Přejít na výpis diskuzí

Enid Blytonová

OSOBNOST14.2.2007 23:25
40 příspěvků

Enid Blytonová byla britská spisovatelka. Původním povoláním byla učitelka. Nejprve začala psát příspěvky do novin o pedagogice a později se začala věnovat dětské literatuře. Jako první byla sbírka veršů pro děti. Koncem 30. let vydala Pohádky na dobrou noc a dobrodružné příběhy jako Správná Pětka či Tajemná Sedma určené větším dětem. Krátce na to vydala několik knih ze školního prostředí, oblíbený příběh Nejošklivější děvčátko. Zemřela ve věku 71 let.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • já četla její knížky asi od 9 let,milovala jsem Správnou pětku a sérii o Dvojčatech,teď jsem se k těm knížkám vrátila,čtu je synovi,objevili jsme v knihovně velkou spoustu knih jako je série Tajemství a série Záhady a další,miluju chvíle,kdy si se synem čteme,je to napínavé a baví nás to oba.Skvělá autorka *4*
  • čtu od ní tajemstvý hradu a dost mě zaujala moc hezké knížky psala*1* škoda že už nežije *13* *13* *13*
  • byla to dost dobra spisovatelka,myslela jsem ze jeste zije *9* *13* nejraci knihu od ni mam spravnou petku.je mi moc lito ze umrela *13* *13* *13* *13* *13* *13* *13* *9* *9* *9* *9* *9* *9* *9* *9* *9* *9* *9* *13* *13* *13*
  • nevíte někdo kde se může objednat knížka od Enid Blytonové : Dobrodružství na měsíčním hradě ??
    Prosííííííííííím
  • Moc dobrá spisovatelka.Myslel jsem sem že ještě
    žije ale vona už nežije.
    Škoda byla to moc dobrá spisovatelka.Nejradši mám od ní knížku Tajemství ..................... TeĎ čtu Tajemství Neviditelného Lupiče. *5*
    • Já jsem četla- Tajemství ztraceného náhrdelníku ,, byla super ,, škoda že už tu nikdo takový není *9*
  • *1* *2* *15* *3* *14* *4* *5* *6* *7* *8* *9* *10* *11* *12* *16*
  • Byla to super spisovatelka.Chce se mi brečet když pomislím na to že už umřela.Škoda že mrtvoli nemůžou také psát knihy. *9*
  • Já teď čtu tajemná místa.Už jsem přečetla Tajemný ostrov,Tajemný hrad,Tajemné údolí,Tajemné moře a Tajemnou horu.Teď čekám až výde Tajemná loď. *3*
  • má moc dobré knihy
    • Jo má.Já teĎ čtu Tajemství neviditelného lupiče. *16* *16*
  • nejraději mám Tajemný hrad *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit