Přejít na výpis diskuzí

David Gahan

OSOBNOST 31.12.2006 
80 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Krásná a dojemná, už srdečná písen "Freelove" o lásce bez podmínek, o bezvýhradné lásce, o svobodné lásce, o křestanské lásce, kde přijímáme druhé už bez svých podmínek a už bez svých výhrad!.. Je z alba "Exciter", které je vubec jedním z nejlepších alb Depeche Mode. Mé motto.: Kdo miluje, ten odpouští, kdo nemiluje, neodpouští. Krásná písen.

  • MartinDyntar

    Prošel si peklem svou závislostí na tvrdých drogách, které mělo bít bez návratu i svou zkušeností s klinickou smrtí, pro mě to není jen obyčejný temný romantik, ale i dobrý člověk s dobrým srdcem, je něčím více. DM nemají špatné texty písní, zvláště na jejich temně smutném ne příliš posluchačsky uplně ,,textově" obvyklém a pro každého posluchačsky stravitelném albu "Exciter", díky němuž jsem změnil uplně názor na Depeche Mode. Kvalitní elektronika nastinující nám temné a složité zákoutí naší duše. Gahan je pro mě v hloubce svého dobrého srdce především křestan, a výrazně textově i zvukově na exciter překonal i uspěšná alba irských U2, ke kterým se ted po delší době rád vracím, k jejich pro mě k nejoblíbenějšímu "All That You Cant Leave Behind", pro mě vyjímečně kvalitní pop-rock, mnohem více zvukově, hudebně i textově pro mě k jejich poslechu příjemnější než jejich nejtriumfálnější "How To Dismantle An Atomic Bomb". Rozhodně uznávám Dave Gahana jako člověka mnohem více než nějaký ubohý dnes oblíbený americký trend násilnické a kriminálnické naší mladé (generace) sub kultury gangsta rappu a hip-hopu, hodnotově o ničem, nesmyslně namachrovaně dnes uboze žvanit a pomlouvat druhé lidi dokáže uplně každý druhý, ale něco hodnotově druhým lidem předat a sdělit dokáže dnes bohužel už ve světě hudebního mainstreamu šoubyznysu už málokdo. Svým zpusobem miluji U2 a Depeche Mode a nepotřebuji k tomu nutně znát celou jejich hudební tvorbu, proč také?. Chápu hudbu svým srdcem a rozumím textum povahově. Americký Gangsta rapp je dnes svým násilnickým fanatismem pomalu extremistická hudba a tam by měla být hudebně řazena uplně podobně a bez rozdílu už stejně jako neonacistické skupiny, jejichž hudební projevy a koncerty jsou pod policejním a mediálním dohledem, ale gangsta rapp jakoby už vubec. Proč vlastně? Už je to dnes těžce finančně americky výdělečný více americký hudební prumysl, který do naší Evropy vubec nepatří, asi s hollywoodským životním happy-endem. Ty američani vubec nejsou normální lidé. Takže kdo chce skutečně slišet o čem hudebně a textově skutečně je pravý gangsta rapp at si zkusí život v USA a ještě líp at si tam za svou hollywoodsky vysněnou ubohou vysokou americkou kriminalitou přestěhuje a pak muže teprve ,,textově" mluvit. Nenávidím tu dnešní Ameriku z více duvodu ve 4 slovech proč, protože prumysl, kapitál, konzum a zábava nade vše ostatní a hodnotově už skutečně nic jiného, hodnotově nanejvýše pak legální zbrojní pas pro každého druhého z nás kdo se v této zemi necítí už žít bezpečně, kde pravicová politika selhává a americká média ,,o každodenní realitě" každodenně klamou a lžou, to nás čeká brzo taky. A kdo nezná od DM textově jejich nejlepší písen "Freelove" neví už o Depeche Mode posluchačsky vubec nic, a muže znát od nich uplně vše cokoliv jiného, ale stejně je to pak málo. MARTIN DYNTAR

  • MartinDyntar

    Dobrý člověk pro kterého peníze v životě zdaleka neznamenají vše!!! Svými vážnými a lyricky hlubokými texty písní na albu "Exciter" (2001) uspěli téhdy Depeche Mode i u rockových posluchaču!!! Labutí písní Depeche Mode z tohoto alba se stala "Freelove".

  • MartinDyntar

    Pro mě osobně dobrý člověk s dobrým srdcem, na kterého se nesmí posluchačsky zapomínat - zejména na fenomenální uspěch temného, přesto nejlepšího alba Depeche Mode pod názvem "Exciter" (2001) melodičtější a nápaditější propracovanější aranžmá zvuku Depeche Mode - příznačná je labutí písen Depeche Mode "Freelove" o touze po nepodmíněné a bezpodmínečné partnerské lásce - ano i té křestanské. Pro mě je Dave Gahan dobrý křestan, který si prošel velkým osobním trápením a utrpením zhudebněné nejen posluchačum Depeche Mode, ale i rockerum právě na albu "Exciter", protože tématika většiny písní je hodně dobrá, duležitá a přínosná mimo rámec taneční hudební scény, kdo slišel a zná dobře text lyricky hluboké a překrásné, nanejvýše dojemné písně "Freelove" ví o čem otevřeně mluvím. Neznám rockera který by za to Depeche Mode odsoudil k ,,zániku" jako taneční ,,konzum" - ano samply a syntáky nejsou u alba "Exciter" evidentně na prvním místě, zde rozhoduje lyricky hluboký a temný text písní osvětlující temné zákoutí naší duše, to je v popředí, proto klade vysoké či resp. mnohem vyšší nároky na posluchače ve srovnání s předešlími a vubec s jinými alby Depeche Mode. Dokladem toho je právě kvalitní a přínosná písen "Freelove", "Shine" či "Breathe". Album "Exciter" osobně srdečně miluji, a i to je slabé slovo, doslova ho zbožnuji, a to nejsem vubec hudebním nadšencem a příznivcem Depeche Mode. Tím spíše že neznám a vubec nesleduji celou (jejich) hudební tvorbu Depeche Mode, ale právě album "Exciter" (2001) mě od Depeche Mode hodně osobně oslovilo. Je znamenité a vyjímečné stejně jako celá osobnost Dave Gahana. Je to dobrý člověk s dobrým srdcem!

  • MartinDyntar

    Dobrý člověk s dobrým srdcem, a schopný muzikant s kvalitním albem "Exciter" (2001), na němž Depešáci kdysi dosáhli svého hudebního vrcholu - přesně to album "Exciter" jemuž jsem tu zasvětil a věnoval tolik svých předešlích komentářu. K tomu není už co více pro mě dodat.

  • MartinDyntar

    Závislost na tvrdých drogách, prožitek klinické smrti (komatu), touha po vysvobození z nepředstavitelné fyzické bolesti, které s sebou abstinenční příznaky při odvykáni tvrdých drog nesou i touha po svém vysvobození z duševní trýzně a bolesti s touhou po odpouštění, s touhou po už nepodmíněné lásce, po bezvýhradné lásce, po lásce už bez podmínek v (textu) nejlepší písni "Freelove" alba depešáku pod názvem "Exciter" (2001) je skvostem právě tohoto alba. To vše nabývá až duševního (už křestanského) přesahu sebe sama v písních "When The Body Speaks" je o touze po sdílení vzájemné fyzické intimity, je touhou po sexu. Písen "Breathe" je prozměnu o nebezpečné a spalující vášni - je o své osobní žárlivosti. Písen "Comatose" je o prožitku klinické smrti a písen "Dream On" je o potřebě snít a žít své sny v bdělém stavu a písen "Shine" o tom když se za obzorem ve tmě ztrácí naděje a světlo, což je vlastně totéž. Temné a melancholické, takové je už album "Exciter" (2001), které je a zustane už nejlepším albem Depešáku! Musí bít a musí zustat! Už právě navždy.

  • MartinDyntar

    písen "Freelove". Dobrý a kvalitní text na depešáky. Album "Exciter", z něhož písen pochází. Temná melancholie. Nic tak melancholického Depešáci nikdy nenahráli, domnívám se, to jejich hudební tvorbu nesleduji a nemám je příliš v oblibě, ale Dave Gahan mě je osobně sympatický svým sklonem ke křestanské víře, jejíž tématika se vedle blížící se (jeho) smrti prochází celím albem "Exciter". Písen "When the body Speaks" možná i o sexu, písen "Breathe" o žárlivosti a právě písen "Freelove" o lásce bez kladení si podmínek. O bezvýhradné lásce. O křestanské lásce. A písen "Dream On" o potřebě snít a prožít (naplno) své sny. Dave Gahan je skvělí sympaták.

  • MartinDyntar

    Dobrý zpěvák. Mám ho rád pro hodně vyjímečné album Depeche Mode "Exciter". Nejdříve křestan Elvis Presley, pak další křestan Bono Vox z U2 a do třetice všeho dobrého další křestan Dave Gahan z Depeche Mode. A to nejsem romantik nebo velkým příznivcem Depeche Mode, ale křestanská víra-zbožnost má upřímně velký vliv na kvalitu a popularitu největších hudebních umělcu své doby.

  • MartinDyntar

    Nejsem sice vubec příznivec Depeche Mode, nejsem romantik, přesto vysoce kladně osobně hodnotím album "Exciter" Depeche Mode, protože to co si Dave Gahan v tom období hluboce vytrpěl (připomínám prožil si závyslost na tvrdých drogách, klinická smrt-koma, otázky hluboce křestanské víry jsou na albu "Exciter" pro mě zodpovězené kupř. v uvodní písni tohoto alba "Dream On", až po skvostnou baladu "Freelove" a k slzám dojemnou "When the Body Speaks" či znepokojivou "Breathe") se vykrystalizovalo v námět písní právě alba "Exciter" zejména právě v těchto již zmíněných písní. Album "Exciter" osvětluje nejtemnější zákoutí lidské duše, já řikám že je temné, ale skvělé. Nejlepší album Depeche Mode. Jedna z nejlepších písní Depeche Mode "Freelove" o nepodmíněné lásce, o lásce bez podmínek nebo písen "Breathe" o žárlivosti dříve nebo později musí zlomit každého rockera k tomu aby si celé album pečlivě poslechnul od začátku do samotného konce. Protože vynikající album "Exciter" nemá žádné slabé místo.

  • MartinDyntar
    Dave Gahan si prošel závislosti na drogách, prodělal klinickou smrt (*koma) a zabýval se tématikou Bible a křesťanské víry a zbožnosti. Vzniklo tak výjimečné a jinak mimořádné album Depeche Mode pod názvem "Exciter", z něhož pochází překrásna, upřímna a pravdiva balada "Freelove". Odkaz na český překlad písně na webu karaoketexty.cz
  • MartinDyntar
    Nejlepší píseň z alba Exciter je Freelove má krásný a hluboce pravdivý text písně. Těžka drogova závislost, koma a přemýšlení a hloubani o křesťanské vire...i více co jsem nepatří.
  • Už se nemůžu dočkat koncertu...určitě to bude pecka <3
  • Dave je bezesporu úžasný celou svou bytostí. Zraje jako víno, čím je starší, tím je dokonalejší ve všech směrech. Cítím k němu veliký obdiv a mám ho moc ráda. Na DM jsem díky svému staršímu bratrovi vyrostla, jako spousta dalších. Přesto jejich hudba není pro každého, pro dost lidí je to taková podivná neuchopitelná psychadelická hudba, my ostatní v ní cítíme tu hloubku, která splývá s myslí, srdcem, tělem, tepem, duší...
  • Já je taky Miluju a Dejv je překrásnej chlap!!!!!!
  • Pan Gahan je nejhezčí chlap na světě! Je si toho svého kouzla vědom a umí s tím setsakra zacházet!~ Nádherné oči, pěkné obočí,hezké vlasy a rty,gahanovský nosánek,i zezadu je krásný! Ten vyklenutý ,našpulený zadeček! A ten úsměv...... ách" nemám slov... Je jeho ozdobou!
    David Gahan je sexbomba!!!!"
  • ANO! !!!!!! ach bože jsou jedineční a Dejv je nejhezčí chlap na světě!!!!!e
  • Viděli a je k sežrání!!!!!!!!!!! a ten jeho úsměv! ...áááh....
  • PaulaDMLoverka
    Toto jsou všechno úžasné komentáře, ale Davea nelze popsat komentáři, není liž pravda. Je to nejlepší a nejhezčí muž v dějinách lidstva, miluju ho stejně jako celou kapelu DM je prostě nejbestovnější na světě. *14* *14* *14*
  • To je tak nádhernej chlap ... a DM jsou boží
  • Já když ho vidím,tak se mi tají dech...... Je pro mne ztělesněním jakési mužské krásy.. Je atraktivní, sexy,ale také elegantní :-) Je to nádherný a úspěšný zpěvák,bude navždy sexsymbolem!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit