Přejít na výpis diskuzí

Albert Camus

OSOBNOST 31.12.2006 
27 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • MartinDyntar

  "Zodpovědný není za mé problémy svět, ve kterém jsem se narodil, ale já a mé nedostatky." (ALBERT CAMUS), "Jediné štěstí v životě je jen v nadšení a v radostech z vlastní povahy." (ALBERT CAMUS), "V lásce je jediná čest - poctivost k sobě samému či poctivost před sebou samím, když ta se v lásce už uplně ztratí, láska bez ní už není vubec nic.", "Snad proto kladu na de vše ostatní krásu krajiny, není zaplacena žádnou lidskou nespravedlností a mému srdci je v ní volně." (ALBERT CAMUS), "Povinost znamená dělat jen to, o čem víme, že je správné a dobré - co je už nezbytné (nutné) udělat." (ALBERT CAMUS), "Skutečnost psaní je pro mě dukazem mé osobní jistoty, která mě začíná nejvíce chybět. Jistoty, že máme druhým lidem co říct, a především, že něco už muže být už otevřeně bez pochyb s jistotou už pak řečeno - jistoty, že právě to, co cítíme a to, co jsme má svou vysokou (nejvyšší) cenu jako dobrý (nejlepší) příklad pro druhé lidi - jistoty, že jsme nezastupitelní a nenahraditelní právě už druhými lidmi v životě a že nejsme žádní zbabělci." (ALBERT CAMUS). Albert Camus byl dlouhodobě už spíše už přesvědčeným ateistou, ovlivnil anarchistické levicové hnutí v celém okolním světě. Ke konci života ze čtení jeho osobních deníku (zápisku) jsem si uvědomil že byl přesvědčeným pacifistou, který odmítal (který už osobně nestrpěl) válku a samotné násilí ve společnosti. Jeho myšlenky mě natolik hodně puvodně osobně hodnotově ovlivnili, ale ateismus vidím jako to největší zlo, s tím bych u Camuse nijak osobně nesouzněl, už sobně nesouhlasil. Každý vztah ke křestanským hodnotám-tradicím je nade vše byt je pro nás jakkoliv už problematický, těžký a komplikovaný, to by si měl každý z nás uvědomit že je vždy dobré (nejlepší) k nim vycházet především z krajního ateismu, protože zkušenost s jedním i s druhým je vždy dobrá, nelze odmítat jedno ani druhé. Je to o tom hodnotovém střetu 2 uplně odlišných názorových předpokladu o tom jak už funguje nebo správně nefunguje činost našeho mozku a naše chemie v těle, kterým je bohužel pak vše, naše přesvědčení v nás samích už ohraničeno, omezeno (limitováno) a na kterém je vždy uzce závyslé vždy naše vnímání a prožívání svého světa a subjektivní chápaní skutečnosti sebe sama (forenzní psychologie a psychiatrie to mají plně objasnit), a druhým předpokladem je pak právě křestanská vírá-zbožnost sebe sama - odmítám především už jakkoliv už osobně uznávat a respektovat římskokatolickou církev a její pojetí a výklad samotné Bible, mám osobně mnohem blíže už právě k lutheránství-k protestantismu a k ruskému pravoslaví, obojímu jsem ve svém životě tolik nakloněný a je mě mnohem sympatičtější než zbabělost a osobní pokrytectví a vatikánským koncilem překrucování samotného výkladu Bible, osobně nestrpím a nenávidím samotné slepé a dogmatické zastaralé ortodoxní rádoby pánbíčkářství našich katolíku. Napsal MARTIN DYNTAR, Rychnov nad Kněžnou..

 • MartinDyntar

  "V lásce je čest (poctivost k sobě samému), když ta se ztratí, láska není vubec nic." (Albert Camus) Ke konci života svým zpusobem přesvědčený pacifista!

 • MartinDyntar

  Na sklonku svého života také hluboce přesvědčený pacifista. Miluji jeho myšlenky, názory a hodnoty... citoval jsem nepřesně jeho slova o tom že jediné pravé štěstí v životě je tolik v nadšení a v radostech z vlastní povahy se stalo popisnou pravdou i pro našeho nejlepšího ex prezidenta Václava Havla. Sám si svědomitě vážím svého přesvědčení a svých hodnot více než druhých lidí, které měří svuj život příliš povrchně jen hodnotou kapitálu a zábavy jako dnes američani sami. A nestydí se za to, ještě to naopak ke své drzosti a ke zkorumpovanosti svého charakteru ve svých hallywoodských pozlátkách, v těch neskutečně hloupích a v najivních svých filmech vyzvihují jako nějaký vysoký ideál jací a kým by jsme všichni měli dnes svobodně být svobodným už bez hranic svého svědomí bez ohledu na druhé lidi ve společnosti, to je egoistické samo o sobě a sprosté. Ještě že se takové dnešní doby amerikanizace všeho a všech nedožil Václav Havel. Bohatě stačí myslím si Covid-19. Neměli by jsme myslím zapomínat na jejich odkaz a na jejich ideály zvláště v dnešní pro americké společnosti v té době jaká je, která to sebou bohužel přináší.

 • MartinDyntar

  Tento politický aktivista, který měl ambice stát se uspěšným spisovatelem a stal se jím, tenhle intelektuál byl pro mě více než druhořadý existencialista a filozof, dokázal být ve svých literárních dílech a ve svých názorec věcný, velice konkrétní a hluboce srozumitelný. Ovlivnil svými postoji a názory levicově anarchistické hnutí po celém světě, ovlivnil svým zpusobem i mě. Alberte jsme tu všichni stále s tebou. Nikdy nezapomenem!! Připomínám tu slova Alberta Camuse o tom právě že...: ,,Jediná radost a jediné štěstí v životě je tolik v nadšení z vlastní povahy", a to není ještě egocentričností, sebestředností, a pokud je, pak je velmi cenná a duležitá jako nic jiného v životě. Možná si svého přesvědčení a svých hodnot dnes vážím více než už druhých lidí, těch tupích rádobyamerických konzumentu!! Bohužel tahle zrudná rádoby amerikanizace všeho, všech hodnot je našim koncem v našem životě!!

 • MartinDyntar

  Kdo bude svědčit v náš prospěch? Naše skutky. Běda! Nikdo, nikdo, ne-li ti z našich přátel, kteří nás viděli v oné vteřině obdarování, kdy se celé srdce dávalo druhému. To jest ti, kteří nás milují. Ale láska je mlčení: každý člověk tak umírá nepoznán. (ALBERT CAMUS, "Z Deníku březen 1951 - prosinec 1959")

 • MartinDyntar

  ,,V lásce je čest, když ta se ztratí, láska není nic!!"

 • MartinDyntar

  ,,V lásce je čest, když ta se ztratí, láska bez své osobní cti už není vubec nic." (Albert Camus)

 • MartinDyntar

  ,,V lásce je čest, když ta se ztratí, tak láska už bez své osobní cti není nic." (Albert Camus, k dnešní připomínce našeho nejlepšího prezidenta Václava Havla)

 • MartinDyntar

  citují slovy Alberta Camuse: ,,Povinost znamená činit to, o čem víme a jsme přesvědčeni že je správné a dobré - co je už nutné učinit." ,,Skutečnost psaní je pro mě dukazem osobní jistoty, té jistoty, která mě začíná chybět. Té jistoty že máme druhým lidem co sdělit a především, že něco muže být už otevřeně řečeno - jistoty, že právě to co cítíme a to, co jsme má svou cenu jako názorný příklad - jistoty, že jsme nezastupitelní už druhými lidmi v životě a že nejsme žádní zbabělci." ,,Snad proto kladu nade vše krásu přírodní krajiny, není zaplacena žádnou lidskou nespravedlností a mému srdci je v ní volně."

 • MartinDyntar

  Mám plné zuby prohnilé české nátury, stále platí že češi jsou pracovití, ale svin., kteří si vzájemně pomužou až téhdy když je nejhuře. Jako obcházení vladních opatření proti covidu-19 a porušování zákonu je v české povaze. Nehlásím se raději k české povaze, jsem Evropan. Popírači nošení roušek a covidu-19 jsou totéž co popírači holocaustu, kdy kvuli nezodpovědnosti a neohleduplnosti Čechu pak umírají na covid-19 tisíce lidí a zdravotnictví se hroutí. Vzpamatujme se a nosme roušky, stabilní zdravotnictví a zdraví a život druhých lidí je vždy přednější než ekonomika. Neduvěřujete vládě, ok, ale duvěřujte alespon odborníkum na covid-19. Naléhám na všechny.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit