Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Darvinizmus a evoluční teorie je tmářský blud posledního století.Víra v Boha a Stvořitele všeho zde byla od počátku lidské existence a bude i po tomto století tmářského atheizmu. Z ničeho nikdy nic nepovstalo a také nepovstane! Ani z této zbankrotované současné společnosti a republiky.Tady taky už vůbec nic není...
 • Evoluce je fakt, tam se o zadnou viru nejedna. :) A kde vznikla pocatecni hmota? Nevim. Ale pokud neco nevime nebo necemu nerozumime, tak to neznamena, ze tam hnedka musime dosadit boha...Stejne jako mravenci nevi, ze tady jsou dalsi planety, my mozna nikdy nepochopime Velky tresk apod. Ale to v zadnym pripade nedokazuje existency neceho vyssiho.
 • A kde vznikla počáteční hmota ... vše je víra jen kdo věří evoluci si nechce přiznat, že je také věřící :-)
 • a co tento pohled na náboženství:
  Lidé potřebovali pomůcku jak správně žít nejen v rodinných vazbách, ale i v širší společnosti.
  Proto RÁJ to může být DĚTSTVÍ. Dítě nechápe kde se vše co jej obklopuje vzalo. Vše mu příjde zázračné a tajemné. Rodiče jsou za všemohoucí.
  JABLKO POZNÁNÍ: A a E poznali že jsou nazí, že se odlišují. To je čas dospívání a osamostatnění se. Symbolizuje to dobu kdy člověk začíná chápat co se kolem něj děje.
  VYHNÁNÍ Z RÁJE: A Bůh (rozuměj rodič) je vyhnal z ráje. Na to A a E odešli k ostatním národům. To je okamžik kdy "dítě" opouští rodiče a osamostatňuje se v životě.

  Toliko z Bible. Tedy přistoupím-li k Bibli jako k návodu pro pokojný život je v ní vše co potřebuji. Dokonce je možné v ní najít doporučení k poznávání okolního světa.

  Co se týče evoluce tam je to jasně dáno genetikou, ta nám dovede prokázat zda je či není spojitost mezi jednotlivými stupni vývoje kteréhokoliv druhu. Evoluce je prokázána pokusem s octomilkama, kdy potomky jedněch rodičů rozdělily do několika skupin a nechali je vyvíjet se v různých podmínkách. Důkazem byla značná odlišnost mezi jednotlivými skupinami na konci pokusu.
  Je to velmi stručně napsáno, ale doufám že pochopitelně.
 • "Evolution is a fact, the theory of evolution is an attempt to explain how it works same as gravity is a fact and the theory of gravity is an attempt to explain how gravity works."
 • jak ho vykladaji muslimove? spis jak ho vyklada koran, ne? a koran se jako vedecka teorie nikde v Britanii nevyucuje, ten se vyucuje tak mozna v hodinach nabozenstvi.
 • To jsem zvědav, jestli si v Anglii troufnou zakázat výklad vzniku světa jak jej podávají muslimové. To určitě ne!
 • žádný postupný vývoj NEPOZORUJÍ! je to stále jen a pouze zatím neprokázaná TEORIE u žádného dosud žijícího živočicha neexistují kompletní důkazy o postupném vývoji vždy je to jen teorie dříve založená na tom, že se ty mezičlánky někdy najdou no ještě se nenašly, ale klidně si tomu že se najdou věřte....
 • Ne, evoluční vědci "nevěří", že "ono se to samo". Evoluční vědci pozorují vývoj, který je dán mutacemi, genetikou a přirozeným výběrem. Žádné "samo" ani "víra" v tom, narozdíl od kreacionismu, nehrají absolutně žádnou roli.
 • Servít je .ůl.
 • Evoluční teorie i kreacionismus pracují se stejnými daty. Liší se pouze interpretace dat. Evoluční vědci věří tomu, že "ono se to samo". Kreacionisté věří tomu, že to stvořil "Někdo".
  Vřele doporučuji nezůstat u toho,co do nás cpali ve škole a co nám vnucují média, ale pilně studovat a kriticky zkoumat obojí. Pak uvidíte, že obou je pouze teorie...
 • Ale stál na vědeckých pozorováních. Což kreacionismus nedělá, ten stojí na víře a hoaxech.
 • Před 100 lety byl k smíchu Darvinismus a jeho vyznavači. Kdoví...
 • S tím Tečkou jste to nějak přehnal, asi to zde dlouho nesledujete.
  Co se týká vzniku života a jeho vývoje, jsem přesvědčen, že náboženské teorie vznikaly z nevědomosti (nelze se tomu divit), ale protože to dodnes zástupci víry nechtějí přiznat, ale také nechtějí jít "za blbce", tak používají vědu kterou ostatní nazvali demagogií.
 • Pro pusinku, ono to s tím vývojem hmoty nebude tak jednoduché. Ta hmota k tomu měla na tento experiment mnoho milionů let, a my to chceme pochopit za jediný okamžik? Pravděpodobně vzniknul život souhrou náhod, vždyť vesmír nepotřebuje lidstvo, možná ani nepotřebuje sám sebe. Pro mnoho lidí je to tragické a zničující, když by měli uvěřit tomu, že zde jsou pouhou náhodou, a že nemají ve vesmíru žádný smysl. Problém je vyrovnat se s představou, že jsme zde jen náhodou, a naše jediné poslání podle přírody je pouhá reprodukce. Je pravdou, že jsme jen součástí přírody, není to však pravda smutná či deprimující. Je to pravda tak řečeno absolutní. Lidstvo by se mělo naučit žít s vědomím, že je zcela závislé nikoliv na přírodě, ale ve své podstatě na fyzikálních či přírodních zákonech a doba trvání lidstva je omezená dobou. Můžeme nad tím naříkat, můžeme proti tomuto i bojovat, ale stejně tím nezměníme čas, který nám je vymezen. Mravní síla lidstva se ukáže, jak se lidstvo vypořádá s tímto faktem. Dosud to děla tak, že jsme se chytili dvou extrémů - buď víra v bohy jako prvek určující osud, nebo naopak absolutní determinismus odkazující na vývoj hmoty a jeho neovlivnitelnost člověkem. Je možná taky třetí, typicky česká cesta - nadávat tečkovi, nebo komukoliv jinému, ale převážně pro jiný názor, přičemž podstata věci obvykle ulítne stranou. Modifikací této tečkoviny jsou i urážky činěné a priori, zřejmě proto že se urážet chce. A už úplně zůstává stranou pointa článku, že pro posuzování toho jaký světový názor je na školách přípustný byla vytvořena instituce. Což mne osobně dost nadzvedává, mezi jakoukoliv pro tyto účely stvořenou institucí a samotným tečkou nevidím rozdíl.
 • test reakce
 • Písmenka jsou malá, příspěvky jsou potom nepřehledné (slévají se dohromady). Co to však je proti tomu, než si přečtete "pravidla diskuse"! V nich se prozrazuje, že je diskuse "moderována" (rozuměj cenzurována) a má svého "administrátora" (rozuměj Tečku - práskače)! Dále je uvedeno, že nejsou povoleny urážky (rozuměj - mimo presidenta Putina).
  Mám z toho dojem, že "demokracie" už dorazila i do "Tečkali". Největší hulvát a lhář nnn-veritas, který by měl dostat distanc je tu stále.
 • KronosDeret: já jen věřím, že Rejžižral použil opravdu mocný sarkasmus. :)
 • Ty důkazy jsou poměrně jasně viditelné v DNA.
 • KronosDeret
  Pro rejzizrouta: hrusky ani jabka nahoda nejsou. Kvetouci stromy, jejichz oplodnene kvety zbytnely masou energetickych cukru meli rozmnozovaci vyhodu v prostredi ve kterem se nachazely. Jejich plody jako zdroj energie vyhledavali jini a pecky s notnou davkou prirodniho hnojiva se dostala do vetsiho prostoru. Mutace vedouci k tvorbe plodu nahodne jsou, okolni podminky ktere vybiraji priznive mutace jiz nahodne nejsou. A mimochodem, hrusky i jabka a i ty zatraceny banany v podobe kterou znate udelali lidi slechtenim puvodnich mnohem mene lahodnych druhu :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit