Přejít na výpis diskuzí

Jiří z Poděbrad

OSOBNOST 31.12.2006 
91 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • bdcz

    To je tedy moooocc důležitéééééé *1* *1* *3* *9* *5* *14* *7* *10* *4* *14* *3* *9* *9* *13* *5* *4* *5* *15* *8* *16* *8* Hmmmmmm...celice důležitéééééééé
  • bitva u lipan

    bitva u lipan byla v roce 1434. *1* *1* *3* *9* *5* *14* *7* *10* *4* *14* *3* *9* *9* *13* *5* *4* *5* *15* *8* *16* *8*
  • JJJJJJJJJjjJJJJJJjjjjjjj.......

    Byl to udajně tlustoch
    • Re: JJJJJJJJJjjJJJJJJjjjjjjj.......

      ty pičo jedna zkurvená on bol špek huba bílá
  • RODINA

    Jiřík byl 2x ženaty a měl vícero dětí, druhá žena paní Johana z Rožmitálu mu pomahala vládnout, hlavně v době jeho tažení proti králi Matyášovi.Taktéž se do bojů zapojili jeho synové Viktovín a Jindřich.
  • narození JzP

    Tak mi není jasné odkud autor čerpal místo nerození Jiřízo z Poděbrad. Když jsem byl naposledy v místě jeho rodiště v Kunštátě na Moravě, tak tam pamětní deska pořád byla. Že by ji někdo odvezl do Poděbrad.
    • Re: narození JzP

      To by mne zajímalo,kde bereš tu jistotu,že se narodil na Kunštátě?Kde se Jiří narodil,nikdo neví,ale pravděpodobně to bylo na Bouzově nebo na východočeských Liticích,hlavních sídlech jeho otce.Kunštát patříl Heraltovi z Líšnice a není moc pravděpodobné,že by se Jiří narodil právě tam... *3*
      • Re: Re: narození JzP

        Když se Jiří z Kunštátu a na Poděbradech (tak zní jeho celé původní jméno) narodil, bylo jeho tatíkovi 17 let a mamka byla pravděpodobně všechno jiné jen ne urozená paní. Takže s tím sídlem bych to moc nepřeháněl. Dnes se má většinou za to, že se narodil v Kunštátu.
      • Re: Re: narození JzP

        *8* *8* *8* *8* *8* to není možný *5* *5* *5* *5* *5* *5* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *8* *8*
  • gdfhg

    jsem tvoje faninka
  • pozdrav

    ahoj jsem tvůj největší fanda *4*
  • čau

    jsi nejlepší můj miláčku *3*
  • neznámí

    je to fakt dobře udělaný
  • J.z.Poděbrad

    *15* *15* *15* *15* *15* *15*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit