Přejít na výpis diskuzí

Karel Schwarzenberg

OSOBNOST 15.10.2010 
451 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mám-li správné informace, bylo použito rakouského práva, aby bylo možné restituovat Schwanzenbergův majetek. Domnívám se, že tento postup je nezákoný a proto bych netvrdil, že majetek restituoval celkem bez problémů.
  • Pane Milane,
    děkuji za poučení o historii,ale trvám na tom,že Karel IV.toho pro čechy jako národ, hodně udělal,s tím asi souhlasíte a to,že jsem pana Schwarzenberga k němu přirovnala je tím že je to také Karel,který se narodil v Praze a že je ze všech ostatních kandidátů nejpřijatelnější pro funkci na Hradě, jeho postoje jsou přirozené a pro mě správné,vše je věc názoru.
  • Co se týká toho výběru, tak s Vámi plně souhlasím. Je skutečně omezený, zvláště ve 2. kole, kdy usilovně hledáte místo ideálního kandidáta spíše menší zlo. Pro mne byla a bude nejlepší kandidátkou na prezidenta Táňa Fischerová (už jen její gesto nevolit sama sebe bylo výmluvné). Přiznám se Vám, že ať zvolím Schwarzenberga nebo Zemana bude to pro mne docela hořký bonbónek (a nebudu na to hrdý). Děkuji za pochopení a budu o té volbě ještě přemýšlet.
    S pozdravem Milan
  • Už se na vedení státu podílí 7 let. Tak jste si mohla učinit obrázek. Vzpomeńte si ..... není náhodou v současné době místopředsedou vlády!?

    S pozdravem Milan
  • Vy o historii naší země opravdu moc nevíte, že Rozálko. No, možná byste měla vědět, že Schwarzenbergové jsou rakouským šlechtickým rodem, který získal své rozsáhlé statky za služby nenáviděným Habsburkům a to po 30 - leté válce (možná Vám něco říká pojem "Bílá Hora"). Takže za Vaše srovnání Karla Schwarzenberga s Karlem IV, který byl skutečným a autentickým a po matce přímým potomkem českého vládnoucího rodu Přemyslovců se jistě ještě teď Karel IV obrací v hrobě.
    S pozdravem Milan
  • Prezident E.Beneš varoval český národ před prolomením svých
    dekretů, varoval před tzv. "čekými vlastenci", kteří budou zrazovat
    český národ a zaprodávat jej Němcům. To nebezpečí nyní hrozí v podobě
    "knížete", který byl iniciátorem Havlovy omluvy Sudetským Němcům za
    odsun. Zvažujte dobře a volte, prosím, menší zlo, ať se Masaryk nemusí
    v hrobě obracet.
  • Myslím, že jako prezident nemá žádné pravomoce a vůbec o majetku a prolomení Benešových dekretů nemůže rozhodovat.O tom snad rozhoduje vláda.
  • skurvissime chce se mi s tebe *11* *16* *16* *16* *16*
  • pecan lítá po diskuzích...
    je lepší si přečíst knížku,než chodit na stránky kde nikdo na nic nereaguje. *3* *5*
  • No a taky nezapomeńte na sudety...určite nemalá část z vás má u hranic domy a chalupy, vážně chcete aby se tohle téma otevřelo? Zeman němce pošle do p....e ale kníže by mohl vyjednávat a to by bylo zlé...hodně zlé....proč si myslíte že si němci a rakušáci přejí aby u nás vyhrál Schwarzenberg...
  • První dáma neumí český jazyk. Dále jeho tchán spolupracoval s náckama a nakonec to nejdůležitější, je součástí této vlády.Jde mu jen oto aby se dostal k majetkům a o prolomeni dekretu.Proto ma podporu u našich sousedů Německo, Rakousko.
  • Jak může být prezidentem člověk, kteý ani nezná slova naší hymny,Šlechta bohatla z otrocké práce, proto by zpětně měla odškodnit potomky poddaných a nevolníků kteří zadarmo pod pičem drábů dřeli.Proč by se měly odškodňovat jen zločiny komunismu a ne zločiny feudalismu?
  • Sláva,konečně národ pochopil že pan Kalousek to myslí s námi dobře a zvolili jsme si jeho maskota.
  • Martina! Váš příspěvek jsem si pozorně přečetla a tak nějak to také vidím. Myslím, že volit Karla nám neuškodí zdaleka tak, jak politika za posledních 20 let. Divím se, že lidi tak vytáčí volba Schwarzenberga, který je původem šlechtic s majetkem a tak málo jim vadí zbohatlíci posledních let, kteří jsou možná mnohonásobě bohatší než on. Když vůbec nic, tak je to člověk který má čitelnou minulost, víme mnohé o jeho předcích o rodině ze které vzešel a jaké hodnoty vyznává. Čím jsem starší, jsem přesvědčená, že výchova v rodině a hodnoty, které nám byly výchovou předávány se na nás podepíší na celý život. Takže volím Karla a vím co dělám. Ostatní řeči jsou k ničemu.
  • Janičko, pořádně česky, když o té češtině, by se mohl naučit sám pan budoucí prezident především, i slova hymny by mohl při své inteligenci zvládnout, tedy to si myslím aspoň já. A jinak neodpověděla jsi konkrétně, jasně ale ovšem tak, jak stejně obdobně pracuje pan kníže pro to dobro vlasti, které však, to vůbec při své inteligenci netuším *14*
  • Osobně jsem se pokusila zasloužit o rozkvět vlastenectví tím, že jsem se naučila pořádně česky, což každému doporučuji jako vhodný první krok. Jak panu Schwarzenbergovi, tak vám, telinko. Být vlastencem bez ohledu na vlastní zisk pro mě obecně znamená, že podporuji svoji vlast,v jakékoli oblasti života, ačkoli se tato investice nemusí vyplatit - a jinde by se třeba mohla vyplatit více. Ne kvůli vlastnímu zisku z tého investice, ale kvůli rozvoji mé vlasti. (Tím neříkám, že zisk musí být nutně vyloučen, samozřejmě, jen že není hlavním kriteriem mého jednání.)
  • Ano, chápu vás. A znovu opakuji, že náš český problém spočívá právě v tom, že si nemůžeme moc vybírat. Nicméně jde mi o Schwarzenberga ve funkci prezidenta, čili reprezentanta země, ne ve funkci např. premiéra nebo vůdce strany. Tam by ta diskuze vedla zase jinudy.
  • a čím jste Janičko vy zasloužila o rozkvět vlastenectví typu, že bez ohledu na vlastní zisk ... to jako, že tyto vlatnosti má pan kníže?... to jako, že vše koná bez ohledu na vlastní zisk ... no ufuf *14*
  • Karel na Hrad!!!
    tak opět v historii české země Karel,jako Karel IV. pro čechy hodně udělal a znamenal, tak i ted´očekáváme, že pan Schwarzenberg je ten správný čestný člověk,kterého bychom rádi v této úloze viděli.
  • Ty základní daně jsou tam skutečně vyšší, ale socani je směřují především k těm, které to nijak existenčně nepoškodí. Naopak zvýšené DPH pravicové vlády poškozuje především ty sociálně nejslabší (protože se promítá do konečných cen na více místech)a spolu s dalšími opatřeními snižuje kupní sílu obyvatel /a tím i samotný konečný výběr této daně/. A popravdě nutno říci, tak na stále trvající a prohlubující se krizi v naší zemi mají velký podíl naopak vysoké daňové úlevy pro podnikatele a vysoké státní úředníky včetně zavedených daňových stropů připravené za vlády p. Topolánka. To že pán možná neumí tolik jazyků jako p.kníže, to bych mu asi nevyčítal (třeba umí - třeba ne)- pouze vyjádřil svůj názor. ..... s pozdravem Milan

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit