Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • joskadevatej

    No, když jsme stavěli náš dům, tak jsem se také rozhodl pro stavbu svépomocí a musím říct, že jsem za to velmi rád. Díky tomu se mi při stavbě povedlo ušetřit celkem dost peněz. Musím se ale přiznat, že úplně sám jsem na to nebyl. Přes tento katalog řemeslníků jsem si najal pár řemeslníků, kteří mi s tím pomohli.

    • Jojo, já to řešil dost podobně. Přecejen člověk si nemůže vše dělat úplně sám. Co si pamatuji, tak když jsme stavěli náš dům, tak docela dost pomohly i stavební stroje, které jsme měli pronajaté. Jestli se nepletu, tak to bylo od https://www.norwit.cz/

  • Nedávno jsme si nechali postavit dům od této firmy. Můžu říct, že bych svépomoci stavbu nepostavila. Nejsem technik a nemám o stavbách ani páru. Muže nemám. Takže pro mě to byla jasná volba. Ale je možné, že svépomocí je stavba levnější. Na druhou stranu je s tím hrozně zařizování....

  • ivannavratil386

    Moc hezky napsané. Naprosto souhlasím. Hlavně s tím šetřením na správných místech. Například když jsem já stavěl dům, tak se mi podařilo ušetřit výběrem té správné střešní krytiny. Střechu mi nyní pokrývá lehká ocelová střešní krytina, která byla levná, ale i tak vyrobená z kvalitního materiálu. Stěžovat si na ni rozhodně nemohu. 

  • Díky za článek.. Musím dodat, že je taky potřeba si dát pořádný pozor na bezpečnost. Základ je u mě pořádná obuv a pracovní oděv.. jednou mi totiž spadlo na nohu kladivo a to byla taková bolest, že bych to nepřál ani svému největšímu nepříteli. Od té doby už jsem raději opatrný a zatím se to vyplácí.
  • Díky za pěkný článek.. já bych určitě ještě doporučila pouvažovat o nějakém kvalitním bezpečnostním systému, protože právě ty nové a pěkné domy zloděje lákají úplně nejvíc... a člověk zkrátka není nikdy dost obezřetný :)
  • Nejlepší zkušenosti mám s Teodomy.cz.Po dohodě udělali hrubou stavbu a ostatní jsem zvládl s kamarády sám.Cena za 160 m2 byla cca 530.000,-Kc
  • Taky jsem si z důvodu termínu na druhé zakázce musel na vypomoc domluvit externí pomocníky
  • Také jsem stavěl-zadal jsem poptávku na dům,nabídlo se mi 5 firem-nejlevnější za 6 mega,nejdražší za 8,5 mega...Dal jsem se do toho s partou 3 zedníků,objednal jsem u firmy pouze komplet střechu(vazníky,krytina),pak zase já+3 chlapi a ve finále jsem tam byl za 2,7 mega....tak by mě zajímalo,kam by šlo těch 3,3 mega????
    • Souhlas, akorat dodelavame bungalov. Nabidka firmy komplet 2,9 a my jsme na nejakych 1,5 a to jsem tam nic nedelal. Na vse jsem si sehnal remeslniky a firmy
  • Hezké čtení .........zabývám se střechama 6let jsme parta 3lidi a zvladáme komplet rekonstrukce střech každy rok absolvujeme ruzne školení atd v dnešní době nikdo nedá zákaznikovi ceníkovou cenu materiálu většina marží (akce sleva...) je kolem 30-40%z cenikové ceny ja osobně pokud dostanu 40%dam zakaznikovi 20-25% z mojí marže pokud je toto zlodějina tak jsem zloděj ať si každý uvědomí kolik času zabere vypracováni cenové nabídky kolik stojí udržba nářadí a jiné naklady které zákaznikovi nikdo nepočítá také vím o hodně kolegů střechařů kteří podstřelí rozpočet a zákazník se pak diví že na začatku byla naše nabídka například o 20% větší a ve finále ta firma co podstřelí rozpočet to nahoní vicepracema atd u nas plati pravidlo že pokud si to špatně prohlédnem nebo se seknem v rozpočtu je to náš problém tak tady prosím neházejte všechny řemeslníky do jednoho pytle ani jeden z nás nemá mercedes
  • Po povodni musel být náš starý dům po dědečkovi zbourán. To zorganizovala obec. Na dům jsme neměli pojistku ani hlášený trvalý pobyt a tedy ani nárok na jakýkoliv finanční příspěvek. Stavební firmu a úvěr jsem odmítl, pro nehoráznou cenu a podmínky poskytnutí. Na vesnici vždycky platilo udělej si sám. Tak jsme se syny oblékli montérky. Nejhorší bylo začít. Výkopy pro sklep nám udělal bagr pronajatý z firmy za jedno odpoledne, betonáže, dvojitou izolaci a zdivo s porothermu jsme zvládli ještě do zimy. Na zimu jsme provizorně zakryli, přes zimu jsme dodělali stropy (samozřejmě z HURDISEK – těm co na hurdisky dávají betonový potěr, neví nic o smršťování betonu, můžu zaručit, že jim spodní část upadne). V zimě jsme ještě nachystali dřevo na krovy (poradil známý tesař) Přes léto jsme udělali střechu a položili krytinu (bez pomoci klempířů a pokrývačů-byli moc drazí) Pomůckou nám byly prospekty od firem KM-beta, Beternit a už zmíněné Porothem, kde jsou velmi podrobné návody na montáž a rovněž jsou tam i detaily řešení a tvarů klempířských prvků, zateplení střechy atd. Přes další zimu jsme dělali podlahy s vrstvou zátěžového polystyrenu (jistě se to vyplatí ale pozor nedávejte do podlah fasádní-pod tlakem se zdeformuje a nemá ani jiné potřebné vlastnosti - viz prospekty), zasadili jsme okna a dveře. Okna-trojitá a dveře jsme nechali vyrobit u šikovného stolaře – nenávidím plastové, napleskali jsme omítky (samozřejmě klasicky z písku, vápna a cementu – omítkové směsi jsou asi 5 x dražší. Fajnovou omítku jsme rovněž koupili hotovou (z vápna a písku to nemá tu kvalitu). Odpady si dnes dokáže napojit každý trochu zručnější kutil, dokonce ani měděné vodovodní potrubí není žádný problém (finta je v pájecí pastě se stříbrem) pokud jste někdy zamlada dělali nějaký zesilovač tak pájet umíte. Elektřinu nám dělal elektrikář, koupelnu obložil obkladač a teď už bydlíme. Dům 150m2 se sklepem a podkrovím přišel na materiálu asi 1,5mil Kč. Odpracovali jsme asi 20tis.hodin. Pokud to někoho zaujalo povím víc.
    • 20 tisic hodin - prumerna mesicni pracovni doba 160 hodin. Tzn. ze sam byste stavel 125 mesicu,zhruba 10 let. Prumerna mzda dejme tomu 15 000,- cisteho. Kdyby jste radsi chodil(-i) do prace, vydelate si 1 800 000,- . Vazne jste stavbou svepomoci usetril?? :-D
      • Podělte to čtyřmi chlapy a jste na nějakých 31 měsících, za materiál jsem dal 1,5mil + těch Vašich 1,8mil a jsme na 3,3mil Kč. Odhad domu je 4,2 mil Kč. Kdybych si na těch 1,8mil (které by pro firmu stejně nestačily) vzal úvěr tak dodnes splácím. Za úvěr 1,8mil Kč na deset let zaplatím (i při dnešních úrocích a splátce cca 250tis ročně, t.j21tis.měs) nejméně o 800tis víc. A jsme zhruba na těch 4,2mil Kč. Víte jaké procento lidí je dnes schopno splácet 21tis. měsíčně? Když to obrátím za ty tři roky jsme navíc (tj. po normální šichtě v továrně) vydělali 4,2-1,5=2,7mil Kč. Když připočtu ještě ty úroky z hypotéky t.j 2,7mil + 800tis = 3,5mil Kč. Tu dřinu bych ale nikomu nepřál, pane kolego.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit