Přejít na výpis diskuzí

Adina Mandlová

OSOBNOST 31.12.2006 
88 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pani Mandlova byla dobra hercka divame se na starší filmy jsme o dost maldsi a divame se.Diváci z moravy *9* *3*
  • Tak jsem dočetla Fámy a skutečnosti Adina Mandlová" a je to pěkný čtení. Mandlová byla vypočítavá potvora, ale když jí na to chlapi šli, proč by toho nevyužila. Chvíle po válce jí nezávidím, užila si svoje kvůli "kolaboraci". Knížka i ukazuje, co jsou Češi zač - udávání, nenávist, závist. Dokonce tam cituje jednoho gestapáka, který řekl, že kdyby se gestapo mělo zabývat všemi udáními, tak půlka našeho národa sedí v kriminále nebo je v koncentráku. Ve 40. letech. Nic se od té doby nezměnilo... Ale knihu doporučji, ovšem nevím, jestli jsem trefila název. *3*
  • Já nevím,ale mě se Adina nejvíc líbila ve filmech s Raoulem Schránilem, oba dva měli neskutečné charisma a moc se k sobě hodili. Škoda, že nebyli manželé i ve skutečném životě,vždycky jsem si to přála, ona kočka a on charismatický sympaťák, byl by to pár jak vystřižený z Hollywoodu. Já je miluju oba dva. A taky jsem byla vždy hrdá na to,že se Adina narodila u nás v Mladé Boleslavi. *14* *14* *3* *5* *14*
  • youkiki100
    Já nemůžu říct nic víc a nic míň než to, že je to obdivuhodná, krásná a hlavně skutečná žena! ...úžasná... *14*
  • Dle mého názoru byla Adina Mandlová opravdu dobrá herečka a že střídala milence jako na běžíčím páse? Kdo se o ni zajímá, dozví se, že si prožila v životě trauma díky kterému měla k mužům zvláštní vztah a poznamenalo ji to..
  • Aj ja ju obdivujem! Isla z nej neskutočna energia a charizma,a naviac bola krasna a taka hrava,roztomila...A aj podla mna sa podoba na gwen steffani,ktora ma navysu aj podobnu povahu...
  • Adina byla vynikající herečka a na svoji dobu opravdu velmi krásná žena.
  • Už je to 101 let od narození Adiny Mandlové a stále má určitě mnoho příznivců. Tomu se říká život prožitý naplno! :))
  • Kolaborant by měl být člověk, který hlavně udával, a to Adina nebyla. Ta jen měla pár milenců mezi Němci, ale oficiálně se s nimi neproducírovala. Byla známá a sveráz, proto musela pykat. Kdyby měla syfilis, tak to by se takového věku nedožila a vypadala by úplně jinak. Že byla ke konci života nepříjemná, zlá a unavená? Byla osamělá po smrti manžela, nemocná a tížily ji určitě i finanční starosti. Chtěla umřít v klidu doma, tak jako řada emigrantů, kteří museli odejít a vrátili se do Česka. Jen nechápu, proč urnu její příbuzní neuložili do hrobu její rodiny v Mladé Boleslavi? Nebo, že by už neměli ani tam hrob? Tak ji rozptýlili na loučce v Blatné. Neměli brát ohled na její přání. Snad se jí fanoušci aspoˇn složí na desku se jménem.
  • prodej

    Dobrý den, zajímalo by mě, jestli jako znalci neznáte nějakého odborníka, který by uměl"ocenit" fotografii s vlastnoručním podpisem paní Adiny? Prosím jen vážné zájemmce, díky.
    • jaromirfarnik

      Re: prodej

      Nevím jestli jsem odborník ale sběratel určitě,fotek s A.M.mám spousty takže jsem přispěl i do knihy o ni.Pokud foto nemám tak bych měl zájem,jinak se podívejte na aukro jaké jsou ceny.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit