Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Bavorská

OSOBNOST 31.12.2006 
61 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Sissi a my blog

    Vřele doporučuji můj blog www.kaiserin-sissi.vzpomina.cz.mimo jiné tam najdete i odkazy na další skvělé stránky o Sissi. *14*
  • Re: Re: Nova kniha

    Ještě tam z ní udělali lesbu...to by se měl spíš stydět. *13*
  • Re: Re: CHYBY

    taky mě to překvapuje..
  • Re: Elisabeth

    ahoj ja sem mirka a mam knížku o alžbětě vím i to že jí zavraždily pilníkem chodim teprve do4 *4* *15* *16* *4*
  • Re: Re: Re: ???

    to bylo na Denisu. S tou Itálií asi nemám pravdu. Omlouvám se. *9* *15*
  • Re: Re: ???

    Krávo! Sisi z toho byla hodně špatná. Tchýně Sofie jí to stále vyčítala, protože si nepřála aby dcery, Sofie a Gisela, jely s rodiči na cestu (myslím, že do Itálie).
  • Re: Re: Re: Re: CHYBY

    byl to břišní tyfus
  • Re: CHYBY

    jak muze sectely clovek psat tak mizerne cesky *8*
  • Re: Elisabeth

    *1* *1* *1* *3* *3* *5* *5* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *16* *13* *9* *9*bt bhs kx djs xjw zx dhc j hc n hxy xjdrf haoj
  • Re: Elisabeth

    *1* *1* *1* *3* *3* *5* *5* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *16* *13* *9* *9* haoj
  • Re: Re: Re: CHYBY

    úplavice
  • Re: Re: CHYBY

    kdebych na to asi tak přišla. čteš knihy o Elisabeth
  • Re: CHYBY

    ...ale notak, kdepak jsi na tu blbost přišla?
  • Re: Re: Nova kniha

    .... to je pravda, tu dámu skutečně nelze najít ani v její rodině, ani v jiných pramenech týkajících se osob kolem Sisi. Možná se autor snažil jen najít za každou cenu nějaké vysvětlení, pro poněkud nestandardní manželský život Alžběty a France Josefa. Dostala se mi do rukou kniha Gabriele Braschl-Pichler o bratrovi France - Maxmiliánovi. Jsou v ní úryvky korespondence mezi Sisi a její tchýní, které v podstatě popírají deklarovaný vztah mezi těmito dvěma dámami. Knihy, které čerpají z dobových pramenů a dostupných důkazů sice občas vzbudí úžas, ale rozhodně jsou cennější než celá sága paní von Ingenheim nebo zmíněný Román o Sisi, který je podle mého jen čtivým blábolem.
  • Re: CHYBY

    Sophie, zemřela na tyfus v Maďarsku v roce 1857. *3*
  • Elisabeth

    Ahoj. rada bych poznala nové obdivovatele Alžběty.) tak se mi prosím ozvěte *14*
  • CHYBY

    Kdyby něco Sisi první dítě byla dívka a to Sofie která zemřela na černí kašel při cestách zpátky do Vídně *13* prosím abyste to opravily tak to není správně ?!
  • VÝROČÍ ÚMRTÍ

    Právě dnes 10.9.2008 je tomu přesně 110 let kdy naposled vydechnula císařovna Alžběta... Zajímavé výročí a v televizi a tisku kde nic tu nic... Ale to náš národ zřejmě nezajímá. Pár těch, kteří vědí, si snad vzpomenou.
  • Re: Re: Re: ???

    oprava...1857 samozřejmě...
  • Re: Re: Nova kniha

    Ano, výše sem psala, že kniha je přece zčásti smyšlená a tak je třeba ji také brát. Není to životopisná kniha, jde o román. Pokud máš zájem spíše o faktické informace z jejího života, je lepší nějaká životopisná kniha např. od Brigitte Hamann, Gabriely Praschl-Bichler...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit