Přejít na výpis diskuzí

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

OSOBNOST 31.12.2006 
28 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • MartinDyntar

    Chci být druhým F.M. Dostojevským!! Mám k němu osobně blíže než bych čekal, na své fotce prý vypadám stejně jako Dostojevskij ve vyhnanství na Sibiři, prý jen o něco mladší!! Už vydím a čtu novinové titulky v médiích Dostojevskij z Hořic umřel dne v tolika a v tolika letech... za nejasných okolností v tolik a v tolik hodin..., zanechal po sobě německé a slovanské (ruské) kulturní dědictví!! Naordinovali mu místo ID.3. a veřejně prospěšných prací 24 hodin pečlivého poslechu textu písní DIE TOTEN HOSEN!! Radko Pytlík se o něm vyjádřil... proboha u všech svatých co se to jen děje?!!!, to tu ještě skutečně nebylo!! - Dostojevskij z Hořic v Podkrkonoší recituje dokonce i v češtině "Alles Wird Voruburgehen" že by dokonce i česky od DIE TOTEN HOSEN a poslouchá stále dokola "Akustické Album" ruských Korol i Shut. Udajně se učí 2 3 4 cizí jazyky!!!! Přitahuje tím udajně rád pozornost melancholické děvušky v okolí toho města Kamenné krásy!!... tolik lišek, tolik melancholických lišek je na světě!!!... Radko Pytlík píše: Je tím tak posedlí, tak posedlí!!! A Dotojevskij z Hořic se obrací v hrobě a dodává: To není možné, to není možné!!! Co o mě média zase píšou!!! Nenechají mě umřít v klidu!!! To není přece možné, to není skutečně přece možné!! Dostojevskij z Hořic na osobnostech.cz?!! Ano!!

  • MartinDyntar

    Přečetl jsem kdysi od Radko Pytlíka - F.M. Dostojevskij "Život a Dílo". Souhrn toho nejduležitějšího, co z literárních děl Dostojevského vyplývá je že mravní vyznění Dostojevského díla "Zločin a Trest" (1862, na který jsem se přitom zaměřil) je svým vysokým etickým kodexem rozhodující v tom, že by se v první řadě ve společnosti neměla řešit nikoliv jen právní vina z nedodržení zákona, ale mravní vina u lidí (otázka zpitování a rozhřešení svědomí) proč k tomu vlastně dochází, jejímž obrysem častěji muže bít rozpad rodiny a tím i rozpad ,,mravní rozklad" pak celé společnosti. Dostojevskij nám ve svém nejduležitějším literárním díle "Zločin a Trest" (1862) pak názorně ukázal jak se s mravní vinou vyrovnat a vypořádat po svém... jak ji ve společnosti odčinit... nikoliv už osobní mstou, která je nesmyslná a neštastná, ale svým sebeobětováním se pro druhé ,,ponížené" lidi na pokraji samotné společnosti. Musíme mit na paměti s Dostojevským to že právě obětavost sebe sama pro druhé je limitem naší osobní ,,mravní" svobody. Možná je to, je tím míněna taková ta naše zbožnost bez Boha, zbožnost bez Krista.

  • MartinDyntar
    Nejlepší a přelomový literární dilo Dostojevského - román Zločin a Trest je fenomenální, má vysoký eticko morální kodex; soucit s lidmi na okraji společnosti a soucit s ponížovanymi. Toto literární dilo hluboce ovlivnilo Nietzscheo, k jehož četbě se bohužel dostal i Adolf Hitler a jeho myšlenky vzal od Nietzschea za své. Nietzsche byl polosileny filozof a Hitler se stal géniem zla.
  • MartinDyntar

    To rozhodne ano. Souhlasím!!! Už jen Zločin a Trest je pro me přelomový a vubec nejlepší literární dilo Dostojevského.  Zločin a Trest je fenomenální. ....neztrácí nic ze své důležitosti a aktuálnosti ani dnes!!! Studoval jsem toto jeho literární dilo... oslovilo a zaujalo mě totiz nejvíce. 

  • Kdo má rád romány Dostojevského, určitě ocení vydání vzpomínek jeho ženy

    Asi před rokem jsem si přečetla knížku: DOSTOJEVSKAJA, Anna Grigorjevna
    Život s Dostojevským. Docela jsem se bavila. Spisovatelova manželka měla také literární nadání. Kromě toho nepostrádala smysl pro humor, bez kterého by se asi v její situaci nedalo přežít.
  • Fjodoruv velky odkaz do budoucna

    Dostojevsky je podle meho nazoru autor,jehoz knihy by meli byt z povinnosti precteny kazdym alespon trochu inteligentnim clovekem.Nebot jeho moralne-eticky odkaz musi byt vzdy vyzdvihovan jako vzor soucitu a solidarity s lidmi,na nich je pácháno bezpravi...a takovych je želbohu mnoho.
  • Dostojevskij

    četla jsem od něj Zločin a Trest, Běsi, Bratry Karamazovy a Idiota a o všech musím říct, že mě chytili za srdce. Je to neuvěřitělné jak se autor vpíjí do postav, jak je pitvá, cloumá jimy až se s nimy člověk dokonale sžije. DOPORUČUJI!!!
  • všem vřele od Dostojevského doporučuju dvě novely, Něžná a Bílé noci. Jsou to naprosto úžasné knížky!!! *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit