Přejít na výpis diskuzí

Johnny Cash

OSOBNOST 31.12.2006 
126 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • souhlas

    já souhlasím s tím co tu bylo řečeno Johnnym je to prostě legenda a ty jeho písničky... ne jako ten dnešní hip hop a podobný sr**ky a taky myslím, že nás čeká smutná budoucnost, jestli to takhle půjde dál *9*

    R.I.P. Johnny...
  • Otázka

    Mohl být Johny Cash někdy v České Kamenici? *9*
    • Re: Otázka

      ne
  • Co je to za filmografii? Ta není vůbec Johnnyho Cashe!
  • diskografie

    Pokud se nazýváte "fanoušky", tak by jste měli o svém idolu také něco vědět... Informace, jež máte na svých stránkách jsou velmi velmi skromné. Já se fanouškem nenazývám, ale mám více CD, než Vy zde popisujete. Pokuste se doplnit aspoň diskogrefii - to je začátek. Podívejte se třeba na stránky frankieho, jak má diskografie vypadat!
    http://www.zateckecountry .cz/mp3/diskografie/prehled.htm

    A abych jen nekritizoval přidávám neupravenou diskografii (CD jsem stahoval v noci z 15.11. na 16.11.)
    1959 - Hymns By Johnny Cash
    1959 Greatest
    1965 - Orange Blossom Special
    1966 Happiness Is You
    1967 Greatest Hits, Vol. 1
    1968 Old Golden Throat
    American I-Recordings
    At Folsom Prison
    At Madison Square Garden
    Cash Sings Cash
    Cash Sings Hank Williams
    Everybody Loves A Nut
    Gone Girl
    johnny cash and june carter_duets (2006)
    Koncert v Praze - Live 1978
    Louisiana Hayride
    Ride This Train
    Silver
    sings the ballads of the true west
    The Essential Johnny Cash 1955-1983 CD1
    The Essential Johnny Cash 1955-1983 CD2
    The Essential Johnny Cash 1955-1983 CD3
    The Johnny Cash Children's Album
    The Last Gunfighter Ballad
    The Sun Years

    Hodně úspěchů ve Vaší(nedocěněné a neoceněné) práci!
    Pepina
  • Jen 9 FANOUŠKŮ?

    To je pořád samé disco atp. - umělá hudba,Cashovi stačila kytara a jeho hlas.Tohle je opravdová poctivá hudba!Je škoda,že už to nikdy nebude jako dřív,tahle "moje generace" (je mi 16) o tohle už nemá zájem....Rest in Peace Johnny! *5*
  • Johnny forever

    Naprosto souhlasím s tím, žeje hrozné, že tak málo lidí z naší generace - je mi 19 - vůbec netuší, kdo Johnny Cash nebo jeho žena June vlastně je. Jejich hudba je úžasná, je to prostě o něčem. Miluju tyto dva lidi a moc mě potěšilo, že má na toto podobný názor 16 letý člověk, tedy má generace. Takže všem příznivcům: Cashovi forefver!!!! *14*
  • Man in black.

    Zůstaly po něm nezapomenutelné songy a
    v tom je možná tajemství nesmrtelnosti,
    že ve své tvorbě a díle žije J.Cash i
    nadále v povědomí posluchačů či fanoušků.
    Je potěšující,že i v mladé generaci se
    najdou tací, jimž tahle muzika a tato
    pěvecká legenda něco říká a že je zaujala.
    • Re: Man in black.

      Naprosto souhlasím s tím, že ty písničky jsou naprosto nezapomenutelné. Byla doba, kdy jsem si myslela, že by mi taková muzika nic neříkala, ale opak se stal pravdou. Tenkrát jsem byla holt ještě hloupá puberťačka.
      Je mi sice 19 let, ale Johnny je prostě obrovská legenda a byl to úžasnej chlap.
      Mám moc ráda jeho i jeho ženu June. Byl to úžasný pár dvou neuvěřitelně talentovaných lidí. *4* *14*
  • Johnny

    Jak pořád říkám, Johnny byl prostě super zpěvák a dokonce i dobrý herec.
    Lidičky, zkuste se taky podívat tady na osobnostech nebo třeba i na jiných stránkách na jeho ženu June. Tady na osobnostech má sice svou stránku, ale skoro nikdo tam nechodí. Tak jestli vám to něco říká, zkuste si o ní a o Cashovic příběhu něco najít, myslím, že by se to fanouškům Johnnyho mohlo taky líbit. *14* *3*
  • Johnny Cash and Cindy Cash

    http://www.youtube.com/watch?v=1m2C 36uos5Y&feature=related
  • Videa

    Pomůžu Vám rozluštit, kdo je kdo. Např. video, ve kterém je písnička "Sweet talking man". V popředí stojí blondýnka s harmonikou-Helen Carter, za Helenou jsou June a Anita. Anita stojí po levici June-tedy alespoň myslím, nějakou dobu jsem to video neviděla. Někde po pravé ruce June je starší žena s kytarou-Maybelle.
    • Re: Videa

      Mám dojem, že zrovna v téhle písni,mají
      dámy zelené sukně,pouze June je celá v
      bílém.Budu se muset na to video znovu
      podívat-pro jistotu.
    • Re: Videa

      Tak tedy pokračuju. Zapomněla jsem připomenout, že v roce 1927, kdy vznikly první nahrávky Carter family, byla Maybelle už v pokročilém těhotenství. Čekala v té době Helenu, která byla tedy ze sester nejstarší. O 2 roky později, v roce 1929, se narodila June. Anita se narodila až v roce 1933. Paradoxně to prý byla nejmladší z dcer, kterou matka prosazovala nejvíc. Prý měla největší talent a nejhezčí hlas a June tvrdila, že musí na zpěvu víc pracovat, že nemá tak dobrý hlas. Nevím, nerozumím tomu, ale mně se hlas June líbí, je to asi věc názoru.
      Všechny tři holky Maybelle vedla k hudbě. June si své první vystoupení odbyla už v deseti letech. Ještě než se rozpadla původní sestava Carter family, Maybelle na cesty brala s sebou i dcery, které prý od A.P. Cartera-jejich strýce-dostaly vždycky dolar za to, že také zpívají. June ovládala hru na kytaru, benžo a autoharfu a také uměla hrát na foukací harmoniku. Její sestry také ovládaly hru na kytaru a autoharfu. Helena ještě hrála na tahací harmoniku. Je možné, že ovládaly více nástrojů, ale vím jen o těchto.
      Takže teď jsem Vám nastínila druhou generaci Carterovic rodiny.
      • Re: Re: Videa

        Takže opět příjímám s povděkem od Vás
        další pohled do rodiny Carterů.Vy jste
        Evo zosobněná encyklopedie,všechna čest.
      • Re: Re: Videa

        June se poprvé vdala, když jí bylo tuším kolem 24 let. Vzala si o dva roky staršího country zpěváka Carla Smitha, který byl spíše vyznavačem stylu honky tonk a vlastně asi stále je, protože je stále naživu. Manželství se ale rozpadlo, přestože spolu měli dceru Carlene. Carlovi se zalíbila Goldie Hill, která také tenkrát vystupovala v Opry. Carl se tedy potom oženil a měli s Goldie další děti. Usadili se prý nakonec na ranči a chovali koně.
        June se po nějakém čase také znovu vdala. Jejím druhým manželem byl jakýsi policista a amatérský automobilový závodník v jedné osobě Edwin Rip Nix. Z tohoti svazku vzešla druhá dcera June, kterou pojmenovala Rosey. Rosey bohužel v roce 2003 zemřela. Prý se otrávila nějakým plynem, který unikal z topení v jejím zájezdním autobuse. Ty okolnosti byly prý záhadné, takže netvrdím, že tato verze je naprosto zaručená, ale někde jsem to tak vyčetla. Bohužel se rozpadlo i toto manželství. June vystupovala s Johnnym v jeho show a prý se to jejímu druhému manželovi moc nelíbilo. Johnny totiž okatě dával najevo svůj zájem o ni, přestože byl v té době ženatý a ona znovu vdaná. June Johnnymu pomáhala dostat se ze závislosti na prášcích a byli dobří přátelé, ale Johnny prý dával najevo, že by chtěl, aby June nebyla jen kamarádka. June se tomu prý dlouho bránila, protože nechtěla být ta, která rozvrací rodinu. Nicméně Johnnyho první žena po čase zažádala o rozvod a v roce 1968, kdy je soud definitivně rozvedl, se Johnnyho první žena znovu vdala a Cashovi se také vzali v tomto roce. Johnny stále June anbízel sňatek, ale ona ho pořád odháněla. On byl tvrdohlavý a nakonec ji požádal o ruku přímo na pódiu.
        • Re: Re: Re: Videa

          Dlouhou dobu jsem měl někde založený
          dvoustránkový článek právě o tom,jak se
          June a Johnny dali dohromady.Teď jako
          na potvoru ho nemůžu najít.I tam byla
          zmiňována Johnnyho závislost,víceméně
          z toho vyznívalo, že možná nebýt June
          asi by to s jeho kariérou šlo z kopce,také tam byla popisována situace,
          kdy přímo z podia požádal June o ruku,
          neboť už nevěděl, jak ji jinak takříkajíc
          zlomit. Ach jo, kam já ten článek
          zašantročil,ale to tak bývá.Jsou věci,
          které léta jsou na očích či na dosah ruky
          a jen jsou potřeba použít či využít,
          jako mávnutím proutku zmizí a nejsou k
          nalezení.
        • Re: Re: Re: Videa

          Koukám, že jsem na jednom příspěvku vedená jako uživatel rodinné vztahy. Dělám tady zmatky-chtěla jsem to napsat do předmětu, ale nějak se to nepovedlo. *3*
          • Re: Re: Re: Re: Videa

            To je v pohodě.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit