Přejít na výpis diskuzí

Ladislav Smoljak

OSOBNOST 31.12.2006 
51 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Smoljaka jsem moc v oblibě neměla radči mám Svěráka. Ale jako herec se prosadil dobře.
  • On byl skvělý. Vždycky mi přišel hrozně roztomilý *14* Byl úžasný herec i scénárista, měla jsem ho ráda. Úplně poprvé jsem ho viděla na videozáznamu hry Dobytí severního pólu, kde hrál Varla Frištenského. Ale nejradši jsem měla hru Vražda v salonním coupé, prostě senza. Přišli jsme o velkou osobnost *13*
  • Pan Smoljak byl perfektni reziser!
  • nejlepší kniha o Smoljakovi

    ráda bych manželovi zakoupila k Vánocům nějakou dobrou knihu o panu Smoljakovi, má ho rád. Poradíte mi někdo. Našla jsem přímo poslední LADISLAV SMOLJAK, ale nebyla u toho dobrá recenze...
  • České Nebe

    Moje slova asi pochopí jen ti, kteří viděli poslední cimrmanovu hru, české nebe,,,já jsem na ní byla přímo v divadla a mohu říct jen jedno : LÁĎO, TY SE DOSTANEŠ DO ČESKÉ NEBESKÉ KOMISE!!! *3*
  • Skoda,ze takovy velikan odesel

    Skoda,ze ze takovy velikan odesel na vzdy,ale buze snami na vzdy ve vzpominkach a ve filmech.Dej mu panbuh lehke nebe.
  • Doplnil naše kulturní dědictví

    S klidným svědomím může náš národ tohoto člověka zařadit mezi osobnosti, které výrazně přispěly k obsahu kulturního bohatství naší země. Jeho filmová tvorba ve spolupráci s p. Svěrákem tvoří samostatnou kategorii. Génius je ten, kdo vytvoří něco naprosto přirozeného a samozřejmého. Dvojice Smoljak a Svěrák dokázali stvořit úžasné filmy na základě naprosto reálných, obyčejných údálostí lidského života. Nemusíte číst titulky, abyste poznali jejich práci.
    • Re: Doplnil naše kulturní dědictví

      Myslím si to taky..a mimochodem si to vystihl skvěle! :)
  • piperka001

    Nikdy nezapomeneme

    Myslím, že odchod tohoto velkého muže zasáhl mnoho lidí, mě tedy rozhodně, bylo to nečekané, neskutečné, byl to šok. Ale my nikdy nezapomeneme! Odešel jsi na čestné místo v Českém nebi a my na Tebe budeme navždy vzpomínat s úsměvem na tváři, protože jinak to ani nejde. Když jsi se narodil, plakal jsi a všichni okolo vás se usmívali. Teď jsi odešel s úsměvem na tváři, ale všichni kolem Tebe pláčou. Odpočívej v pokoji
  • .

    Pana Smoljaka jsem si jako herce a režiséra vždy vážil. Sice mě trochu namíchnul svým postojem k nám, Moravákům a taky mě docela vadila jeho angažovanost v prosazování US radarové základny u nás, ale jeho styl humoru, jeho hry Divadla Járy Cimmrmana a jeho filmové a divadelní postavy budu mít rád už navždy.

    "...no a pak jdu na odpočinek... a přijde novej, mladej... ale to bude sekáč, ne jako já, ten se nezakecá..."

    Buhužel žádnej novej nepříjde a škoda, že se ve Vašem případě pan Smrtka nezakecal. Budete tady chybět.

    "No, Sbohem pane Smoljak a nashledanou. Nashledanou."
  • Chybí mi...

    Divadlo Járy Cimrmana jsem objevila teprve před asi dvěma roky...ale za tu dobu,jsem si zamilovala úplně všechny...Pan Smoljak a Pan Svěrák spolu s ostatními píší krásné hry a dohromady psali krásné filmy...jejich humor je úžasně laskavý a vždy mě jaksi pohladí...přestože už je to nějaká doba od Smoljakovi smrti,stejně to pořád ještě nechápu a neuvědomuji si to...Nikdy na Vás nezapomeneme,to Vám slibuji!!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit