Přejít na výpis diskuzí

Albert Camus

OSOBNOST 31.12.2006 
25 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Koupím Camuse

  Ahoj, chtěla bych koupit Člověka revoltujícího. V ČR je nemožné jej sehnat!! Pište mi na mail bara.brezinova@centrum.cz Díky *3*
 • MartinDyntar
  Takže co jiného je láska a důvěra než partnerska oddanost a věrnost jeden druhému, než loajalita. Bez ni je každý z nás nešťastny a zoufali. Nejsem najivni, spíše naopak hluboce skeptický k tomu k něčemu takovému. Bohužel asi nebudu jediný...ani první ani poslední...jen další v řadě. Tak vidím totiž své zoufalství a svuj problém. Pořád děkuji a děkuji jsem totiž vděčný za četbu myšlenek a citátů Alberta Camuse. Možná to jsem i patří.
 • MartinDyntar

  Tento politický aktivista, který měl ambice stát se uspěšným spisovatelem a stal se jím, tenhle intelektuál byl pro mě více než druhořadý existencialista a filozof, dokázal být ve svých literárních dílech a ve svých názorec věcný, velice konkrétní a hluboce srozumitelný. Ovlivnil svými postoji a názory levicově anarchistické hnutí po celém světě, ovlivnil svým zpusobem i mě. Alberte jsme tu všichni stále s tebou. Nikdy nezapomenem!! Připomínám tu slova Alberta Camuse o tom právě že...: ,,Jediná radost a jediné štěstí v životě je tolik v nadšení z vlastní povahy", a to není ještě egocentričností, sebestředností, a pokud je, pak je velmi cenná a duležitá jako nic jiného v životě. Možná si svého přesvědčení a svých hodnot dnes vážím více než už druhých lidí, těch tupích rádobyamerických konzumentu!! Bohužel tahle zrudná rádoby amerikanizace všeho, všech hodnot je našim koncem v našem životě!!

 • MartinDyntar

  Na sklonku svého života také hluboce přesvědčený pacifista. Miluji jeho myšlenky, názory a hodnoty... citoval jsem nepřesně jeho slova o tom že jediné pravé štěstí v životě je tolik v nadšení a v radostech z vlastní povahy se stalo popisnou pravdou i pro našeho nejlepšího ex prezidenta Václava Havla. Sám si svědomitě vážím svého přesvědčení a svých hodnot více než druhých lidí, které měří svuj život příliš povrchně jen hodnotou kapitálu a zábavy jako dnes američani sami. A nestydí se za to, ještě to naopak ke své drzosti a ke zkorumpovanosti svého charakteru ve svých hallywoodských pozlátkách, v těch neskutečně hloupích a v najivních svých filmech vyzvihují jako nějaký vysoký ideál jací a kým by jsme všichni měli dnes svobodně být svobodným už bez hranic svého svědomí bez ohledu na druhé lidi ve společnosti, to je egoistické samo o sobě a sprosté. Ještě že se takové dnešní doby amerikanizace všeho a všech nedožil Václav Havel. Bohatě stačí myslím si Covid-19. Neměli by jsme myslím zapomínat na jejich odkaz a na jejich ideály zvláště v dnešní pro americké společnosti v té době jaká je, která to sebou bohužel přináší.

 • MartinDyntar
  Má citace Camuse (pro mně jeden z jeho nejlepších): ,, Povinost znamena dělat to o čem víme, o čem jsme přesvědčeni, že je spravne a dobré - co je už nutné udělat. " ...,, Snad proto kladu nade vše krásu krajiny, není zaplacena žádnou nespravedlnosti a memu srdci je v ni volně."... ,,Skutecnost psaní je pro mně důkazem osobní jistoty, ktera mně začíná chybět. Jistoty že máme druhým lidem co říct a především že něco už muže a smí byt už otevřeně řečeno - jistoty že právě to co cítíme a to co jsme má svou cenu jako příklad -jistoty že jsme nezastupitelni právě už druhými lidmi v živote azže nejsme žádni zbabělci."
 • MartinDyntar
  Lidé by měly myslet na druhé jak se jim daří a měly by se o to více starat o druhé lidi. Jsem také jako Camus levicového smýšlení a levicových názoru. Nenávidím celou dnešní lhostejne a samolibe egoisticky zaměřenou konzumní společnost. Brzo se začnu asi levicove radikalizovat a psát stvavou rétoriku. Přečtu si Camuse, snad mně to časem otevře oči a nastaví mně lepe zrcadlo mně samého a celé dnešní společnosti. Viz.k tomu Camus Člověk Revoltujici a jeho Eseje. Knihy mám v kvalitním českém překladu, nezbývá už asi nic jiného než cist. Konecne přečíst. ... znám od Camuse několik krásných citátů, více než jen krásných - upřímných a hluboce pravdivých. No co i Camus psal zpocatku stvavou v uvozovkách řečeno také rétoriku.
 • MartinDyntar
  V lásce je cest, když ta se ztratí láska není nic! (ALBERT CAMUS)
 • MartinDyntar
  Všichni jsme životem zoufali bez lásky. Bez lišky. Bez věrnosti a oddanosti jeden druhému. Co jiného je láska než partnerska loajalita.. (muj vlastni citát) Asi je to nic moc. Protoze to jsem možná ani nepatří, nebo snad ano, sam nevim. Nechám se překvapit sám sebou i druhými.
 • MartinDyntar

  cituji Camuse všem zdravotníkum i dobrovolníkum -obětující se pro druhé- v první linii v boji s covidem-19!!!: ,,Povinnost znamená činit to, o čem víme, o čem už jsme přesvědčeni že je správné a dobré - co je už nutné udělat." ,,Skutečnost psaní je pro mě dukazem osobní jistoty, která mě začíná chybět. Jistoty, že máme druhým lidem co říct, a především, že něco muže být už otevřeně řečeno - jistoty že právě to co cítíme a to co jsme má svou cenu jako názorný příklad - jistoty že jsme nezastupitelní právě už druhými lidmi v životě a že jsme jimi nenahraditelní a především že nejsme žádní zbabělci." ,,Snad proto kladu nade vše krásu krajiny, není zaplacena žádnou lidskou nespravedlností a mému srdci je v ní volně." ,,Jediné štěstí v životě je v nadšení a v radostech z vlastní povahy." ,,V lásce je čest, když ta se ztratí, bez ní láska není nic." (věnováno všem zdravotníkum i dobrovolníkum v první linii obětující se pro druhé lidi v boji s covidem-19, děkujem všem takovým lidem!!!)

 • MartinDyntar

  Kdo bude svědčit v náš prospěch? Naše skutky. Běda! Nikdo, nikdo, ne-li ti z našich přátel, kteří nás viděli v oné vteřině obdarování, kdy se celé srdce dávalo druhému. To jest ti, kteří nás milují. Ale láska je mlčení: každý člověk tak umírá nepoznán. (ALBERT CAMUS, "Z Deníku březen 1951 - prosinec 1959")

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit