Přejít na výpis diskuzí

Ludwig van Beethoven

OSOBNOST 4.3.2008 
68 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Co se děje? klasikové eště spí ... ? Chtělo by to probrat Beethoveniánu do života - trochu ruchu do ucha :))) Je něco co by perutě rozvíříly do světa hudby? Je někdo, kdo by si troufl porovnat klasiky do modern? šup šup *1*
    • alexandra.fiedlerova
      Tak to udělej sám ty chytrej. Obávám se, že pro tohle jsi na trochu špatným místě. U muzikologů (a nejen u nich) Beethoven stále žije, ale nemá cenu to rozebírat tady.
      • Já jsem Beethoven! Poesie a Filosofie. Zbásnil jsem jeho Hudbu! Génius jedině pochopí Génia gregorkoidl@centrum.cz
      • Udělat sám ? - nejsem najinvi :) ale najivni jsem v tom co populace dovede oživit klasiku, protože pro mlade uši ... Klasika je mimochodem dost docela vážná na mysl a hudba na lehkopádne najivce si myslim že muzikologie by byla vhod na nerviky .. To bych byl rád kdyby Beethoven ještě žil - ale nechte Alexandro mlade lidi oživit ,a třeba předat svůj názor...třeba - klasiku do modern.. jako jestli znáte třeba :Moonlight - Electric Cello (Inspired by Beethoven) - ThePianoGuys
        Steven Sharp Nelson ...
        Krytika je dobrá na pozbuzeni :) ale rád bych viděl v dnešni době Beethovena :)))) čest a zdravim Alexandru
        • alexandra.fiedlerova
          Mě se zkrátka jen zdá, že se na tohle ptáte na špatném místě. Já se samozřejmě nebráním novým věcem, ten kus, co jste tu psal, znám. A Měsíční sonáta je zrovna moje nejoblíbenější dílo. Spíš mi příjde tak trochu nefér vůčí oněm skladatelům to takhle "mrvit". Jejich díla už jsou hotova, chcete-li modernu, tak si jí znovu "vyrobte".
          Jistě, že je klasika náročná. Ale o tom to je. Ne každý jí porozumí a příjde jí na chuť. A muzikologie na "nerviky"? .. Víte, mě to příjde jako vcelku vznešená práce. Hudba Vám tolik dává a tak proč byste Vy nemohl dát něco jí. Je to jakási protislužba. A nakonec nejde ani srovnávat klasiky s nynější hudbou. To je jako srovnávat den s nocí. Obojí má něco a obojí je potřeba.. ale v jiném čase. Když to dáte dohromady, je to bordel. Já jsem konzervativec, nedivte se tedy mým názorům. (A ono už jen to, jak se vyjadřujete.. tak jakoby nečesky.. jak pak někdo má Vaše názory brát vážně a pochopit to stejně, jak jste to Vy myslel)
          • hm - hezky napsano *3* tomu říkam čistota myšlenek - věřim že taci lide jako jste Vy Alex - má něco do sebe :) to se musi nechat - To nepopírám že, klasika má svůj záměr zákonitosti hudby, i v době zejména Teď - soudobé realitě co se týká Tektoniky - ale Luigi byl revolucionář který uznávál vědu která vzrůstá - a nemyslim si , že hudba má zůstat na jednom místě! Dám jednu větu kterou použiju od něj : Kdo pochopí mou hudbu pochopí i mě - a kdo pochopí mou hudbu , tak se osvobodí ode všeho utrpení...
            A když vezmu to - že Ludwig byl jeden z mála klasiku, kteří by zůstaly při jedné myšlence.. tak se nehne svět v ničem... Jste vůbe ženská která má v sobě estetiku ? Beethoven myslel vedne i vnoci, pokud možno aby svět mu rozuměl- vydal vše co jeho vnitro chtělo dát - a předal lidem možnost aby pochopily svět hudby... Nebyl ten, kdo by byl uznal uzavřenost! Ale SVOBODOMYSLNOST.. Tak proč by nemohli babralové ukázat klasiky do nynějšího světa - Kdyby mladí lidé neprovedli kompromis - tak by svět nemusel znát nic... Pravdaže, že klasikove stvořili to co měli v možnosti - co se týče techniky - Ale věřím že kdyby ještě žili - věřím že by nezůstali bez možnosti ukázat vše... naco jsou potomci? Nato aby ukázali další možnosti, a neřikejte že muzikolog by neuvítal každou možnost ! Nebo si myslíte, že muzikologie, je jen rýpání do jejich osobních životu? Bohužel nikoli. Jejich hudba je ojedinělá - bude a má svou exsistenci co byly stvořeny. Vím že, každý si chráni originalitu - ale bohužel vní nemusí každý rozumět - tak jsou nasvětě i babralové, co dokáži i přivést do tajemna si sám vyhledat tu cennost , jak to bylo, a je - na to tu je, Ta možnost - bohužel..A vy -- Mě neni nutné pochopiti, .. *16*
            • alexandra.fiedlerova
              Vy mě tu tak poučujte o jeho životě. ;) Až prosedíte celé hodiny.. co hodiny..celé roky nad jeho životem a dílem, pak si od vás teprve ráda něco vyslechnu. Nebudu tu s vámi ztrácet čas. Celé to tkví v tom, že žádné co by bylo kdyby prostě není. On už nežije, stvořil co stvořil.. jeho hudba by se neměla předělávat. To je můj názor. A kdyby žil v dnešní době, tak by se třeba ani neprosadil. Osobně si myslím, že by se mu tu ani nelíbilo. Jistě, byl zastáncem nových věcí, byl to revolucionář, ale čeho je moc, toho je moc. Už jsem jako lidstvo překročili onu pomyslnou hranici, kdy by se měl onen pokrok zastavit. Sami se tím ženem do záhuby. Za chvíli tu budou pobíhat super chytrý stroje. On žil v době, kdy si všechno musel vydobýt sám. A nejenom on. A proto se rodili takoví velikáni. Museli se probojovat skutečným životem a získat své místo na zemi. Zkrátka, chcete-li tolik moderní hudbu, proč se tedy hrabete v klasice. Vždyť v tom tkví ona krása "staré" doby. Existuje na světě tolik orchestrů co tvoří "moderní klasiku". Obraťte se k nim a naslouchejte, tvořte. Ale staré mistry nechte na pokoji. A už vůbec mi nevysvětlujte, k čemu slouží a co zkoumá muzikologie. (Není nutné vás pochopit. Ach tak. Víte, kolik o člověku napoví psaný text? Velice ráda bych si, při čtení toho vašeho nepřipadala jako blbec. Vy nejste Čech, že ne? To je pak těžké vyjadřovat se v jazyce, který neovládáte.) Mějte se krásně! :)
              • Reakce na příspěvek:

                A raději se věnuj ve svem oboru psychologie a v hudbě se nehrab ! PSYCHOLOGU
  • Kam se hrabe nějakej Dj na Beethovena *5*
  • Jakub.fid
    Miluji vážnou hudbu *14*. Nemám slov *13* Jinak Beethovena obdivuji odmalička a jistě že i další skladatele .
  • Souhlasím se slečnou Fiedlerovou *3* Musíme uznat že všichni skladatelé byli a budou géniové *4* Všichni zemřeli tak mladí a doufám že lidé z celého světa ty to skladatele obdivují *4*
  • Legrační, Beethoven tedy nedisponoval hudebním sluchem? :) Mozart skládal líbivou hudbu pro peníze, byl neuvěřitelný virtuos, což bylo zapříčiněno výchovou Leopolda M. Beethoven neměl prakticky žádné hudební základy. ( Také si během života stěžoval na svou nevyváženou techniku interpretace )
    A skvělý člověk nebyl a ani nemohl být, tedy pokud si rozumíte s lidmi s vlastnostmi jako arogance, pokrytectví, ironie, zlost.Během života trpěl hluchotou a hluky, těžkými průjmy, dodnes se spekuluje zda zemřel na vodu v plicích, cirhózu jater, otravu olovem... Jeho životní láska si vzala jeho bratra Kašpara, jeho ( synovec -syn ) jej nenáviděl, Tedy život asi o jakém nikdo z vás nestojí, daň za nesmrtelnost
    • Hawitte si blb vlastně je mi tě hrozně líto jo a mimochodem já vím že se debilita nedá vyléčit ale rok nebo dva na psychyně to zpraví *3* věř mi*3* *3* *3* jo a je mi z tebe na nic *11* *11* *11*
    • alexandra.fiedlerova
      .. A ještě bych vám ráda objasnila příčinu smrti. Vlastně to bylo všechno dohromady. Tedy cirhóza jater a posléze i vodnatelnost. Podstoupil celkem, pokud se teď nepletu, 4 punkce a za každou punkci mu pan doktor Wawruch vypumpoval z těla 17 litrů tekutiny. Ale ne z plic, nýbrž z břicha! (I když pitevní zpráva dokazuje tekutinu i v plicích, ale nález je popsán jako normální.) A pokaždé pak ránu ošetřil olovnatou solí, která mu ještě více ničila tkáň jater. Ale lékař samozřejmě netušil, že jeho pacient trpí cirhózou.. A když si váš text pročítám ještě jednou, bije mě do očí slovo arogance. Nechci vás tu nijak sáhodlouze poučovat, ale tyhle řeči se mě osobně dotýkají. Kdybyste ho doopravdy "znal" , tak toto slovo ani náhodou nepoužijete... ani ty ostatní.
    • alexandra.fiedlerova
      Ach, jak se mýlíte! .. Dobrým člověkem byl. To je bez pochyby. Avšak jen pro své nejbližší. Ano, má se za to, že pro okolí působil tak, jak jste ho popsal. Ale takovým ve svém nitru nikdy nebyl. Jako mladý byl skvělým společníkem a miloval lidi. Hluchota ho odtrhla od společnosti a je pravda, že pak byl trochu víc nevyzpytatelný, ale i tak měl v sobě spoustu lásky a něhy, které si zachovával pro ty, které měl nejraději. A to, co tady píšete o Johanně, to je naprostá blbost! Celým srdcem jí nenáviděl. Nazýval jí "Královnou noci". Brala mu Karla. Tento fakt, že jí miloval, máte z toho filmu, viďte? Miloval tolik žen, ale vězte, Johanna to nebyla ani náhodou. A Kašpar nebyl Kašpar, ale Karl. Nechal se ještě jako mladý spolu s bratrem přejmenovat a používali své druhé jméno. A co se hudebních základů týče, měl v Bonnu skvělé učitele a stejně tak i pak ve Vídni. Učil ho i samotný Haydn. Jak tedy pak můžete říct něco takového... Nechte si raději příště svoje mylné názory pro sebe.
    • A ty si jako genialní ne? Když uráži ty cos nepoznál osobně!! Nebo tvá arogance se povyšuje s nacytralosti že bys ho znal osobně že rádo krytyzuješ ? Zameť si před sebou a čuč se do zrcadla jak ty si samo sebou osel a stupid ktery vše vý a zažil .... Popiš frajere jaky si ty a chtělo by to tebe sledovat jak bys byl hluchy ty ... dnešní doba neni onic lepší v povahou lidstva huř než zvířada kosmicke ty netvore!
  • ve škole nás před 100 lety divim se že si to ještě pamatuju že chtěl nějak zabít mozarta nebo nějak takhle *8*
    • alexandra.fiedlerova
      To si pletete se Salierim, což *3*
    • Jo a tebe si dá na guláš s kostičkama na parádnim rendlíku... *1*
  • Joj - zajimalo by mě - kolik lidí ho miluje a nenávidi :) Ale byl jen jednou, a nic ho nenávratí !! A to jako každej jinej člověk a KOPIE ? to určitě :D)))) leda vynálézt časostroj a každému by Beethoven snad zatahal každému za oslovské uši - :D bo svět je tak tupý až blbý že to svět neviděl! Kolik je zázraku a každej se upné k údivu.....Hudba byla vždy utěšitelkou i v nenávisti ale že beethoven a jiní hudebníci musej vše schytat za ostatni .. a my se můžem jen tiše obdivovat to co naši milovani tytani svedli - a zkuste být samy sebou
  • ta gramatika!

    považován za génia, nikoli génie *13*
  • Ludwig

    Ludwig je nejkouzelnější bytost,co znám a taky ten nejlepší skladatel na světě. Nikdo jiný se s ním nemůže srovnávat. Jeho hudba je úžasná. Já ho vždycky milovala a vždycky budu.
  • NEJ

    Skladba Fur Elise je úžasná *14*
    • Re: NEJ

      Souhlas je to uplne nejuza skladba od nej.
      • alexandra.fiedlerova
        Neřekla bych,že nejúžasnější,ale je nejznámější. A přesto je to tak jednoduchá bagatela pro - domácí hraní - pro čež vlastně splnila své poslání. Byla sepsána pro Terezu Malffatiovou ,které neovládala zas tak bravurně hru na klavír a proto je dílo sestavené dle jejich dovedností. Kdybyste se zeptali průměrného člověka, kterou skladbu zná od Beethovena, zcela jistě by vám na prvním místě odpověděl "Pro Elišku" ( v uvozovkách proto,protože není pro Elišku) a nebo Ódu na radost . A tím by to asi tak končilo . *3* Ale zkrátka není to nejúžasnější dílo , ani technicky, ani melodicky - když slyšíte skladbu několikrát za sebou ,začíná vás to poněkud iritovat. Ale nemyslete si,že tu chci nijak jeho dílo hanět - naopak. Chci ho jít studovat. Žádný jiný skladatel neuchvátil mou duši,mysl a srdce tak , jako NÁŠ nesmrtelný Luis . *4*
    • Re: NEJ

      To jo,je supr *14* *14* *14* *14* *14* *14* *4* *1* *1* *1* *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit