Přejít na výpis diskuzí

Jiří Menzel

OSOBNOST 31.12.2006 
54 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vážený pane Menzel.
    Vždy jsem si Vás poměrně vysoko vážil hlavně díky Vašim nezapomenutelným filmům plným člověčenství, nadhledu a pochopení.
    I přes ty Vaše dřívější úvahy "Tak se ptám", které mě překvapovaly a přišly mi dosti naivní a trochu mimo podstatu problému.
    Ale dnes jsem si přečetl Vaši podpoporu K. Schwarzenberga na prezidenta.
    To opravdu myslíte vážně, nebo si někdo dělá legraci? Vy přece musíte mít i informace ze zákulisí, copak Vám není jasné, že ten zdánlivě komický stařík patří k největším škůdcům české země a že jeho zvolení by byla další katastrofa pro ČR? Jemu přece jde jen o další zděděný majetek, který byl jeho rodině zabaven po válce. Pro to udělá cokoliv včetně politického turismu a manipulace veřejností pomocí prolhaných médií. Proto tak bojuje za nesmyslné církevní restituce, které jsou cestou, jak prolomit únor 48.
    Navíc ten jeho dopis občanům je přece vážně výsměch, jediná jeho hodnota je v komičnosti.
    Od Vás, jako od umělce, který bojuje proti zlu bych očekával jasný kritický postoj.
    Takto ničíte svoji dlouholetou práci a ztrácíte kredit.
    Řečmi o jakési "noblese", která je snad důležitější než konkrétní zájmy a výsledky dlouholeté "práce" jen potvrzujete, jak umělci často zajímá něco jiného, než podstata.
    PS: Opravdu je většina "umělců z Prahy" tak mimo realitu, jak to často vypadá?
    • to znaméná že podpoporou K. Schwarzenberga,potporujete i jeho ženu a to že někteří členi teto rodiny byly u SS za války.VÁŽIL JSEM SI VÁS ALE UŽ NE JSTE KOLABORANT.
  • Milý pane Jiří
    Gratulace k Vaším dnešním narozeninám přání hodně štěstí,zdraví!!!! *4*
  • Hrad Červený Újezd

    Dobrý den, pane režisére,
    děkuji za náhodné setkání na hradě v Červeném Újezdě u Unhoště i za to, že jste mi ochotně pózoval při focení. Máte můj obdiv, protože občas to může obtěžovat. Ještě jednou díky a hodně štěstí. Petr Berka
    http://berkapetr.rajce.idnes .cz/Veprove_hody%2C_pan_Jiri_Menzel _s_rodinou_a_puma_na_hrade/
  • narozeniny

    Milý pane Jiří
    Přání k Vaším narozeninám a přání hodně štěstí,zdraví. *4* *4* *4* *4* *4*
  • Jiří Menzel

    Vážený pane režisére, jako Váš dlouholetý obdivovatel chtěl bych jen sdělit jak jsem nepochopil Vaši politickou podporu lidem jako paní Hybáškové nebo panu bývalému náčelníku generálního štábu. Nechci radit, ale myslím, že si ji opravdu nezaslouží.
    Jan pan Šedivý tak paní Hybášková nedokáží převzít skutečnou odpovědnost a skrývají se do mlhy konvenčních frází.
    Mám na mysli předvolební leták. Nemění to nic na věrnosti Vašemu dílu. Jak říká básník, není stínu za půvabem.
  • Jiří Menzel

    Pana Jiřího si nesmírně vážím,milého
    člověka,výborn ého režisera i ducha
    přítomného herce.Včera jsem sledovala
    na ČT.2 O Jiřím Menzelovi vyprávění
    že mi šly slzy do očí.Že měl 23.2.2009
    71.narozeniny,což mu přeji pevné zdraví,
    štěstí.Oscarový film " Ostře sledované vlaky".
  • jirkakratas

    Pan režisér.

    Pana Menzela si vážím jako herce i jako režiséra. Bohužel poslední dobou bulvár spíše rozebírá jeho nevydařené manželství s paní Olgou...
  • nový oscarový film

    Ahojky šťastná rybičko,
    zdraví Tě jiná taky šťastná rybička. :-)
    Napadl mě ve snu námět pro Tvůj další oscarový film. Všiml sis jak jsou lidé v poslední době duševně nemocní a vyprahlí? V TV jsou samé seriály, plné problémů, nezlob se na mě,já na to nečumím, protože mě to dostává duševně dolů. Raději popadnu pastelky a něco si čmarám. :-) Viděla jsem jednu nádhernou scénu, která by Tě jako umělce měla chytit za srdce. Je to o lásce, prožívání a cítění. Lidi potřebují duševní nalévárnu. Připadá mi,že zapomněli, co je to láska a přitom ji má každý ve svém srdci, touží po ní a vyhledává ji.Jsi jediný člověk, který je to, co Ti chci říct, stvárnit. Bude to jednoduchý příběh, který řekne všechno.Žádná komerce, žádný škvár,jenom energie lásky od srdce k srdci. :-)
    Nevím, jestli je toto právě to, co teď hledáte. Ani nevím, jestli to budete číst. :-)
    I kdyby ne, jsem moc ráda, že jsem to napsala. :-)
    Přeji Vm krásný život.


    Majka Bartošová
  • blahopřání

    Vážený pane režisére.K dnešnímu významnému jubileu jen to nejlepší a hlavně pevné zdraví.Ať pro nás natočíte ještě spoustu krásných filmů.Díky Vám!
    • Re: blahopřání

      parádní herec
  • Blahopřání

    Dobrý den,pane Menzele!Dnes je Vám úctyhodných 70 let.Chci Vám k tomuto požehnanému věku blahopřát a popřát hodně štěstí do budoucího života.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit