Přejít na výpis diskuzí

Aleš Cibulka

OSOBNOST 23.7.2007 
118 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • natush

    svátek

    Milý Aleši, vše nej k vašemu svátku *14* *14* *14*
  • "prívarok"

    Jde o češtinu:
    Žiji na Slovensku /umístěnka/ a hádáme se o překlad slovenského gastronomického výrazu "prívarok". V překladači, i v českých receptůrách se prostě nepřekládá, a v české větě se použije "prívarok", ačkoliv jde o jasně typické slovenské slovo. V češtině by otrocký překlad zněl: "přívarek", či "přívařek"??, ale to by byly slovní obludy. Ale přece nejde převzít do češtiny slovo "prívarok", které má tak ryze slovenský charakter. Jak to řešit?
    Dík za radu./.S."omáčka" to taky není!/
  • ssalmovská literární kavárna

    Vážený pane Cibulko,

    před dvěma dny jsme se setkali na večeru Vráti Ebra v Salmovské literární kavárně. Z mého vystoupení víte, že mým druhým "povoláním" je mystifikace, slovní humor, divadlo a poezie, a já z vašeho, že jste člověk, kterému nic z toho není proti mysli.Rád bych se s vámi sešel a dal řeč.Určitě budeme ještě v kontaktu,jsem autorsky zapojen do projektu české poezie Večery s Pegasem, o kterém během pořadu také padla řeč.Vím, že času nemáte na rozdávání, ale protože překládám a píši doma,kdykoli se vám mohu přizpůsobit. Pokud budete se setkáním souhlasit,ozvěte se. Vše ostatní ústně.
    Závěrem se zpětně připojuji ke gratulantům k vašim narozeninám, a to nejen proto, že jsem taky Beran. Mám je o dva dny později a dvacet sedm let dříve...
    Mějte se OK.
    Spozdravem
    Václav Procházka
    7.4.2011
  • natush

    Re: gay???????????

    Jo jo *16* *16* *16* *8* *8* *8* *5* *5* *5*
  • Gratulace

    Srdečně Vám gratuluju k včerejším narozeninám a děkuju za dnešní Tobogán, to byl naprostý luxus!!! *3*
  • natush

    Narozeniny

    Milý Aleši, k vašim dnešním narozeninám vám přeji vše nejlepší. Hodně štěstí, zdraví, radosti, spokojenosti, lásky a mnoho dalších úspěch ve vaší práci *14* *14* *14* *14* *14* *14* *3* *3* *3*
  • natush

    Alešek

    *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* *1* Alešek je úplně super člověk *14* *14* *14* *14* Akorát je škoda že je eplouš *9* *9* *9*
  • Prosba

    Dobrý den pane Cibulko. Delší dobu sháním informace o herečce Stanislavě Seimlové. Jmenovaná hrála ve filmu Dovolená s Andělem - Marienku. Nevím zda ještě žije a pokud ano, velice nutně potřebuji na ni kontakt. Je to taková dlouhá historie. Dávám dohromady životopis paní učitelky Ireny Košatkové, která žila větší čast života v našem kraji. (velmi vzdělaná žena měla zásluhu na veškerém kulturním dění v naší obci)a navíc to byla sestra básníka Josefa Kainara. Její ohromná skromnost nám nedovolila více pootevřít jeji osobní život. Dostala se mi do rukou fotografie jedné pamětnice, kde je právě herečka Stanislava Seimlová. Jmenovaná byla jeden čas zde v Jindřichově u paní učitelky pod její ochranou.Prožívala zrovna rozchod s partnerem.Pokud bych měla možnost mluvit s paní Seimlovou, určitě by osvětlila některé momenty ze života paní Ireny Košatkové, protože ji měla vyučovat balet ještě v Roztokách u Prahy.Zkoušela jsem už různé, ale pořád se mi nedaří, prosím, pokud to bude ve Vašich silách dejte mi vědět. Děkuji moc a s pozdravem Marta Pospíšilová *4*
  • natush

    gay???????????

    On je fakt gay???????? To bych do něho neřekla *8* *8* *8* *16* *16* *16* *10* *10* *10* *5* *5* *5* *13* *13* *13* *9* *9* *10* *10* *10*
  • vzkaz

    Ahoj Aleši, zdravim Tě a zdraví Tě kamaradi z Boskovštejna.Pamatuješ si je ještě?Jestli ano napiš http://img.osobnosti.cz/smiles/11.gif
  • prosba

    Pane Cibulko, mám k Vám velkou prosbu. Moje stará teta Monika Šlajsová z Prahy mě kdysi věnovala tenisovou raketu, že ji prý koupila od Vlasty Buriana. Chodili totiž se svým manželem JUDr. Josefem Šlajsem hrát s panem Burianem tenis. Já bych dnes moc potřebovala setkat se s nějakým pamětníkem, který by mě potvrdil, že pan Burian kdysi skutečně hrával s JUDr. Šlajsem (bratr mého dědečka) tenis. Je to pro mě vzácná památka, kterou bych zase dál věnovala někomu ze synovců či neteří mojí rodiny. Mnohokrát děkuji za informaci, a přeji Krásný den. Jste ´/žasný, chytrý, vtipný, milý!!! Jarmila Markupová roz. Šlajsová
  • ANGLIKANISMUS

    Dobrý den pane redaktore,
    v jednom z Vašich posledních pořadů o češtině vystoupila jistá "tisková mluvčí" a snažila se nám Čechům "nalít do hlavy", že cit.: "toto je ANGLIKANISMUS" konec citace.
    Dáma se asi trapně spletla, protože chtěla zřejmě vyjádřit tvar slova, který byl přejat z angličtiny - tj. ANGLICISMUS a nikoliv, že jde o cit. výkladový slovník "ANGLIKANISMUS - učení anglikánské církve".
    Věřím, že byste tento námět mohl použít bez toho, že byste tu rádoby vzdělanou "mluvčí" veřejně kompromitoval.
    Venda HRDLIČKA
  • Jirka Prager - 60 !

    Mily pane Cibulko,
    Diky memu bratrovi, zijicimu na Slovensku, jsem obdrzela Vas kalendar pro televizni pametniky 2011. Mnoho hercu nebo programu je pro mne neznamych (odesla jsem do Australia v r. 1969) - ale mnozi jsou stale blizci a informace mne vraci do dob davnych se vzpominkami na leta mlada...gratuluji!
    Dnes jsem otocila list na Tyden 1 a s velkym prekvapenim jsem zjistila ze Jirkovi Pragerovi bude a nedeli 60!
    Sesli jsme se na krasnych letnich prazdninach v chatach na Rabakove v roce 1959...bylo mi 14 a jemu 6... pravdepodobne si na mne nepamatuje, ja mam v pameti jasne jeho maminku a brachu Jaroslava. Jsem si jista ze Jirka velice uspesne vystoupil v predsaveni na voleybalovem placku u lesa na ukonceni rabakovskych prazdnin - ale co by profesionalniho dabingoveho herce si ho pamatuji v "Knoflikove Valce" kde pronesl nezapomenutelnou vetu:" Kdybych to byl vedel, tak bych tam byl nesel"
    Moc bych byla rada kdyby jste mi umoznil internetove setkani s nim (anebo jeho bratrem).
    S pranim vseho nejlepsiho
    Ludmila Doneman, Brisbane, Australia
  • prosba

    Milý pane Cibulko,
    dozvěděla jsem se, bohužel pozdě, že tento týden bude Tobogan o panu Brodském. Jelikož jsem byla jeho dobrá známá a měla jeho Huga před i po jeho smrti v opatrování, ráda bych se tohoto požadu zúčastnila. Nerada Vás obtěžuji, ale ráda bych na tento pořad přišla. Vzhledem k tomu, že jsou vstupenky vyprodány, prosím o Vaši pomoc. Se srdečným pozdravem D. Švingerová
  • Email

    Dobrý den, pane Cibulko, bylo by možné získat Váš email?Rád bych Vám zaslal několik podnětů k další činnosti. S pozdravem OB
  • kiris

    Re: Re: ODKAZ VAM VŠEM _

    z dabingu Miroslav Moravec,Marcel Vašinka a další taky !!!
  • Re: ODKAZ VAM VŠEM _

    jo,Jagič taky?
  • Re: Re: Re: Prezentace knihy

    Vážená paní Kaválková!

    Prosím Vás, je-li to možné , o poskytnutí e-mailové adresy Leoše Cibulky, ktedrýý byl v době STUDIA GYMANÁZIA Sokolov, žákem tanečních kurzů v moji tananeční škole v Sokolově. Rád bych s ním projednal určitou spolupráci v rámci akce, kterou chceme organizovat. Děkuji Vám za cventuální spolupráci. Josef Kábrt Sokolov - tel. 728 051 386. E-mail" kabrt.ts.sokolov@seznam.cz
  • nika1979

    ODKAZ VAM VŠEM _

    ODKAZ VAM VŠEM ŽE ALEŠ CIBULKA JE GAY: JETO PRAVDA: ZASTANKINĚ:GAYU HOMOSEXUALU HETERESEXUALU TRAVEStitu. lesbiček§§§§§§§ Aleš cibulka je ženatej.registrovanem manželstvi s hercem a daberem Michalem Jagelkou *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14*
  • Nataša Golová

    Dobrý den pane Cibulko,pokud byste měl zájem, mám pár originálních fotek s "Naškou" z první svatby jejího bratra Ivana s mojí matkou.
    S pozdravem,
    Jiří Trnka.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit