Přejít na výpis diskuzí

Karel Schwarzenberg

OSOBNOST 15.10.2010 
451 příspěvků
Novější Starší

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ivano, vím, co chcete říct. Jenže já beru boj za pravdu proti lidské blbosti jako občanskou povinnost. Vím, že to není lehký boj, zvlášť když je dotyčný nedovzdělaný a má špatný morální základ (za který ovšem mohou nespíše už jeho rodiče), když se ale boj vyvede a nad blobostí zvítězí, je radost o to větší...
  • Michale, Rigil za to nestojí. Jsou lidé, kterým pravda nic neříká, i když je zjevná a potvrzená soudem. Stejně jí překroutí. No, máme pěkného prezidenta a nejhorší je to, o jaké lidi se ve svém okolí opírá a kdo ho podporuje.
  • Soudruhu Rigile, mýlíš se, jako ostatně v drtivé většině svých příspěvků... Ústavní soud podněty nezamítl, naopak... Uznal, že se volební štáb alkáče Zemana dopustil několika lží a podvodů, že to dokonce ovlivnilo volby, nikoliv však zásadním způsobem. Takže si o tom nejdřív něco přečti, než tu budeš zase lhát... Ale to je už takový naturel lidí tvého ražení.
    Jinak Českou republiku mám rád, asi víc než ty, proto mi taky záleží na tom, kdo jí bude reprezentovat v zahraničí. Způsob, jakým podněcovali Zemanovci k národnostní nesnášenlivosti během předvolební kampaně rozhodně k dobrým vztahům se zahraničím nepřispějí... Přesně tak totiž v zárodku začínají studené války nebo dokonce přímo válečný stav. Co se týká emigrace, jak už jsem taky dřív napsal, spokojím se s tím, že se za svého prezidenta budu stydět a vždy se od něho distancovat. Emigrací bych tento smutný fakt nijak nezměnil. Z pozice prezidenta díky jeho minimálním pravomocem nehrozí totiž vůbec žádné nebezpečí, jen hanba...
  • No, že jsou ty reformy nutné, to si myslí dnes málokdo. Jsou to většinou tunely a nezbohatnou na nich ani bohatí ani chudí. Co se týče těch sociálních dávek, tak proti církevním restitucím a předraženým projektům pana Drábka se jednalo o skutečně směšné položky. Na západ od nás běžné sociální standarty....nic víc. Nevím, proč bych je lidem, kteří je potřebují (a pobírájí ostudnou minimální mzdu) nepřál. Uznávám však, že by je neměly pobírat lidé, jejichž reálné příjmy jsou neskutečně vysoké. Některé manželky mých přátel, jejichž příjmy se pohybují řádově v desítkách miliónů ročně, je pobírají také (konec konců proč ne!). Když máte šikovného účetního a nevykážete zisk /tenhle stát je zkrátka boží/. I když pro méně majetné poněkud frustrující (to musím uznat).
  • ano, plně souhlasím !!!!
  • Už nebudu reagovat na příspěvky takového ubožáka. Ty jsi ten typ ,,VIP celebrita". Jsi stejnej jako ten id*ot Hřebejk, když se ti nelíbí, že je pan Zeman prezidentem, tak emigruj! Nikdo ti v tom nebrání a budeš se mít ,,lépe". Opravdu mi za to nestojíš, abych s tebou diskutoval, pořád fňukáš, že kníže není prezident a že pan Zeman je buran. Ty jsi ten buran, protože nejsi schopen akceptovat, že je jiný prezident, než kníže. To je opravdu projev slabošství, nemyslíš??? Prosím smiř se tím a nedělej tady rozruch. A i kdybys pořádal nějaké protesty proti našemu panu prezidentovi, tak tím ničeho nedocílíš, protože Ústavní soud všechny stížnosti týkající se volby prezidenta zamítl.
    Hodně štěstí v zahraničí.
  • Já jsem si na 100% jist, že chci, abys do kopru šel ty, slamáku... Jinak, jako obvykle, lžeš soudruhu, 99% to není... Přejí si to jen socky, které mají obavu o svou existenci, protože reformy, skutečné a NUTNÉ reformy, které by zajistily omezení dluhu pro následující generace cestou omezení rozhazování na nadbytečné sociální dávky, které se začaly bezprecedentně prožírat za vlád asociální demokracie v dobách hospodářského růstu. Nevím s jakým výrazem ve tváři se díváš na svoje děti a vnoučata... moc upřímnosti v něm rozhodně nebude... A nebo jsi opravdu tak hloupý, že na to, abys to pochopil nestačíš...
  • Sice mě nepřímo zastrašuješ, ale já se tě vůbec nebojím chlapečku *1* . A jen tak mimochodem, vím moc dobře jaké má pravomoce prezident ČR. Evidentně si myslíš, že tahle vláda byla to nejlepší co nás mohlo potkat, viď? Ale já ti něco řeknu, 99% si to nemyslí a chtějí, aby šla do kopru!!!!
  • A helemese, tady se konečně soudruh se slámou nejen v holínkách odhalil! Tobě asi nedošlo a nechceš pochopit, že prezident v naší zemi může ovlivnit tak málo věcí, že NIKOMU jeho životní úroveň nezlepší! Každý se o to musí přičinit sám, že tys to nedokázal je zcela zjevné... A ještě jedna věc, pod tvojí úroveň neklesá vůbec nikdo... Vás, komunistických pohrobků a klíšťat společnosti jsme se měli v 89. roce zbavit, po vašem, po bolševicku!
  • Jsi jenom přemoudřelý Schlafenbergerův volič. Vsaď se, že Kalousek by byl Schwarzenbergerova pravá ruka. To bys chtěl??? Vážně by se ti líbilo, kdyby Karl souhlasil s tím, že Kalous by byl premiérem??? Tohle by nikdy Zeman nedopustil, aby se něco takového stalo. Ne a ne, Karl by byl skutečně prezidentem pod mojí úrovní a je mi jedno, že je to nějaký šlechtic a nikdy by nám nezlepšil životní úroveň, to dokáže snad jenom Zeman + komunisté a ČSSD.
  • Zeman je typickej českej buran a na to burani, kterých tu není málo slyší...a mohou se s ním ztotožnit. Kdežto Karel je člověk se kterým se může ztotožnit málokdo, protože na to prostě nemáme, nejen majetkem, ale tím ostatním, co ztělesňuje. Lidi, co volí Zemana, jsou závistivci, tak typické pro tento národ, kteří nedokážou překročit svůj stín. Ostatně za vše mluví to, že Zemanovi fandil i Klaus, ten by totiž nepřežil, kdyby nejen před ním, ale i po něm nastoupil na úřad prezidenta člověk, který má charisma a morální kredit. Zeman je demagog a populista, který říká blbcům, co chtějí slyšet. Kdo to nechápe,nechápe nic. A už vůbec ne politiku.
  • chtěl jsem na todle reagovat,ale nemá to vlastně ani cenu,už jsem zas klidnej
  • Vůbec si to nemyslím. Dokonce si myslím, že jste velmi inteligentní a prohnaná lištička (s velmi čistými a pevně vyhraněnými názory). A nemohu ani vyloučit, že kdybych měl stejné zkušenosti a pocházel ze stejného prostředí jako vy, možná bych volil stejně. Ten kdo má jiný názor než já, nemusí být automaticky hloupý. Byť si myslím, že to co probíhá demokracie je (zkrátka není ten, který by se zavděčil lidem všem). Navíc se domnívám, že p Schwarzenberg může nadále být dobrým ministrem zahraničí (byť to reputaci vlády asi nezachrání).
  • Za to samozřejmě nemůže nikdo. Ale, v duchu si přiznejte, že kdyby na prezidenta kandidoval kupříkladu syn Miroslava Sládka, syn Gustáva Husáka nebo syn Václava Klause .. přiznejte si, že byste nad tím alespoň popřemýšlel /byť by Vám někdo z nich připadal jako symbol ctnosti/. Já třeba, když slyším slovo Grebeníček /vybavím si ...bohužel otce i syna/. S tou pomocí exulantům a disidentům máte samozřejmě pravdu i když na druhou stranu ti schopnější tuto pomoc ani nepotřebovali. No né každý z exulantů měl samozřejmě to štěstí, že dostal flek v RFE nebo byl tak úspěšný jako Milan Kundera ve Francii. A lidé, kteří se chtěli nadále živit svojí uměleckou tvorbou bez kontaktu s publikem (jako třeba Jarda Hutka) tuto pomoc rozhodně potřebovali. Jak by se choval Miloš Zeman v exilu ... těžko říct ... no určitě by nikoho nesponzoroval ... neměl by zřejmě z čeho (ale je to zase spekulace o tom co se nestalo). Jinak v případě těch komoušů z roku 68 (jako je p.Zeman) bych ten pojem soudruh možná ani neužíval. *3*
  • Akorát tak nějak nechápu, jak by někdo mohl moct za to, co dělal jeho otec nebo dokonce otec jeho manželky... To jsou ubohé křupanské argumenty... Taky to, že nebyl v Čechách, komu by se taky chtělo do PTP... Ale pro Čechy toho v exilu neudělal málo... Jistě víc, než soudruh Miloš...
  • Pane Nebeský - bez urážky - myslíte si, že jsem odkázaná na Vaše příspěvky, co se informací týče...?
    Pan Zeman vyhrál volby - o něčem to vypovídá, ale ten rozdíl nebyl zase tak velký, takže stále ještě žiju v naději, že s českým národem není všechno v háji a že slušnost a morálka nejsou ještě úplně pohřbené...jinak bych si musela myslet, že s tou inteligencí českého národa to jde značně z kopce...demokracie není to, co tady právě probíhá.
  • Doporučuji Vám, abyste si přečetl něco o dějinách českého fašistického hnutí mezi válkami (když už jste byl v těch Lešeticích). Ten p.Rigil není zase tak daleko od pravdy, ač to napsal trochu křupansky. Ona ta "Vlajka" je vůbec velmi zajímavá organizace. Ze zprvu protimasarykovského a lehce protižidovského národoveckého klubu (jehož členem byl kromě Karla Schwazenberga například i básník Viktor Dyk, řada dalších příslušníků bývalě šlechty, ba i vysokoškolští profesoři /rektoři/ a studenti) se tato organizace v polovině 30 let minulého století dostala v podstatě na pozice italských fašistů s kterými otevřeně sympatizovala (dokonce vyjádřila podporu Frankovi v době občanské války ve Španělsku). Na druhé straně to byla, ale i organizace, která vystupovala i proti německým nacionalistům (například v boji o tzv.univerzitní insignie). A až na malé výjimky stála v roce 1938 na pozicích obrany státu. I toto nejspíše vedlo k tomu, že byla Vlajka jako organizace na počátku druhé republiky konzervativními a fašistickými stranami a hnutími sdruženými v tzv SNJ zrušena. Činnost Vlajky však neskončila ani v tomto období. V této době začínají Vlajkaři otevřeně spolupracovat s Němci, neboť se domnívají, že po úplném obsazení Němci se podobně jako jiné fašistické organizace v dostanou k moci (k čemuž, ale nakonec nejspíše z důvodu předchozích protiněmeckých postojů nakonec nedochází). Je vyhlášen protektorát a vláda SNJ uznána a Vlajkaři navrhující na pozici vůdce generála Radola Gajdu jsou upozaděni. Pro ilustraci tehdejší propagandy "Vlajky" mohu uvést několik tehdy používaných hesel - „Ženy, pozor na Židy“, „ Nezapomeňte, Žid je nebezpečný“, „Kupujte jen české výrobky v ryze českých obchodech“, „Pamatujte na budoucnost svých dětí“, „Dobytek do chléva a Židé do Ghetta“, „Odbenešit“, „Židé jsou kletba národů“ apod. Dále je ale nutno uvést, že řada národovců z Vlajky včetně sympatizantů typu generála Geidla se později zapojují do protifašistického odboje. Historie prostě není jednoduchá /a nic není křišťálově čisté/, vše je podmíněno dobou a jejím pohledem na svět. *6* *9*
  • Kdybyste četla pozorněji, moje příspěvky dozvěděla byste se, že Schwarzenbergův otec byl předválečným členem Vlajky (tedy dle § 4 Dekretu presidenta republiky č.5/1945 Sb. - osobou státně nespolehlivou), i když samozřejmě nemohu zcela souhlasit ani s panem Rigilem, protože otec pana Schwarzenberga skutečně nacistou nebyl a zúčastnil se dokonce protinacistického odboje. Faktem ovšem zůstává, že předválečná Vlajka byla vůči Masarykově republice dosti nepřátelská. Co se týká těch superlativ pana knížete, tak se domnívám, že neplatí tak úplně žádné (což jsem již dříve dokladoval). No nikdo není dokonalý a všichni jsme omylní. Ale nemohu si nevzpomenout na výrok p. Schwarzenberga (coby ministra zahraničí za stranu Zelených) na účet ekologických aktivistů v Rakousku /Já ty ..... tak trošku znám .../. V té bezprostřednosti si jsou vlastně se Zemanem podobní. No na druhou stranu, je úžasné, že jsme si mohli prezidenta vybrat sami. Každá svobodná volba je dobrá volba a já mohu jen smeknout před inteligencí českého národa. To je demokracie, třebaže si někdo jiný myslí opak.
  • Aha, takže tady jde spíš o to, jak kdo vypadá a jak mluví, než o to, co říká? To tedy opravdu nejsme na jedné lodi... Osobně mi vadí víc, když prezident lže, podvádí a chlastá, než když si u blábolů kolegů zdřímne...
  • A mně je zase líto Vás... Vidím, že byste pro knížete udělal úplně všechno. Promiňte ale kníže na mě nepůsobí dosti důstojně. Jo, když se vám nelíbí, že Zeman je prezidentem, tak taky můžete emigrovat, ne? Nikdo vám v tom vůbec nebrání, hm? Jak říkám Zeman je pro mě menší zlo než věčně ospalý knížepán. Včera jsem ho viděl ve zprávách na ČT 1 v Událostech a on při rozhovoru měl problém dostat ze sebe slovo. Nezlobte se na mě, vy si vážně myslíte, že by tenhle člověk měl být prezidentem???? Dokonce i Němci prohlásili, že nerozumí knížeti ani když mluví německy. Panu knížepánovi doporučuji, aby navštěvoval logopeda a cvičil s ním tu svoji "bezchybnou řeč".

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
Novější Starší