Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pustil jsem se do stavby garáže svépomocí. Už máme hrubou stavbu a teď budeme dělat střechu. Chtěl bych se zeptat, od koho si nechat udělat garážová vrata na míru? 

    • Jak velká garážová vrata?
      Nechával jsem si dělat na míru skoro 4 metrová garážová vrata, která jsem
      sehnal i se zateplením pomocí 4 cm pur pěny, která tvoří jádro dveří. Díky tomu
      se nám přes garáž neztrácí zbytečně teplo. 

      • To je super, pokud jsou vrata i zateplená, tak je to paráda. U koho se dají nechat udělat garážová vrata na míru se zateplením? A hlavně jak dlouho to trvalo? 

        • Sekční garážová vrata, která jsou zateplená jsem si nechal vyrobit za rozumnou cenu od https://www.kruzik.cz/dura-print Od zaměření jsem měl vrata rychle namontovaná. 

  • joskadevatej

    No, když jsme stavěli náš dům, tak jsem se také rozhodl pro stavbu svépomocí a musím říct, že jsem za to velmi rád. Díky tomu se mi při stavbě povedlo ušetřit celkem dost peněz. Musím se ale přiznat, že úplně sám jsem na to nebyl. Přes tento katalog řemeslníků jsem si najal pár řemeslníků, kteří mi s tím pomohli.

    • Jojo, já to řešil dost podobně. Přecejen člověk si nemůže vše dělat úplně sám. Co si pamatuji, tak když jsme stavěli náš dům, tak docela dost pomohly i stavební stroje, které jsme měli pronajaté. Jestli se nepletu, tak to bylo od https://www.norwit.cz/

  • Stavba domu svépomocí dokáže ušetřit peníze. To určitě ano. I vyřízení povolení a věcí okolo.  Ale i tak jsem si na dílčí práce brala firmu. Hodně mi třeba i s PBŘ pomohla firma https://pozarne-bezpecnostni-reseni.cz/

  • dodos

    Uvažujeme o domu na klíč..u jedné firmy nám byly nabídnuty projekty, kde je použitý vlnitý plech jako střešní krytina...jedná se o krytinu docela moderní a údajně se velice dlouhou životností...máte s tímto produktem někdo dlouhodobější zkušenosti? Myslím tedy alespoň 5 let?

    https://www.yanesystems.cz/product-category/vlnity-plech/

  • Nedávno jsme si nechali postavit dům od této firmy. Můžu říct, že bych svépomoci stavbu nepostavila. Nejsem technik a nemám o stavbách ani páru. Muže nemám. Takže pro mě to byla jasná volba. Ale je možné, že svépomocí je stavba levnější. Na druhou stranu je s tím hrozně zařizování....

  • Pokud si lidi sami stavějí domy ,pak se jednou možná budou divit že i je někdo jiný nahradí v jejich zaměstnání , třeba Ukrajinci nebo migranti , když teď nedají vydělat odborným řemeslníkům. A kdo za to vše může , no tato vláda která se stará o stále větší chudnutí obyčejných lidí.
    • to ten remeslnik taky musí za něco stat . *1*
    • Alter
      Takže, když si umím něco udělat sám, okrádám sebe a přijdu o práci?! Rozumím Vaší pohnutce a souhlasím, že politika posledních vlád je nepřátelská k živnostníkům, řemeslníkům a pracujícím za podprůměrné mzdy, které rozevírají sociální nůžky, ale už jen proto jsem nucen si dům stavět sám a použít odborníky nebo firmu jen v nutném případě. Pokud chci dosáhnout na dotace, je zajímavé, že bez nich a svépomocí se dostanu o třetinu a v některých případech i na polovinu ceny. A co z toho plyne? Živil bych zbytečně úřady, projektanty, dozory a schvalující orgány atd. Tak nějak se spíše oživuje melouchaření, které jsem znal z dob totality.
      • Naopak, zlé jazyky hovoří naprosté hlouposti. Teprve, když stavíte svépomocí, tak si českých řemeslníků začínáte vážit, protože si na tu práci sáhnete vlastníma rukama. Kdekdo se na ně i obrátí. Jenže, když jsou platy nízké a nemáte jak na to všechno uspořit, bydlíte pak v paneláku. Panelák je samá porucha, která vyžaduje opravu od odborníka. Jenže bytové družstvo si ulije stranou a vybere tu nejhorší firmu, na jejíž pracovníky si pak stěžuje každý nájemník. Ale nikdo je neposlouchá a příště je to ještě horší oprava. A potom všechny řemeslníky proklínáte. Nic jiného si ani nezaslouží, protože pro sprosté slovo taky nejdou daleko.
      • Presne , jak uz jsem psal zde jednou. Bunglov - v ceniku firmy 2,9 mil , my jsme na 1,5 a na vše od zakladu po vnitrky jsem si najal remeslniky nebo odborne firmy sám
  • Já jsem se s manželkou také rozhodl postavit si rodinný domek tzv. na vlastní pěst, jelikož v té době nebylo prakticky možné sehnat jakoukoliv firmu, která by měla na výstavbu čas. Rozhodně bych všem podobně smýšlejícím poradil, aby si dopředu sehnali všechny ochranné pomůcky, aby to pak nesháněli na poslední chvíli :-)

  • My si chceme letos udělat svépomocí zateplení domu. Jak to udělat co možná nejvýhodněji? 

    • Pokud to chcete udělat nějak cenově v pohodě, tak se hodně vyplatí to dělat svépomocí. Nakoupit si materiál předem, na tom se dá taky dost ušetřit, když budete hledat. Mě se materiál podařilo nakoupit za pěknou cenu.

      • A kde jestli se můžu zeptat? Kde sehnat materiál za dobrou cenu? 

        • Hodně se toho bralo z obchodu https://www.1122.cz/ Mají tam toho hodně skladem, takže když to člověk objedná, tak na to pak nemusí dlouho čekat. Třeba talířové hmoždinky tam najdete ve více variantách a za dobrou cenu. 

  • Kdo mi dokážete poradit, kde sehnat na rekonstrukci domu nějak výhodně stavební materiál? Kam se podívat víte někdo? 

    • Zkoušela jste se dívat i online po stavebninách a obchodech? Já sem to třeba měla s manželem rozdělené tak, že on se věnoval hlavně práci a já mu na to sehnala vždy materiál. Celkem mě překvapilo, že jsem si dokázala sama sehnat z internetových obchodů levně materiál. Tedy levněji než třeba ve stavebninách. 

      • No na něco málo jsem se koukala, ale nic nějak zajímavého se mi najít nepodařilo. Vám ano? Mohu se zeptat tedy prosím kde? 

        • Já jsem na tom nechala opravdu hodně času a porovnávala jsem, kde se mi to vyplatí vzít. Doporučím se tak podívat na https://www.1122.cz/ tam je opravdu hodně věcí za rozumné ceny a taky to rychle doručí. 

  • Ano, a krtek si sam kope podzemni tunely, a vlastovky si slepi hnizdi, ktere opravdu jen tak neupadne, cap si postavi hnizdo tak vysoko, ze se k nemu mnohdy ani neda dostat.
    Stavebnictvi je dnes tak komplexni obor, ze nejake svepomocne lepeni s kamarady po odpolednech je pouzitelne maximalne tak pro zahradni domek nebo kryte garazove stani. vsechno ostatni zavani amaterismem nejhrubsiho zrna, ktery se samozrejme posleze mnohonasobne prodrazi. Naopravach, nefunkcnich technologiich, nefunkcnich stavebnich detailech, ktere maji za nasledek vyssi naklady na energie atd.
    Pritom marze ve stavebnictvi se dnes pohybuji nekde na urovni 1-3% ceny dila, a najmuti odborneho dorzoru na bezny rodinny dum vyjde na castku nekde mezi 150-200.000Kc. Takze zanedbatelny pakatel. Ze zaplati v krame za babisuv salam, ktery ma do 45% podilu masne slozky marzi 450% to jim nevadi.
    • Takové miluju! Napadlo Vás vůbec, že ta odměna dozoru je na úrovni 6 až 9-ti měsíční mzdy?
    • 150-200 000Kč za Váš stavební dozor ? To jste celkem střelec.
      Ch
      • Pokud to někdo dává - Jeho chyba. Kor když bude stavět dlouho svépomocí. Řádný dozor si bere 500 až 1000 kč za hod. Za hodinu to zvládne.Návštěv je tak 3 až 6 za měsíc. Taže je to kolik hošánci ?
    • nohama, zejména když jsi lempl co má obě ruce levý a jsi tupej jak štoudev. Odborný dozor je povinný ze zákona u každé stavby pro bydlení. Pokud tohle nevíš, tak nech napříště myšlení koňovi, výsledek bude stejný.
    • Naopak stavební materiály jsou dnes tak přesné a těměř dokonale modulární, že barák postaví i naprostý laik. S troškou zručnosti samozřejmě..............
    • Jasně všichni jsou amatéři, rádoby odborníků jsem viděl, každý chce zálohu na materiál,marže na materiálu je 50 a více % a za práci si uz nevědí co říct. Nikdy nepřijdou ve sjednaný čas, nidky to neni hotové v termínu a zákazník musí být rád ze vůbec přišli. A reklamace, tlf číslo neexistuje, firma se jmenuje jinak a když už se je podaří odchytnout tak sliby,kecy a nic vic. Děkuji to mě nebavi.
      • Možná se daleko více vyplatí opravit i starý dům, než od firmy nechat postavit nový. Stejně si firma naúčtuje zálohu za nejdražší materiál a nakoupí ten nejlevnější. Za práci si řekne dvakrát tolik, co za materiál. Živnostník si řekne jednou tolik a nechá na vás, jakému materiálu dáte přednost. U něj aspoň víte, co platíte. Ale v obou případech platí ohlídat si stavbu sám, nikdy nevíte. Nechat to bez dozoru je hazard. Nakonec by vycházelo opravdu lépe stavět celé svépomocí. Když máte známé, kteří pracují v tomto oboru, tím nemyslím developery ani architekty, zvládnete to s nimi levou zadní a přitom odborně. Dají vám přátelskou cenu, takže vám ještě něco zbyde na případné opravy a vícepráce.
      • Přesně, moje řeč.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit