Přejít na výpis diskuzí

Marek Vašut

OSOBNOST 31.12.2006 
98 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vše nejlepší k narozeninám!
  • Vážený Marku, když se podívám na Vaši fotografii, tak vidím tváč svého nejlepšího kamaráda Emila Vašuta, který se narodil dne 26.4.1940 jako syn Adolfa Vašuta, bratra Vašeho dědy, alespoň Emil tvrdil, že Váš otec, baleťák, je jeho bratranec.
    Rodina Adolfa Vašuta, majora ČSLA v záloze, měla pohnutý osud. V roce 1949 byl Adolf jako bývalý příslušník Vládního vojska za Protektorátu z armády propuštěn, neboť odmítl podepsat přihlášku do KSČ. Měli přikázáno se ve vojenském bytě v Dejvicích sbalit do 24 hodin a další den ráno jim naložili věci na vojenský náklaďák a odvezli je do pohraniční obce Hřensko. Zde jim byl přidělen poměrně rozlehlý, ale studený, temný a vlhký byt v přízemí vily na břehu Labe. Zde také během 2 let zemřela Emilova matka na leukémii. Emil zůstal sám jako jedináček s otcem, který mírnil svůj žal samohonkou a poslechem Svobodné Evropy.Emil měl na základní škole výborný prospěch, a proto nastoupil na 11- letou střední školu v Děčíně (ta byla místo gymnazia). Zde se také stal mým spolužákem a posléze nejlepším kamarádem. Jeho životní osudy by vydaly na samostatnou knihu. Jednou jsem s ním byl v Praze, když navštívil Vašeho otce, ale nebyl prý příznivě přijat. Váš otec se prý vyjádřil o jeho otci Adolfovi jako o černé ovci rodiny.
    Pokud by Vás zajímal podrobný osud Emila nebo byste měl zájem o jeho kresby a básničky, které archivoval náš společný kamarád Mirek Tesař řečený Kari (zemřel minulý týden), tak napište na e-mail antonin.vorisek@seznam.cz. Připravuji se navštívit vdovu po Karim a vypůjčit si ten archiv k oskenování.
  • vše nej k narozeninám *3*
  • Je skoda ze Marek Vasut toci tak malo filmy.Je to přitom vynjkajici herec.A ze toci reklamy?
    To k herectvi patri.Herci z celého světa delaji reklamy.A jestli je někdo haklivy na reklamu na Prostenal,tak mam radu-staci se nedivat!
  • Děkuji za nejrozumnější postoj k presidentským volbám ze všech umělců, kteří svůj názor veřejně prezentovali.
    Podotýkám, že jsem volil pouze symbolicky v 1.kole paní Fišerovou.
    Dávno jsem už ztratil iluze o lepším politickém vývoji v tomhle kocourkově a jsem zcela apatický.
    Ale neodpustím si, není to zajímavé? Současná vláda má osmi procentní podporu obyvatel, takže je logické že za stávající ne dýchatelno ve společnosti je přímo odpovědná.A jeden z jejich nejhlavnějších členů má udělat veletoč k lepším zítřkům ?!?!
    A že se té protizemanovské histerie účastní např.p.Svěrák o kterém ani poté nepochybuji jako o jedné z největších morálních osobností,je pro mne bolestným zklamáním.
  • ...tak nevim proc ten minus *7*
  • Pane Vašute,jestli bych Vás mohla požádat, vemte si svůj prostenal a jděte s ním do háje. Protože Vaše prostata mě vůbec ,opravdu vůbec nezajímá. Děkuji..
  • Děkuji Marku Vašutovi za společnou fotografii dnes v Praze před divadlem Broadway. Bylo to velmi náročné sehnat ho vůbec a přemluvit ho k focení. Dal mi dárek pod stromeček na vánoce. Přeji mu moc zdraví. Zdraví souznitel v dnu narození Hany Zagorové Kamil *4* *4* *4*
  • Stejny pocit dnes ja taky/Kromeriz 17:03/.Cucim,cucim a nezmohl jsem se vubec na nic.Pak jsem sebral odvahu,zaklepal na okenko u jeho kocarku,kratce ho pozdravil a prohodil s nim par vet.Pry tudy jen projizdel a byl tu nekde na obede.Asi o mne moc nestal,ale do zadele mne neposlal,tak jsem z toho vyvazl bez ztraty desitky *2* Zase bych do toho sel :-))
    Hezky den vse jeho fanouskum. /ivolukes@gmail.com/
  • M

    v comebacku - bejk... byl super!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit