Přejít na výpis diskuzí

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

OSOBNOST 31.12.2006 1:59
4 příspěvky

Ruský spisovatel Fjodor Michajlovič Dostojevskij se narodil roce 1821 v Moskvě, v rodině lékaře. Vystudoval vojenské technické učiliště, ale poté se rozhodl pro literaturu. Patřil do skupiny utopického socialisty Michila Vasiljeviče Petrašovského. V roce 1849 byl Dostojevskij se všemi členy této skupiny odsouzen vojenským soudem k trestu smrti. Těsně před popravou jim byl trest změněn na nucené práce na Sibiři . Zde strávil Dostojevskij deset let, první čtyři roky na nucených pracích a poté jako voják. Byl psychicky a fyzicky na dně, trpěl ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Kdo má rád romány Dostojevského, určitě ocení vydání vzpomínek jeho ženy

  Asi před rokem jsem si přečetla knížku: DOSTOJEVSKAJA, Anna Grigorjevna
  Život s Dostojevským. Docela jsem se bavila. Spisovatelova manželka měla také literární nadání. Kromě toho nepostrádala smysl pro humor, bez kterého by se asi v její situaci nedalo přežít.
 • Fjodoruv velky odkaz do budoucna

  Dostojevsky je podle meho nazoru autor,jehoz knihy by meli byt z povinnosti precteny kazdym alespon trochu inteligentnim clovekem.Nebot jeho moralne-eticky odkaz musi byt vzdy vyzdvihovan jako vzor soucitu a solidarity s lidmi,na nich je pácháno bezpravi...a takovych je želbohu mnoho.
 • Dostojevskij

  četla jsem od něj Zločin a Trest, Běsi, Bratry Karamazovy a Idiota a o všech musím říct, že mě chytili za srdce. Je to neuvěřitělné jak se autor vpíjí do postav, jak je pitvá, cloumá jimy až se s nimy člověk dokonale sžije. DOPORUČUJI!!!
 • všem vřele od Dostojevského doporučuju dvě novely, Něžná a Bílé noci. Jsou to naprosto úžasné knížky!!! *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit