Přejít na výpis diskuzí

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

OSOBNOST 31.12.2006 
6 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar
    Nejlepší a přelomový literární dilo Dostojevského - román Zločin a Trest je fenomenální, má vysoký eticko morální kodex; soucit s lidmi na okraji společnosti a soucit s ponížovanymi. Toto literární dilo hluboce ovlivnilo Nietzscheo, k jehož četbě se bohužel dostal i Adolf Hitler a jeho myšlenky vzal od Nietzschea za své. Nietzsche byl polosileny filozof a Hitler se stal géniem zla.
  • MartinDyntar

To rozhodne ano. Souhlasím!!! Už jen Zločin a Trest je pro me přelomový a vubec nejlepší literární dilo Dostojevského.  Zločin a Trest je fenomenální. ....neztrácí nic ze své důležitosti a aktuálnosti ani dnes!!! Studoval jsem toto jeho literární dilo... oslovilo a zaujalo mě totiz nejvíce. 

• Kdo má rád romány Dostojevského, určitě ocení vydání vzpomínek jeho ženy

Asi před rokem jsem si přečetla knížku: DOSTOJEVSKAJA, Anna Grigorjevna
    Život s Dostojevským. Docela jsem se bavila. Spisovatelova manželka měla také literární nadání. Kromě toho nepostrádala smysl pro humor, bez kterého by se asi v její situaci nedalo přežít.
  • Fjodoruv velky odkaz do budoucna

Dostojevsky je podle meho nazoru autor,jehoz knihy by meli byt z povinnosti precteny kazdym alespon trochu inteligentnim clovekem.Nebot jeho moralne-eticky odkaz musi byt vzdy vyzdvihovan jako vzor soucitu a solidarity s lidmi,na nich je pácháno bezpravi...a takovych je želbohu mnoho.
  • Dostojevskij

četla jsem od něj Zločin a Trest, Běsi, Bratry Karamazovy a Idiota a o všech musím říct, že mě chytili za srdce. Je to neuvěřitělné jak se autor vpíjí do postav, jak je pitvá, cloumá jimy až se s nimy člověk dokonale sžije. DOPORUČUJI!!!
  • všem vřele od Dostojevského doporučuju dvě novely, Něžná a Bílé noci. Jsou to naprosto úžasné knížky!!! *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit