Přejít na výpis diskuzí

Jiří Václavek

OSOBNOST 24.4.2014 
70 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Možná bychom se divili, jak velké množství lidí má větší či menší vady výslovnosti - r, ř, sykavky, prodlužování samohlásek, "polykání" koncovek slov, ... Ale, bohužel, nemáme kolem sebe zdaleka stejné množství vzdělaných, inteligentních a hlavně SLUŠNÝCH lidí...
  • Jsem ráda, že tu nejsem se slušností osamělá *3*
    Pane Václavku - znovu opakuji - nedejte se odradit. Odvádíte výbornou profesionální práci, Vaše otázky mě baví a zajímají, stejně tak se mi líbí Váš přístup k hostům a tématům.
    • Teerko, jsem na vaší straně, tolik hrubosti a svinstva v několika řádcích, co jsem tu četla, navíc někdo píše o někom, koho nezná, ale uráží a je zlý...Víte, někdy před dvěma lety jsem dceři pomáhala se seminárkou, na čt24 byla zajímavá reportáž a já jsem ji nedohledala, tak jsem napsala právě Jiřímu Václavkovi, protože ho mám nejradši...během půlhodinky jsem měla odpověď s odkazem. To se tedy nezapomíná. Tolik zloby je v některých lidí, je to smutné. Jak se ale může bránit ten, na koho tu tak útočí? To je bezmoc a hyeny mají zase volné pole...
  • Jsem mírumilovný člověk.Ale sprosťáku kvakinovi přeji všechno nejhorší a panu Václavkovi jen to nejlepší.Je to naše zlatíčko.
  • Pan Jiří Václavek je milý,chytrý a je to profik.My ho máme ze všech na Čt 24 nejraději.
  • Pana Václavka poslouchám dost často a líbí se mi jeho přístup k dotazovaným i jeho reakce na aktuální situace. Je pohotový,milý, a především člověka nepřezírá. Jestli ho chce někdo vyštvat z obrazovky(kvakin, žašača,šipka)a získat jeho post, pak dělá velikou chybu a doufám, že existují i jiné způsoby, jak projevit své kvality a také se na obrazovku dostat. A k vadě řeči? Já žádnou újmu nepociťuji. Chcete snad kritizovat i Václava Havla a další známé a velmi chytré osobnosti?
  • Jiří Václavek je především bytost narcistní, která nepokládá při rozhovoru dotazovanému otázku s cílem získat od dotazovaného to, co je dotazovaný schopen či ochoten k věci říci, ale dotaz předestírá jako široce založenou demonstraci své vzdělanosti, sečtělosti a ostrovtipu. Úspěch takovéhoto počínání se nedostavuje, neboť dotaz je položen překomplikovaně a s odbočkami tak, že smysl dotazu víceméně vyšumí a dotazovaný je zmaten, neboť zjistí, že mu byla položena změt několika dotazů. Jiří Václavek je neprofesionální (netrplivý, neukázněný), neboť dotazovaného nenechá sdělit alespoň jednu ucelenou větu. Okamžitě dotazovanému skáče do řeči a zavádí rozhovor někam podle hnutí své roztěkané mysli. To, že má Jiří Václavek vadu řeči, já slyším zejména to, jak patlá "el", je ostudou České televize, resp. jejích personalistů. Jiří Václavek je kohout s atrofovaným hřebínkem, domem s nedokončenou střechou a gigolem s polovičním penisem.
    • Vážený pane Kvakine,
      překomlikovanost? Atrofovaný hřebínek? Gigolo s polovičním penisem?

      Prosím, jakou že Vám určili diagnozu? Sociopatická osobnost s nabubřelým egem a sklonem k nadváze? osobně Vás typuji na nerudného důchodce, kterého v metru nepustili sednout. Nebo že by v Penny došel Pitralon?
    • Jen zírám...jestli někdo překomplikovaně komunikuje, tak jste to vy, pane "kvakine". Pro mě je Jiří Václavek PAN Václavek a celá naše rodina má vždy lepší náladu, když se na obrazovce objeví právě on. Shodou okolností zrovna včera mi moje kamarádka vyprávěla, že jsou u nich doma všichni též jeho velcí příznivci. Mám z toho vašeho komentáře tak nějak pocit, jako byste někomu záviděl, že je chytrý - a to Jiří Václavek bezpochyby je. Nikdo se nemůže zalíbit všem, to je jasné, ale já tedy rozhodně stojím na druhé strany barikády a pro mě je Jiří Václavek sluníčkem, které přináší pohodu se svým klidným a milým vystupováním. A je to skutečný profesionál.
  • Při poslechu čt 24 jsem se rozhodla okomentovat vystoupení moderátora p. J. Václavka. Jeho výslovnost ve mně vždy vzbudí silný odpor, neboť bohužel vykazuje nepřijatelné vady pro povolání moderátora. Pro posluchače je velmi nepříjemné jeho až psychotické nesmyslné zdůrazňování ž, š, č, a výslovnost e, které zní jako a. Přikláním se k názoru, že pokud chce dál působit jako moderátor, měl by vyhledat logopeda, případně psychiatra, a hodně na sobě zapracovat, aby posluchače dále netrápil.
    • Vážená paní (ale spíš asi slečna s tak blb.m jménem), obdivuji Vás!. Použité výrazy (psychotické, logoped, psychiatr...) ve mně vyvolávají dojem, že jste častým návštěvníkem výše jmenovaných profesionálů a z osobní zkušenosti doporučujete využít jejich služeb. Cením si toho, že i v tak kruté době, jako je tato se dokážete postavit do čela davu a tak osobní věc vyhlásit do světa. Bravo! Jen tak dál!
      Ale aby Vás moderátor netrápil...zkuste přepnout na jiný kanál. Třeba ten odpadní.
    • Kde se v lidech bere ta zloba? Je mi z toho smutno...
      • já tady spíš vidím Císařovy nové šaty, teda vzhledem k jeho výslovnosti a neslyšením tohoto druhými.
        Předpokládám, že v TV a rádiu by redaktoři a reportéři mohli mít správnou výslovnost, v TV navíc i příjemný vzhled.
        Připadá mi pak že ty souhlasné hlasy máte pouze od přátel a rodinných příslušníků.
        Žža tak mlaváe daoma, mi vůbec nevadí *14*
    • Asi sledujeme každá někoho jiného. Nevím, proč mluvíte za všechny posluchače, když je to Váš názor, a můj tedy rozhodně ne!!!
      • Teerko, Vy asi budete nějaká blízká příbuzná pana Václavka nebo zaměstnanec čt, či cizojazyčná příslušnice, která neví jak má znít české mluvené slovo. A že žašača mluví za všechny posluchače, já mám kolem sebe tolik lidí, kteří mají stejný názor, že si myslím, že to může hrdě prohlásit.
        • Vážená, dovoluji si reagovat malou poznámkou... Jak může mluvit za posluchače, když se jedná o diváky? Ale dobrá, tuto malou chybu Vám odpustím, ale názor, že mluví za VŠECHNY?
          Pokud jste takovou milovnicí českého jazyka, najděte si ve slovníku význam slova VŠECHNY, aby Vaše příspěvky bylo možné brát vážně. Díky.
        • :)) ne, to opravdu nejsem -ani jedno ani druhé.A se svým vzděláním opravdu vím, jak má znít české mluvené slovo. Hezký den.
  • Pan moderátor J. Václavek má velmi příjemné a milé vystupování, hezkou češtinu a vždy je připraven a schopen rychle reagovat na aktuální situaci a nebo hosta. Ráda ho (i jiné z čt24) sleduji a poslouchám.
    Jen tak dál, nenechte se od své práce odradit ;)
    • Vážená slečno, zajděte si někdy mezi děti do MŠ a uvidíte, že některé mluví stejně jako p. Václavek. Nezlobte se, ale pro dospělé publikum toto není.
    • A já jsem zase čínská princezna.
  • S pány Ondrou a Richardem plně souhlasím.Dnes na zpravodajské 24 to byla poslední kapka. Mluvený projev pana Václavka je neposlouchatelný. Příšerná výslovnost s důrazem na ž, š, č, rozmázlé "e", "a" aj. tak, že to rve za uši a musím přepínat program, i když bych si zpravodajství ráda poslechla. A to není jen můj dojem. Myslím, že kvůli tomu se čt připravuje o diváky.
    Jestli mají moderátoři nějakého učitele projevu, pak asi na čt mají společného, protože tyto tendence mají i jiní, i když ne tak otřesně. Třeba Barbora Černošková v roce 2008 naprosto normální, 2012 už se objevuje důraz na č a dnes např. čt sport vyslovuje čččt spurt.
  • Domnívám se,že pan Václavek je ve svém oboru profesionál,nicméně by snad
    pro něho neměla být problém elementární správná výslovnost.Zní to poněkud
    divně,když třeba místo " děkujeme" pronese " ďakujama ".
    Přeji mu,aby se této nectnosti zbavil. Čím dříve,tím lépe.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit