Přejít na výpis diskuzí

Adina Mandlová

OSOBNOST 31.12.2006 
88 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Adina, Nataša a Lída

    všechny tyto dámy byly ve své době hvězdy, a dámy každým coulem...od těch dob se již takové nenarodily,byly krásné i v zástěře a bez šminek, dnes kdyby se herečky a zpěvačky nenamalovali, asi by nás ranila mrtvice z těch ksichtů....ráda sleduji jejich filmy, jak byli lidé k sobě slušní a idyž byla taková bída...(a tuhle doby pana Masaryka dnes tak vychvalují pan Havel a ostatní), jo doba dobrá pro boháče, ale chudé nechávali chcípat u cesty....dnešní mladí o tom nic nevědí a tak Vás rádi všichni krmí a lžou, ale naštěstí je stále dost těch, kteří tu dobu pamatují.
    Adina pomáhala za nacistů těm, co neměli mezi herci co do huby, ale po válce na to všichni jaksi zapoměli, aby ne, česi jsou hrozně poplatný národ, je to ostuda,....Nataška, to byla intelektuálka a moc krásná žena.Taky zůstala chudina na stáří opuštěná...jako chudák Lída, která se upila k smrti....jo život už je takovej....
    • Re: Adina, Nataša a Lída

      Naprosto souhlasím!!! Lída asi dopadla nejhůř za jedinou chybu zaplatila nejvíc i když žila v Salzburgu v luxusu žila sama a s hroznýma vzpomínkama. Adina měla štěstí že potkala dobrého člověka i když homosexuála s kterým byla zřejmě štastná žila v Anglii Maltě a nakonec v Kanadě.Nataša zůstala tady a jako jediná z hvězdné trojky točila až do konce života ale na staré kolena to měla taky těžké bohužel
  • buginka002

    Adinka

    Hejky lidičky naprosto zbožňuju prvorepublikové herce a tak mě zajímalo jak to vlastně s Adinou bylo *9* A tak jsem si půjčila její životopis, kterej sama napsala a je úžasný *14* Jestli jste ho nečetli tak moc doporučuju je to fakt bomba *3*
    • Re: Adinka

      Životop jsem četla. Adina jej nepsala,ale napsal jej podle jejího vypravování Škvorecký podle jejího vyprávění a Adinu dlouho k tomu kroku dlouho přemlouval. Adina se potom moc mrzela,ž k tomu vůbec přistoupila. *15*
  • věčná hvězda

    Jak můžete přitovnávat Adinu k ňáký Stefani nebo Šeredový ?!! Nejen že paní Mandlová byla narozdíl od těhle typek co jste jmenovali krásná a půvabná, ale také oplývala inteligencí... Ňáká Šeredová, která Adině nesahá ani po kotníky je proti ní póvl. Adina prostě byla (ale samozřejmě i je) nikým nenahraditelná... *4*
  • k smichu..!

    Adina ze je odobna Stefani? nebo seredovy..? zblaznili jste se?!! tak to jste houby fandove!! ja dokonce i na malte nasla kde bydlela! vy jste teprve ve stadiu kde je pohrbena a komu je podobna.. smutny.. bavte se! *5*
    • Re: k smichu..!

      hmm...ty jsi teda suvern-ka...tak nám to prozrat když jsi tak dobrá...
  • Hvězda

    Vím, že měla švagrovou lékařku a že žije její neteř, ale snad v cizině, nevíte o nich něco víc? Děkuju *4*
    • Re: Hvězda

      Dobrý den.Zajímalo by mne,kde je pohřbena Adina Mandlová,která v roce 1991 zemřela v Příbrami
      Lída Baarová je pohřbena ve Strašnicích
      děkuji
      Rusnák
    • Re: Hvězda

      Neteř se jmenuje příjmením Pirrilo ((nebo tak nějakú a žije zřejmě v Monte Carlu či Itálii. Tam by měla být i podle mých informací pohřbena Adina...
  • Byla to hvězdná herečka

    Adina byla skvělá herečka a společně z Lídou Baarovou jsou naše největší filmové hvězdy které u nás už nikdo nepřekonal *4*
    • Re: Byla to hvězdná herečka

      take bych nezapomela podotknout Anny Ondrakovou
    • Re: Byla to hvězdná herečka

      připomínám gollovou, která coby herečka byla zřejmě o něco lepší než mandlová, nicméně tyto tři dámy vládnou.
  • nejlepší herečka první republiky

    miluju filmy kde Adina hraje a mimochodem nezdá se vám podobná Gwen Stefani ? mně ano a hrozně moc
    • Re: nejlepší herečka první republiky

      Adina Mandlová, Oldřich Nový, Nataša Gollová. Toto jsou naprosto geniální herci. Je mi moc líto, že všichni zemřeli, naprosto stranou od všeho dění. Pozapomínáme na ně a to je podle mého názoru veliká chyba a škoda. Kdyžtak odpovězte
      • Re: Re: nejlepší herečka první republiky

        Ahoj,neskonale milujem filmy s Oldřichom Novým, Adinou Mandlovou, Natašou Gollovou.Fascinuje ma ich herecký výkon, ktorý sa už teraz nedá vidieť.Naviac Oldřich Nový sa veľmi podobá na môjho otca vízorovo aj povahovo.Milujem staré české filmy, všetky informácie o nich sú mi veľmi vzácne a budem veľmi vďačný za všetky informácie , ktoré sa mi o nich dostanú.
        PS:Keď vidím Adinu Mandlovú a Oldřicha Nového nič mi nechýba.S pozdravom Štefan


        *5*
    • Re: nejlepší herečka první republiky

      Máš pravdu je jí podobná *4*
      • Re: Re: nejlepší herečka první republiky

        Mně připomíná Alenu Šeredovou. A hodně lidí jí k ní přirovnává. Adina byla skvělá herečka.
  • skromný dotaz

    Prosaím, nevíte někdo náhodou,kde je Adina Mandlová pohřbená? Leta po tom pátrám,ráda bych jí na hrob dala aspoň makou kytičku!!!!!!!!!
    • Re: skromný dotaz

      V Blesku psali, že o urnu nikdo nejevil zájem, tak ji zakopal hrobník neoznačeně na hřbitově. Ovšem ne v Příbrami, kde zemřela, ale v Praze-Strašnicích, kde měla pohřeb.
      Podle vyjádření pozůstalých je ale v rodinné hrobce rodiny Pirillo (neteř) v Monte Carlu...
      Takže tak ani tak se její památce bohužel nedá poklonit.
      • Re: Re: skromný dotaz

        Pohřeb Adina neměla. Nepřála si obřad. Poslední rozloučení ve Strašnicích měla Lída Baarová (zpopelněná v Salcburku).
        • Re: skromný dotaz

          Pohřed Adina měla ve Staršnicích, velice se o tom v roce 1991 psalo :-)
          • Adina byla po smrti rozptýlena na hřbitově v Blatné.
            • Re: Re: Re: Hrob Adiny Mandlové

              Adina Mandlová je pohřbena v Blatné v hrobě beze jména.
      • Re: Re: skromný dotaz

        Adina je pohřbena v Mladé Boleslavi...
        • Re: Re: Re: skromný dotaz

          Nesmysl, je tam pouze rodinná hrobka, ale Adina tam pohřbená není, potvrdil to i Standa Motl v pořadu Na vlastní oči.
    • Re: skromný dotaz

      Odpovídám na Váš dotaz: sama Adina nechtěla mít hrob, o její urnu také nikdo neprojevil zájem a tak s největší pravděpodobností je zakopaná na rozptylové loučce v Příbrami v urnnovém háji u starého hřbitova. Byl o tom v roce 2000 článek v Blesku...
      • Re: Re: skromný dotaz

        Měla tady přece švagrovou a neteř. V Příbrami není pohřbená, mám o tom písemný důkaz. V dubnu roku 1991 přijela do Čech s urnou Bena a jela rovnou ke své švagrové ke K. Varům. Sestřenice neteře jí tady vyjednávala zpět české občanství. Byla pozvaná na premiéru Tankového praporu a na rozhovory s novináři atd., proto ji ministerstvo kultury provizorně ubytovalo na Dobříši, proto zemřela nečekaně v příbramské nemocnici. Věřím, že se o ni postarala rodina švagrové a je pohřbená na malém hřbitůvku nedaleko Karlových Varů, je to cca něco přes hodinu jízdy z Varů vlakem.
      • Re: Re: skromný dotaz

        ...všechna sláva polní tráva...
  • Adina Mandlova

    Adina byla a zustane navzdy nejen skvela herecka,ale i clovek,ktery se o mnohe zaslouzil a mnohym lidem pomohl,ale jak uz to obcas byva...ne vzdy byla spravne pochopena a respektovana.Pro me zustane krasnou,inteligentni a zajimavou zenou s velkym smyslem pro humor!
  • Zemrela na sifilis?

    Mam ji rad, vyborna herecka za prvni republiky.
    • Re: Zemrela na sifilis?

      Je pravda,že Adina měla hodně můžů, ale měli bychom jí brát a mluvit o ní jen jako o herečce a krásné inteligentní ženě jak je tu napsáno,a herečka byla skvělá.Mluvit o jejím osobním životě?to byla přece její věc =)
      • Re: Re: Zemrela na sifilis?

        Souhlasím s Vámi. Byla to jen její osobní záležitost. Pro nás je důležité, jaká to byla herečka. Měli bychom být na ni upřímní. Byl to také pouze jen člověk ikdyž to byla kolaborantka....
      • Re: Re: Zemrela na sifilis?

        *10* Proc by mela umirat na syfilis! This is disgusting!
        • Re: Re: Re: Zemrela na sifilis?

          Souhlasím s tím příspěvkem, kde je psáno že to byla pouze jen její věc to jak se pohlavně zbližovala s muži a kolaborovala. Byla za to potrestána a už je to přes 60.let vyřešené ! PAMATUJTE SI TO !! Mluvte už o ní jen hezky. Už zemřela a o mrtvých se má mluvit hezky ikdyž to byl zlý člověk ..... Mějte prosím pro ni pochopení !! ....
      • Re: Re: Zemrela na sifilis?

        Naprostej souhlas! Měla jsem jí taky ráda.
        • Re: Re: Re: Zemrela na sifilis?

          A Ty chcípneš na lidskou blbost kokotíku kokote *1* *16*
    • Re: Zemrela na sifilis?

      Jak nekdo muze psat tak stupidni otazky o cloveku,ktery je po smrti a nemuze se branit.
    • Re: Zemrela na sifilis?

      Jaky ma smysl pokladat tak stupidni otazky o cloveku,ktery je po smrti a nemuze se branit?
      • Re: Re: Zemrela na sifilis?

        Výška IQ je úmerná položenej otázke.
        Bola to krásna ženanale herečka v tom období bola určite lepšia N.Gollová alebo
        L.Baarová.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit