiál. Živnostník si řekne jednou tolik a nechá na vás, jakému materiálu dáte přednost. U něj aspoň víte, co platíte. Ale v obou případech platí ohlídat si stavbu sám, nikdy nevíte. Nechat to bez dozoru je hazard. Nakonec by vycházelo opravdu lépe stavět celé svépomocí. Když máte známé, kteří pracují v tomto oboru, tím nemyslím developery ani architekty, zvládnete to s nimi levou zadní a přitom odborně. Dají vám přátelskou cenu, takže vám ještě něco zbyde na případné opravy a vícepráce.
 • Babička si nechala zakrýt starý prkenný strop na roubené chalupě sádrošem! Poradil jí to můj bratránek. Taky mu nemůžu za to a jiné kraviny přijít na jméno. Tak to chodí, když se nadržuje chlapovi, který neumí vzít za práci a nerozumí žádnému stavebnímu řemeslu. Takového oškubou. No, ale když na to má, ať platí. Ale já to nechci vidět!
 • Kanalizaci z plastových rour s hrdlem a zabudovaným těsněním sestaví každý normální chlap. Dnes se kotel dává pod střechu a topení bez čerpadla nefunguje; v mědi montáž zvládne každý, kdo umí uřezat kus trubky, nasadit na něj kolínko a zapájet spoj. Každý systém komínu má prospekty a firmy se předhánějí, kdo to vysvětlí podrobněji. Montáž zvládne i cvičená opice. A ještě jsem nepotkal kominíka, který by mi nenapsal kontrolu-revizi, když je vše v pořádku. Pokud se týče elektrorevize, tak s vámi souhlasím, tady je opravdu lépe si vzít elektrikáře, který má zkoušky. S plynem je to stejné. Pokud někdo neví, že střechu je zapotřebí pořádně ukotvit do žel.bet. věnců tak nechť ji pak honí po poli. Na vesnici ale snad ani takoví chlapi nejsou. Jo a pokud by mi někdo dal do baráku sádroš, tak ho poženu přes celou Moravu až do Vltavy!!
 • Podělte to čtyřmi chlapy a jste na nějakých 31 měsících, za materiál jsem dal 1,5mil + těch Vašich 1,8mil a jsme na 3,3mil Kč. Odhad domu je 4,2 mil Kč. Kdybych si na těch 1,8mil (které by pro firmu stejně nestačily) vzal úvěr tak dodnes splácím. Za úvěr 1,8mil Kč na deset let zaplatím (i při dnešních úrocích a splátce cca 250tis ročně, t.j21tis.měs) nejméně o 800tis víc. A jsme zhruba na těch 4,2mil Kč. Víte jaké procento lidí je dnes schopno splácet 21tis. měsíčně? Když to obrátím za ty tři roky jsme navíc (tj. po normální šichtě v továrně) vydělali 4,2-1,5=2,7mil Kč. Když připočtu ještě ty úroky z hypotéky t.j 2,7mil + 800tis = 3,5mil Kč. Tu dřinu bych ale nikomu nepřál, pane kolego.
 • Presne , jak uz jsem psal zde jednou. Bunglov - v ceniku firmy 2,9 mil , my jsme na 1,5 a na vše od zakladu po vnitrky jsem si najal remeslniky nebo odborne firmy sám
 • Souhlas, akorat dodelavame bungalov. Nabidka firmy komplet 2,9 a my jsme na nejakych 1,5 a to jsem tam nic nedelal. Na vse jsem si sehnal remeslniky a firmy
 • Nejlepší zkušenosti mám s Teodomy.cz.Po dohodě udělali hrubou stavbu a ostatní jsem zvládl s kamarády sám.Cena za 160 m2 byla cca 530.000,-Kc
 • Taky jsem si z důvodu termínu na druhé zakázce musel na vypomoc domluvit externí pomocníky
 • Také jsem stavěl-zadal jsem poptávku na dům,nabídlo se mi 5 firem-nejlevnější za 6 mega,nejdražší za 8,5 mega...Dal jsem se do toho s partou 3 zedníků,objednal jsem u firmy pouze komplet střechu(vazníky,krytina),pak zase já+3 chlapi a ve finále jsem tam byl za 2,7 mega....tak by mě zajímalo,kam by šlo těch 3,3 mega????
 • 20 tisic hodin - prumerna mesicni pracovni doba 160 hodin. Tzn. ze sam byste stavel 125 mesicu,zhruba 10 let. Prumerna mzda dejme tomu 15 000,- cisteho. Kdyby jste radsi chodil(-i) do prace, vydelate si 1 800 000,- . Vazne jste stavbou svepomoci usetril?? :-D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit