Přejít na výpis diskuzí

David Gahan

OSOBNOST 31.12.2006 
75 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

Závislost na tvrdých drogách, prožitek klinické smrti (komatu), touha po vysvobození z nepředstavitelné fyzické bolesti, které s sebou abstinenční příznaky při odvykáni tvrdých drog nesou i touha po svém vysvobození z duševní trýzně a bolesti s touhou po odpouštění, s touhou po už nepodmíněné lásce, po bezvýhradné lásce, po lásce už bez podmínek v (textu) nejlepší písni "Freelove" alba depešáku pod názvem "Exciter" (2001) je skvostem právě tohoto alba. To vše nabývá až duševního (už křestanského) přesahu sebe sama v písních "When The Body Speaks" je o touze po sdílení vzájemné fyzické intimity, je touhou po sexu. Písen "Breathe" je prozměnu o nebezpečné a spalující vášni - je o své osobní žárlivosti. Písen "Comatose" je o prožitku klinické smrti a písen "Dream On" je o potřebě snít a žít své sny v bdělém stavu a písen "Shine" o tom když se za obzorem ve tmě ztrácí naděje a světlo, což je vlastně totéž. Temné a melancholické, takové je už album "Exciter" (2001), které je a zustane už nejlepším albem Depešáku! Musí bít a musí zustat! Už právě navždy.

• MartinDyntar

písen "Freelove". Dobrý a kvalitní text na depešáky. Album "Exciter", z něhož písen pochází. Temná melancholie. Nic tak melancholického Depešáci nikdy nenahráli, domnívám se, to jejich hudební tvorbu nesleduji a nemám je příliš v oblibě, ale Dave Gahan mě je osobně sympatický svým sklonem ke křestanské víře, jejíž tématika se vedle blížící se (jeho) smrti prochází celím albem "Exciter". Písen "When the body Speaks" možná i o sexu, písen "Breathe" o žárlivosti a právě písen "Freelove" o lásce bez kladení si podmínek. O bezvýhradné lásce. O křestanské lásce. A písen "Dream On" o potřebě snít a prožít (naplno) své sny. Dave Gahan je skvělí sympaták.

• MartinDyntar

Dobrý zpěvák. Mám ho rád pro hodně vyjímečné album Depeche Mode "Exciter". Nejdříve křestan Elvis Presley, pak další křestan Bono Vox z U2 a do třetice všeho dobrého další křestan Dave Gahan z Depeche Mode. A to nejsem romantik nebo velkým příznivcem Depeche Mode, ale křestanská víra-zbožnost má upřímně velký vliv na kvalitu a popularitu největších hudebních umělcu své doby.

• MartinDyntar

Nejsem sice vubec příznivec Depeche Mode, nejsem romantik, přesto vysoce kladně osobně hodnotím album "Exciter" Depeche Mode, protože to co si Dave Gahan v tom období hluboce vytrpěl (připomínám prožil si závyslost na tvrdých drogách, klinická smrt-koma, otázky hluboce křestanské víry jsou na albu "Exciter" pro mě zodpovězené kupř. v uvodní písni tohoto alba "Dream On", až po skvostnou baladu "Freelove" a k slzám dojemnou "When the Body Speaks" či znepokojivou "Breathe") se vykrystalizovalo v námět písní právě alba "Exciter" zejména právě v těchto již zmíněných písní. Album "Exciter" osvětluje nejtemnější zákoutí lidské duše, já řikám že je temné, ale skvělé. Nejlepší album Depeche Mode. Jedna z nejlepších písní Depeche Mode "Freelove" o nepodmíněné lásce, o lásce bez podmínek nebo písen "Breathe" o žárlivosti dříve nebo později musí zlomit každého rockera k tomu aby si celé album pečlivě poslechnul od začátku do samotného konce. Protože vynikající album "Exciter" nemá žádné slabé místo.

• MartinDyntar
    Dave Gahan si prošel závislosti na drogách, prodělal klinickou smrt (*koma) a zabýval se tématikou Bible a křesťanské víry a zbožnosti. Vzniklo tak výjimečné a jinak mimořádné album Depeche Mode pod názvem "Exciter", z něhož pochází překrásna, upřímna a pravdiva balada "Freelove". Odkaz na český překlad písně na webu karaoketexty.cz
  • MartinDyntar
    Nejlepší píseň z alba Exciter je Freelove má krásný a hluboce pravdivý text písně. Těžka drogova závislost, koma a přemýšlení a hloubani o křesťanské vire...i více co jsem nepatří.
  • Už se nemůžu dočkat koncertu...určitě to bude pecka <3
  • Dave je bezesporu úžasný celou svou bytostí. Zraje jako víno, čím je starší, tím je dokonalejší ve všech směrech. Cítím k němu veliký obdiv a mám ho moc ráda. Na DM jsem díky svému staršímu bratrovi vyrostla, jako spousta dalších. Přesto jejich hudba není pro každého, pro dost lidí je to taková podivná neuchopitelná psychadelická hudba, my ostatní v ní cítíme tu hloubku, která splývá s myslí, srdcem, tělem, tepem, duší...
  • Já je taky Miluju a Dejv je překrásnej chlap!!!!!!
  • PaulaDMLoverka
    Toto jsou všechno úžasné komentáře, ale Davea nelze popsat komentáři, není liž pravda. Je to nejlepší a nejhezčí muž v dějinách lidstva, miluju ho stejně jako celou kapelu DM je prostě nejbestovnější na světě. *14* *14* *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit