Přejít na výpis diskuzí

Vrána

FILM 4.3.2007 
14 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • MartinDyntar

  Pěkný konzumní brak plný násilí, msty a krveprolití, a především estetizace a heroizace násilí jako něčeho příjemného a líbivého a vítězného, ovšem až na muj předešlí zajímavý a podnětný psychologický rozbor ohledně katarze hlavní filmové postavy tohoto akčního filmu, opět jak jinak než bez odezvy, nikdo nečte a neohodnotí, a přitom je tu, čeká tu přitom na mainstreamové ovce, dilema co říkáte?

 • MartinDyntar

  mravní vinu u sebe lze odčinit jedině jen svou vlastní obětavostí se pro druhé lidi, a to je velmi křestanský akt. Nikoliv už svou osobní mstou druhým lidem (která je nesmyslná), jak mě to zodpověděl Dostojevskij. A já sním rád polemizuji a filozofuji - chci klást sobě samému ty správné otázky a nesnažit se je už zodpovídat. Protože trápit se pro pravdu jak jsem nejvíce protrpěl a poznal skutečně nemá už smysl. Takže... ,,Pokořen stál dábel. Pro tu její dobrotu cítil se skutečně hrozně a spatřoval ctnost v jejím krásném zjevu." Film se mě nelíbí, je demagogický. Plný špatných hereckých výkonu, plný násilí a krveprolití, ale má jednu přednost, která se filmu upřít nedá - snaží se velice špatným zpusobem ukazovat katarzi hlavní postavy. Neznám spornější a rozporuplnější film s fikcí a s nadsázkou, který klade divákovy ty správné otázky, ale nezodpovídá je už zároven divákovy.

 • MartinDyntar

  To co mě nejvíce zajímá a trápí je otázka svědomí a mravní viny. A její zodpovězení je v katarzi, v očistě od všeho špatného, co jsme prožili, v očistě od viny, kterou to sebou nese a katarze značí postupnou proměnu ,,naší" osobnosti. Nikdy dříve jsem takhle tolik nebrečel než nad scénami z tohoto filmu, který se mě vryli do paměti a ožili mě doslova před očima - prožil jsem si to příliš intenzivně jako ,,živý sen" při plné bdělosti - a byla to pro mě skutečná nesnesitelná trýzen. Ptám se co asi při bolestně vytrpěné katarzi cítí a prožívá hlavní postava tohoto filmu. Já to s ní na chvíli intenzivně zažil a pochopil. Přisuzoval bych to sugestivní videoklipové estetice filmu a jinak rychlím učelově podprahovým záběrum ve filmu.

 • MartinDyntar

  Film pracuje s nadsázkou a s fikcí, krom toho estetizuje a vysoce až nesmyslně heroizuje násilí a krveprolití jako takové, přesto jsem se odvážil k zajimavému a pro mě k vyjímečně brilantnímu psychologickému rozboru už tohoto filmu ve svém předešlém komentáři. A to jen pro jeho vysoce už sugestivní vizuální ztvárnění, kdy právě už jen některé scény z tohoto filmu (ukazující znásilnění snoubenky Shelly a chladnokrevnou vraždu Brandona Leeho, který už při natáčení samotného filmu právě byl už sám neštastnou náhodou zastřelen) se mě vraceli ve vzpomínkách a vryli se mě do paměti do té míry že tyto scény z filmu doslova mě ožily před očima jako ,,reálie" při mé schizofrenní ,,atace", kdy mě trýznili k slzám při psychotické schizofrenní atace mích hlasu (sluchových halucinací) a svých osobně mylných přesvědčení, tak jsem to bral nakonec jako svou povinnost zodpovědně psychologicky motivaci jeho osobní msty do detailu podrobně tu ve svém předešlém komentáři detailně popsat. A musím říct snažil jsem se, byl to pro mě 100% výkon, ale at si to každý posoudí sám.

 • MartinDyntar

  Akční drama se mě nelíbí, pracuje s nadsázkou a heroizuje násilí jako takové, přesto se pokusím o jeho psychologický rozbor, protože mě více než film oslovil scénář k filmu, námět k filmu a samotný příběh filmu což se o hereckých výkonech vůbec říct nedá. Stejně jako podmanivá kamera a vizuální ztvárnění filmu je dokonalé. Toho nedosahuje ani svými filmy David Fincher. Takže...: ,,Brandon Lee (Eric Draven) ve filmovém snímku Alexe Proyase "The Crow", coby bývalá rocková hvězda, se shodou nevysvětlitelných okolností mstí anarchistickým narkomanum za chladnokrevnou vraždu své snoubenky Shelly Webster, které se dopustili, jak už bylo zmíněno, chladnokrevně bez jakkéhokoliv pocitu mravní viny, s jejíž smrtí ztratil smysl života, důvod žít - je apatický. Otřesné vzpomínky na její znásilnění a na její smrt (umírání) se u něho snoubí s těmi nejkrásnějšími chvílemi svého prožitého života. Mstí se zcela oprávněně jen tehdy, protože právě sám u viniku smrti své snoubenky již nenachází žádný jejich prožitek mravní viny, o to více ho jeho vzpomínky neustále přepadají, duševně trýzní (s posttraumatickou stresovou poruchou) a podněcují pak k tomu, aby se za jejich chladnokrevnou vraždu pomstil již ze své osobní apatie (ze ztráty smyslu života) z umrtí své snoubenky, a aby byl nakonec tak teprve schopný vyrovnat se tak nakonec u sebe se svým pocitem vlastní viny za tuto situaci, které nejspíše nemohl už sám nijak zabránit...." To vnáší jiný uhel pohledu na film plný násilí pracující zejména s akční nadsázkou. Opět je třeba umět skloubit jednoznačnou kritiku s oceněním tohoto filmu. A na tohle mé zhodnocení filmu jsem skutečně hrdý, protože... (zdroj: Martin Dyntar)

 • tak oni chtějí natočit Remake.At už Erica Dravena obsadí kdokoliv na Brandona Lee bude kratkej
 • nikita_death

  The Crow

  Vrána .. je to pro mě něco jako modla .. ... a film ma skvelej dej ... Brandon Lee .. necht je mu zem lehka ... roku 1994 prisel svet o nádherného charizmatického a skvělého herce *9*
 • thecrow

  Vrána

  Vynikající film, opravdu nej jaký byl kdy natočen. Má krásně tajemnou atmosféru, prostě muj top film a Brendon to byl skvělý talent, velká škoda.
  • blackangel1998

   Re: Vrána

   naprosto souhlasí ms každým slovem
 • ago112

  brrr

  tam na konci ho opravdu zastřelil bylo to ENIGMĚ
 • Nej film

  Nejlepší film jaký kdy byl natočen. A Brendon Lee naprosto vynikající. Brendon forever
  • blackangel1998

   Re: Nej film

   jo,jo BRANDON FOREVER! *14*
  • kacis

   Re: Nej film

   jj, mas pravdu, Brandon forever... :(
   • dead.angel

    Re: horor

    Je to skvělý romantický horor ale nemusel by v něm zemřít ten nejlepší a nejůžasnější herec x((

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit