Přejít na výpis diskuzí

Aleš Cibulka

OSOBNOST 23.7.2007 
118 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Dopis

    Vážený Aleši,snad Vás mohu takto oslovit,mohla bych být Vaše maminka a věřte,že bych na Vás byla pyšná.Chci Vám jen vyjádřit díky za Vaši práci a obdiv za Vaše inteligentní, noblesní a kultivované vystupování.Tak moc slyšíme kolem sebe hrubé výrazy,děsně formulované věty - bohužel i v televizi.Díky Vám a p. Ebenovi je čeština z Všich úst jako mastička na bolavé místo.Přeji Vám milý Aleši hodně a hodně zdraví,štěstí,radosti,nápadů.
    Mimochodem, jste moc hezký chlapec. Ať se Vám daří Jiřina Hošková z Ústí n.L.
    • Re: Dopis

      rofl
  • Prezentace knihy

    Pane Cibulko,
    nedávno jsem se zúčastnil v Paláci knih na Václavském náměstí prezentace knihy O češtině 2. Bylo to zajímavé, přesto jsem měl dojem, že si někteří účinkující dělají z diváků srandu. Jak je možné, že takoví mistři jazyka (jak to tam bylo řečeno) jako pánové Suchý a Přeučil mluví při prezentaci právě této knihy tak nespisovně. Přídavná jména pana Suchého jsou tragická, pořád koncovka -ej místo -ý. Pan Přeučil zase řekl, že bysme se měli učit od pana Lukavského. Při prezentaci této knihy říkat bysme, abysme, kdybysme je tragédie. Pan Křesťan zřejmě neví, že jeho kolega se nejmenuje Suchej, ale jmenuje se Suchý. Vám a paní Andrlové také "uteklo" jedno přídavné jméno. Vím, že jsem šťoura, ale při prezentaci této knihy měli všichni mluvit spisovně. Příště byste se s nimi měl včas domluvit. Češtině zdar!
    • Re: Prezentace knihy

      Vážený pane, mluvíte mi z duše, dnes jsem poslal panu Cibulkovi příspěvek. Velice mne bolí, slyším-li v TV už pouze bysme abysme,... on se bude soustředit na MS v Liberci. Skutečně čistý jazyk český už nepoužívá ani pan Suchý a bohužel už ani pan Přeučil. Ti samozřejmě dobře vyslovují, ale česky nemluví, nevím proč. To umí pan Cibulka, pan Eben, pan Železný starší, uměl to pan Pecháček,možná ještě někdo, ale momentálně mě nikdo nenapadá. S pozdravem Vladimír Stezka.
    • Re: Prezentace knihy

      Dobrý večer pane Cibulko, Každý pátek jsem se na vás těšila ve vysíláni na ČRo2 i na vaše hosty.A už tehdy jsem si přála vás také vidět na obrazovce. Sleduji všechny vaše pořady. Sedí vám a jen tak dál. Je mi 60 let,pravopis už není co bývalo a navíc mám Slovenské školy. Babrc Kavalkova. *13* *4* *4*
      • Re: Re: Prezentace knihy

        Ještě dodatek,nemám vaši knihu ani jednu ( pro důchodce jsou knihy velmi drahé ) ale shodou okolností jsem dnes dostala velkou obálku a v ní byl kalendář na rok 2009. Je nádherně ilustrován, s mnoha herci a herečkami, o kterých píšete knihy, a děláte rozhovory. Jsou v něm krátké ale výstižné komentáře. Oznamují vaším faninkám, že kalendář je velmi pěkný.Jen ještě nevím kdo mi jej poslal a zaplatil. Poštovné taky nebylo levné. Kalendář vydal Aleš Cibulka.Babrc Kavalkova *13* *15*
        • Re: Re: Re: Prezentace knihy

          Vážená paní Kaválková!

          Prosím Vás, je-li to možné , o poskytnutí e-mailové adresy Leoše Cibulky, ktedrýý byl v době STUDIA GYMANÁZIA Sokolov, žákem tanečních kurzů v moji tananeční škole v Sokolově. Rád bych s ním projednal určitou spolupráci v rámci akce, kterou chceme organizovat. Děkuji Vám za cventuální spolupráci. Josef Kábrt Sokolov - tel. 728 051 386. E-mail" kabrt.ts.sokolov@seznam.cz
  • Pozdrav

    Dobrý den, Aleši,posílám Ti velký pozdrav ze Sadské ,kde jsi byl moderovat miss náší školy.Myslím, že Ti to šlo výborně,a že si z Tebe a ze tvé vtipnosti skvělého moderování berou šichni ostatní příklad.Doufám, že jsi v Sadské nebyl poprvé a naposledy,takže se na nás ještě přijedeš podívat.

    Ahoj Verča (tvoje nová fanynka)
    • Re: Pozdrav

      Pan Cibulka pojede znovu do Sadské, až zde budou zrušena čestná občanství vrahům Mašínům.
  • Aleši, spolu s Karlem Šípem a Janem Krausem jste nejlepší. Děkuju Vám.
  • Dík

    Dobrý den,Aleši,právě jsem "dosledovala"
    pořad ČT1 Experiment a chci Vám poděkovat-
    -a Vaším prostřednictvím prosím i všem
    ostatním "účinkujícím"-za skvělý nápad a
    realizaci.Bylo to varovné a přitom nikoli
    depresivní.
    Sama žiji nedaleko RÚ Kladruby, a mám tedy
    možnost kdykoli si "srovnat" priority,
    jakmile mám pocit,že můj život je těžký... Zdravím!
  • Proč jen fanynky?

    Aleš je pozoruhodná osobnost naší scény a jistě do budoucna ještě bude pro českou kulturu něco znamenat. Nelze se přece na něj dívat jen očima obdivovatelek, je třeba ocenit i jeho kulivovaný projev a vše to, co jeho osobnost vyzařuje. Je dobře, že dostal šanci a nedopusťme, aby se někam ztratil, třeba z komerčních důvodů.
  • POKR 29.5.

    Teda pane Cibulko,ta vaše dnešní poznámka o levném nedělním mytí oken šikovnou ukrajinkou mě pěkně nadzvedla. Jestli to bylo levně ,tak to byla práce načerno bez zákonem určeného zdanění.Pět roků pracuji v úklidové firmě,snažím se odvádět dobrou práci,mám na starosti osum domácností v průměru dvě denně.Zákonem schválnosti jsou od sebe vždy vzdáleny přes celé město,takže své pracovní přestávky trávím obvykle v tramvaji a když musím během čtyř hodin vyžehlit koš prádla a uklidit dům nebo byt jsem unavená .Já si potřebuji taky někdy odpočinout,třeba v neděli!!!
  • Vážený pane Cibulko, po mých předcích jsem zdědil moji velkou zálibu, tj. historie (i současnost) českých filmů. Jsem od dětství velký fanda českých filmů. Ale dostávám se do let, že si říkám co s některými cennými věcmi po mém odchodu ze světa. Jednou z takových věcí je veliký soubor fotosek z českých filmů od doby ještě i němého filmu konce dvacátých let až po léta čtyřicátá. Každý film je opatřen podrobným hereckým obsazením, popř. i štábem konkrétního filmu.

    Je to moje veliká záliba a radost mít takovou věc. Ale co v mých letech s tím? Syn o tyto věci zájem nemá, já se s tím budu nerad loučit, a tak uvažuji o případném využití této sbírky. Prodat? Darovat? Darovat Národnímu filmovému archiv? Pak mě napadlo, že se zajímáte rovněž o filmovou historii českého filmu. Možná, že některé věci by bylo možno využít.

    A tak jen přijměte tuto moji úvahu. Kdyby Vás něco napadlo, prosím, ozvěte se.

    S pozdravem dr. Petr Hlavsa
  • Pozdravy :-)

    Jsem moc ráda, že přibyli další fanoušci a ti, co Aleše mají rádi a drží mu palce.
    Je to potěšující *3*
    Budu se snažit přidávat nějaké nové info, ale nemám moc času, takže to nebude pravidelně.monita *3*
  • ahoj Aleši

    ahoj Aleši,promin mi prosím toto až důvěrné oslovení.Ale již delší dobu jsi vlastně dalším členem naši domácnosti,a to díky pořadům které uvádíš.
    POKR,ruzné pořady typu TYTY až po dnešní pořady Experiment a Když člověk.....
    Tvoje kultivovaná čeština a přijemný vzhled Tě, Aleši řadí mezi mé oblíbence.
    Aleši buď stále svůj i se všemi chybami i svými klady *14* . aleši zároveň dovol abych Ti do roku 2009 popřál jen to nej
    a hodně dobrých nápadů. A samozřejmě lásku. Milda

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit