Přejít na výpis diskuzí

Na chvíli svobodní

FILM 10.2.2020 
37 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Miluji tento film, protože je ve společnosti vysoce stále aktuální, je divácky přínosný a především je divácky ještě nedoceněný. Takže "WELCOME TO REFUGEES IN EUROPA!!"

  • MartinDyntar

    Divácky nedoceněný a ve společnosti stále aktuální film, je možná více dokumentem skutečných lidských osudu migrantu, který ve společnosti raději sami pokrytecky neznáme, nevidíme a nechápeme!! Tohle skutečně není další pro rádobyhollywoodský (hollywoodskou produkcí) americký konzum, kterého už všichni máme dost!! Kterého je nadmíru příliš moc, proto umělecky nezávislí filmaři jakými je Arash Riahi a jeho snímek "Na Chvíli Svobodní" je v dnešní době spíše ojedinělí, je nebývalí a je spíše vzácností - je prostě pro náročnější diváky, kteří si uvědomují, že kinematografie nemá filmové diváky pouze divácky bavyt, ale má je i divácky ,,vychovávat" bez potřeby cenzury, je klenotem světové kinematografie!!

  • MartinDyntar

    Miluji toto společensky-politicky kritické drama, je více hluboce lidským a plně autentickým dokumentem o osudech migrantu z Iránu na cestě za vytouženou svobodou, nezávislostí a rovnými právy a za větší životní a ekonomickou jistotou v Evropě - je to snad unik před nenávistnou islámskou ideologií, příliš fanaticky zpolitizovanou na Blízkém Východě? Tato slova nejsou vhodná ani dostatečně vystihující potenciál autenticity tohoto dramatu, každopádně jak Arash T. Riahi otevřeně duvěrně a upřímně přesvědčivě ukazuje těžký život dětských, nezletilích i dospělích migrantu, častěji i rodin s dětmi na cestě z Iránu do Evropy mužeme chápat jako utěk před bídou, chudobou a v uvozovkách ,,nenávistí" islámské ideologie (neuznávající rovná práva mužu a žen a bohužel ani příliš netolerující jiné, odlišné náboženské vyznání a islámem zpolitizovaná média a justice v Iránu, která není demokraticky spravedlivá a nezavyslá na islámu, resp.na islámské ideologii, a další mé premise, to je další předpoklady pro slovo nenávistná už bohužel bez uvozovek). Neustále rád se k tomu dramatu budu osobně divácky vracet, protože se na něj nesmí divácky nikdy zapomínat. Velmi duležité a ve společnosti stále aktuální plně autentické drama. Nezapomínejme na něj!! A připomínejme si ho stále divácky!! Michel Riebl, méně známí a pro někoho uplně neznámí, přesto velmi zkušený a znamenitý, vyjímečný kameraman tohoto dramatu, odvedl co se týče už právě vizuálního ztvárnění tohoto filmu perfekcionistickou práci, aniž by na sebe poutal pozornost filmových diváku, zaslouží si jejich zájem a pozornost coby skvělí, vynikající kameraman. Micheli a Arashi děkujem!!! Martin Dyntar, Hořice.

  • MartinDyntar

    hluboce lidský a pravdivý, neskutečně emotivní jiný pohled na migranty, než kteří nám vnucují republikáni. Die Toten Hosen a písen "Europe" smutný, ale přesvědčivý text - "Welcome to Refugees!!". Nelze jen čerpat dotace z evropských fondu, bez kterých by hodně věcí nešlo, ale je třeba splnit své závazky k EU, a politicky pomoci migrantum.

  • MartinDyntar
    CR musí přijmout migranty!!! Máme už závazky k EU, a musíme je dodržovat! Nemůžeme jen čerpat dotace z evropských fondů a nezajímat se o své závazky už k EU. Všichni na hodnoty EU dnes kašlou. Babis zbohatl právě z evropských fondů a o přijímání migrantů se už sám nesnaží. Babis jde českým občanům proto velice špatným příkladem. STBak prolhany, který je trestně stihanou osobou nacházející se v hlubokém střetu zájmů s kdo lže, ten bohužel i krade!!! A Babis sproste vytuneloval evropské dotace ke svým vlastním osobním finančním zájmům. Je to nehoráznost. Je to sproste a velice drze. Nevěřim tomuto člověku a nemám k němu už sebemenší důvěru. Dokud bude Babis u moci, tak už sám nevěřim a nedoufám v nezávislou a ve spravedlivou českou justici!!
  • MartinDyntar

    Bohužel ze strany České vlády není už žádná, už ani ta sebemenší pomoc EU přijetím migrantu!! Jsme přece součástí EU a připomněl bych to už především všem těm lidem co jen rádi čerpají dotace z evropských fondu a na EU už z vysoka kašlou!!! Týká se to zejména u nás lidí jako jsou právě Babiš, kteří sami pohrdají závazky k EU!!! Nejsem Čech, necítím se bít v Česku už ,,doma"!!! Považuji se dalece mnohem více za hrdého Evropana. Miluji EU a s EU navždy!!!

  • MartinDyntar

    a ještě dodatek... čerpat z evropských fondu dotace to ano!!! (to by všichni chtěli že?), ale přijímat migranty už se České Republice jak vidět evidentně nechce!!! Je to smutné a ubohé. Jsme součástí EU a máme k ní závazky, které je třeba respektovat, uznávat, dodržovat, plnit!!! Jsem Evropan, a Babiš je u mě ignorant, který mě dluží ke všemu 5000,-kč, který přidal duchodcum. Já jsem totiž duchodce taky, ale invalidní a ID.3.stupně mě není českou vládou do dnešního dne řádně vyplácený, ačkoliv mám na něj plný nárok. Česká vláda tímto postojem hrubě porušuje sama hluboce lidské etické normy a samotné zákony. Nejsem jediným případem v ČR!!! A film "Na Chvíli Svobodní"? To je hluboce lidský a emotivní pohled právě na migranty.

  • MartinDyntar

    Jsme součástí EU a máme k ní závazky. Proto at ČR přijímá migranty tak jak má. Nařízení EU se má dodržovat a respektovat a plnit!!! Nechápu ignoranci české vlády k migrantum. To je skutečně už svinstvo samo o sobě a pěkný hnus od české vlády. Je vidět že Česká vláda pohrdá EU!!!

  • MartinDyntar

    Většina migrantu mířících do Evropy chce dnes právě do Francie nebo do Německa. Je třeba dnes levicově prosazovat proimigrační politiku, jenže to už ve svých prioritách u nás bohužel už nemá žádná naše politická strana v Česku! Česko porušuje zákony EU, protože už naše česká vláda nerespektuje, neuznává nařízení EU o přijetí migrantu právě do Česka. Jsem tím hluboce zklamaný a znepokojený. Nepomáháme lidem v nouzi, žijeme lhostejně samolibým a tupím egoismem z vysoké politiky zhora i v konzumní společnosti a to se nám jednou vymstí, protože na každou ,,svi.." se vaří voda, a boží mlýny melou sice pomalu, ale jistě! Je třeba už díky tomuto filmu konečně prosazovat a uznávat už jiný pohled na migranty než ten který vyhovuje nejvíce zkorumpovaným pravičákum a xenofobním a fašistickým republikánum. Podívejme se na Německo, vždyt samotným němcum jejich země ještě patří!, Čechum už v Česku téměř nikoliv!, všichni to víme, ale málokdo si to osobně připouští nakolik naše země je zaprodaná a rozkradená a zkorumpovaná..., pro mě samotní Němci mají bít právem na co osobně hrdý. Německo je dobrý a hrdý národ!, Čechum v Česku už osobní hrdost už bohužel uplně vymizela, pro většinu Čechu už právě Česko myslím si není jejich skutečným domovem, a ptám se sám sebe, kde domov muj? Nepřekvapuje mě že čestní a charakterní lidé jako byli Karel Kryl, Milan Kundera a Miloš Forman museli ve své době emigrovat. Jsem levicového anarchistického přesvědčení a smýšlení, nejsem a nepíšu to jako komunista, protože vím že v mnoha věcech se už nemýlím.

  • MartinDyntar

    Většina dnešních migrantu mířících do Evropy chce dnes právě do Německa nebo do Francie..... Dle mého právě Němcum jejich země ještě patří, Čechum už v Česku nikoliv! To víme všichni, ale málokdo si to nakonec skutečně osobně už uvědomuje, nakolik naše ,,země" je rozprodaná a rozkradená. Němci narozdíl právě od nás mají bít domnívám se na co hrdý. Je třeba levicově prosazovat proimigrační politiku a vubec dnes jiný pohled na migranty než ten který vyhovuje už zkorumpovaným pravičákum a fašistickým republikánum. K čertu s Okamurou, s ODS i s SPD! Bohužel u nás dobří lidé jako Karel Kryl, Milan Kundera a Miloš Forman museli ve své době sami emigrovat. Je to těžké opustit domov, který právě domovem ani není? Ptám se sám sebe.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit