Přejít na výpis diskuzí

Ado Matheson

OSOBNOST 18.2.2008 
55 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jejduli :)))

    kukam jak cvok sou tu fotky hanse jak hraje na kytaru :-ooo
    ten starsi pan s fousy je jeho fater *7* *7* *7*
    • Re: jejduli :)))

      Ano, je to jeho otec. *5*
  • aranella
    Panu Adovi Mathesonovi přeji k dnešním 61. narozeninám všechno nejlepší, hodně štěstíčka a ještě víc toho zdravíčka a horu inspirace do další umělecké tvorby, to vše přeje srdečně a z celého srdce Aranella. *4*
    • Kdes vzala tu informaci, že Iain je narozen v tento datum? Nikdo, krom rodiny, rodinných známých, spolupracovníků a nejvěrnějších fanoušků ani nezná jeho přesný věk! Neexistuje žádný spolehlivý internetový zdroj, který by uváděl datum narození pana Mathesona, ani jeho věk!!! Dost pochybuji o tom, že uvedené datum narození zde v jeho životopise je pravda...
  • OUT ON THE ISLANDS

    Kdo má zájem, může si zdarma stáhnout CD "Out on the Islands", které vyšlo v červenci 2003. *3* Jsou to moc krásné a uklidňující songy, ze kterých Skotsko a keltská kultura přímo dýchá. *4* Je tam dohromady 13 písní.Musím říct, že otec se synem /Ado + Hans/ jsou výteční hudebníci a zpěváci, skvěle jim to hlasově ladilo.
    *3*

    Tady je adresa, odkud si můžete cédéčko stáhnout:

    http://rs737.rapidshare.com/files/253969012/Ado_Matheson_-_Out_On_The_Islands__1_Of_2_.zip


    http://rs780.rapidshare.com/files/253973447/Ado_Matheson_-_Out_On_The_Islands__2_Of_2_.zip
    • Re: OUT ON THE ISLANDS

      Jo a ještě bych prosím měla malou prosbu, ukazuje mi to tu chybu u songu č.5 s názvem "Christina", tahle jediná píseň nejde otevřít a zrovna je prý moc pěkná.. *9* Pokud někdo tenhle song máte, chtěla bych poprosit o jeho zaslání na můj e-mail Lynette@seznam.cz, díky, byla bych moc a moc vděčná! *3* *4*
      • Re: Re: OUT ON THE ISLANDS

        Tak jsem si ten song "Christina" dneska ráno znovu stáhla a už funguje. *3* Takže mám celé CD komplet, mohu vřele doporučit! *14*

        Mě osobně se nejvíce líbí song č.6 " The Old Fisherman", velmi tklivá melancholická a srdceryvná melodie i text. *4* Hlasy Ada i jeho syna Hanse zní jako kdyby byl jen jeden, jak zpívají skoro stejně. *14* Dále doporučuji na poslech song č.5 "Christina", song č.10 "Never Grow So Cold", song č.11 "Iona" který je směsí angličtiny a gaelské keltštiny a song č.12 "Wings on the Water", což je moc krásně a citlivě zahraná klavírní instrumentálka. *14*

        Zaujaly mě spíše pomalejší a smutnější songy z tohoto alba, myslím, že v těch se cítí pan Ado Matheson jako ryba ve vodě. *3* *4*
  • Zmínka o Adovi

    Článek "MORE FAME FOR LEWIS-BORN ACTOR" (Stornaway Today; 2.2. 2006);

    O Hansovi, jeho rodině, soukromí, herecké profesi, hudbě a budoucnosti....

    Hans, jehož otec Ado pochází přímo ze Stornoway a jeho matka Sheena z malé vesničky Parkend jen nedaleko Stornoway, vytvořil za minulých 10 let širokou paletu televizních a filmových rolí. Přidáno k tomu, on je také výborný hudebník a zpěvák, podobající se nejen jeho otci Adovi, ale také jeho děděčkovi Alasdairovi Mathesonovi (známý gaelský zpěvák), který vlastnil CROWN HOTEL ve Stornoway. Přestože se narodil ve Stornoway, Hans strávil své ranné roky v Canterbury a užívá si jeho návštěvy "domů" na rodný ostrov Lewis, ačkoli tyto dočasné pobyty nejsou tak často, jak by si přál. K filmu "Světlo ve tmě" (HALF LIGHT; r.2006) se Hans vyjádřil takto:,, To nebyla nejvíce stimulující zkušenost, kterou mám, ale já jsem byl šťastný, že dělám něco takového."

    ,,Pohnu se k jiným věcem v daném okamžiku, možná režírovat filmy a možná psát scénář. Čtu několik televizních skriptů v současné době a rád bych našel něco v co opravdu věřím, možná něco dostane mou krev do varu!"
    I když má mnoho práce, velké množství času věnuje čtení scénářů a zvažování, co je v nabídce.
    ,,Četl jsem mnoho knih a her a normálně mám třikrát týdně schůzku s různými obsazujícími režiséry. Když nic nedělám, mám můj klavír."
    • Re: Zmínka o Adovi

      Na konci loňského roku 2005, on i jeho otec Ado pobavili u HIGHLANDS and ISLANDS SOCIETY of LONDON svým zpěvem a hrou na kytaru. Hans je nejen talentovaný herec, ale hraje na několik hudebních nástrojů včetně kytary, houslí a foukací harmoniky a píše své vlastní písně. Doprovází svého otce na úspěšném CD "OUT ON THE ISLANDS" (bylo vydané v červenci roku 2003), které se ukázalo být populární na západních ostrovech a hodně dál v cizině. To je ještě v poptávce nejen pro hudbu, ale také pro texty, které si napsali Mathesonovi sami. Tam je velké množství talentu!

      Seznam filmů a televizních počinů, ve kterých se Hans objevil za posledních 10 let je působivý. To není špatné pro mladíka z ostrova Lewis, který se může věnovat herectví, zpěvu a doufáme do budoucna - režírování.
  • Kariéra A. Mathesona

    Nějaké zajímavosti kolem Hansovo spolupráce na otcově debutovém albu "Out on the Islands" vydaného v červenci 2003........

    Tento 174 cm vysoký herec je synem skotského folkového zpěváka a skladatele Iaina Mathesona, který používá jako umělecké jméno Ado Matheson (nar. 31.8. 1950, Stornoway, ostrov Lewis, Vnější Hebridy, Skotsko, UK). Ve své vlasti byl již v mládí považován za legendárního písničkáře a kytaristu. Ado (mimochodem velký rockenrollový fanoušek a stoupenec kultu hippies), jenž mimo jiné hovoří kromě angličtiny i gaelskou keltštinou, v minulosti spolupracoval s mnoha umělci. V minulosti působil jako doprovodný kytarista na turné britského zpěváka jménem Iggy Pop. Ve druhé polovině 90. let se tento umělec čas od času vracel do Skotska, kde vystupoval na rock and rollových koncertech jako kytarista. Od roku 1992 hrál také s velmi nadaným houslistou Chrisem Brierleym. Hráli spolu na malých koncertech v malých klubech. Čím více vystupovali, skupina začala expandovat. Ado si proto založil svou vlastní kapelu THE IAIN MATHESON BAND (složení kapely: Ado Matheson, kytara a zpěv; Chris Brierley - housle; Ben Clark - bubny; Alf Thomas - klávesy ). Spolu hráli např. v UNION CHAPEL v Londýně, v roce 1997 si zahrál Ado s Marianne Faithful v THE SHEPHERDS BUSH EMPIRE a koncertoval i s Daveym Spillanem v Londýně. Roku 1996 hrál se svou kapelou THE IAIN MATHESON BAND na hudebním Midem festivalu ve Francii. Dne 2.4. 2005 vystupoval sólově na pozvání svého kamaráda Joyce Seymoura Chalka od 20.00 hod. na University College London v Londýně při příležitosti "Hlavního literárního večera". Dne 25.11.2005 měl vystoupení na den sv.Ondřeje v Londýně u HIGHLANDS and ISLANDS SOCIETY of LONDON, kde s ním vystupoval i jeho syn Hans, který ho doprovázel na kytaru a foukací harmoniku, či zpíval doprovodné vokály.
    • Re: Kariéra A. Mathesona

      Zatím naposledy si Ada Mathesona mohli posluchači naživo poslechnout dne 28.10.2008 ve skotském Stornoway v Centru umění An Lanntair na ostrově Lewis (Vnější Hebridy, Skotsko), odkud tento zpěvák a skladatel pochází. Zde vystupoval a zpíval pouze sólově a sám se doprovázel na kytaru, ale i tak jeho vystoupení sklidilo velký úspěch. Pokud Ado Matheson zrovna nekoncertuje se svým synem Hansem, vypomáhá na farmách nebo se živí jako malíř pokojů.

      Hansovo otec Ado dlouhá léta usiloval o vydání svého vlastního CD, ale vydavatelské firmy ho odmítaly... Až v červenci roku 2003 se na něj usmálo štěstí. To vyšlo Adovi Mathesonovi debutové album s jeho vlastním materiálem "OUT ON THE ISLANDS", na kterém spolupracoval společně se svým synem Hansem, který mu na něm obstarával vokály, housle a perkuse. Ado připravoval materiál na CD po dobu 2 let a jeho písně jsou sbírka živých památek, snů a odrazů inspirovaných silnými obrazy a city jeho vlasti. Jeho hudba je velmi měkká, klidná až téměř smutná. Ado, který na albu obstarává hlavní vokály, klavír a kytaru si ke spolupráci přizval kromě jeho vlastního syna Hanse i další zkušené hudebníky. Například se zpěvem mu na něm také vypomáhala Mandy Meaden, na basu hrál Nick Kacal a na bubny Simon Lea. Album obsahuje 12 písní, které jsou hlavně o jeho vlastních vzpomínkách z mládí, či o jeho rodině a přátelích. Např. song "Tide and Time" je věnován jeho manželce Sheeně, tchánovi Billovi Macleinovi (+2001) a synům Hansovi a Williamovi a píseň "Christina" jeho sestře Christině. Celé album je nazpívané směsí angličtiny a gaelské keltštiny.
      • Re: Re: Kariéra A. Mathesona

        Seznam písní z alba "Out on the Islands" (2003):


        1
        Harvest Time
        2
        Little did I Know
        3
        Tide and Time
        4
        The Harbour
        5
        Christina
        6
        The Old Fisherman
        7
        Out on the Islands
        8
        Ancestral Chimes
        9
        Song of the Wind
        10
        Never grow so cold
        11
        Iona
        12
        Wings on the Water
        13
        Out on the Islands (verze pouze s akustickou kytarou)
  • Happy Birthday, Ado!!!! :-)))))

    Přeji tomuto talentovanému umělci k jeho dnešním kulatým 60. narozeninám všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví, radosti, životní spokojenosti a také umělecké kreativity a ať se mu všechno zlé a špatné vyhýbá! *3* *14* *4*
  • prosik

    prosim prosim, mohl by nekdo prelozit jeho texty do cestiny? *9*
    • Re: prosik

      Na netu jeho texty bohužel nenajdeš, takže ti je těžko kdo přeloží. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit