Přejít na výpis diskuzí

Josef Klíma

OSOBNOST15.3.2009 13:45
181 příspěvků

Narodil se v roce 1951. Do TV Nova nastoupil již roku 1993, v době jejího vzniku. Předchozím pracovištěm Josefa Klímy byla redakce časopisu Reflex, kde zastával post šéfreportéra. Celou dobu svého angažmá na Nově působí Josef Klíma v pořadu Na vlastní oči, je autorem úctyhodného počtu reportáží s rozličnou tématikou. Roku 2005 získal novinářskou Cenu Ferdinanda Peroutky. Kromě novinářské práce se Josef Klíma věnuje rovněž spisovatelské činnosti a scenáristice. Je autorem scénářů k filmům Nahota na prodej, Rána z milosti, Vlna a k seriálu ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Vážený pane Klímo
  Dostal jsem se do těžké situace a musel jsem zastavit byt.
  Pak mi paní zprostředkovatelka nabídla jinou,prý výhodnější nebankovní společnost. Jenže jsem musel platit o 2000 měsíčně víc. Tak jsem se chtěl vrátit k původní, ta si na mou plnou moc vyžádala vyčíslení a když ho dostala, nepomohla a já teď musím zaplatit do konce měsíce 420 000 a jako důchodce nemám kde brát, takže přijdu o všechno a než žít na ulici jsem se rozhodl, že až přijedou stěhováci, skončím se životem. Proč stát toleruje lichváře?
 • Dobrý den, pane Klíma, chci Vás poprosit o radu,možná i o pomoc. Před lety jste jel se mnou fiakrem na Staroměstském náměstí, říkal jste, když Vás budu potřebovat, ať se ozvu. Darovala jsem krásného bílého koníka s tím, že když budou problémy, tak ho vrátí a hlavně jsme měli ústní dohodu, že nesmí byt dán na jatka. Koník zmizel. Darovaný se vymlouvá a já mam strach, že už není a nebo kde vůbec je. Všichni kdo o tom ví jeho známé , tak mi lžou. že ho daroval veterináři, ale ten mi řekl, že ho nemá. Prosím pomozte mi ho najít, je to velká bolest a hlavně pro moji dceru, která s nim jezdila. Prosím pomozte nám. Děkuji
 • To co zažívám jako občan města Mostu, mne nenechává být v pohodě jako je naše ombucmanka paní Šabatová. To co jsem zažil stojí za to aby se dozvěděli všichni lidé žijící v této republice. Napište, zda máte zájem o příběh, který nechává klidným pana primátora pana Paparegu.Zástupce městské policie pana Hrvola i městskou policii města Mostu.
  Takovou aroganci může mít jen ten, který si platí PR agenturu aby aby uspěl v podzimních volbách.
 • Ale muselo. byly postihy v práci i ve škole. Koncem 80. let se to zmírňovalo, ale tlak byl pořád.
 • Dobrý den pane Klímo, jen se chci zeptat, co měla znamenat poznámka "Proti těm zatím Tomio Okamura neprotestuje" řečená vámi v souvislosti s konstatováním, že u nás přibylo 400 tisíc migrantů, v drtivé většině Slováků, Ukrajinců a Vietnamců. Pokud to nebyl jen nepovedený vtip, tak bych vás chtěl upozornit, že panu Okamurovi, stejně jako každému slušnému člověku, nevadí žádný migrant, pokud je kulturně kompatibilní a příchází do naší země pracovat a ne parazitovat. Tak jen doufám, že tak inteligentní člověk jako vy nepapouškuje přihlouplé floskule mainstreamu a neomarxistických šílenců a že se opravdu jednalo jen o nepodařený pokus o rádoby vtipnou závěrečnou poznámku. Díky za pozornost.
 • Úřady městských částí v Praze vyhazují slušné staré nemocné lidi z bytů.

  S účinností od 1. 11. 2011 nová právní úprava přechodu nájmu v ust. v § 706 občanského zákoníku výrazně posílila vlastnická práva pronajímatele a jeho možnosti dispozice s bytem. Jedná se o to, že pokud zemře nájemce, smlouva o nájmu bytu může přejít na KOHOKOLIV, kdo s nájemcem ve státním bytě bydlel ve společné domácnosti, pouze na dva roky. Tedy smlouva nepokračuje na dobu neurčitou, jak byla sepsána, ale pouze na dobu určitou 2 roky. Takový zákon pokládám za asociální. Myslím si, že výjimkou by měli být rozhodně děti. Například já bydlím od r.1953 dosud v obecním bytě, dnes již pouze s maminkou. Tedy 64 let. Úřad městské části Praha 10 mi oznámil, že pokud by maminka zemřela, dají mě smlouvu pouze na 2 roky. Jsem důchodce a nakonec skončím na ulici. Mnohdy bydlí děti u svých rodičů a po jejich smrti se úřady snaží potomky vyhnat. Na děti by měla být nájemní smlouva sepsána dle mého názoru opět na dobu neurčitou, tak jak byla sepsána s rodiči. U ostatních lidí, vzdálených příbuzných nebo cizích osob v bytě bych to chápal, neboť mnohdy takoví lidé bydlí u někoho pouze formálně. Ale vyhazovat děti?
 • VRAŽDY BEZ SOUDŮ?.Jen se prosím všichni slušní lidé podívejte na spravedlnost.Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem poslalo Velikonočního vraha Jiřího.N z Varnsdorfu,který vraždění plánoval a zákeřně zavraždil právě našeho nevinného Dominik Bergy Berger☦️17.4 2017 při cestě domů v parku Panoráma Varnsdorf na místo do vězení,tak do psychiatrické nemocnice.Vrah nebyl opilý,zfetovaný a přesto byl nepříčetný?Oni u toho snad byli??Tak se může beztrestně vraždit?? Ano? Vrahy budou léčit jen léky???Vraždění povoleno?? Ten kdo se nebojí a je pro spravedlnost,za naše děti,naši lepší budoucnost,bezpečné domovy,může příspěvek SDÍLET, pro širší veřejnost celé republiky.Z celého srdce Vám děkuji.Otec Jaroslav Berger,který se za svého milovaného syna bude rvát až do konce.Je to urážka pro rodiče milovaných zesnulých dětí
 • Josefe Klímo, 30.4.2017 v pořadu na TV Prima jste si zase pustil hubu na špacír. Prý že se zítra na prvního května už nemusí do průvodu. A ono se někdy muselo??? Možná vy a vám podobní šli ze strachu. Těm co nebyli zbabělí a do průvodu nešli se za to nikdy nic nestalo. Tak si nedělejte z lidí blázny!
  • Doplňuji - v mém příspěvku se jednalo o pořad Očima Josefa Klímy vysílaného dne 30.4.2017 na TV Prima.
 • Všechno nejlepší k svátku a k narozeninám přeje Pepe Frecer,možná si vzpomeneš,před lety jsme se seznámili u Honzy Hrubýho,žil v té době s dcerou Patrikou.Vzpomínám na Beatles u klavíru a houslí.Ať se daří v práci,hodně zdraví a pohody Tobě i celé rodině. Josef
 • Pane Klímo.Zoufale potřebuju poradit.Nevím jaké údaje uvést.Jde o prosbu o milost a potřebuju aby si to p. prezident přečetl.Zkoušel jsem poprosit p.Ovčáčka,ale nereaguje.Toto téma by Vás možná zaujalo.Jde o odsouzení nemocného,jehož se chtějí zbavit.Tak je odsouzen za činnost na zahradě,na kterou jsem mu půjčil peníze o 8 let později a v garáži,již koupil o 10let později.Když jsem na tuto skutečnost ověřitelnou v registru nemovitostí poukázal,nebyl už nikdy připuštěn ke svědectví nikdo(,včetně policisty),kdo by svědčil ve prospěch obžalovaného.Byl i přepaden v bytě policisty a zmlácen,ale zda šlo o pravé policajty neví.Já jsem starý a nemocný dědek a s pc to moc neumím.Pokud byste odpověděl až Vám to bude možné na jos.kolinek@seznam.cz,byl bych Vám velmi zavázán.Tiscali je pro mne novinkou a nevím kde poštu hledat.Děkuju a fandím Vám,ať už dopadnu jakkoli.Mnoho zdraví a úspěchů!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit