Přejít na výpis diskuzí

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

OSOBNOST 31.12.2006 
23 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

Génius "Zločinu a Trestu", génius ruského kritického realismu a hlubokého psychologismu ve svých literárních dílech, byl prý asi pravoslavným... asi byl... byl přesvědčeným pravoslavným křestanem... asi byl...  vlastně nevím... vlastně vím že téměř nic o něm nevím... Slovan, Čech a Evropan Martin Michail Fjodorovič Melancholovovjevič Dyntar Dostojevskiiiij mladší vubec nejí, nespí a na invalidním vozíku píše své naježené pečovatelce a sociálník pracovníkum PDZ své slovanské národní evropské deníky-eposy-paměti slovanského národa, a nemuže je stále dopsat. Držte mu palce a lajkujte, kde se vzal tam odkudsi kamsi věčně cestoval po ČR tak je to asi puvodem Čech, je to asi osamělí Slovan, je to asi hrdý Evropan, zná azbuku tak to bude asi Rus, mluví a zpívá s přídechem, tak to bude asi Němec, a věčně cosi píše, tak to bude asi nedoceněný melancholický teoretik dostojevštiny a lidského zla, pseudo vědec, neskutečně velký literát a zesnulí spisovatel byl v posledních dnech naježený, snil tolik o naježených liškách, kterým předčítal...

• MartinDyntar

Nejlepší ruský spisovatel. Napsal znamenité, fenomenální a nepřekonatelné dílo "Zločin a Trest" ještě duležité a aktuální svým námětem a svou psychologickou problematikou dodnes. Do dnešního dne své čtenáře stále fascinuje.

• MartinDyntar

Přelomové a rozhodující, fenomenální dílo nejen Ruské, nýbrž světové literatury: Dostojevskij "Zločin a Trest" (1862)... chýbí už jenom duležitý odkaz na vynikající rozbor života a díla Dostojevského u Radka Pytlíka pod názvem "F.M. Dostojevskij - Život a Dílo"...

• MartinDyntar

Podle moudrého Déscarta (ne to nebyl mušketýr?) když Dostojevskij z Hořic píše tak evidentně ještě je!!!... myslím na živu...!!! Ono totiž celé to složité tajemství filozofie spočívá nýbrž jen v tom "Píšu, tedy ještě JSEM!!!" Jednoduché, ale u Dostojevského z Hořic velmi složité!!! Mušketýr ani měšták to není!! A pozor všem... neklepat, nevstupovat, Dostojevskij z Hořic prý totiž píše 24.hodin denně!!! A stále nějak nemá dopsáno, je to vzácná suva... také omyl... sova schizofrenně levicově anarchisticky slovansky hluboce melancholická!! Která sní o liškách vytesaných do kamenné krásy!!!... Která neustále marně a zoufale hledá a brání své nové mušketýrské liščí squatterské slovanské teritorium...!!! tak tak... samé nesmysly a omyly, kdepak samé alogismy!! Nedaří se mě prozměnu nic pořádného napsat. Od toho je přece forum Wimma Wenderse a Andrease Fregeho z Die Toten Hosen!!! Malí odkaz na malé komentáře malého človíčka s největším srdíčkem pro všechny ponížené a vyvržené lidičky z malé zemičky!!! Kdepak další alogismus který se mě pěkně rýmuje. Dostojevskému z Hořic dali špatnou diagnozu, není nenávistný, uražený, ani ponížený, jen rezignoval na svou funkci spisovatele a esejisty!!!, má vzácný syndrom slovansky epochální!! A s ním se dlouho vydržet nedá, je to jeho kříž!!!

• MartinDyntar

A ještě dodatek: Dostojevskij z Hořic v Podkrkonoší nikdy nespí!!!, stále bdí a píše... píše a bdí... bdí a píše... stále píše a píše a píše!! Píše prý nějakou 2´3 4 5 6 7 8 9 knihu a nemuže ji stále dopsat, má s tím prý nějaké problémy, protože nemá nikoho kdo by mu dohlížel na správný pravopis a kdo by mu tu knihu vydal, prostě ale nemá mu ji kdo vydat!!! Ten Lutheránský melancholik nám připomíná suvu obecnou... Kdyby byl žil Martin Luther řekl by o něm: "No jo, byl prý pro členy německých DIE TOTEN HOSEN a pro němce Wimma Wenderse tak nějak zbožný, ale nějak zvláštně... zvláště bez Krista!!!" A Dostojevskij by mu řekl: "Ty Zápisky z Hořic prosímtě konečně dopiš a nespal..." a Václav Havel by nad ním kroutil hlavou: "Také slovan!!! a pacifista!!! Zreformoval reformy!!!" A Albert Camus by mu řekl: "Neposlouchej ty DIE TOTEN HOSEN, nebo budeš trpět hlubokým příznakem nesmírné arytmiky..."

• MartinDyntar

Chci být druhým F.M. Dostojevským!! Mám k němu osobně blíže než bych čekal, na své fotce prý vypadám stejně jako Dostojevskij ve vyhnanství na Sibiři, prý jen o něco mladší!! Už vydím a čtu novinové titulky v médiích Dostojevskij z Hořic umřel dne v tolika a v tolika letech... za nejasných okolností v tolik a v tolik hodin..., zanechal po sobě německé a slovanské (ruské) kulturní dědictví!! Naordinovali mu místo ID.3. a veřejně prospěšných prací 24 hodin pečlivého poslechu textu písní DIE TOTEN HOSEN!! Radko Pytlík se o něm vyjádřil... proboha u všech svatých co se to jen děje?!!!, to tu ještě skutečně nebylo!! - Dostojevskij z Hořic v Podkrkonoší recituje dokonce i v češtině "Alles Wird Voruburgehen" že by dokonce i česky od DIE TOTEN HOSEN a poslouchá stále dokola "Akustické Album" ruských Korol i Shut. Udajně se učí 2 3 4 cizí jazyky!!!! Přitahuje tím udajně rád pozornost melancholické děvušky v okolí toho města Kamenné krásy!!... tolik lišek, tolik melancholických lišek je na světě!!!... Radko Pytlík píše: Je tím tak posedlí, tak posedlí!!! A Dotojevskij z Hořic se obrací v hrobě a dodává: To není možné, to není možné!!! Co o mě média zase píšou!!! Nenechají mě umřít v klidu!!! To není přece možné, to není skutečně přece možné!! Dostojevskij z Hořic na osobnostech.cz?!! Ano!!

• MartinDyntar

Přečetl jsem kdysi od Radko Pytlíka - F.M. Dostojevskij "Život a Dílo". Souhrn toho nejduležitějšího, co z literárních děl Dostojevského vyplývá je že mravní vyznění Dostojevského díla "Zločin a Trest" (1862, na který jsem se přitom zaměřil) je svým vysokým etickým kodexem rozhodující v tom, že by se v první řadě ve společnosti neměla řešit nikoliv jen právní vina z nedodržení zákona, ale mravní vina u lidí (otázka zpitování a rozhřešení svědomí) proč k tomu vlastně dochází, jejímž obrysem častěji muže bít rozpad rodiny a tím i rozpad ,,mravní rozklad" pak celé společnosti. Dostojevskij nám ve svém nejduležitějším literárním díle "Zločin a Trest" (1862) pak názorně ukázal jak se s mravní vinou vyrovnat a vypořádat po svém... jak ji ve společnosti odčinit... nikoliv už osobní mstou, která je nesmyslná a neštastná, ale svým sebeobětováním se pro druhé ,,ponížené" lidi na pokraji samotné společnosti. Musíme mit na paměti s Dostojevským to že právě obětavost sebe sama pro druhé je limitem naší osobní ,,mravní" svobody. Možná je to, je tím míněna taková ta naše zbožnost bez Boha, zbožnost bez Krista.

• MartinDyntar
    Nejlepší a přelomový literární dilo Dostojevského - román Zločin a Trest je fenomenální, má vysoký eticko morální kodex; soucit s lidmi na okraji společnosti a soucit s ponížovanymi. Toto literární dilo hluboce ovlivnilo Nietzscheo, k jehož četbě se bohužel dostal i Adolf Hitler a jeho myšlenky vzal od Nietzschea za své. Nietzsche byl polosileny filozof a Hitler se stal géniem zla.
  • MartinDyntar

To rozhodne ano. Souhlasím!!! Už jen Zločin a Trest je pro me přelomový a vubec nejlepší literární dilo Dostojevského.  Zločin a Trest je fenomenální. ....neztrácí nic ze své důležitosti a aktuálnosti ani dnes!!! Studoval jsem toto jeho literární dilo... oslovilo a zaujalo mě totiz nejvíce. 

• Kdo má rád romány Dostojevského, určitě ocení vydání vzpomínek jeho ženy

Asi před rokem jsem si přečetla knížku: DOSTOJEVSKAJA, Anna Grigorjevna
    Život s Dostojevským. Docela jsem se bavila. Spisovatelova manželka měla také literární nadání. Kromě toho nepostrádala smysl pro humor, bez kterého by se asi v její situaci nedalo přežít.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit