Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dům jsem stavěl svépomocí a firmu jsem si bral vždy jen na pohledové věci. Například fasádu jsem si raději nechal natřít od firmy https://nateryfasadcz.cz/sluzba/natery-fasady/ , který má zkušenost a dělala to opravdu dobře. Než abych pak někoho poslouchal, že jsem to zfušoval

  • Já jsem se s manželkou také rozhodl postavit si rodinný domek tzv. na vlastní pěst, jelikož v té době nebylo prakticky možné sehnat jakoukoliv firmu, která by měla na výstavbu čas. Rozhodně bych všem podobně smýšlejícím poradil, aby si dopředu sehnali všechny ochranné pomůcky, aby to pak nesháněli na poslední chvíli :-)

  • Je vidět, že lidé mají stále peníze na rozdávání, když stavba roubenek https://www.drevenicekrenek.cz/ stále nikomu nepřijde jako příliš mnoho peněz pro nic. Já se spokojím i s bytem v králíkárně, ale to někdo prostě ne. Někdo chce opět zamořovat naši planetu pro jeho blahobyt. Lidi, vy byste ty peníze neměli ani vydělávat, to je hrozné jak se chováte.

  • ivanka386

    Kdo šetří, má za tři, nicméně u stavby domu bych s tím byla opatrná. Člověka to pak může i svádět k tomu, aby šetřil na stavebním materiálu atd. No a to už se může pěkně vymstít.  My takto chtěli například ušetřit a koupit na střechu levnější střešní panely. Nakonec jsme si to ale nechali rozmluvit a raději koupili jednou tak drahé. Prý mnohem víc vydrží.

  • Pokud sháníte příchytky kabelů, pak se rozhodně běžte podívat na https://www.schnabl.cz/ kde seženete opravdu velké množství věcí na stavbu. My jsme stavěli novou kuchyň a plno věcí se nám věřilo. Třeba na uchycení a propojení digestoře jsme objednali velkou zásilku, která přišla během pár dní neporušená. Dostali jsme doporučení a já mohu jen potvrdit kvalitu.

  • Jen aby byla dodržena výška stropu a další takové věci

  • Sekční garážová vrata, která jsou zateplená jsem si nechal vyrobit za rozumnou cenu od https://www.kruzik.cz/dura-print Od zaměření jsem měl vrata rychle namontovaná. 

  • To je super, pokud jsou vrata i zateplená, tak je to paráda. U koho se dají nechat udělat garážová vrata na míru se zateplením? A hlavně jak dlouho to trvalo? 

  • Jak velká garážová vrata?
    Nechával jsem si dělat na míru skoro 4 metrová garážová vrata, která jsem
    sehnal i se zateplením pomocí 4 cm pur pěny, která tvoří jádro dveří. Díky tomu
    se nám přes garáž neztrácí zbytečně teplo. 

  • Pustil jsem se do stavby garáže svépomocí. Už máme hrubou stavbu a teď budeme dělat střechu. Chtěl bych se zeptat, od koho si nechat udělat garážová vrata na míru? 

  • Jojo, já to řešil dost podobně. Přecejen člověk si nemůže vše dělat úplně sám. Co si pamatuji, tak když jsme stavěli náš dům, tak docela dost pomohly i stavební stroje, které jsme měli pronajaté. Jestli se nepletu, tak to bylo od https://www.norwit.cz/

  • Když jsem postavil dům, tak mi manželka hodila na stůl žádost o rozvod, takže co jsem se tam nadřel, tak jsem ho musel prodat, protože bych ji nevyplatil, řešil jsem prodej u Prahy s realitní kanceláří Edox reality, pokud budete někdo prodávat dům nebo byt, tak je mohu doporučit, o nic jsem se nestaral, a dokonce nám byla nabídnuta záloha ještě před prodejem.

  • joskadevatej

    No, když jsme stavěli náš dům, tak jsem se také rozhodl pro stavbu svépomocí a musím říct, že jsem za to velmi rád. Díky tomu se mi při stavbě povedlo ušetřit celkem dost peněz. Musím se ale přiznat, že úplně sám jsem na to nebyl. Přes tento katalog řemeslníků jsem si najal pár řemeslníků, kteří mi s tím pomohli.

  • Nedávno jsme si nechali postavit dům od této firmy. Můžu říct, že bych svépomoci stavbu nepostavila. Nejsem technik a nemám o stavbách ani páru. Muže nemám. Takže pro mě to byla jasná volba. Ale je možné, že svépomocí je stavba levnější. Na druhou stranu je s tím hrozně zařizování....

  • ivannavratil386

    Moc hezky napsané. Naprosto souhlasím. Hlavně s tím šetřením na správných místech. Například když jsem já stavěl dům, tak se mi podařilo ušetřit výběrem té správné střešní krytiny. Střechu mi nyní pokrývá lehká ocelová střešní krytina, která byla levná, ale i tak vyrobená z kvalitního materiálu. Stěžovat si na ni rozhodně nemohu. 

  • Díky za článek.. Musím dodat, že je taky potřeba si dát pořádný pozor na bezpečnost. Základ je u mě pořádná obuv a pracovní oděv.. jednou mi totiž spadlo na nohu kladivo a to byla taková bolest, že bych to nepřál ani svému největšímu nepříteli. Od té doby už jsem raději opatrný a zatím se to vyplácí.
  • Díky za pěkný článek.. já bych určitě ještě doporučila pouvažovat o nějakém kvalitním bezpečnostním systému, protože právě ty nové a pěkné domy zloděje lákají úplně nejvíc... a člověk zkrátka není nikdy dost obezřetný :)
  • ...zejména včetně Vás "blijče pitomečků". Víte o tom prdlačky, tak si těch pár stejných zbytečných kydů blafejte jinde.
  • Naopak, zlé jazyky hovoří naprosté hlouposti. Teprve, když stavíte svépomocí, tak si českých řemeslníků začínáte vážit, protože si na tu práci sáhnete vlastníma rukama. Kdekdo se na ně i obrátí. Jenže, když jsou platy nízké a nemáte jak na to všechno uspořit, bydlíte pak v paneláku. Panelák je samá porucha, která vyžaduje opravu od odborníka. Jenže bytové družstvo si ulije stranou a vybere tu nejhorší firmu, na jejíž pracovníky si pak stěžuje každý nájemník. Ale nikdo je neposlouchá a příště je to ještě horší oprava. A potom všechny řemeslníky proklínáte. Nic jiného si ani nezaslouží, protože pro sprosté slovo taky nejdou daleko.
  • Možná se daleko více vyplatí opravit i starý dům, než od firmy nechat postavit nový. Stejně si firma naúčtuje zálohu za nejdražší materiál a nakoupí ten nejlevnější. Za práci si řekne dvakrát tolik, co za materiál. Živnostník si řekne jednou tolik a nechá na vás, jakému materiálu dáte přednost. U něj aspoň víte, co platíte. Ale v obou případech platí ohlídat si stavbu sám, nikdy nevíte. Nechat to bez dozoru je hazard. Nakonec by vycházelo opravdu lépe stavět celé svépomocí. Když máte známé, kteří pracují v tomto oboru, tím nemyslím developery ani architekty, zvládnete to s nimi levou zadní a přitom odborně. Dají vám přátelskou cenu, takže vám ještě něco zbyde na případné opravy a vícepráce.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit