Přejít na výpis diskuzí

David Gahan

OSOBNOST 31.12.2006 
80 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Krásná a dojemná, už srdečná písen "Freelove" o lásce bez podmínek, o bezvýhradné lásce, o svobodné lásce, o křestanské lásce, kde přijímáme druhé už bez svých podmínek a už bez svých výhrad!.. Je z alba "Exciter", které je vubec jedním z nejlepších alb Depeche Mode. Mé motto.: Kdo miluje, ten odpouští, kdo nemiluje, neodpouští. Krásná písen.

  • MartinDyntar

    Prošel si peklem svou závislostí na tvrdých drogách, které mělo bít bez návratu i svou zkušeností s klinickou smrtí, pro mě to není jen obyčejný temný romantik, ale i dobrý člověk s dobrým srdcem, je něčím více. DM nemají špatné texty písní, zvláště na jejich temně smutném ne příliš posluchačsky uplně ,,textově" obvyklém a pro každého posluchačsky stravitelném albu "Exciter", díky němuž jsem změnil uplně názor na Depeche Mode. Kvalitní elektronika nastinující nám temné a složité zákoutí naší duše. Gahan je pro mě v hloubce svého dobrého srdce především křestan, a výrazně textově i zvukově na exciter překonal i uspěšná alba irských U2, ke kterým se ted po delší době rád vracím, k jejich pro mě k nejoblíbenějšímu "All That You Cant Leave Behind", pro mě vyjímečně kvalitní pop-rock, mnohem více zvukově, hudebně i textově pro mě k jejich poslechu příjemnější než jejich nejtriumfálnější "How To Dismantle An Atomic Bomb". Rozhodně uznávám Dave Gahana jako člověka mnohem více než nějaký ubohý dnes oblíbený americký trend násilnické a kriminálnické naší mladé (generace) sub kultury gangsta rappu a hip-hopu, hodnotově o ničem, nesmyslně namachrovaně dnes uboze žvanit a pomlouvat druhé lidi dokáže uplně každý druhý, ale něco hodnotově druhým lidem předat a sdělit dokáže dnes bohužel už ve světě hudebního mainstreamu šoubyznysu už málokdo. Svým zpusobem miluji U2 a Depeche Mode a nepotřebuji k tomu nutně znát celou jejich hudební tvorbu, proč také?. Chápu hudbu svým srdcem a rozumím textum povahově. Americký Gangsta rapp je dnes svým násilnickým fanatismem pomalu extremistická hudba a tam by měla být hudebně řazena uplně podobně a bez rozdílu už stejně jako neonacistické skupiny, jejichž hudební projevy a koncerty jsou pod policejním a mediálním dohledem, ale gangsta rapp jakoby už vubec. Proč vlastně? Už je to dnes těžce finančně americky výdělečný více americký hudební prumysl, který do naší Evropy vubec nepatří, asi s hollywoodským životním happy-endem. Ty američani vubec nejsou normální lidé. Takže kdo chce skutečně slišet o čem hudebně a textově skutečně je pravý gangsta rapp at si zkusí život v USA a ještě líp at si tam za svou hollywoodsky vysněnou ubohou vysokou americkou kriminalitou přestěhuje a pak muže teprve ,,textově" mluvit. Nenávidím tu dnešní Ameriku z více duvodu ve 4 slovech proč, protože prumysl, kapitál, konzum a zábava nade vše ostatní a hodnotově už skutečně nic jiného, hodnotově nanejvýše pak legální zbrojní pas pro každého druhého z nás kdo se v této zemi necítí už žít bezpečně, kde pravicová politika selhává a americká média ,,o každodenní realitě" každodenně klamou a lžou, to nás čeká brzo taky. A kdo nezná od DM textově jejich nejlepší písen "Freelove" neví už o Depeche Mode posluchačsky vubec nic, a muže znát od nich uplně vše cokoliv jiného, ale stejně je to pak málo. MARTIN DYNTAR

  • MartinDyntar

    Dobrý člověk pro kterého peníze v životě zdaleka neznamenají vše!!! Svými vážnými a lyricky hlubokými texty písní na albu "Exciter" (2001) uspěli téhdy Depeche Mode i u rockových posluchaču!!! Labutí písní Depeche Mode z tohoto alba se stala "Freelove".

  • MartinDyntar

    Pro mě osobně dobrý člověk s dobrým srdcem, na kterého se nesmí posluchačsky zapomínat - zejména na fenomenální uspěch temného, přesto nejlepšího alba Depeche Mode pod názvem "Exciter" (2001) melodičtější a nápaditější propracovanější aranžmá zvuku Depeche Mode - příznačná je labutí písen Depeche Mode "Freelove" o touze po nepodmíněné a bezpodmínečné partnerské lásce - ano i té křestanské. Pro mě je Dave Gahan dobrý křestan, který si prošel velkým osobním trápením a utrpením zhudebněné nejen posluchačum Depeche Mode, ale i rockerum právě na albu "Exciter", protože tématika většiny písní je hodně dobrá, duležitá a přínosná mimo rámec taneční hudební scény, kdo slišel a zná dobře text lyricky hluboké a překrásné, nanejvýše dojemné písně "Freelove" ví o čem otevřeně mluvím. Neznám rockera který by za to Depeche Mode odsoudil k ,,zániku" jako taneční ,,konzum" - ano samply a syntáky nejsou u alba "Exciter" evidentně na prvním místě, zde rozhoduje lyricky hluboký a temný text písní osvětlující temné zákoutí naší duše, to je v popředí, proto klade vysoké či resp. mnohem vyšší nároky na posluchače ve srovnání s předešlími a vubec s jinými alby Depeche Mode. Dokladem toho je právě kvalitní a přínosná písen "Freelove", "Shine" či "Breathe". Album "Exciter" osobně srdečně miluji, a i to je slabé slovo, doslova ho zbožnuji, a to nejsem vubec hudebním nadšencem a příznivcem Depeche Mode. Tím spíše že neznám a vubec nesleduji celou (jejich) hudební tvorbu Depeche Mode, ale právě album "Exciter" (2001) mě od Depeche Mode hodně osobně oslovilo. Je znamenité a vyjímečné stejně jako celá osobnost Dave Gahana. Je to dobrý člověk s dobrým srdcem!

  • MartinDyntar

    Dobrý člověk s dobrým srdcem, a schopný muzikant s kvalitním albem "Exciter" (2001), na němž Depešáci kdysi dosáhli svého hudebního vrcholu - přesně to album "Exciter" jemuž jsem tu zasvětil a věnoval tolik svých předešlích komentářu. K tomu není už co více pro mě dodat.

  • MartinDyntar

    Závislost na tvrdých drogách, prožitek klinické smrti (komatu), touha po vysvobození z nepředstavitelné fyzické bolesti, které s sebou abstinenční příznaky při odvykáni tvrdých drog nesou i touha po svém vysvobození z duševní trýzně a bolesti s touhou po odpouštění, s touhou po už nepodmíněné lásce, po bezvýhradné lásce, po lásce už bez podmínek v (textu) nejlepší písni "Freelove" alba depešáku pod názvem "Exciter" (2001) je skvostem právě tohoto alba. To vše nabývá až duševního (už křestanského) přesahu sebe sama v písních "When The Body Speaks" je o touze po sdílení vzájemné fyzické intimity, je touhou po sexu. Písen "Breathe" je prozměnu o nebezpečné a spalující vášni - je o své osobní žárlivosti. Písen "Comatose" je o prožitku klinické smrti a písen "Dream On" je o potřebě snít a žít své sny v bdělém stavu a písen "Shine" o tom když se za obzorem ve tmě ztrácí naděje a světlo, což je vlastně totéž. Temné a melancholické, takové je už album "Exciter" (2001), které je a zustane už nejlepším albem Depešáku! Musí bít a musí zustat! Už právě navždy.

  • MartinDyntar

    písen "Freelove". Dobrý a kvalitní text na depešáky. Album "Exciter", z něhož písen pochází. Temná melancholie. Nic tak melancholického Depešáci nikdy nenahráli, domnívám se, to jejich hudební tvorbu nesleduji a nemám je příliš v oblibě, ale Dave Gahan mě je osobně sympatický svým sklonem ke křestanské víře, jejíž tématika se vedle blížící se (jeho) smrti prochází celím albem "Exciter". Písen "When the body Speaks" možná i o sexu, písen "Breathe" o žárlivosti a právě písen "Freelove" o lásce bez kladení si podmínek. O bezvýhradné lásce. O křestanské lásce. A písen "Dream On" o potřebě snít a prožít (naplno) své sny. Dave Gahan je skvělí sympaták.

  • MartinDyntar

    Dobrý zpěvák. Mám ho rád pro hodně vyjímečné album Depeche Mode "Exciter". Nejdříve křestan Elvis Presley, pak další křestan Bono Vox z U2 a do třetice všeho dobrého další křestan Dave Gahan z Depeche Mode. A to nejsem romantik nebo velkým příznivcem Depeche Mode, ale křestanská víra-zbožnost má upřímně velký vliv na kvalitu a popularitu největších hudebních umělcu své doby.

  • MartinDyntar

    Nejsem sice vubec příznivec Depeche Mode, nejsem romantik, přesto vysoce kladně osobně hodnotím album "Exciter" Depeche Mode, protože to co si Dave Gahan v tom období hluboce vytrpěl (připomínám prožil si závyslost na tvrdých drogách, klinická smrt-koma, otázky hluboce křestanské víry jsou na albu "Exciter" pro mě zodpovězené kupř. v uvodní písni tohoto alba "Dream On", až po skvostnou baladu "Freelove" a k slzám dojemnou "When the Body Speaks" či znepokojivou "Breathe") se vykrystalizovalo v námět písní právě alba "Exciter" zejména právě v těchto již zmíněných písní. Album "Exciter" osvětluje nejtemnější zákoutí lidské duše, já řikám že je temné, ale skvělé. Nejlepší album Depeche Mode. Jedna z nejlepších písní Depeche Mode "Freelove" o nepodmíněné lásce, o lásce bez podmínek nebo písen "Breathe" o žárlivosti dříve nebo později musí zlomit každého rockera k tomu aby si celé album pečlivě poslechnul od začátku do samotného konce. Protože vynikající album "Exciter" nemá žádné slabé místo.

  • MartinDyntar
    Dave Gahan si prošel závislosti na drogách, prodělal klinickou smrt (*koma) a zabýval se tématikou Bible a křesťanské víry a zbožnosti. Vzniklo tak výjimečné a jinak mimořádné album Depeche Mode pod názvem "Exciter", z něhož pochází překrásna, upřímna a pravdiva balada "Freelove". Odkaz na český překlad písně na webu karaoketexty.cz

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit